Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI
    cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    Merhabalar arakdaşlar,
    Pek uzun olmamakla birlikte belirli bir süredir burayı takip etmekteyim.
    Hem İstanbul trafiğinden kurtulma hemde bir heves olarak Chopper tarzı bir motor almak istiyorum.
    2. el sitelere bakıyorum ve fiyat aralığı maksimum 4.000 TL olarak belirledim. İçinizden belki 4000 TL yi küçük görenler olacaktır, saygı duyarım.
    Regal Raptor ların tavsiye edildiğini gördüm kullananlar tarafından.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    + ları
    - leri nelerdir.

Hız yapmayı sevmem. Amacım biraz keyf alacak motor olması.

Şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

arkadaşlar tavsiyede bulunacak kimse yokmu hiç
    Hârâbat ehlini hor görme sakın, defineye malik viraneler var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Eğer şehir içinde kıvrak bir motor arıyorsanız chopper dan ziyade cadde motorlarına bakmanızı tavsiye ederim, eğer chopper keyfini yaşamak daha fazla öne çıkıyorsa büyük cc li bir makine tavsiye ederim çünkü küçük motorlar yeterli tatmin sağlamayacaktır!

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arakdaşlar,
    Pek uzun olmamakla birlikte belirli bir süredir burayı takip etmekteyim.
    Hem İstanbul trafiğinden kurtulma hemde bir heves olarak Chopper tarzı bir motor almak istiyorum.
    2. el sitelere bakıyorum ve fiyat aralığı maksimum 4.000 TL olarak belirledim. İçinizden belki 4000 TL yi küçük görenler olacaktır, saygı duyarım.
    Regal Raptor ların tavsiye edildiğini gördüm kullananlar tarafından.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    + ları
    - leri nelerdir.

Hız yapmayı sevmem. Amacım biraz keyf alacak motor olması.

Şimdiden teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

arkadaşlar tavsiyede bulunacak kimse yokmu hiç
    Merhaba DD250E-9 Kullanıyorum yaklaşık 2 senedir altımda yağını suyunu ekmeğini zamanında verdim beni hiç yolda bırakmadı. Akranlarına göre güçlü ve sağlam, belirtiğiniz bütçenize göre alınabilecek bir makinadır. İstanbul trafiğinde zorluk çeksemde gidiyorum bi şekilde Seviyorum Motorumu o da beni seviyor.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    gv 250 yi de düşünebilirsin ama regalde güzel makina

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Merhaba,

ben keeway Land Cruiser 250 kullanıyorum. Önclikle her motosikletin artıları eksileri vardır. Ki söz konusu 250 cc ise durum iyice çetrefilli hale geliyor. Yığınla seçenek çıkıyor karşınıza. Çinlileri eledik diyelim. Elimizde çin menşeili motosiklet yok hiç. Kalan Markalarda en öne çıkan belirttiğiniz gibi Hyosung, Regal Raptor, ve Keeway. (Yamaha, Suzuki var fakat fiyat skalasının dışında kalıyorlar).

Kişisel fikrim, hız önemli derseniz hyosung, motosiklet bana donanımlı gelsin, estetiği olsun baktıkça bir daha bakayım diyorsanız keeway derim. Bu iki model arasında yaklaşık 7 Hp fark var. Keewayda tatlı tatlı gideceğiniz maksimum hız 90-100. 100 ve sonrasında motoru yorduğunuzu hissedersiniz. Biraz bağırır

Yedek parça konusunda hyosung'dan daha ucuz ve bol parça alternatifiniz var. Ha unutmadan takım olarak lastik bulamıyorsunuz keeway için. İlk aldığınızda hangi motor olursa olsun çinli lastik varsa hemen değiştirin güvenliğiniz için. Teknik sorun noktasında en az sorun çıkaran motosiklet arasındadır. Naz yapmaz, birde bakımlarını tam yaptığınızda zincirini 250 km'de bir yağlayıp 1000 km'de bir temizlerseniz, gererseniz, yağını, bujisini kontrol ederseniz, dört dörtlük bir makine olur. Gerçi bunları hangi makineye yapsanız yine saat gibi çalışır.

Size tavsiyem, yedek parça ve kronik sorun kısmını sorgulayın. Sonra gözünüze ve gönlünüze hoş gelen makinede karar kılın.

Saygılar.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    selam arkadaşlar,
    çözümsüzlüğüm ve seçiciliğimden dolayı; daha doğrusu motor alabilme limitimi 3.000,00 TL ye ve daha altına çekmek zorunda kaldığımdna dolayı farklı arayışlara girmek zorunda kaldım. Lütfen olumsuz eleştirilere yer vermeden aşağıda belirteceğim motorlar hakkında fikir beyanında bulunmanızı talep ediyorum arkadaşlar.
    Teşekkür ederim.

Mondial MCT 250
    Kanuni Tiger 250
    Bisan Roadstar 250
    Hysong GV250 ( ***** ) güç kalite ve limit olarak diğerlerine göre yüksek bildiğim kadarıyla
    Keeway Land Cruiser 250
    Monero CMX - QM 250
    Ramzey QM 250
    Regal Raptor DD250E-9
    Skygo SG250-4

teşekkür ederim

Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    arkadaşlar
    genel alamda bu konuyu değerlendirebilecek kimse yokmu

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    GV250 akabileceksen GV250 al. Gerisi hepsi Çin'de üretilen, benzer motora sahip işçilik ve malzeme açısından daha düşük kalitede makineler. Ama ikinci sırada Regal Raptor biraz ağır basıyor; sonra Bisan'la Keeway v motor sebebiyle. Bildiğim kadarıyla diğerlerinin fazla farkı yok.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    gev250- regal raptor- bisan ve keeway- diğerleri olarak sıralayabilirsin... ancak 3000 e nasıl bi gv bulursun onu bilemem...

Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    en kötüsü (en kötüsü bile oldukca iyi görünüyor) 4500 tl den başlıyor GV lerin
    biraz daha kenedimi sıkıp beklemem gerekiyor sanırım

teşeşkkür ederim bilgiler için arkadaşlar

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    biraz daha bekleyip gv almak en mantıklısı benim fikrimcede

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kötüsü (en kötüsü bile oldukca iyi görünüyor) 4500 tl den başlıyor GV lerin
    biraz daha kenedimi sıkıp beklemem gerekiyor sanırım

teşeşkkür ederim bilgiler için arkadaşlar
    Sizin menfaatinize olur beklemeniz gv250 iyibir makinadır bendede asya pars var regalin aynısı sağdece marka farkı var kötümü diğerlerinin yanında süper ama gv v motordan mütevellit titreşiim vs daha iyi bende satıp gv almayı düşünüyorum.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    hocam beklemeye gerek yok. bence regal raptor 250 işini görür. kendini sıkma, ve kendini sıkarken sezon sonuna yaklaştıkça motosiklet zevkinden mahrum kalma. benim ilk motorumdur rr250. su sogutmalıdır. arkadaşın dediği gibi yağını suyunu eksik etme seni yolda bırakmaz.

Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    peki istanbul içi yakıt konusunda nedir bu motorlar.
    ben otobüsten metrodan metrobüsten bıktıgımdan dolayı (bu da bir sebep tabiii) motoru düşünüyorum. açık konusayım karlı havalar dısında motorla işime gidip gelmek istiyorum kısmetse.

yakıt sarsmaz heralde beni

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Regallerde şanzuman sorunu var ve kronik.

Bence bekleyin, dişinizi biraz sıkın. Hyo alın, ama temizini alın, rahat rahat tatlı tatlı binin...

ek olarak kredi yada kredi kartına taksitle 0 satılıyor. sizin içinde uygunsa buna da bakılabilir.

Hemen alayım, ekonomik olsun derseniz Keeway Cruiser, bu sınıfın en kaliteli motosikletidir. (hava soğutmalı V 250 cc motor).

Kronik hiç bir sorunu sıkıntısı yok. 4 yaşında motosikletim ve hala ilk günki gibi. haftaya 3000 km'lik bir yola çıkacağım hatta
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    100 km de 3.6 lt benzin yakıyor hocam 250 cc regaller.

ben de benzer seçm aşamasındayım..ama hyosung tuzlu kaçıyor..keway ile raptor arasındayım..kevay v motor hava soğutmali basit ...raptor su soğutmali sanırım 2011 sonrası balanşor ile titreşimi çözzmüş..ama bu karmaşık yapı daha çok arıza çıkarır gibi duruyor...kafalar karışık yani

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Öncelikle boyunuz kilonuz , cruiser düşünüyorsanız görünüşe de önem veriyorsunuz demektir. Çanta sizin için önemli midir? tkm elbiseyle motora binilmiyor malesef. kalıp mı ararsınız görünüş mü? kaslı bir makinedir hayal olan ama ilk başta sadece hayaldir!

hyosung gv çin malı değil sıfır düşünmediğinize göre diğerlerinden herşeyiyle ayırt edilebilecek bir güney kore malı bakıyorsunuz.yedek parça bunlarda standarttır.(sıkıntı olmaz) bulunduğunuz yer neresi bilmem ama eliniz anahtar tutuyosa bir yıldan sonra hiçbir ustaya gitmenizi

de önermem kendiniz yapın. sipop vs karb ayarları hariç bir ara ona da gider eliniz..fiyatının karşılığını veren bir makinedir forumda satacak arkadaşlarımız da var yardımcı oluruz .. bknz : bülent78

Ama tekrar hatırlatıyorum boyunuz kilonuz : gv250 de oturuş yere yakındır. cc sine göre yeterli bir makinedir hatta çanta belki biraz kustom la kendine gelebilecek bir alet ama ilk deneyiminiz olacak ne kadar uğraşabilirsiniz !!! yakıt ş.içi 3-4 lt civarı yakar.

regal dde9 cruiser bir makinedir oturuşu gv ye göre yüksek orjinal çantalrıyla yeterli bir kalıpdadır . türkiyede forumları ve grupları vardır regal olarak yedek parça sıkıntısı yada (keyif alacam zorlamıyacam diyorsunuz) baş ağrıtma durumu yoktur. çok yaşlı almanızı da önermem.

Çin de AR-ge si olan tek fabrika regal dir. kendi fabrikasında kendi adına üretilir. çakma malzemelere benzemez. üzerindeyken zaten hissedersiniz. çin deki hiçbir fabrikanın tasarımı özgün değildir. Ama regal in tasarımlarını özellikle diğer modellerde spyder bobber gibi görürsünüz

johny pag tasarlar yani bir ara harleye çizim yapan ünlü kardeşimiz en son geçen sene çıkacak bir v twin i vardı sanırım.( hatırladıkça gv nin avantajı ilerde anlayacaksınız ki v twin görünüş bile başkadır.!! custom e müsatittir ) dde9 uygun olan modelidir karıştırmayın.

regal dd9b - e9 a göre rake açısı daha uzundur t gidona sahiptir daha havalıdır 10 e(spyder) den bir önce çıkanı zor bulunanıdır. üzerlerinde çantasını üzerinde bulmanız zorlaşır. daha spor durur. fiyatı gv ye yakındır.

spyder e10 modeli fabrika üretim tek choper makinedir rake açısı en uzun olanıdır sadece üzerinde bulunan higway havk ayak pag leri 400 dolar civarındadır.. mod a uygun gv den biraz pahalıdır. düz yol motorudur kul.klavuzunda yazar çok zevkli bir makinedir.

250 lik eski bulabilirseniz temiz bir japonla başlamanız ilerisini düşündüğünüz de sizi çok farklı bir noktaya getireceğine eminim. şekli vs önemli olmadan.

Yüksek cc bir makine : ne deneyiminiz için ne de bütçeniz için uygun değil. biz chopper cı kardeşler chopper düşünen arkadaşlara ASLAAA sokak motoru ÖNERMEYİZ :D (Korayyyy ahh Korayy)

boyunuz 170 in üstünde değil kilonuz 90 ı aşmıyorsa gv için kendinizi zorlamanızı öneririrm. biraz daha bu sınır dışındaysa e9 spor seviyor bu stndartların dışındaysanız da kesinlikle 9b

Bu adım sizin için önemli bir adım olacak sizi tanımam ama biri motor üstündeyken ne hisseder iyi bilirim..motor sadece bir taşıt değil zevk , yaşama biçimidir.. Şimdi şöyle çevrenize bir bakın alıcı gözüyle bikaç sene sonra çok şey değişmiş olacak

Hörmetlerrr.... Kolaylıklarrrrr ..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    3000 tl ye kendi motorumu satıyorum 10.000 km de temiz eski sahibi tarafından keyfe keder komple boya yapılmış herhangi bir masraf yapmadan binebileceğiniz sağlam motor düşünürseniz imzamda facebook profilimin adresi var eklerseniz bayağı bir fotoğrafını görürsünüz saygılar...
    bu kawasaki bir başka dostummm

pinkkuvars emeğine ,eline sağlık...oldukça açıklayıcı olmuş...regalin tayvan malı ve üretimi olduğu iddiasina ne diyorsunuz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)