Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Superlight 150cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

Bu sene içerisinde önce ehliyetimi sonrada motorumu almayı planlıyorum. Siteye bu gün üye oldum ve neredeyse sabahtan buyana motorlara bakıyorum. Amacım cruiser almak. Öyle fazla sürat vb. derdim yok, sadece hoş bir görüntü ve rahat ( dertsiz, sorunsuz, titreşimsiz vb) bir seyehat imkanı yakalamak istiyorum. (Eşim ile birlikte binicez toplam ağırlığımız 150 Kg)

ilk başladığımda amacım Dragstardı ama fiyatını görünce başlangıç için fazla olur dedim.
    İkinci seçenek Kanuni ST - GV 250 idi. Yorumlar harika ama alet 8.000 TL yani bu kadar param yok :(
    3. aşamayı işi keeway ve Kubaya kadar getirdim. Bisan Regal ve benzeri aletleri direk eledim görüntü olarak Kuba kadar çekici gelmediler.

Neyse uzun lafın kısası Kuba Superlight 150 CC düşünüyorum 4.700 TL'ye var. Ama bazı sorularım var yardımcı olabilirseniz sevinirim;

1- Kuba Markası Türkiyede Antepli bir firma tarafından getirtiliyormuş (2012 Model). Yedek Parça Sıkıntısı var mıdır?
    2- Keeway in çok titrediği yazıyor, Kubada bu problem yokmuş galiba doğrulayabilir misiniz?
    3- Kuba Kimin Motorudur? Yani bazı yerlerde aslında keewayin makyajlı hali deniyor, ancak bazı yerlerdede iki motorun fiziksel yapılarının farklı olduğu bilgisi var?
    4- Ve en kritik soru, ben kendi kendime amatör aklım, kısıtlı bütçemle Kuba alayım şık motor dedim ama işin ustası olarak sizler ne dersiniz?

İlk motorum olacağı için hem pahalı olmamasını hemde "0 KM" olmasını istiyorum ki bir iki sene içerisinde elden çıkarırkende sıkıntım olmasın.

Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    şöyle söyleyeyim bendede var 150cc titreşim var.. kaçınılmaz son çekiş haliyle zayıf..ama az yakıyor sen genede 250lik al ha ben memnun muyum memnunum işimi görüyor..seviyorum motorumu ama ilerde mutlakacc yükselticem sana önerim alma...bende hız yapmıyorum ama bazen trafikte aniden kaçman gereken haller oluyor sıkıntı yaratıyor bide eşinle gezecksin.. üzülürsün demedi deme...

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Kuba ların chooper ları pek tutulmuyor biraz daha araştırın
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Eecho89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 650
    150cc 2 kişi için biraz sıkıntılı kanımca.
    Cruiser tarz olarak zaten hız için değil ama mezit arkadaşında dediği gibi bazı yerdede hızlı gitmen gerekecek. ( Uzun yolda kamyonları, tırları sollaman gerekecek en basitinden)
    Benim nacizane tavsiyem ilk motorun olacağından 2.el bak 250cc bak.
    Kuba hakkında ise parça sıkıntısı çekmiyor ama arkadaş 2011 model sıfır almasına rağmen 6. ayda yavaş yavaş sorunlar yaşamaya başlamıştı. Erken dökülen bir motor malesef.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu durumda 150 cc yi hızlı bir şekilde leyip biraz daha para biriktirip 250 cc bir motor bakmam lazım.

tekrar teşekkürler

Slowfood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 150, Yamaha X City
    Merhaba;

Pek haddime olmayarak bende bir yorumda bulunmak istiyorum. Dün itibariyle bende bir Kuba Superlight 150cc sahibiyim. Söz konusu model ile ilgili daha detaylı bilgiyi Keeway Superlight 150 linkini biraz araştırarak edinebileceğin düşüncesindeyim. Kendi kanaatim ise çok fazla hız istemiyorsan iki kişi için çokta yetersiz bir motor olduğunu düşünmüyorum.

Keyifli, kazasız sürüşler.
    Herkes araba al dedi. Ben hala Birlikte gezebileceğim ağır abiyi arıyorum. (Buldum. O artık benimle...)

Motosikleti
    Karar verme aşamasında :)
    Son durumda motorunuzla alakalı gelişmeleri öğrenebilir miyiz acaba? 15 günlük kısa da olsa bir izleniminiz vardır

Motosikleti
    kuba superlight 150
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-kobra-nadir-ihtiyactan-acil-satilik-masrafsiz-135075247/detay

içimden gelmiyo ama maddi durum yüzünden satılıyorum yakıtta çok cimri süper bir motor

Beyler bugun bir superlight 150 baktim kismetse p tesi alacagim motor 12 binde bakımları yapilmis vibrasyon sifir harley yavrusu bir alet 12 bin km nasil siZce almamda bir mahsur varmi ve motor bir kere saga dusmus koruma bari kirilmis ama bir cirkinlik yok alette servise goturecegim fikirleriniz nedir acaba

Motorda 4 viteste gaza basiyorum sol taraftan kır kkır kır diye bir ses gelio neden acaba ?

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    sadece 4. viteste olan bir ses mi yoksa devir yüksekken hep mi geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)