Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr'si olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle herkese hayırlı günler dilerim.benim 2009 model ybr citym var.acaba ybr'de yedek depo ile normal depo hızını etkilermi.geçenlerde denedim benzin yoktu yedeğe geçirdim motorun performansında biraz düşme oldu.sonra benzin aldım yedekten çıkardım motoru hızında değişme oldu acaba yedekte motor benzini azmı çekiyor.bilen arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.hayırlı günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle olabilir zamanla pis benzinden kaynaklı deponun dibinde pislik ve zibiller tortulaşmıştır. Sende yedeğe geçince bunlar motora gidip performansını düşürmüştür. Yeniden benzin alıncada yüzeyde kalıp depoya pislik gitmediğinden performansı normale dönmüştür

Benzin filtrenizi (varsa) ve depoyu boşaltıp temizlemenizi öneririm. Ayrıca iyi yerlerden benzin almanızı ve ucuz diye bilinmedik benzin istasyonlarını tercih etmemenizi öneririm

39nn600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benim motor alındığından beri yedekte gidiyor normalle arasında fark olmaz ikiside aynı

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    bence psikolojik biraz sizin durum
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    arkadaşım psyche arkadaşa katılıyorum bence de psikolojik bir durum, kaldı ki öyle olsa bile depo temizleme sorunu çözecektir

benimde bir sorum olacak ybrler hakkında yeni konu açmak istemediğim için buradan devam ediyorum.
    Boyum 2.02 110 kiloyum, enduro tarzı düşünüyorum, scooter tecrübem var başlangıç olarak ybr 125 tavsiye ettiler vitesli motor kullanmışlığım giç yok acaba sıkıntı yaratırmı ybr boy nedeni ile?
    İkinci sorum ise şimdi gidip sıfır bir ybr alıp 3-4 ay kullansam satmaya kalktığımda çok zarar eder miyim acaba?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı youngcaesar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bir sorum olacak ybrler hakkında yeni konu açmak istemediğim için buradan devam ediyorum.
    Boyum 2.02 110 kiloyum, enduro tarzı düşünüyorum, scooter tecrübem var başlangıç olarak ybr 125 tavsiye ettiler vitesli motor kullanmışlığım giç yok acaba sıkıntı yaratırmı ybr boy nedeni ile?
    İkinci sorum ise şimdi gidip sıfır bir ybr alıp 3-4 ay kullansam satmaya kalktığımda çok zarar eder miyim acaba?

Komik durursun üstünde 0. alma 2.el al Veya Bi breton fln al ögren sat
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    yok ya sıkıntı olmaz fazla ybrde, geçiş motoru, vites-devir ilişkisi öğrenmek için alınacaksa kısa süreliğine.. çok saçmada olmuyor zaten boy.. (1.95, 95kg)

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    ya benzinde sorun var yada psikolojik (:

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya sıkıntı olmaz fazla ybrde, geçiş motoru, vites-devir ilişkisi öğrenmek için alınacaksa kısa süreliğine.. çok saçmada olmuyor zaten boy.. (1.95, 95kg)
    3-4 ay gibi bir zaman kullanmayı düşünüyorum, 2.el işinden hiç anlamıyorum o nedenle sıfır alsak yada denk gelirse 3-5bin km.de 2.el alsak 3-4 ay sonunda satmaya kalktığımızda ne kadar değer kaybeder acaba? bunun bir hesabı varmıdır?

3-4 ay gibi bir zaman kullanmayı düşünüyorum, 2.el işinden hiç anlamıyorum o nedenle sıfır alsak yada denk gelirse 3-5bin km.de 2.el alsak 3-4 ay sonunda satmaya kalktığımızda ne kadar değer kaybeder acaba? bunun bir hesabı varmıdır?
    İnternette fiyatlarını gördüğüm kadarıyla YBR 125 pek değer kaybetmiyor galiba. Ettiğiniz zararı da motosiklet kiralamış da gezmişsiniz gibi düşünün

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bana kalırsa arkadaşım 2. el motoru 3-5 bin km olacak diye kendini şartlandırma bilen briyle düzgün bi motor al km si 20 binde olsa sorun etme zaten 5 ay binip satıcaksın..ahım şahım bişey olmasına gerek yok ama illa sıfır alıcam ben dersen bu işten 1000 lira kaybın olur internetteki fiyatlara aldanma derim ben..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)