Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoruma biniyorsun vergilerini bana ödetiyorsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Arkadaşlar,motorumu satarken noterde imzamı attım.geri döndüm acelem vardı.
    1 yıl sonra tuvtürkten muayenesi bittiğine dair mektup aldım.Vergi dairesine gidip sordum.
    Motorun hala üzerimde olduğunu ve borçları olduğunu gördüm.
    İşlemin yapıldığı üsküdar 6. noterine bir satış kopyası almak üzere müracaat ettim.İşlem tarihinde
    ben imza attıktan sonra alıcının da benden sonra işlemi yarım brakarak gittiğini öğrendim.
    Motorum birkaç el değişmiş.Şimdi kimin kullandığı belli değil.Belli olan tek şey vergi,sıgorta,muayene gibi külfetleri
    olmadan kullanıldığı.
    Bu konuda fikri olan,yapmam gereken hakkında bilgisi,fikri olan varsa,lütfen fikrini yazsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    birak yatırma parasını kitlesinler motoru
    Domino'sPizza

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Sizden alan kişiyi yada şuanki sahibini bulamıyorsanız çalıntı ihbarı yapın..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

Kazaya belaya karışmaz umarım . .

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı aa93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazaya belaya karışmaz umarım . .
    bu çok önemli...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeş çalıntı ihbarı yap her yönüyle haklısın.Kaçıncı el olursa olsun aslı astarı nedir araştırmadan motosikleti alanın canı sıkılsın.Eleman tıpış tıpış sana gelir,cezaları ödettirirsin sonra motosikleti verirsin.

Motosikleti
    BMW R80 GS
    çalıntı ihbarı yap alan kişi düşünsün gerisini
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    ben de aynı durumdayım. en azından motorun bir garajda çürüdüğünü biliyorum. çalıntı ihbarı yapabilirsiniz ama bu durumda size bir dolandırıcılık davası açılabilir bence.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alllah yardımcın olsun.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    PCX
    Sakın çalıntı ihbarı yapmayın. Asılsız ihbar nedeniyle polisi uğraştırmaktan başınız çok daha fazla ağrır.

Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın çalıntı ihbarı yapmayın. Asılsız ihbar nedeniyle polisi uğraştırmaktan başınız çok daha fazla ağrır.
    Maalesef doğru.Mevcut kanunlar benden yana değil.Aracı kullanandan yana..
    Kaza yapması bir yana kanunsuz bir olaya da karışsa başımız ağrıyacak gibi görünüyor

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    trafiğe giderek durumu anlatıp kaydını üzerinizden sildirmeyi deneyin
    İkincilik kaybedenler içindir...

Bence polise durumu anlatıp bir sonuca ulaşmak daha iyi.Çalıntı ihbarı yaparsanız motosikleti alan kişi hırsız konumuna düşer.Gerçi size ödetilen vergi,ceza vs. bir hırsızlıktır.Ama olsun.Çok çaresiz bir durum.Babam da aynı dertten minibüs aradı yıllarca...Sattığı adam trafik cezalarını yiyip bize ödetti...Babam da adamı bulur bulmaz yakasına yapıştı...Arabayı üzerine aldı.Ödediğimiz cezaları da aldık çok şükür...İnşallah bir çözüme ulaşırsınız.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    o nasıl bir notermiş siz imzayı atıyorsunuz ve alıcı imza atmıyor. bence bu işte bir iş var. kaç defa araç alıp sattım ama hiçbirinde böyle bir uygulama görmedim.

notere giderim alıcıyla beraber. kimlik ehliyet ve ruhsatı veririm aynı şekildede alıcıda kimlik ve ehliyetini verir işlem başlar parasını öder sonrada birlikte noterden çıkar hayırlı olsun derim ve beni evime bırakmasını söylerim. hep böyle olmuştur.

bence siz satış degil satış vekaleti verdiniz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Sahibinden.com da dolaşırken bir kaçta scooter görmüştüm.Ruhsat devirsiz satan,ruhsat sorunlu vs.Başkasının üzerineymiş bulunamamış falan gibi açıklamalarla satanlar vardı.incele istersen belki senin motorda olabilir.Geçmiş olsun.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğe giderek durumu anlatıp kaydını üzerinizden sildirmeyi deneyin
    Öyle bir şansınız yok. Aracın ruhsatı bile elinizde olsa sadece çalıntı ihbarı yapabilirsiniz. Trafikten çekmek için aracın kendisinin olması gerekiyor. Bence adamın hakkında suç duyurusunda bulunun. İsmini biliyorsunuz umarım. Çalıntı ihbarıda verilebilir ama yine sizin başınız ağrıyacak.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çok önemli...
    Aynen öyle dilim yandı bir defa .

Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    sezer aykaç;
    o nasıl bir notermiş siz imzayı atıyorsunuz ve alıcı imza atmıyor. bence bu işte bir iş var. kaç defa araç alıp sattım ama hiçbirinde böyle bir uygulama görmedim.

Noterde imza attıktan sonra sistem kilitlenmiş.Ben bekliyemedim.adam da bayağı hevesliydi almaya.sakınca görmeden ayrıldım.
    Siz siz olun iş bitene kadar bekleyin..ne kadar aceleniz olursa olsun bu da bir iş..

Kardeş motosiklet eğer hala senin üzerine kayıtlıysa ki söylediklerinden o sonuç ortaya çıkıyor.Vergisi muayenesi senin adına geliyorsa senin üzerine kayıtlıdır.Ben olsam hiç düşünmez Çalıntı ihbarı verdirir motoru geri alırdım.Yasaların onlardan yana olmasını belirtmişsin.Bundan bir sonuç çıkartamadım çünki motorsiklet senin adına kayıtlı ?Bu durumda yasalar senden taraf olmak zorunda...

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım öncelikle geçmiş olsun diyelim.son aldıgım motorda seninkine benzer bir olay vardı.Ruhsat sahibi 91 de satmıs adam imza attım cıktım ben diyor ama alıcı imzalamamıs.20 yıl sonra motorun sahibine ceza gelmis.oda calıntı ihbarı vermiş.gelen kırmızı isik cezalarına ve kural ihlali cezalarının yazıldıgı yeri bulup gidip 2-3 gün aradı motosikleti.Sonunda buldu ve aldı geldi.Borcu karsılıgı bana satıs yaptı.
    Sana örnek olsun diye yazdım basımızdan gecen olayı.Umarım isine yarar.Keyifli forumlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)