Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çalınmaya Karşı Guvenlık Icın neler onerırsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar Belkı bıraz yanlıs yer olabılır ama acmak ıcın bolum bulamadım.
    Öncelikle Ninja 250R yada Hyo 250R almayı dusunuyorum Bu motorun Uzerıne kılıf alcam ve Bu motoru kalın zıncırlerle baglıcam ama sole soylenım varkı o zıncırler rahatca kesılıyor yada dondurulup spreyle kırılıyormus bu motorlar 140-170 kılo arası. ve bu motorlar rahatca kamyona yuklenıp yada kaldırılıp goturulme rısklerı varmıs her motor ıcın var tabı bu sorunlar. ve hyo 250R cok calınan bır motor dıye duydum. bu 2 motorda immbolizera sistemı varmı? ve bana netur saklama onerırsınız nereye cekmelıyım napmalıyım ve ne marka netur kılıtlerle kıtlemelıyım. ve kasko fıyatları bu motorların nedır acaba. Cevaplarınızı Beklıyorum saygılarımla,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hiçmi bilgisi olan yok yaw :S

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    kılıt branda felan onlemlerı alıyosun Allaha havale edıyorsun yapcak baska bır sey yok..en guvenlısı kapalı garaj sanırım kılıtlı bır yer...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende çift halat ile bağlıyorum artı oto alarmı taktım.biraz daha güvenli oldu gibi.üzerine kedi çoksa motor felaket bağırıyor,sokakta herkes camda.kasko olayına gelince 2-3 senede motorun parasını kaskoya vermiş oluyorsunuz.ama kapalı garaj ve kilit+ alarm en güvenlisi.ve ya otopark.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Dostum Gidip bauhaustan ya da nalburdaki zincirlerden alırsan en kalını bile olsa sakız gibi kesilir, o yüzden karaköyde denzi tarafındaki gemi zincircilerinden VİNÇ ZİNCİRİ tabir edilen ve vinçlerde kullanılan zincirler var, kesmesi kırması çok daha zor, tonajına ve kalitesine göre değişir ben 10 tonluk olan 2 metre zinciri geçen sene 45 TL ye almıştım.

Kilit olarakta bauhausta satılan ABUS marka buyuk kilitleri öneririm. 60-70 TL civarında sanırım..

Motor dışarda duracaksa mutlaka iki üç kilitle değişik yerlerden bağlı olmalı gözönü bir yer olmalı.....Benim motorum disk kilidik gövdeden zinciele ve arka elciktem cama olmak üzere 3 kilitle ayrıca komşumun camına bağlı olarak duruyor.

Yani eğer haysiyetsizler uğrarsa onlar açana kadar haberimiz olur diye düşünüyorum...

Evimin yakınında otopark yok aslında en güvenli o ama; istanbulda artık gecesi gündüzü de kalmadı bu işin, forumda görmüşsündür arkdasın Honda 150 sini güpegündüz dominosun önünden götürmüşler...

Allah kolaylıklar versin selamlar

Motosikleti
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Gidip bauhaustan ya da nalburdaki zincirlerden alırsan en kalını bile olsa sakız gibi kesilir, o yüzden karaköyde denzi tarafındaki gemi zincircilerinden VİNÇ ZİNCİRİ tabir edilen ve vinçlerde kullanılan zincirler var, kesmesi kırması çok daha zor, tonajına ve kalitesine göre değişir ben 10 tonluk olan 2 metre zinciri geçen sene 45 TL ye almıştım.

Kilit olarakta bauhausta satılan ABUS marka buyuk kilitleri öneririm. 60-70 TL civarında sanırım..

Motor dışarda duracaksa mutlaka iki üç kilitle değişik yerlerden bağlı olmalı gözönü bir yer olmalı.....Benim motorum disk kilidik gövdeden zinciele ve arka elciktem cama olmak üzere 3 kilitle ayrıca komşumun camına bağlı olarak duruyor.

Yani eğer haysiyetsizler uğrarsa onlar açana kadar haberimiz olur diye düşünüyorum...

Evimin yakınında otopark yok aslında en güvenli o ama; istanbulda artık gecesi gündüzü de kalmadı bu işin, forumda görmüşsündür arkdasın Honda 150 sini güpegündüz dominosun önünden götürmüşler...

Allah kolaylıklar versin selamlar

suzukian125 icinmi bunları yapıyorsun tebrık etmek lazım seni

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tesekkurler arkadaslar bılgılerınız ıcın kasko evet cok pahalı ama soyle bırsey var motoru nekadar korusakda nede olsa sokakda duran bır bısıklet gıbı acıkcası arabaları bıle vıncle alarmı oldugu halde kaldırıp calabılıyorlar. kasko sart gıbı duruyor nede olsa dısarda gıttımız yerlerdede halatlar zıncırler tasımak zor ve baglıcak yerde bulmak. pekı bu motor alarmları otuyor dıyorsunuz kedı bıle gelse bu alarm ustune oturuncamı otuyor tıtresıncemı? cok oturupde ruzgara kedıye mıllete rahatsızlıkda versın ıstemıyorum. nedıyorsunuz

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kas-ko öneririm

zincir, kilit vs. bunlar motorunu dostlardan korumak için, düşmanın o motoru çalar açıkta olduğu sürece. gprs takip taktır.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gprs fıyatları nekadar 7/24 ızlenebılıyor degılmı bana ıstanbulda anadolu yakasında acaba bu tur gprs ıslerımı ucuza uygulayan guvenılır nereyı onerebılırsınız acaba?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul lu değilim ama araştırırsan bulunabilir

genelde bu işler filo için oluyo ama çalıntı araçlar içinde olanları var
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    gprse verecegın parayla kapalı garaj bulursun kıralık en mantıklısı o bence ama ıstanbulda bulabılırmısın bılmıyorum..ayda 50 tl ye felan kiralık ufak bir kapalı garaj ıyı olur sanırım

Motosikleti
    S&T GV250
    çalınmaması için üç kulfu bir elham...

çalındıktan sonra bulunsun diye 4444 salat-ı tefriciye duası...
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alarım, branda, kapalı bir garaj.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benım arkadasın kendı apt otomatık kapılı garajlarından motorlarını caldılar honda titandı hemde 3 sene once kapının ustunden 2-3 adam kaldırmıs

Motosikleti
    Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım arkadasın kendı apt otomatık kapılı garajlarından motorlarını caldılar honda titandı hemde 3 sene once kapının ustunden 2-3 adam kaldırmıs
    honda titan icin kim ugrasır o kadar zahmete helal olsun

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    250 cc ve altı için yapılan kaskolarda galiba kapalı garaj zorunluluğu var diye biliyorum?Yanlış mı biliyorum acaba

Motosikleti
    ZX6-R
    immbolizer ı falan geç kapalı garajın yoksa evinin yakınında paralı bir otoparka koy aylık 30 40 arası bişi olması lazım onun dışında kawayı sokakta bırakmayı bile düşünme kaldıki hyosung cbr 125 gibi aletleri bile fark ettilermi affetmiyolar dışarda sakın sakın

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    valla yakınımızda kapalı garaj yok ben de mecburen fazer ımı sokakta bırakıyorum ama çıkmaz sokak disk kiliti + halat kilitle camın demirine bağlı ve son olarakta arabamla motoru perdeliyorum ki araba çekilmeden motor çıkamasın diye ama sabah camdan bir bakmşım 2 side yok Allah korusun yani şaka tabi.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    krom zincirle motoru şaşisinden emin bir yere bağlarsın gece rahat uyursun. lakin krom kaplama falan degil, saf krom çapa zinciri. kaynak makinası kullanmazlarsa mümkünatı yok kesemezler. ama bu zinciride "abi bana 80 cm ölçüver" şeklinde alamazsın orası ayrı mevzu.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Uyduruk zincir hemen kesilir. Alaşım zinciri kolay kesemezler . Masterlock 'un zincir kilit ve disk kilidini kullanıyorum, ayrıca direksiyon kilidini hep kilitlerim. Tabi hepsinden önemlisi kasko. Motora verecek paran varsa kaskoya da verecek paran olmalı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler