Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Baskın Sonrası Çalınan Motorların Parçalanmış Haller

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Üyesi olduğum başka bir motosiklet sitesinden alıntıdır.

MesajTarih: 2009-01-03, 19:26:42 Mesaj konusu: Baskın Sonrası Çalınan Motorların Parçalanmış Halleri

Ferdi Arkadaşımızın motoru (F650)geçenlerde çalınmıştı haliyle üzüldük heryere haber verdik.Polisin bir baskınında,parçalandığı sırada bulundu ama biraz hafiflemiş şekilde.Fotolarda görüldüğü üzere etrafta parçalanmış motorlar dolu,söylediğine görer 20,25 motor varmış yerde,onun motorunun da biriki plastik parçası halicinde bulunamamış parçaları.Demek bu insan müsvetteleri buralarda bu şekilde yapıyor bu işleri.dikkatli olalım arkadaşlar,hem kendi motorlarımızı hem birbirimizin motorlarını kollayalım,baksanıza temiz biryerde sistematik düzenli çalışıyorlar ulu orta.motoru her ne kadar kaskolu da olmuş olsa şu durumda ayrılmak durmunda motorundan...

Bu da benden not; Durmak yok çıkma parça almaya devam diyen arkadaşlarımızın durup bir kez daha düşünmesini tavsiye ederim.

Bu motorları zevk için parçalara ayırmıyo bu yaratıklar. Talep var onlarda arz ediyor sevgili müşterilerine ....
    [B][I]when you're sad and when you're lonely
    and you haven't got a friend
    just remember that death is not the end[/I][/B] :cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    üzerinde hiçbir hakkı olmadığı halde başkasının malına hangi İNSAN! bunu yapar arkadaşa büyük geçmiş olsun......

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzelim bmw yi bu halde görünce içim parçalandı.Fotoğraflarda göründüğü kadarıyla baya baya sistematik bir hırsızlık ticareti söz konusu.Başkalarının alın teriyle emeğiyle alınan araçları böyle hunharca parçalayıp,satıp parasını gönül rahatlığıyla cebine indirebilen insanlarımızın olması ziyadesiyle üzüyor bizi.Ne diyelim allah bildiği gibi yapsın.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerinde hiçbir hakkı olmadığı halde başkasının malına hangi İNSAN! bunu yapar arkadaşa büyük geçmiş olsun......
    aaaaa sen onlara insanmı diyosun hakaret ettin şimdi İNSANLARA!!

1200 Gs değilmi o yazık olmuş.... KAnsız herifler...
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    motorları çaldıkları o elleri parçalanır inşallah, parçaları satıp da ceplerine indirdikleri paralar yüreklerini yakar inşallah.. lanet olsun bunlara.
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    İşte ikinci el ucuz parça satın alanlar aslında başkalarının motorlarından çalınmış parçaları alıyorlar. İkinci el eşya satın alırken (bu cep telefonu, laptop, pda gibi elktronik alette olabilir) Mutlaka satan kişdien faturasını eğer hurdadan çıktıysa hurda belgesini görmek isteyin. Böylece sizde hırsızlığa alet olmazsınız. Bir gün sizinde başınıza gelebilecek bir olayı teşvik etmemiş olursunuz.

not: Türk ceza kanununa göre çalıntı mal almakta suçtur.

Motosikleti
    2008 1000-RR KIRMIZI ŞEYTAN
    bu tip yaratıkların yaşamasına izin verilmemeli kolay kazanılmıyor sen taksitlerini öde o yaratık parcalayıp satsın ohh be ne dünya sonra insan hakları diyolar bence o haklar sadece insanlara hırsızlara söz konusu bile olmamalı...
    ::evil::

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arka planda gri bir gt250R ve motoru görünüyor. kim bilir kaç kardeşimizin canını yaktı bu insafsızlar. Çok kötü bir duygu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    vayyy be bence tüm baskınlar artmalı daha çok kardeşimizin abilermizin canı yanmamalı......
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    yazık ya, ne emeklerle alınıyor o motorlar...

Ha motorun aynası,ha mobylette hırsız hırsızdır diyorum. En azından Ferdi'nin motor kurtulmuş , bu hırsızı işbaşında öldürsem çok ceza yer miyim onu hep merak etmişimdir.

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    tamam haklısınız bunlar insan değiller başkasının hakkını gaspediyorlar ama durumu olmadığı için hurdalıktan alındığını umarak çıkma parça alan bir çok arkadaşımız var hemen çıkma yedek parça almayı durduralım diye birşey yok sadece çıkma parça satan yerlerin daha iyi denetlenip parçaları nereden temin ettikleri araştırılmalı bence çünkü hurdalıktan ya da kazalı motorlardan alınan parçalar oldukça ucuz ve orjinal parça olduğundan kaliteli yurdum insanı da bu yüzden tercih ediyor çıkma parçaları hem böylece bi dünya paranın ve parçaların çöpe gitmesi de engelleniyor. düşünsenize her kaza yapan ya da hurdaya çıkan motorun parçalarının olduğu gibi durduğunu ne büyük bi çöplük olurdu.. bu arabalar içinde geçerlidir..ÇIKMA YEDEK PARÇA ALINMALI AMA GÜVENİLİR ELLERDEN ALINMALI AYRICA BU TÜR PARÇA SATAN YERLER SIKICA ARAŞTIRILMALI..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Motosikleti
    My Kawa..
    Bunu yapanlarıda yaptıkları gibi parçalasalar... ne dersiniz hoş olmaz mı?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    125 cc MZ
    hayvan heriflerin Allah belasını versin çok yazık olmuş
    :bestmt:::biggrinn::tutkuy::

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    kanun istiyorum ,adalet istiyorum yanlarına kalmasın istiyorum yarabbim görevli olan kulların duymuyo sen duy da yerde bir et bu tür insanları

amin...
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

Motosikleti
    xcity 250 cc yamaha
    eminim ki bir çok motorcu arkadaş böyle işlerle uğraşanların hakkında bilgi veya kanaat sahibi olmuşlardır.Bunları bir başlık altında açıklayamazmıyız

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    satan kadar bunlardan parça alanlarda suçlu...

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Bence çıkma parçacılar için kendilerini ve bu parçaları nerden temin ettiklerini açıklayabilecekleri ve bizi kendileri hakkındaki kesinlikle olumsuz düşüncemizden kurtarabilecekleri bir topic açılabilir.

Kendinden emin dürüst satıcılarda kendilerini aklamış olurlar.

Böyle bir açıklama yapmadıkları sürece benim gözümde hepsi bir malesef.

Benimde 600RR rımı çaldılar ve üzgünüm ama her çıkmacıya şüpheli bakar oldum.
    [B][I]when you're sad and when you're lonely
    and you haven't got a friend
    just remember that death is not the end[/I][/B] :cherry:

Motosikleti
    ZX6-R
    3. resimdeki depo benim deponun aynısı :(

arkadasim gecmis olsun

8 subatta calinan motorumu ariyorum 2007 honda CBR1000RR beyaz kirmizi lacivert msjini okudum. Bu kutahyadaki motorlara ne zaman baskin yapildi bilginiz varmi acaba 20 25 motor demissiniz belkide benim motorum aralarinda olabilirmi? Gewri donerseniz cok memnun olurum Maruf

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)