Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Dünyanin En Dandik Kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ne istersen var :P
    disk kilitleri bildiğim kadarıyla 30'dan başlıo
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapanlarda kapalı garajda kilit altında olma zorunluluğu getiriyor. ee ne anladım ben ozaman o işten. herzaman kapalı garajda tutsam zaten sigorta yaptırmam.
    Öyle bi şart yok her sigorta şirketinde. Kapalı garaj indirim nedeni sadece. Aşağıdaki linkte eleman isviçre sigorta poliçesi kesiyor örneğin. Açıklamalara bi göz atın:

http://www.sairsigorta.com/modules.p...=article&sid=4

Bence esas sorun bi çok kişinin sigortayı fuzuli veya lüks bir harcama olarak görmesi. Ben iki yıl para arttırıp motor alacağım ve elemanın biri motoru alıp gidecek. Adama cuk diye oturur valla. Gerçi bir diğer ihtimalde sigorta yaptırıp parayı bir nedenden alamamak. İşte o durumda adama "gocurt" ses efekti ile otururki erken yaşlanma nedenidir kendisi İyi incelemek lazım poliçeyi.

sunsetz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Valla arkadaşlar kilit konusunda %1000000 haklısınız bende aynı kilitten vardı ve geçen pşembe (23/11) evimin önünde zincirli (master lock) ile zincirli motorum çalındı şimdi bekliyeceğim eğer haber gelmezse başka bi motor almayı düşünüorum ama onu sigorta yaptıracağım. Arkadaşlardan biri yukarda 250cc den düşüklere yapmıyorlar demiş bu doğrumu? birde fazla bilgim olmadığı için soruyorum disk kilit hakkında bilgi vereblirmisiniz? Yani normal kilitten farkı nedir, nerelerde satılır vs
    şimdiden teşekkürler

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Kasko 250cc den aşağıya yaptırmak çok zor. Ancak tanıdık bir acenteyse falan olabilir. OYAK Sigorta yapıyor diye duymuştum bir araştır.
    Disk kiliti disk freni olan motosikletlerde, disklerin üzerindeki deliklere takılabilen bir kilittir. 2 türlüsü vardır. Kalın ve ince olanlar. Diskinizin üzerinde deneyerek almanızda fayda var. Motosiklet malzemesi zaten her yerde vardır. Masterlock yine meşhur olanlarındandır. Ancak disk kilidi sadece motorun yürütülerek götürülmesine engel olmaktadır. Motoru kaldırıp bir kamyonete yükleyebilirler pekala.

Benim tavsiyem, alarmlı bir disk kilidi alıp motoru brandayla örtmeniz. Hırsızlar, brandayı sakince değil bir çırpıda söküp atmaya çalışacaklar ve böylelikle kilit sallanacak ve alarmı ötecektir.

MasterLock disk kilidi

Xena Alarmlı Disk Kilidi

XENA distribütörü => http://www.villalevent.com/magaza/index.tsp?cat_id=18
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı Bilizbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bi şart yok her sigorta şirketinde. Kapalı garaj indirim nedeni sadece. Aşağıdaki linkte eleman isviçre sigorta poliçesi kesiyor örneğin. Açıklamalara bi göz atın:

http://www.sairsigorta.com/modules.p...=article&sid=4
    isviçre sigorta 250cc altına kasko yapmıyor. gidin araştırın. 250cc altı kapalı garaj şartı olmadan kasko yaptırabiliyorsanız banada haber verin. bu dertten en çok yakınan benim. hemen yarın yaptırırım.

http://www.kilitto.com/ burada her çeşit kilit mevcut. disk kilidi pahalı diyorsanız asma kilitlerde iş görebilir. ama asma kilitlerde kelepçe kısmı açıkta olduğu için demir makasıyla kesilmesi mümkün olabilir. demir makasına karşı korumalı asma kilitlerde var ama onlarda disk kilitleriyle aynı fiyat hemen hemen.

In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

Motosikleti
    ER-6F kavasaki 2006
    arkadaşım büyük geçmiş olsun kaqsko yaptıralım diyorsunuz ama çok para verilecek gibideyil allah yardımcımız olsun

aliozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T
    arkadaşlar çook teşekkür ederim cevaplarınıza .....allaha emenet motolarımız duruyolar işte ama aklıma yatan olay alarmlı disk kilidi ve halat kilit oldu...allah bu yaz yardımcımız olsun...
    [CENTER][COLOR="Yellow"]sarı kanaryam benim:wiinkk: [/COLOR][/CENTER]

bende alarmlı disk kilidi var 110 ytl ye aldım içim azda olsa rahat bide halat zincir bağladım gerisi allaha kalmış inşallah bişi olmaz.

bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    bende koptum arkadaşlar ya,,

hırsıza kilit dayanmazkine....

kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar koç allianz 250 cc altına yapıyor.. sadece kitli olma şartı var kapalı garaj şartı yok.. benim 125 lik scooterim war kaskolu 190 yada 290 milyon verdim büük ihtimal 190.. hemen çıkardılar kaskoyu.. kasko çıkmadan motoru almadım yerinden korkudan 125lik bi scooter olmasına rağmen, siz kaskosuz nası kullanıyosunuz hayret valla..

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşlar markasını hatırlamıyorum ama 50 ytl olan çelik kilitler var.Onlardan alın bence nede olsa hepimizin kullandığı en ucuz motor 1000-1500 ytl.50 ytl den kaçmayın derim...

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    Prometheus demiş ki:
    Ancak disk kilidi sadece motorun yürütülerek götürülmesine engel olmaktadır. Motoru kaldırıp bir kamyonete yükleyebilirler pekala.

önemli nokta motoru hafif olan akadaşlar dikkat bu konuya

hilmim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250 :))
    motoru hafif olanlarda çelik kilitle sabit bi noktaya bağlamalı,
    walla motor almayı düşünüodum bunları okuyunca bi kez daha düşünüom,Allah kimseyi başkasının emeğine muhataç etmesin!..
    AMİİİİİİNNN :D

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözleri kör olsun,önlerine aksın,aşağılık herifler....oh be rahatladım

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    Arkadaşlar bende master lock denen ömür boyu garantili kilit var sanırım ömrü dolmuş geçen ağustosta aldım. şimdilik içindeki teller tutuyo dış kısmı bi kaç yerden kırıldı:( Kasko olayına gelince benim motor 150cc motoru aldığım yer general sigortadan kasko yapıyodu bende hemen yaptırdım ama pahalıydı tabi 300 350 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. kapalı garaj gerekiyomu derseniz bilmiyorum ilk motor kullanınca bunları sormuyo acemilikten insan. halada sormadım allaha emanet dışarıda öle bağlayıp ömrü dolmuş kilidimle sessiz alarmımla duruyo motor(sesi çıkmıyo bozuk yani). tek tesellim dua her park edişimde allaha bol bol dua ediyorum elden başka bişi gelmiyo. fuarda bakıcam şöyle akla yatkın yöntemler varmı diye. nasip bakalımmm...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    geçmiş olsun....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı kutluhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koç allianz 250 cc altına yapıyor.. sadece kitli olma şartı var kapalı garaj şartı yok.. benim 125 lik scooterim war kaskolu 190 yada 290 milyon verdim büük ihtimal 190.. hemen çıkardılar kaskoyu.. kasko çıkmadan motoru almadım yerinden korkudan 125lik bi scooter olmasına rağmen, siz kaskosuz nası kullanıyosunuz hayret valla..

Dostum öyle bir sigorta şirketi bence yok , herkes var ben yaptırdım işte poliçe falan diyor ama şu telefonu arayın şu kişiden yaptırın diyen yok !!! Bi ara CBF 150 için poliçe koydular siteye banka ile görüştüm yok öle bişey diyolar sonunda araştırıp o poliçenin yanlış bir kodla kesildiğini gördüler , yani başına bişey gelse zaten ödemesini de eksik alacak poliçeyi yaptıranın.

Neredeyse bütün sigortaları aradım ama aldığım cevap ya yapmıyoruz yada 800 YTL civarı

Eğer gerçekten bu yapılabiliyorsa ispatlamanı rica ederim
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler