Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yine Bir çalıntı ktm hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    merhaba arkadaşlar,

bundan 2 3 ay öncesinde arkadaşımın ktm duke 250 motorunu çalmışlardı, onunla ilgili konu açmıştım.
    aynı kişi geldi, elini kolunu sallaya sallaya dün benim motorumu çaldı.
    sabah işe geç kaldığım için disk kilidini takmamıştım,
    şirket otoparkıda normalde herkesin sigara içtiği ortak bir alan, ama o esnada tesadüfen hiç kimse bulunmuyor, bir kaç durum daha var, hepsini düşününce dün için motorun gerçekten çalınacağı varmış diyorum.
    motoru tornavida benzeri bir aletle kontağını kırıp, sürerek götürüyorlar.
    iş yerimden 4 5 km ileride bir ara sokağa çok güzel bir şekilde park edip, gidiyorlar.
    parkettikleri yer, önünde üzerinde brandalı bir araba var, bir kenarı duvar, koydukları yerin arkasında da büyük çöp koyteyneri var ve çok dar bir kaldım üzerinde güzelce park edip gitmişler.
    çok çabuk farketmem ve airtag sayesinde bulabildik çok şükür, hasar olarak bir tek kontağı kırmışlar o var.
    motoru çaldıkları saat: 16:07, bahsettiğim yere park etmeleri 16:11, benim farketmem 16:24, motoru bulmamız 16:35.
    airtag bölge olarak en son görüldüğü yeri söyleyince iş yerindeki arkadaşlar araba ile o bölgeye gidip ara sokaklara bakmaya başladılar şansımız da yaver gitti ve o şekilde bulabildik.
    airtag bu konuda fayda sağladı, ama elinde telefon, sinyal bulsun diye beklemek çok aşırı şekilde can sıkıcı bir durum.
    özellikle bajaj ve ktm kullanan arkadaşlar için gerçekten mükemmel koruma sağlayan kilitler ve gerçek kapsamlı bir gps sistemi mutlaka şart bu iki marka motorlar için. çünki adamların kontağı kırıp çalıştırması 5 saniye sürmüyor.
    espresso, pea, mertowski ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen alıyorsun motoru yıllarca kredi ödüyorsun calan adam senden önce hapısten cıkıyor. sistem süper.

valla hocam 5 dakıka bile olsa kilitsiz bırakma. gerçekten sansına hemen bulmussun. bende bajaj var. eger kalmalı bir yere gidiyorsam ince bir zincir kilidi arka tekere 5 tur doluyorum üstüne u kilit üstüne disk kilidi takıyorum.

eğer gecici olarak duracagım oturacagım bır yer ise u kilit ve disk kilidi takıyorum.

standart evın otoparkkında 14mm kesilmez kilit, disk kilidi ve u kilit takıyorum.

ama emin oldugum şey adamın birisi bunu calmaya kafayı takarsa 10 tane kilit bile işe yaramaz.
    kryeck, maximusti,, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ama emin oldugum şey adamın birisi bunu calmaya kafayı takarsa 10 tane kilit bile işe yaramaz.
    dün için dediğim gibi üst üste bir çok şey denk geldi, bu yüzden motorun gerçekten çalınacağı varmış diyorum.
    bu dediğine de aynen katılıyorum, kilit konusunda maksat caydırıcılığı arttırmak. ama gps sistemleri en azından bildirim veriyor, en azından arıyor, o yüzden gps sistemi şart.

bu da kontağın son hali

espresso, mertowski ve kryeck bunu beğendiler.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Geçmiş olsun
    maximusti, bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçmiş olsun. Şansınız varmış hemen bulmuşsunuz.
    maximusti, bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    çok geçmiş olsun, kısa sürede bulmanıza sevindim.

Dün akşam yağmurda otoparka gitmeyip kapı önünde kaldırıma bırakmıştım motoru, kilitledikten sonra anahtarı çantanın üzerine koyup eve çıkmışım. Bunu sabah motorun yanına inince farkettim. Gerçekten çalınacağı varsa kilit bile dayanmıyor bunlara, o gün şansınız varsa benim gibi anahtar üzerinde de bıraksanız kimse bakmıyor.
    espresso ve maximusti, bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Geçmiş olsun. Erken fark edilmesi ve takip sisteminiz sayesinde büyük bir yara almadan halletmişsiniz. Bu hırsızlar sizin orayı yer bellemiş ve tekrar geleceklerine eminim.

Air tag'lerin kullanım amacına göre farklı hizmetler sunması güzel bir şey. Bilmeyen yada daha önce kullanmayan arkadaşların da bu Air tag'leri inceleyerek araştırmasını tavsiye ederim. Ucuz, kolay satın alınan ve montaj gerektirmeyen bir aygıt.

Apple'ın ve Samsung'un olmak üzere 2 farklı markanın cihazları çok popüler.

Ben bir tanesini dedemin anahtarlığına taktım. Alzheimer tarzı bir durum yaşamaması ve kendisinin nerede olduğunu takip edebilmemiz amacıyla.
    Bir tanesini arabaya koydum. Bir tanesini de motosikletime koydum.

Bir hamburger kola patates menüsü bile 250-300tl olmuşken bu cihazlara verilecek parayı çok görmüyorum.

espresso, maximusti, ve Alman_ bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Erken fark edilmesi ve takip sisteminiz sayesinde büyük bir yara almadan halletmişsiniz. Bu hırsızlar sizin orayı yer bellemiş ve tekrar geleceklerine eminim.

Air tag'lerin kullanım amacına göre farklı hizmetler sunması güzel bir şey. Bilmeyen yada daha önce kullanmayan arkadaşların da bu Air tag'leri inceleyerek araştırmasını tavsiye ederim. Ucuz, kolay satın alınan ve montaj gerektirmeyen bir aygıt.

Apple'ın ve Samsung'un olmak üzere 2 farklı markanın cihazları çok popüler.

Ben bir tanesini dedemin anahtarlığına taktım. Alzheimer tarzı bir durum yaşamaması ve kendisinin nerede olduğunu takip edebilmemiz amacıyla.
    Bir tanesini arabaya koydum. Bir tanesini de motosikletime koydum.

Bir hamburger kola patates menüsü bile 250-300tl olmuşken bu cihazlara verilecek parayı çok görmüyorum.

https://r.resimlink.com/fX1Rbx3s-N2d.jpeg
    Benim bu Airtag konusunda anlamadığım, kendisi cellular bir alet değil(sim kart takılmıyor). Telefonun kapsamından çıkınca nasıl oluyor da konum bulunabiliyor ki?

Gerçi konudan da görüleceği üzere almak faideli ama mantığını anlamadım ben sanırım.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Mesela Apple'ın ürününü aldınız, airtag'in yanından bluetoothu açık bir internet bağlantısı bulunan cihaz geçtiğinde otomatik o cihaz ile bağlantı kurarak serverlarına sinyalini bildiriyor diye biliyorum. Bağlandığı cihazdan herhangi bir onay vs almıyor. Arka planda bağlantı kurarak cihazın sahibine bile bilgi vermiyor.

Bir süre airtag'ın sahibi cihaz yanında değilse ve sadece sizin apple cihazınıza bağlanarak bildirim gönderiyorsa "Airtag algılandı/sizinle hareket halinde" şeklinde size bildirim veriyor. İnsan takip etmek için kullanaılmasın diye.
    espresso ve fancydriver bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Koskoca KTM markası immobilizer koymamış mı?
    Ara sıra akrşıma yurtdışından da videolar çıkıyor oralarda da KTM motorları tornavida ile çalıştırıp götürüyorlar. Yazık. O kadar pahalı araçlar üç kuruşluk immobilizer yok.

Airtag güzelmiş. apple ürünlerini kullanıcı lisans sözleşmeleri işime gelmediği için kullanmıyorum, yine kötü ama apple kadar kötü olmayan android kullanıyorum. Android cihazlar için olanından alsam çocukların anahtarlıklarına taksam iyi fikirmiş aslında.

Bu cihazlar etraftan kapsama alanlarından geçen telefonlarla yerlerini belli ediyorlar. Yani çok kimsenin olmadığı dağbaşına motoru bıraksalar etraftan hiç telefonu olan kimse geçmese işe yaramazlar. apple airtag için apple, samsung için samsung telefonların hepsinde bu özellik açık geliyor, yani siz de şehirde dolaşırken farkında bile olmadan telefonunuz çevresinde algıladığı airtaglerin bilgilerini merkeze gönderiyor, samsung telefonda mesela bu ayar çok derinlerde bir yerde gizlenmiş, telefonu karıştırırken gördüm, kapattım mı tam hatırlamıyorum ama demek ki çoğu cihazda açık ve onlar sayesinde bu tür aparatların yerleri bildiriliyor, bir tür sizin cihazınızı başkası için kullanmış oluyor ama toplamda herkese faydası oluyor. bu küçük aletlerin içinde gps falan yok, haliyle kendi konumunu da bilmiyor, yalnızca bir telefonun bluetooth sinyalini alınca ona yanıt veriyor, telefon da o kodla birlikte sinyal seviyesi bilgisini de gönderiyor, böylece aparat o telefonun o anki çevresinde olduğu bilgisi gidiyor. Birden fazla telefondan sinyal gidince de o telefonların konumlarından hesap yapılıp aletin konumu daha doğru şekilde bulunabiliyor.

Motosiklet takibi için çok kesin konum olmasa da bu örnekte görüldüğü gibi işe yaramış.
    Ama yine de bütçeniz yetiyorsa turuncu takip sistemi gibi motosiklet takip cihazı kullanın, hem sarsıntı anında takip cihazının alarm modulunu almamış olsanız da telefona yalnızca bildirim gelmiyor, çağrı merkezi sizi arıyor motorunuzda hareket algılandı kontrol edin diye. Gece'nin 4ünde fırtına yüzündne motorda hareket algılanıp uyandığımı bilirim, bir kaç sefer bu şekilde rahatım bozuldu ama birilerinin motoru götürmesinden iyidir.
    maximusti, bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kardeşim geçmiş olsun
    fakat disk kilidi de hırsızı durdurmaya yetmeyecek lütfen kalın zincir döner milli kilit ile kilitle motosikletini bir daha ki sefer e bu kadar şanslı olmayacaksın haberin olsun emeklerin çalınacak
    evet hırsızlar suçlu onları cezalandırmayan sistem onlardan daha fazla suçlu bunu kabul edelim ve sağlam önlemler alalım
    maximusti, bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Geçmiş olsun, çok sevindim adınıza
    maximusti, bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuksek hacimli modellerinde var. Dusuk hacimli modellere koymamis olabilirler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Öncelikle konu sahibine geçmiş olsun.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Koysalar da fark etmiyor, çalmak isteyen her türlü çalar. Immobilizer bypass ediyorlar bir şekilde veya motoru başka bir motorla itekleyip veya kaldırıp bir başka araca yükleyip götürüyorlar.

Benim çalınan NC'de de immobilizer vardı sonuçta, bir işe yaradı mı? Hayır.

Çare: Kasko + takip sistemi.
    espresso ve maximusti, bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun.
    Basit bir önlemle motosikletinizi fazla zarar görmeden bulmuşsunuz.
    Sevindim sizin adınıza.
    maximusti, bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    Bu da hırsız ağbiye meşazımdır.
    Cyan, espresso, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benim motoru çalan şerefsizler 4 gün önce Eyüpsultan ilçesinde yakalanmış.
    inşallah iki günde salmazlar.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...di-752942h.htm

https://www.instagram.com/reel/C11R3...d3YzBpOA%3D%3D
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motoru çalan şerefsizler 4 gün önce Eyüpsultan ilçesinde yakalanmış.
    inşallah iki günde salmazlar.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...di-752942h.htm

https://www.instagram.com/reel/C11R3...d3YzBpOA%3D%3D
    ilk yakalanmaları ise 2 gün bile kalmayacawklar
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Geçmiş olsun. Motoru yakına bir yere bırakmalarının sebebi takip cihazı olma ihtimali. Sen birkaç gün içinde bulamasaydın motoru, oradan alıp gideceklerdi. Immobiliser olsa bu kez iterek götürürlerdi. Alarmlı disk kilidi, zincir gibi uğraştıracak önlemler almanı tavsiye ederim. Hiçbir kilit hırsızı durduramaz ama yakalanma ihtimali olan yerde de hırsız yarım saat uğraşmaz.
    maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yakalanmaları ise 2 gün bile kalmayacawklar
    ilk değil, birisini göndermişler, diğerini içeri almışlar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)