Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 Yılında Çalılnan Motorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaşlar Merhaba,

24.04.2006 yılında oturduğum sitenin güvenlik klubesinin önünden motorum (Repsol CBR 125R 2005) çalınmıştı. Ben tabi polise gittim, başvurumu yaptım. Bu yıl, Şubat ayında mahkemeden bir kağıt geldi. Söz konusu motorun akıbetiyle ilgili. Ben gittim mahkemeye, sanıklar fln da vardı (listede), fakat kimse gelmemişti tabi. Hakimin söylediği, Batman' da motor başkasına satılmaya çalışılırken çalıntı olduğu ortaya çıkmış. İki isim vardı sözü geçen (unuttum açıkçası), ikisi de gelmediler. Biri demiş ki ben motorun çalıntı olduğunu bilmiyordum, diğeri de benim öyle bir motordan haberim yok. Yurdumun kansız insanları işte. Batman' da motorun ne işi var o zaman.

Bu aralar çok fena motor sevdam depreşti, para ayarlamaya çalışıyorum vs derken. Benim motorun akıbetini merak ettim, İstanbul Emniyet' i aradım, haberimiz yok Batman' ı arayın dediler. Aradım, onların da haberi yok. Yani şöyle, motoru çalan kişi yakalanmıştır ama motor yoktur diyor. E o zaman konu mahkemeye kadar nasıl geldi ? Açıkçası kafam karıştı biraz. Sizinki de çok karışmadan sorumu sorayım.

Daha önceden böyle bir durum başına gelmiş olan / ya da duyan varsa. Ben bu konuyla ilgili ne yapabilirim ? Motor Batman' emniyetinin kayıtlarında olmadığı söylendi, en azından otoparka çekilen araçlar arasında yok. Oradaki memur arkadaş, motor bulunsaydı size bir şekilde ulaşılır motoru gelin alın derdik dedi, aramadıysak motor yoktur diyor. E motor yoksa nerden anladığınız o adamların neyi satmaya çalıştığını o zaman ?

Fikir veren beyniniz dert görmesin şimdiden. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Mahkemeden de bir dönüş olmadı. Mahkemeyi arasam böyle bir davam vardı durumu ne oldu diye sorulur mu ? Çok yabancıyım bu konulara şimdiye kadar ne mahkemeyle ne de polisle işim oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Mesajım bulunsun.Çok ilginç bir olay, bakalım bilenler ne diyecek?

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    uyap vatandaş işinizi görür..
    https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.html
    ya da edevlet
    https://www.turkiye.gov.tr/
    sizi içeren bir dava varsa ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.. dosya numaranızı öğrenirseniz gerisini ya bir avukat aracılığıyla ya da kendiniz mahkemenin kaleminden takip edebilirsiniz..

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    50 yıl geçti ama şu aziz nesinlik olaylardan kurtulamadık bir türlü. yazık şu memleketimin insanlarına

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı erincengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyap vatandaş işinizi görür..
    https://vatandas.uyap.gov.tr/vatandasportal/index.html
    ya da edevlet
    https://www.turkiye.gov.tr/
    sizi içeren bir dava varsa ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.. dosya numaranızı öğrenirseniz gerisini ya bir avukat aracılığıyla ya da kendiniz mahkemenin kaleminden takip edebilirsiniz..
    Teşekkürler yönlendirme için. Geçen yıl kullandığım e-devlet şifrem tabiki çalışmıyor. Ki telefonuma kaydetmiştim 1den fazla da kullanmıştım, şimdi yanlış diyor. PTT yolları gözüktü. Yarın tekrardan şifre alıp deneyeceğim.

ramoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis 250 abs
    davanın görüldüğü mahkeme kalemine git ordan öğrenebilirsin,bir araç çalındı ise o ilde belli yedi emin otoparkları var orda olmalı yada bulunan yer hangi polis merkezi idaresinde ise o karakolun bahçesinde olma ihtimali de var.motorun sana iadesiyle alakalı bilgiyi de yine kaleme sorabilirsin hızlandırmak için de tutanak hangi polis karakoluna teslim edilmişse orayı arayıp sorabilirsin,bunların hepsi evrakta mevcuttur.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Muracatta bulundugun karakola git motorun plakasiyla sorgulama yapilirsa yakalanip yakalanmadigi ortaya cikar yakalansa zaten sana ulasilir her turlu

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    polisler artık bu durumda: ''ANANZAAAAA xDxDxD''

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Son durum nedir. Varmı bir gelişme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)