Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardım edin (ciddi)

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaslar sormak istediğim birşey var belki sizinde başınıza yada etrafınızdaki kişilerin başına gelmiş olaydır bu konuda yardıma ihtiyacım var benım cahil babam bundan 2-3 sene evvel chapter tipi bir motor almış 3-4 bin tl ye haliyle kullanmadıgı için uyanıgın tekine vermiş bir laptop ve bir miktar para karsılıgında yalnız sadece elden teslim olmus devir işlemi vs. imza resmi olarak kayıt belge yok her şeyi ile babamın üstüne bir kaza olsa babam sorumlu olacak bana da bu olayı kardesim az önce anlattı deliye döndüm adamı darp,tehtid,korku yoluyla kandırıp gerekirse döverek motoru alsammı yoksa suç duyurrusundamı bulunsak mahkeme karakol hang
    isi hangisi mantıklı sonuçta motor babamın üzerine her şeyi ile cevaplar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı hypersoarTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar sormak istediğim birşey var belki sizinde başınıza yada etrafınızdaki kişilerin başına gelmiş olaydır bu konuda yardıma ihtiyacım var benım cahil babam bundan 2-3 sene evvel chapter tipi bir motor almış 3-4 bin tl ye haliyle kullanmadıgı için uyanıgın tekine vermiş bir laptop ve bir miktar para karsılıgında yalnız sadece elden teslim olmus devir işlemi vs. imza resmi olarak kayıt belge yok her şeyi ile babamın üstüne bir kaza olsa babam sorumlu olacak bana da bu olayı kardesim az önce anlattı deliye döndüm adamı darp,tehtid,korku yoluyla kandırıp gerekirse döverek motoru alsammı yoksa suç duyurrusundamı bulunsak mahkeme karakol hang
    "İLK" darp,tehtid,korku yoluyla kandırıp gerekirse dövmeyi düşünmektense, chapter tipi motorun belgelerini alıp motorun yeni sahibi ile bi devir işlemi yapsanız ???
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Aracı kime vermişse, devir teslim için buluşma tarihi ayarlayın. Yanaşmaz ise aracımızı çaldılar diye polise şikayette bulunun. Şiddet bir çözüm yolu olamaz..
    Önce emniyet, sonra hareket...

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Baban motorun karşıliginda laptop ve para almis, yani takas etmis. Bu da bir alisveris yontemi
    Ortada senin motoru almani gerektirecek birsey yok. Zorla alman zorbaliktan baska birsey olmaz.
    Eger degerinden az bir urunle takas edildigini dusunuyorsan, aradaki farki talep edebilirsin.
    Ama bence bosuna ugrasirsin, olayin ustunden cook zaman gecmis.
    Senin yapacagin tek sey motorun vergilerinin vs yatip yatmadigini kontrol etmek.
    Yatmadi ise, o adama yatirtip, motorun devrini adama vermek.

Bu arada "cahil babam" seklide hitabiniz hos olmamis. Ben babaniz olsam (cahil de olsam) cok alinirdim
    doganugursen bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    vergilere bakın yatmış mı
    trafik cezaları plakaya kesilir..
    onlara bi bak
    babanın adına kesilir cünkü
    # motosikletle.blogspot

adamı 2 senedir arıyormus kardeşimin anlattıgına göre şu gün gidelim bugün söyle böyle 2-3 sene geçmiş aradan olayı duydum deliye döndüm zaten ne önerirsiniz arkadaslar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

bilmiyorum vergi ceza vs nerden bakılır varmı yokmu bugün duydum ben olayı

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    motosiklet babanın üstünde ve başka biri kullanıyorsa çok sıkıntılı bi durum..
    vergi borcu, trafşk cezaları, baban bi gidip trafik şubeden sordurtsun..
    e devlet ten de bakılabiliyor
    # motosikletle.blogspot

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    sen en ıyısı sıddet uygula.vur kır.cahıl dedıgın babanın oglu oldugunu ıspatla boylece.tabı bukadar sert estıkten sonra bu soyledıklerınıde yap.gorelım bızde.
    ortadadogulu bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen en ıyısı sıddet uygula.vur kır.cahıl dedıgın babanın oglu oldugunu ıspatla boylece.tabı bukadar sert estıkten sonra bu soyledıklerınıde yap.gorelım bızde.
    böyle aşalayıcı bir durumda nasıl karsılık vermemi bekliyorsun adamla oturup çay içip şu bizim devir işini halledelim be abicim dememmi lazım çok yardımcı oldun aydınlandım sayende

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    guzel kardesım anlıyorum ofkenı.ama senın dusunce tarzın gıbı yurumuyo bu memlekette ısler.bır nasrettın hoca fıkrasına donmus senın ıs.hırsızın hıcmı sucu yok.apo yu getırenler bugun 18 yılla yargılanıp ceza aldı.senın hıc bı yasal ıslem yapamayacagın bı materyalden bahsedıyoruz.motor babanın ustune bır baskasına satmıs.bu alısverıste senın konumun 3. kısı olmak.yanı ne yapabılırsını sen cıkar.benden tavsıye once plakasını sorgulat ptesı gıt bı vergı daıresıne cunkı en net cevabı ordan alırsın.sonrasında adamını bul ve ıkna yontemını kullan.adam verdıgı sozu tutmazsa donen tekmemı atarsın ucarak 5 metreden kafamı atarsın sonrasını sonra dusun.bende bır baba olarak senı kınıyorum,babalar cahıl degıldır....
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamla uzlaş üstüne geçirmesi için konuş..
    Yapmıyorsa o zaman tehdit et.polise gideceğini söyle mecbur edicektir...
    Dövmekle vurmak la olmaz bu işler...

Önce dediğimi yap uzlaşmaya çalış..uzlaşmıyorsa özelden ulaş bana
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    70-80 lira devir ücretini ben vericem hadi gidip halledelim kardeşim de,büyük ihtimal gelip devir alacaktır ozaman,70 80 tl de başının gözünün sadakası olur ,büyük bir beladan kurtulmuş olursun
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bence doğudan git adamı dövmeye çalış. Adam yapılı çıkarsa dayak yiyip mutlu olursun belki, umut fakirin ekmeği...

Nerede babasına bile saygısı olmayan üç kuruşluk "adam"(!) var, gelip sinir bozuyor. Her zibidi mafya olmuş...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    deliye döndüm adamı darp,tehtid,korku yoluyla kandırıp gerekirse döverek motoru alsammı yoksa suç duyurrusundamı bulunsak mahkeme karakol hang
    isi hangisi mantıklı
    Motoru alan adamla konusmayi bir deneseniz

Darp, tehtid, korku, döverek, mahkeme, karakol..
    Bu nasil istir abi yaaaaaa..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    noter onayı olmayan hiçbir sözleşmenin geçerliliği yoktur. noter satışı yapılmayan motorun her türlü trafik cezası ve taşıt vergisi ruhsat sahibinin borcudur. kaza durumunda sürücü mesuldur. ehliyetsiz durumunda ruhsat sahibi mesuldur.

motoru satın alan kişi satışı almıyorsa kendi enayiliğindendir. zira trafik polisine çalıntı mahiyetinde şikayetçi olunursa, sadece ruhsatta yazan isim motorun sahibidir ve araç yakalanıp sahibine teslim edilebilir. satış esnasında bir sözleşme yapılmış olsa, 70 şahit bile imza atmış olsa, resmiyeti yoktur.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter onayı olmayan hiçbir sözleşmenin geçerliliği yoktur.
    Ben bunu hicmihic anliyamiyorum...
    Bazi seyler yurdumda cok garip isliyor..

Bizim burada böyle seyler nasil yürüyor size azicik anlatayim..
    Mesela ben herhangi bir aracimi sattim..
    Alici ile bir kagit imzaliyoruz..
    Ben sattim oda aldim diye yani..
    Siz isterseniz ha ogün yada ertesi gün strassenverkehrsamt a (ehliyet, arac islerine bakan devlet bürosu) gidiyorsunuz ve "ben aracimi kapatmak istiyorum" diyorsunuz..
    Kime sattiginizi bildirmenize bile gerek yok..
    "Ben aracimi kapatiyorum".. Bitti
    Ve arac sizin üzerinizden siliniyor..
    Ama dedigim gibi isterseniz..
    Eger karsinizdaki adama güveniyorsaniz buna bile gerek yok..
    Cünki satin alan adam araci kendi üzerine aldiginda sizin üzerinizden zaten siliniyor o arac..

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    orası almanya galiba... türkiyede bu işler, sözleşme yapmak suretiyle, 10 binlerce dolandırıcılık vakası olana kadar iki kişi arasındaki sözleşmeler geçerli sayılıyordu. evi elinden alınan, arsası elinden alınıp feryat edenler çok bulunuyordu. en çok enayi istanbuldaydı o zamanlar. köylü milleti çok uyanık oluyor.

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu hicmihic anliyamiyorum...
    Bazi seyler yurdumda cok garip isliyor..

Bizim burada böyle seyler nasil yürüyor size azicik anlatayim..
    Mesela ben herhangi bir aracimi sattim..
    Alici ile bir kagit imzaliyoruz..
    Ben sattim oda aldim diye yani..
    Siz isterseniz ha ogün yada ertesi gün strassenverkehrsamt a (ehliyet, arac islerine bakan devlet bürosu) gidiyorsunuz ve "ben aracimi kapatmak istiyorum" diyorsunuz..
    Kime sattiginizi bildirmenize bile gerek yok..
    "Ben aracimi kapatiyorum".. Bitti
    Ve arac sizin üzerinizden siliniyor..
    Ama dedigim gibi isterseniz..
    Eger karsinizdaki adama güveniyorsaniz buna bile gerek yok..
    Cünki satin alan adam araci kendi üzerine aldiginda sizin üzerinizden zaten siliniyor o arac..
    ben onay vermeden nasıl alabilir ki aracımı kendi üzerine. Ruhsatı kaybetsen yandın o zaman. saçma.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence chapter tipi motor için böyle bir şeye kalkışma, sonra ikinci chapter'da adli mercilerle karşı karşıya gelebilirsin. Bana göre en güzeli motor için hurdaya çekme belgesi alman. Adama motoru satmışsınız nasıl olsa ama uzlaşmamasının bedelini motorunun trafikten men edilmesiyle ödesin.

Motosikleti
    Var
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onay vermeden nasıl alabilir ki aracımı kendi üzerine. Ruhsatı kaybetsen yandın o zaman. saçma.
    Sana simdi sacma gelebilir ama hic sacma degil..
    Söyle anlatayim..
    Burada aracin iki tane Ruhsati vardir.
    Birincisi Ana Ruhsat..
    (Fahrzeug Brief)
    Bu ana ruhsati yaninizda tasimaniza gerek yoktur..

Birde yaninizda tasimaniz gereken (Fahrzeug Schein) vardir..
    Kusura bakmayin bunlari Türkceye ceviremiyorum..

Bu Ana ruhsati eline geciren herkes araci üzerine gecirebilir ama bunu zaten yaninizda tasimaniza gerek yok..
    Bu ruhsat sadece arac alip satilirken verilir..

O ikinci ruhsatlada (yaninizda tasimaya mecbur oldugunuz) kimse araci üzerine geciremez..

Azicik anlatabildimmmi???
    Anlamadiysaniz yarin ayik kafayla birdaha denerim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)