Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de benim egzozun içinde bundan var

Bahsettigim sey bu
    gökhans16cbr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı desparadox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam beraber kaçarızda valla bana hiç güvenme ben ayaklı felaket gibiyim nerde bela abi acayip çekiyorum 29 ekim bayramında polis arabasına geçirince zaten polis mimledi sende arada kaynarsın uyarmadı deme sonra bak
    Ben de sizleyim
    n_tuncak bunu beğendi.
    Korkarak yaşayamazsın!

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Arkadaşlar size güzel bir sürprizim var,çok yakında kapalı ve kültürlü bir o kadarda efendi kendi grubumuzu kurucaz,o zamana kadar bizi sevenide sevmeyenide burda polimik yerine çarşamba Kurter kafe toplantılarımıza bekliyoruz,biz arkadanda sanaldanda gereksiz konuşmayı sevmeyiz mümkünse yüz yüze
    BURADA ya POZİTİF VE İYİ KONUŞALIM YA DA KONUŞMAYALIM,gerçek bir hata varsa küçümseyerek ya da ayıplayarak değilde olumlu ve yapıcı bir şekilde uyarıda bulunalım,benim söylediklerim liderlik ya da siteyi sahiplenme egosu değil,ahlaki,kültürel,insani ve olması gereken ittifak kurallardır...
    Kapalı grup kurulduğunda askeri disiplini görsün üyelerimiz,beni mutlaka lider seçiniz vaatlerim çok fazla nöbet bile yazacam herkese
    gökhans16cbr ve desparadox bunu beğendiler.
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

memo06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125. KAWASAKİ.ZX6R
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neoldu ihtiyarladığını düşünüp buişi tadındamı bırakmaya niyetlisin
    hadi leeen....! ne ihtiyarlamsı geceleri saymassam 22,buçuk yaşındayım,dahada cumartesi pazarı çıkmıyom heee.
    1000,rr, almaya, karar verdim, yani kısacası alayım 1000. arar coşkuna vereyim, bir ayar ''he'' he'' he''....
    n_tuncak, gökhans16cbr ve kayariki bunu beğendiler.
    ''hayat heyecan olduğu sürece güzeldir''...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bu egsoz içi slencersa onun dleiklerini kaynakla kapatıp boruyu uzatırsanız sesi orjinal gibi yapar performanstada düşüş olmaz fakat hava filtreside takarsanız daha stabil bir artış elde edersniz
    n_tuncak ve gökhans16cbr bunu beğendiler.

poseidon71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vn 800
    Alıntı kayariki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene mi kural polemiği başladı !!!

Tamam biliyoruz kurallar gereği sürüş esnasında kask takılmalı, ancak bu bireyin kendi sağlığı ile alakalı bir durum. İsteyen takar takmayana da trafik polisi çıkar ceza keser kimse kimseye kaskını tak ya da çıkart diyemez. Enduro dediğiniz grup, o gece dikkat ederseniz onlarında içinde kask takmayan çok fazla idi, zaten o kadar egzos sıcağında, yolda park etmiş beklerken, en yüksek hızın 30 km olduğu bir durumda kask mecburiyeti demek ne kadar akıl sağlığıdır merak ediyorum ????

Böylesine küçük olayları sırf ki laf olsun diye dile getirmekten vazgeçelim, burası global bir grup enduro ya da chopper gibi askeri bir yönetim değil, onun için motor sürüş güvenliği de gezilere gelip gelmemekte kendi kişilikleri de kendilerine kalsın.

" Evet evet, şu kasksız olanlar dii mi " Böylesi basit aşağılamaları bir kenara bırakın artık, ben takmadım kardeşim, o kadar sıcağın içinde motor hararet seviyesinde olduğum yerde dururken kask takmadım.
    bence bu formu geriye dönük iyice bir araştırırsanız askeri yönetim tarzı ego tatmin dugularının zirve yaptığını görürsünüz bu tarz söylevlerin ve hareketlerin canlı şahidi veya şahitlerinin buralardan uzaklaşma nedenleri olduğu açıkça ortadadır..sizin söylediğiniz guruplarda sadece kendinden sorumlu olmayan çevresine ve arkadaşlarına karşıda sorumluluk hisseden kendisi kadar arkadaşlarının ve tüm toplumun sağlığını düşünmek adına bu konuya bu kadar hassas yaklaşıldığını farketmelisiniz.bu arada bende burada bir polemik yaratmak değil muhabbete dahil olmak adına yazdım sizde yalnış düşünceler uyandıracak bir tavır ve söylemim olduysa özürdilerim.

Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu egsoz içi slencersa onun dleiklerini kaynakla kapatıp boruyu uzatırsanız sesi orjinal gibi yapar performanstada düşüş olmaz fakat hava filtreside takarsanız daha stabil bir artış elde edersniz

Dedigin gibi boruyu uzatmak yerine, ucunu kapatip yanlardan delik actik diger turlu sesi orjinali gibi asiri derecede kisik cikiyor. bunda ise ne yardan ne serden hesabi.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    "İnsanın kalbinde ne varsa karşısında onu görür,güzellik döşeki gönlüne güzeli gör"Günün Sözü

Gökhan toplantıda logonun çıktısını getirmeyi unutma,Pınar Sigorta süresi 10 gün,tescil 30 gün.Kayariki çok sağlam egodan uzak yazıların için tebrikler.Bu arada Sedici haklı Gökhan o ay ve yıldızda dua,ayet bişey yazmıyor değilmi,Wc ye falan gidilr falan saygısızlık etmeyelim hatta yazıyorsa değişelim.bu arada askeriyeyi çok severim Allah'ım ordumuzu havada,karada ve denizde muhafaza etsin,...
    M.balibey, gökhans16cbr ve kayariki bunu beğendiler.
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

Alıntı oguz1327 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img42.imageshack.us/img42/6619/img00000201.jpg
    Dedigin gibi boruyu uzatmak yerine, ucunu kapatip yanlardan delik actik diger turlu sesi orjinali gibi asiri derecede kisik cikiyor. bunda ise ne yardan ne serden hesabi.
    abi performans yerlerde olmaz mı egr valfi gibi egsoz gazının bir kısmını geri döndürecek bu işlem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İnsanın kalbinde ne varsa karşısında onu görür,güzellik döşeki gönlüne güzeli gör"Günün Sözü

Gökhan toplantıda logonun çıktısını getirmeyi unutma,Pınar Sigorta süresi 10 gün,tescil 30 gün.Kayariki çok sağlam egodan uzak yazıların için tebrikler.Bu arada Sedici haklı Gökhan o ay ve yıldızda dua,ayet bişey yazmıyor değilmi,Wc ye falan gidilr falan saygısızlık etmeyelim hatta yazıyorsa değişelim.bu arada askeriyeyi çok severim Allah'ım ordumuzu havada,karada ve denizde muhafaza etsin,...
    ordu candır
    n_tuncak bunu beğendi.

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Uluyola girince inonuden isbankasindan onceki aradan ilk ara omuyor sanirim yukariya dogru gir 100 metre sonra sarper otoparkina gelmeden sagda muharrem usta var motosiklet egzoslariyla orasi ugrasiyor istersen o raya bir sor gokhan ben yaptirdim bir kac is iyi usta .

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı memo06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi leeen....! ne ihtiyarlamsı geceleri saymassam 22,buçuk yaşındayım,dahada cumartesi pazarı çıkmıyom heee.
    1000,rr, almaya, karar verdim, yani kısacası alayım 1000. arar coşkuna vereyim, bir ayar ''he'' he'' he''....
    biri 1000RR mı dedi 1000RR söyle seni benim kadar kim aRaR...

hocam şimdi dikkatlice bir baktım da ay yıldızın içerisinde Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin ismi geçiyor ben montumu çıkarırım wc vesaire yerlere giderken ama sanırım uygun olmaz değiştirebiliriz...

yeni yapılaşma konusunda bir arkadaşla görüşüp mtbursa.com adresini açabiliriz demiştim

Askeriye iyidir
    n_tuncak bunu beğendi.
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    kanuni cross 150
    teşekkür ediyorum yazınızı çok beğendim ben bu siteyi dört yıla yakındır izliyorum bazı yanlışlar olsada burada belirtecek kadar önemli görmedim fakat logo konusu açılınca katılımcı olmak istedim daha doğrusu bana göre eksikti çünkü bu tür logo larda koyduğun şeyin (işaret vb) anlamları sorulacaktır yani benim gibi birilerine silik bir kirmızıyı bayrak olarak kabul ettiremezsiniz en çok ta üzüldüğüm gençlerin bu konuya çok ilgisiz davranmaları ama benimki yanlızca bir fikirdi ben sizlerle gezilere gelme şansım şu aşamada çok zor burdan sizi izlemeye devam ederim ilk fırsatta sizlerle tanışmak için toplantılarınızdan birine gelicem lütfen herkes güvenlik ekipmanlarını kullansın çünkü siz birileri için çok özelsiniz beni çocukları olanlar daha iyi anlayacaktır sevgiler hepinize
    bluesman, Madv, özcan1980 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı dikmeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum yazınızı çok beğendim ben bu siteyi dört yıla yakındır izliyorum bazı yanlışlar olsada burada belirtecek kadar önemli görmedim fakat logo konusu açılınca katılımcı olmak istedim daha doğrusu bana göre eksikti çünkü bu tür logo larda koyduğun şeyin (işaret vb) anlamları sorulacaktır yani benim gibi birilerine silik bir kirmızıyı bayrak olarak kabul ettiremezsiniz en çok ta üzüldüğüm gençlerin bu konuya çok ilgisiz davranmaları ama benimki yanlızca bir fikirdi ben sizlerle gezilere gelme şansım şu aşamada çok zor burdan sizi izlemeye devam ederim ilk fırsatta sizlerle tanışmak için toplantılarınızdan birine gelicem lütfen herkes güvenlik ekipmanlarını kullansın çünkü siz birileri için çok özelsiniz beni çocukları olanlar daha iyi anlayacaktır sevgiler hepinize
    Az ve öz konuşmak en iyisi hocam,Zaten sırf bunlara mahâl vermemek için erhan erdil ve mt.net kadrosu Profillerdeki post sayısı plug'ını kaldırdılar. İşte velhasıl kelam yeri gelince konuşmak kadar güzel birşey yok.Bizdende size saygılar yazdıklarınız çok anlamlı olmuş.
    bluesman bunu beğendi.
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

kayariki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN900 Classic
    Alıntı Madv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az ve öz konuşmak en iyisi hocam. İşte velhasıl kelam yeri gelince konuşmak kadar güzel birşey yok.
    Aslında çok haklısın kardeşim. Sırf laf olsun diye konuşmamak gerekiyor.
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi performans yerlerde olmaz mı egr valfi gibi egsoz gazının bir kısmını geri döndürecek bu işlem
    egr yi bilmem ama egzos cikisina yapacagin her mudahele motorun performansinda olumsuz etki gosterir. 600 luk bir motorun orjinal egzosunu actigin gibi hissedilir bir performans artisi olur.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Detaylar nasılsa toplantıda konuşulacaktır elbet lakin şimdiden bende dile getireyim Logodaki ay yıldızın kırmızı olması taraftarıyım bende. Elhamdülillah hepmiz müslümanız ama üzerimizde taşıyacağımız logonunda dini kimlik içermesinin bir gereği olduğunu sanmıyorum. Tasarım genel olarak güzel ama bu ince bir detay.Yeri gelir ataistte bizle motor sürer Bursa mt ye dahil olur yeri gelir yahudiside katılır.Ayrıca konunun üzerinden zaman geçtikçe insan daha detaycı düşünmeye başlıyor. Bu sitenin kendi yeleği var kendi logosu var diye biliyorum. Biz kafamıza göre logo tasarladık ama bu bizi Bursa mt den ayırıp kapalı bir gruba geçirir gibime geliyor. En azından ulusal bir sitenin bölgesel başlığında bir grup toplanmış örgütleniyoruz gibi görünüyoruz.Bursa Mt olarak bir grup oluşturup devam edilecekse sürüşe MT yöneticileriylede iletişime geçip görüşülmeli diye düşünüyorum. Toplantıda üzerinde durulmasını temenni ettiğim konu başlıkları bunlardır . Saygılarımla.
    sedici, desparadox ve n_tuncak bunu beğendiler.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Alıntı oguz1327 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egr yi bilmem ama egzos cikisina yapacagin her mudahele motorun performansinda olumsuz etki gosterir. 600 luk bir motorun orjinal egzosunu actigin gibi hissedilir bir performans artisi olur.
    egr aynı bu mantıkla çalışır bir valf vardır egsozda orayı açarsın egsoz gazının bir kısmı tekrardan hava filtresie gönderilir emisyon düşer kaparsın normal çıkış sağlanır abi sizinki tamamen açık şekilde olmuş aslında hızlanmayı tahminen değilde saniye ve mesafeyle ölçmek gerek yada hava filtresindeki emiş gücünü ölçüp aynı oranda da çıkış gücü varsa yada daha fazlaysa(fazla oran olursa performansta sürekli aynı seyretmiyor düşüşler ve artışlar olabiliyor) yapılan işlem faydalı olmuştur araçlardan farklı değilmiş ben mi yanlış biliyorum diye araştırdım onuda videoyu aşağıya ekledim ben bütün araçlarımda böyle yaptım(hava filtresi+remap+komple egsoz sistemi)
    http://www.uzmantv.com/motosikletin-...unlar-nelerdir

Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    Isin ozu fabrikasyon gurultu normlarina uyan egzos takili motor ile acik egzoslu motor performansi arasinda fark vardir, performans egzos demek yanma odasindan cikan havanin hizli bir sekilde tahliyesidir buda dogal olarak gurultuye sebep olur, bu sesi kismak istersen havanin direk tahliyesini engellemen gerekir buda performansini olumsuz etkiler.tabi acik egzosa uygun bir remap yaparsan 5hp alicagin yerde 15hp alirsin.
    Madv bunu beğendi.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size güzel bir sürprizim var,çok yakında kapalı ve kültürlü bir o kadarda efendi kendi grubumuzu kurucaz,o zamana kadar bizi sevenide sevmeyenide burda polimik yerine çarşamba Kurter kafe toplantılarımıza bekliyoruz,biz arkadanda sanaldanda gereksiz konuşmayı sevmeyiz mümkünse yüz yüze
    BURADA ya POZİTİF VE İYİ KONUŞALIM YA DA KONUŞMAYALIM,gerçek bir hata varsa küçümseyerek ya da ayıplayarak değilde olumlu ve yapıcı bir şekilde uyarıda bulunalım,benim söylediklerim liderlik ya da siteyi sahiplenme egosu değil,ahlaki,kültürel,insani ve olması gereken ittifak kurallardır...
    Kapalı grup kurulduğunda askeri disiplini görsün üyelerimiz,beni mutlaka lider seçiniz vaatlerim çok fazla nöbet bile yazacam herkese
    kapalı,kulturlu ve efendı artı kkendı grubumuz???ben bunu anlamadım.kasıt aramıyorum ama anlayamadım dıyelım.askerı dısıplınden kasıt nedır.nobet falan ne iş.13-14 sene once degılmıydı tum bunlar?ben sımdı bu yazılanları ustume alındım halbukı uyumsuzda bısey yptıgıma ınanmıyorum.yada kasım ayı geldıde benmı cok alınganım.dekoder cozemıyomu.uykudan uyanmamnında etkısı olurmu.vs vs vs vs .hocam ac bu konuyu kısaca ben anlamadım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Bir sonraki gezi ne zaman olacak bu pazar bir şey yok değil mi?Haftaya pazar mı olacak gezimiz.Armutlu taraflarına girmiştik bir kere o yollar çok güzeldi.Şöyle tatlı virajlı ama yol kaymak gibi birde deniz olsun yanımızda birde yeşillik,ama trafik az olsun kamyon,tır giremesin işte böyle bir rota belirler misiniz lütfen
    sedici ve n_tuncak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler