Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı desparadox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evettt işte onlar bizdik kendi adıma abi acayip bunaldım yok kaskla falan durulcak gibi değildi eğer diyer kasksızlarıda bizden sayarsan bizim gurup baya bi çoğalmış Bursa endurudan bile üyelerimiz vardı :D leyyyyn gene kask muhabbeti açma :D
    Ben dostlarımı uyarayım da sonradan üzülmeyelim Benim de kafamda boza pisti ama iyi ki yanıma yarım kaskımı da almışım dedim sonra bi daha da açmam kask muhabbeti. :D
    Madv, desparadox, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kayariki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN900 Classic
    Gene mi kural polemiği başladı !!!

Tamam biliyoruz kurallar gereği sürüş esnasında kask takılmalı, ancak bu bireyin kendi sağlığı ile alakalı bir durum. İsteyen takar takmayana da trafik polisi çıkar ceza keser kimse kimseye kaskını tak ya da çıkart diyemez. Enduro dediğiniz grup, o gece dikkat ederseniz onlarında içinde kask takmayan çok fazla idi, zaten o kadar egzos sıcağında, yolda park etmiş beklerken, en yüksek hızın 30 km olduğu bir durumda kask mecburiyeti demek ne kadar akıl sağlığıdır merak ediyorum ????

Böylesine küçük olayları sırf ki laf olsun diye dile getirmekten vazgeçelim, burası global bir grup enduro ya da chopper gibi askeri bir yönetim değil, onun için motor sürüş güvenliği de gezilere gelip gelmemekte kendi kişilikleri de kendilerine kalsın.

" Evet evet, şu kasksız olanlar dii mi " Böylesi basit aşağılamaları bir kenara bırakın artık, ben takmadım kardeşim, o kadar sıcağın içinde motor hararet seviyesinde olduğum yerde dururken kask takmadım.
    n_tuncak bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Ben dostlarımı uyarayım da sonradan üzülmeyelim Benim de kafamda boza pisti ama iyi ki yanıma yarım kaskımı da almışım dedim sonra bi daha da açmam kask muhabbeti. :D

Ben kötü niyetle bişey demedim sen beni tanımıyomusun sanki bu ara nedense site mayın tarlası gibi herkes bişeylerden nem kapıyor .Kask muhabbetininde butarz bi tartışmaya konu olacağını tahmin ettiğim için söledim .Ben kaskı çıkardığımda zaten benim motor su kaynatmıştı benim kortej bitmişti öle olunca bende su kaynattım tabi kask mask fırladı buhardan
    Kimse ufak tefek şeyler için kimsenin kalbini kırmasın burası sanal bi ortam yüz yüze konuşmadığımız için iyi niyetle söylenen şeyler bile yanlış algılanabiliyor her çarşamba buluşuyoruz sonuçta burada güzel dosluklar kurmak iyi vakit geçirmek için buradayız herkesin kendine göre mutlaka sıkıntıları var sıkıntısız kimse yok bu toplandığımız günlerde kime ne yanlış geldiyse onunla abi sen böle dedin ben böle algıladım dese olay hallolur buraya taşımak sadece olayı büyütür unutmayalım burda sadece bizler bulunmuyoruz herkes giriyor bize özel biyer değil bize özel olan buluşup yüz yüze olduğumuz anlar
    n_tuncak ve salcano_7946 bunu beğendiler.
    [B]][COLOR="Red"]DESPARADOX[/COLOR] [/B] ............16 JRR 33.......... PINAR ONAT

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı kayariki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene mi kural polemiği başladı !!!

Tamam biliyoruz kurallar gereği sürüş esnasında kask takılmalı

enduro ya da chopper gibi askeri bir yönetim değil, onun için motor sürüş güvenliği de gezilere gelip gelmemekte kendi kişilikleri de kendilerine kalsın.

" Evet evet, şu kasksız olanlar dii mi " Böylesi basit aşağılamalar
    Kask takmayı yalnızca bir kural olarak mı görüyorsun hala?

Askeri bir yönetim mi? Öyle olsaydı enduro yelekli olup ta full koruma olmayanların yelekleri geri alınırdı.

Aşağılamak amaçlı değil,bi şeyleri fark ettirmek amaçlı.

Sadece kask takmadığı için 40- 50 km süretle veya durup yan yatan ve kaldırıma kafasını vurarak beyin kanamasından hayatını kaybeden kaç insan olduğunu söylememe bile gerek yok sanırım. Sonra motor tehlikeli diyorlar, motoru tehlikeli yapan sorumsuz sürücüdür. Benim arkadaşlarım böyle basit şeylerle zarar görmesin isterim.

motor sürüş güvenliği olmayan gezilere de tamamen karşıyım tabii ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Ben kötü niyetle bişey demedim sen beni tanımıyomusun sanki bu ara nedense site mayın tarlası gibi herkes bişeylerden nem kapıyor .Kask muhabbetininde butarz bi tartışmaya konu olacağını tahmin ettiğim için söledim .Ben kaskı çıkardığımda zaten benim motor su kaynatmıştı benim kortej bitmişti öle olunca bende su kaynattım tabi kask mask fırladı buhardan
    Kimse ufak tefek şeyler için kimsenin kalbini kırmasın burası sanal bi ortam yüz yüze konuşmadığımız için iyi niyetle söylenen şeyler bile yanlış algılanabiliyor her çarşamba buluşuyoruz sonuçta burada güzel dosluklar kurmak iyi vakit geçirmek için buradayız herkesin kendine göre mutlaka sıkıntıları var sıkıntısız kimse yok bu toplandığımız günlerde kime ne yanlış geldiyse onunla abi sen böle dedin ben böle algıladım dese olay hallolur buraya taşımak sadece olayı büyütür unutmayalım burda sadece bizler bulunmuyoruz herkes giriyor bize özel biyer değil bize özel olan buluşup yüz yüze olduğumuz anlar
    Kötü niyetle söylemediğinin farkındayım tabii ki. Benim de kötü niyetle söylemediğimin farkındasındır sen de umarım. Fakat olayı çarpıtmaya çalışanlara karşı cevap hakkım doğdu. Aksi takdirde şu geçirdiğimiz 4 yılda herhangi birisiyle tartışmaya girdiğimi gördün mü hiç? Hemen hemen herkesin yardımına koşmuşumdur,bir çok gezi organizasyonu yapmışımdır,organize edilen birçok geziye katılmışımdır. Tabii ki bunlar devam edecek...
    Madv, desparadox, poseidon71 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Kawasaki VN900 Classic
    desparadox

çok doğru söylüyor, buradan uzatmaya gerek yok çarşamba toplantılarında oturur konuşuruz.
    desparadox ve n_tuncak bunu beğendiler.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Motor ekipmanı alacağım yer tavsiyesi lazım arkadaşlar...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    herkes solundan kalkmış yaw arkadaşlar bildiğiniz bi egzozcu varmı? Benim motor halen daha trafikten men gözüküyor

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:33 ----------

motomaxa bak kardeşim

Motosikleti
    Kawasaki VN900 Classic
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ekipmanı alacağım yer tavsiyesi lazım arkadaşlar...
    Bursa için Motomax
    İnternet ortamı içinde feyizoglu . com derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bildiğiniz bi egzozcu varmı? Benim motor halen daha trafikten men gözüküyor
    Ellenmiş bir egzosun sonradan tamir işleminin sağlıklı olacağını pek düşünmüyorum. Onun için ya yenisini al ya da çıkma uygun bir şey araştır derim.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    hastanedrn çıktım sorun bağırsakda gaz birikmiş :p cumartesi koruma ekipmanlarımı alıyorum haftayada http://www.sahibinden.com/classified...&io=3&rnd=8717 bu motoru yada http://www.sahibinden.com/classified...io=10&rnd=9802 bu motoru alıcam inş karar veremedim pek mobilden girdiğim için adresler yanlış galiba
    ilan no: 49266239
    ilan no: 102374149

bu ikisi

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i

Gokhan resimdeki gibi bir parca sanayide yaptirabilirsin hemde sokulup takilabilir. Benim ustaya da sorabilirsin, isyeri emek istasyonuna gelmeden 100 metre geride sagda renault fabrikasi karsisinda.

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    iyi de benim egzozun içinde bundan var

Motosikleti
    Kawasaki VN900 Classic
    Eğer varsa daha iyi
    Muhtemelen ses çıkması için onun en ucunu delmişlerdir. Zarar vermeden içinden çıkartıp egzoscuda ucunu tekrar kapattırıp etrafını da bi kontrol ettikten sonra tak yerine, Taş çatlasın 10 TL kaynak parası vererek sorunundan kurtulmuş olursun.
    Hatta etrafına biraz cam elyafı bulup sararsan orjinalinden bile daha az ses çıkmasını sağlayabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastanedrn çıktım sorun bağırsakda gaz birikmiş :p cumartesi koruma ekipmanlarımı alıyorum haftayada motoru alıcam inş
    Öncelikle geçmiş olsun sonrasında da hayırlısı olsun kardeşim

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastanedrn çıktım sorun bağırsakda gaz birikmiş :p cumartesi koruma ekipmanlarımı alıyorum haftayada http://www.sahibinden.com/classified...&io=3&rnd=8717 bu motoru yada http://www.sahibinden.com/classified...io=10&rnd=9802 bu motoru alıcam inş karar veremedim pek mobilden girdiğim için adresler yanlış galiba
    ilan no: 49266239
    ilan no: 102374149
    bu ikisi

Geçmiş olsun ve şimdiden yeni ekipmanlarla moptorunuz hayırlı olsun diyelim çarşamba toplantı gününe yetişirsiniz belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

yav bu arada ben motoru aldım ama daha sigortasıyla trafikte ruhsat işlemlerini yaptırmadım ha birede ortalıklarda dolanıyorum yakalarlarsa bağlarlarmı satıştan sonra ne kadar mühleti var bilen varmı:?
    [B]][COLOR="Red"]DESPARADOX[/COLOR] [/B] ............16 JRR 33.......... PINAR ONAT

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    haha tek kaçak ben değilmişim Pınar abla beraber kaçalım polis görürsek tek kaça kaça canım sıkıldı iyice
    desparadox ve n_tuncak bunu beğendiler.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    motor ekipman yetişirde ehliyet yetişmez daha 20 ekimde sınav olduk

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben sürekli gerilimden çok sıkıldım günün sıkıntısını stresini atmaya motosiklet muhabbeti yapmaya giriyoruz şu foruma yok yine mi kask muhabbeti yok birliğimizi bölmedikçe yeni üyelere açığız
    kask muhabbeti enduroyla, özcan abiyle yada 3. kişilerle tartışılarak çözülecek bir olay mı??? yasa konulmuş takan takar takmayan maddi manevi cezasını çeker, işim gereği sürekli caddelerdeyim elektrikli bisikletle bile ölen insanlar görüyorum buna rağmen evet çok sıcaktı çok bunaldık zaten yavaştık kaskımızı çıkardık. Özcan abi Haktan'a sataşmış seni düşündüğüm için söyledim demiş Haktan eyvallah demiş iki kişi konuşmuş olay bitmiş hala "kask muhabbeti açma" ne muhabbeti açalım kaneviçe muhabbeti mi açalım motosiklet forumunda???
    çok garip tepkileriniz var gerçekten, 50 yaşında bi insan size kibarca fikrini söylemiş verilen tepkilere bak yahu, Bülent bey burası kimsenin yönetiminde bir kulüp dernek vs değil motosiklet.net sitesinin Bursa'daki üyelerinin birlikte hoş vakit geçirip güzel anılara imza atması sorunlarını yardımlaşarak çözmesi için açılmış bir başlık, bir paylaşım platformu, tabiki her kafadan bir ses çıkacak bütün sesler yoğrularak ortak bir paydaya varılacak.

Gökhan logo zaten güzel olmuş tartışmaya kapalı da olsanız fikrimi söyleyeyim, daha güzel olabilir miydi evet, (ben bir katkı sağlayabiliyor muyum, hayır) belki format değiştirilip kalite yükseltilebilir, eline sağlık. bu arada ay yıldız'da ne yazıyor merak ettim, eğer dua ise bilip ona göre hareket etmek lazım yok değilse ne yazdırıyoruz üzerimize merak ederim
    özcan1980, Madv, bluesman ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Ninja

Motosikleti
    SYM GTS 250
    haha tek kaçak ben değilmişim Pınar abla beraber kaçalım polis görürsek tek kaça kaça canım sıkıldı iyice
    Tamam beraber kaçarızda valla bana hiç güvenme ben ayaklı felaket gibiyim nerde bela abi acayip çekiyorum 29 ekim bayramında polis arabasına geçirince zaten polis mimledi sende arada kaynarsın uyarmadı deme sonra bak
    n_tuncak ve gökhans16cbr bunu beğendiler.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun ve şimdiden yeni ekipmanlarla moptorunuz hayırlı olsun diyelim çarşamba toplantı gününe yetişirsiniz belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

yav bu arada ben motoru aldım ama daha sigortasıyla trafikte ruhsat işlemlerini yaptırmadım ha birede ortalıklarda dolanıyorum yakalarlarsa bağlarlarmı satıştan sonra ne kadar mühleti var bilen varmı:?
    geçici ruhsatta yazıyor olması lazım okudum anladım yazıp imzaladığımız kağıt var ya, sigorta işlemleri tamamlanana kadar trafiğe çıkarılmayacaktır aksi taktirde sorumluluğu bana aittir gibisinden bişey yazıyor araç dosyam diğer evde şimdi net yazamıyorum ama bir ay olması lazım... sigorta yapılınca zaten ruhsat gönderiliyor 15gün içinde alınmazsa eğer, yani bir aylık süreçte halloluyor bütün işlemler
    Ninja

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçici ruhsatta yazıyor olması lazım okudum anladım yazıp imzaladığımız kağıt var ya, sigorta işlemleri tamamlanana kadar trafiğe çıkarılmayacaktır aksi taktirde sorumluluğu bana aittir gibisinden bişey yazıyor araç dosyam diğer evde şimdi net yazamıyorum ama bir ay olması lazım... sigorta yapılınca zaten ruhsat gönderiliyor 15gün içinde alınmazsa eğer, yani bir aylık süreçte halloluyor bütün işlemler
    Benim daha bir ay olmadı bir hafta olduda en iyisi pazartesi falan halledim ben o işlemleri ya bide bana alırken benim motor 34 plaka sigorta çok çıkar 16 ya çevittir dediler satışta çevittirdim ama şimdi gene 245.00 tl istiyolar 16 olsaydı 105.00 tl olcaktı ruhsatı aldıktan sonra 140 00 tl iade edicez diyolar. Ben şimdi önce ruhsatı değiştirmeye gitsem sonra sigortayı yaptırsam olmuyomu illa sigorta yaptırtıpmı trafie gitmem gerekiyo yada daha uygun yapan sigorta şirketi varmı arkadaşlar ayyy ne problemim deminapim bilmeyince böle oluyor hoş görceniz artıkın

pazartesi trafiğe gidince ordakilerede allah sabır versin orayıda karıştırırım ben
    n_tuncak bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi de benim egzozun içinde bundan var
    abi egsozun içindeki boruyu uztatır o zaman sesi baya keser orjinaller kısa oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler