Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R

130-140 la giderken hiç zorlanmıyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafifliğinden değil de motorun zorlandığı ayyuka çıkıyor...bitarafını yırtan bi alet konumuna geliyo...benim için 130-140 da akmalı alet hiç zorlamadan
    Evet, o konuda çok haklısınız. Cbr 250 rüzgârlı havada 140'ı çok çok zorlanarak görüyor. (Son gaz, üzerine kapanınca vs. )

Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yazılanlardan sonra ikinci el motor işine daha bir ön yargılı bakmaya başladım. Tamam bir şey olmaz belki ama uzun yolda illa dip gaz gitmeye ne gerek var. Ben 7bin devirin üstüne çıkınca rahatsız oluyorum acaba fazla mı yoruyoruz motoru veya yakıta fazlamı biner gibi
    Valla Cbr 250'deki en tatlı devir 8.000-9.000 arası zaten. O devirleri görmeden vites değiştirmem genelde.

Ayrıca motosikleti devirli kullanırken yakıt hesabı yapmam, bakımlarına da çok dikkat ederim. 3.000'de yağ değiştirdiğimi bilirim.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://images.motorcycle-usa.com/Pho...ke-prototy.jpg

130-140 la giderken hiç zorlanmıyormuş
    Hiç zannetmiyorum...
    Grenaj yok, siperlik yok, 130'la giderken tokat gibi bir rüzgar. Dizleri depoya perçinlemek lazım o kadar beygirle
    Ya da haklısın; o motosiklet, üzerinde binicisi olmadan da hiç zorlanmadan gidebilir o hızlarda...
    Bi süreliğine...

Sizin Angara bizim İzmir gibi rüzgarlı değil mi acaba? Burada kimi zaman otobanda yol yön değiştirdikten sonra rüzgarın gelişi değişince motosikletin hızı 130'dan 110'a düşüyor gaz değişmediği halde...

Neyse uzatmıim, izin almadan yazdım zaten yine grubunuza, kızacak babamla abim sonra yine silecekler
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı revani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 için 160 sonrası çok konforsuz.
    Bırak abicim şimdi... 160'da sıkıversen şak diye 230'a oturacak gibi konuşmuyonuz mu Zaten son canının son demleri o hız. Binmesek neyse, 155 kilit gidince konforlu mu şimdi, 10 bin km kullanmasam inanacam Elciklerde rezonans, yüksek hızda kapanıp gidecen o sürüş pozisyonu, önde tur camı yok bişey yok... Apış aranda yırtınan 250 cc tek piston. 100-120 konfor için ideal, süratli seyir için ise 140 dolayları iyi diyebilirim ben onun için.

Edit: Rampa aşağı 182 gördüm, rüzgarda dalgalanan bir poşet gibi
    GaCCaLL ve revani bunu beğendiler.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak abicim şimdi... 160'da sıkıversen şak diye 230'a oturacak gibi konuşmuyonuz mu Zaten son canının son demleri o hız. Binmesek neyse, 155 kilit gidince konforlu mu şimdi, 10 bin km kullanmasam inanacam Elciklerde rezonans, yüksek hızda kapanıp gidecen o sürüş pozisyonu, önde tur camı yok bişey yok... Apış aranda yırtınan 250 cc tek piston. 100-120 konfor için ideal, süratli seyir için ise 140 dolayları iyi diyebilirim ben onun için.

Hay ağzına sağlık
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizin Angara bizim İzmir gibi rüzgarlı değil mi acaba? Burada kimi zaman otobanda yol yön değiştirdikten sonra rüzgarın gelişi değişince motosikletin hızı 130'dan 110'a düşüyor gaz değişmediği halde...

Neyse uzatmıim, izin almadan yazdım zaten yine grubunuza, kızacak babamla abim sonra yine silecekler
    Ankara da pek rüzgar olmaz...yazın çanakkale tarafından izmir e geldim ayvalıktan izmire kadar rüzgar rezil rüsva etti beni...sürdüğümden giç bişey anlamadım valla...yandan, önden, 100 100 sürdük

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

poşete verdim şukunu panpa..
    Okan Sinan Ocan ve hakanerdogan bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motor ısındıktan sonra redline'a sokmadan kullanmanın bir zararı olmaz. Bakımların gerekli şekilde yapıldıkça. Bak Honda 12.000 km de yağ değiştir diyor (hepi topu 1~1,5 lt zaten) adam 3.000 de değiştirmiş. Ben 2500'de değiştiriyorum mesela... Sorun olacağını sanmıyorum 140~150 gitmenin.

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam hız sevmiyo diye ne yüklendiniz arkadaş
    Ayrıca cbr durumu zaten saçma değil, 130'dan sonrası hafif motor çok da güzel hissettirmiyor.
    Senin motor 130'u geçmiyor ki bişey hissettirsin... Ki göstergenin nekadar fazla yazdığını da sen biliyorsun ... Şu CBR250 nin hızını da bir allahın kulu GPS ile ölçsün sevabına, Duke 130 u geçemezken bu alet nasıl 165 yapıyor düzde anlayamıyorum..
    #sürenadam

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hızlı trenle eskişehir'e nakledilme esnası haricinde cbr250'nin 170 göreceğine inanmam.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    '' Şu motor bunu basar bu basamaz yok canımmm bırraak atmaa tabi olm la bi git '' minvalinde gelişebilecek bir diyalog başlatın da neşelensin ortamımız dostlar , çok keyifli olacağını düşünüyorum .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Şu CBR250 nin hızını da bir allahın kulu GPS ile ölçsün sevabına, Duke 130 u geçemezken bu alet nasıl 165 yapıyor düzde anlayamıyorum..
    hadsize bak hadsize...cbr yi karşılaştırdığı motora bak allasen

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Başladı zaten, başlamadı mı ?? GPS kanıtı bile istedim...

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadsize bak hadsize...cbr yi karşılaştırdığı motora bak allasen
    Umur bebesi seni hack!lasın da gör ebeninkini... Ayrıca ciddiyim ben la, cidden anlayamıyorum...
    #sürenadam

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Zanşong Wu Choi ile 175'yi gördüm kanıt ve de şahitlerim var .
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kaç arşın havada kaldın, kriter o ...
    #sürenadam

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Cbr 125 le 140ı görüyordum ben..gps falan bilmiyorum..hız göstergesi bozuktuysa onu da bilmem..daha sıfır motordu zaten hepi topu bi sene kullandım..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 le 140ı görüyordum ben..gps falan bilmiyorum..hız göstergesi bozuktuysa onu da bilmem..daha sıfır motordu zaten hepi topu bi sene kullandım..
    yuvarlanmaklar sayılmıyo
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuvarlanmaklar sayılmıyo
    hee.. kaydımın kayıtlardan silinmesini istirham ediyorum o halde
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    Benim gostergeler 140 diyorken eskisehir yolundaki "hiziniz bisey, tesekkur ederiz" yazan tabelalar 125-130 arasi bir sey gosteriyordu diye hatirliyorum. Tesekkur de etmiyorlardi o hizi okuyunca :D

Gostergedeki 160'i da 135-140 gosterir diye tahmin ediyorum. Ben cevre yoluna gidip GPS ile test etmeyi deneyeyim ama onumuzdeki hafta.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    NX te hızımı doğru gösteriyor mu diye bir endişe taşımıyorum çok şükür çoğu zaman km teli kopuk olduğu için 70 radarından 0 km hızla bile geçebiliyorum :D

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bayrama ızmıre araba motor farketmez gtcek olan varmi? Astıde an ıtıbarı ıle bılet bulamadm :/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler