Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Benim önerim en iyisi hepimizi toplu olarak banlayın,Erhan'ın cezası( bu kelime de iğreti ediyor beni)bitene kadar.Hava aldım geldim aklıma gelen bu.
    nezih77 ve Varuna bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Peki ozaman bundan sonra yapılması gerekenler başında sizleri rahatsız edecek bir paylaşımla karşılaşıldığında yapılması gereken gerekirse hakarette bulunmadan uyarıda bulunmak ve yeterli olmadıysa şikayet yöntemi. Tabiki bu önlemeden çok olmuş bitmişle alakalı bir yöntem olur ancak. Bunun yerine artık herhangi bir şekilde bir düşünce ya da inanç biçimini rencide edecek her türlü söylemde bulunanı kendi içimizde uyarmak ya da dışlamak olacktır. Tartışmalarında gerekli olmadıkça buraya taşınmamasına özen göstermemiz yeterli olacak. Şunuda belirtmek gerekirki her paylaşımada karşı çıkılmamalı her şeye bu kadar hassas olmamalıyız. Hepinize sevgiler(zaten başkada bişeyim yok)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhanın paylaştığı mesajın aynısı bugün bir başka üye tarafından paylaşılmış ve bizzat ben tarafından şikayet edilmiştir. Sonuç en son baktığımda banlanan kimsenin olmadığı idi.
    Erhanın banlanmasına değil de bu çifte standarta müdahale konusunda bende aynı fikirdeyim. Demekki yanlış anlamışım. Ancak MT yönetiminden de bu şekilde bir çifte standart beklemezdim, özellikle şikayet edilen aynı içerikli mesajlara net bir şekilde çifte standart uygulanarak birini banlayıp, diğerini es geçmek.... Çok yakışıksız.

Ancak istediğimiz kadar öneri ve çözüm sunalım, site yöneticilerinin birbirlerine olan mesafesini ve fikir ayrılıklarını bildiğim için bir sonuç alınabilmesi çok zor. Belki daha iyisini yapmak zor ama yöneticilerin çoğu kurallara uyuyor gibi gözükse de kişisel kararlar alıyorlar. O sırada kime denk gelidiysek artık. Dediğim gibi başıma geldi, kimisi çok kibar ve anlayışlı kimisi "asarım kesim, çekilin!!" mantığında...

Üya sayısı sonucu bukadar da ticari değerin döndüğü bir sitede yine karamsar yaklaşarak bir çözüme ulaşılamayacağını düşünüyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu arada Erhan tanıdığım insanlar arasında en mantıklılar arasında yer alan değerli bir arkadaşımız. Kendisinin varlığı bizim için burda bir kazanımdır. Eğer biz bu kazanıma ulaşamıyacak isek ozaman burada ne için uğraştığımızı söyler misiniz? Eğer burası bir motosiklet ile ilgili forum paylaşım amaçlı ise Erhan'ın paylaşımlar gayette değerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yazmamayı düşünmüşken artık, son mesajımı yazıp bir daha uğramamayı umuyorum; olayı özel mesajla sakince anlatabilen, ilk yazdığımda da amacımın ortam germek, size saldırmak değil madem bir haksızlık var ortada; beraber çözelim demek olduğunu anlayabilmiş biri sayesinde daha iyi şekillendirebildim.

Burada da çifte standart demiş durmuşsunuz ama, sakince ve yapıcı bir şekilde tamamen yardımcı olabilir miyim düşüncesiyle gelindiğinde nasıl saldırıp, incittiğinizi bizzat gördüm yaşadım. Bu şartlar altında size yardıcı olabilir miyim diye el uzatana nasıl anlayıp dinlemeden pençe atabildiğinizi görünce, insan bir yardımım dokunur mu diye düşündüğüne nasıl pişman ediliri bizzat denedim.

Şu şartlar altında, sadece erro'nun durumuna üzülüyorum. Birçoğunuzun adını bile duymamışken, kendisinin hatırladığım ve sevdiğim yazılarını hatırlıyorum. 1 gün sonra tekrar burada olacak zaten.
    Şurada gördüğüm tutum üzerine kendisi için bir şey yapamadığım için sadece kendisinden özür diliyorum.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Herkese selam

İlgili konuları çok sıkı takip edemesemde moderasyon konusunda birkaç bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ayrıca ilgili konu başlığında olduğu gibi motosiklet model eleştiriler vb. seviyesinin düşük ya da tartışma çıkartmak istenilen konularda izlenmesi gereken yolları sizlerden gelecek fikirlerle değerlendirebiliriz.
    Sizinde bildiğiniz gibi bir konuyu site yönetimi olarak sadece bir markayı modeli eleştirdi diye kapatmamız mümkün değil bu konu üzerinde çalışarak farklı fikirler üretebilirsek yönetim oalrak seviniriz konu bizim içinde çözülemeyen bir problem.

Moderasyonda çifte standart olarak nitelendirdiğiniz konuyu da açıklayayım.
    Forum kuralları her üye için geçerlidir ve her üyeye aynı şekilde uygulanır. Bunun takibi yapmak için sitede ceza puan sistemini koyduğumuzu da biliyorsunuz.
    Şikayet edilen aynı içerikli mesaja, aynı ceza uygulanmıştır.
    Ceza sisteminin işleyişini şu şekildedir.
    Bir mesajında yaptığı hata için üyeye ilk seferinde ceza puanı uygulanmaz, ilgili üye uyarılır.
    Ceza verilmeden önce üyenin aynı içerikli forum kuralında daha önce uyarı veya ceza alıp almadığına bakılır.
    Eğer üye daha önce uyarılmış ise kural ihlalinin tekrarında üyeye ceza verilir.

Çifte standart olduğunu söylediğiniz konuda yasaklanan üye daha önce aynı kural hatasından uyarılmış ve ceza puanı almıştır.
    Tekrarlanan kural ihlalinde de ceza puanı uygulanmış ve üyeliği belirlenen süre boyunca yasaklanmıştır.
    Aynı kural ihalini ilk kez yapan üye ise sadece uyarı cezası almıştır.

Ceza puanı sistemi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler forum kuralları linkine bakabilir.

Saygılar

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam

İlgili konuları çok sıkı takip edemesemde moderasyon konusunda birkaç bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ayrıca ilgili konu başlığında olduğu gibi motosiklet model eleştiriler vb. seviyesinin düşük ya da tartışma çıkartmak istenilen konularda izlenmesi gereken yolları sizlerden gelecek fikirlerle değerlendirebiliriz.
    Sizinde bildiğiniz gibi bir konuyu site yönetimi olarak sadece bir markayı modeli eleştirdi diye kapatmamız mümkün değil bu konu üzerinde çalışarak farklı fikirler üretebilirsek yönetim oalrak seviniriz konu bizim içinde çözülemeyen bir problem.

Moderasyonda çifte standart olarak nitelendirdiğiniz konuyu da açıklayayım.
    Forum kuralları her üye için geçerlidir ve her üyeye aynı şekilde uygulanır. Bunun takibi yapmak için sitede ceza puan sistemini koyduğumuzu da biliyorsunuz.
    Şikayet edilen aynı içerikli mesaja, aynı ceza uygulanmıştır.
    Ceza sisteminin işleyişini şu şekildedir.
    Bir mesajında yaptığı hata için üyeye ilk seferinde ceza puanı uygulanmaz, ilgili üye uyarılır.
    Ceza verilmeden önce üyenin aynı içerikli forum kuralında daha önce uyarı veya ceza alıp almadığına bakılır.
    Eğer üye daha önce uyarılmış ise kural ihlalinin tekrarında üyeye ceza verilir.

Çifte standart olduğunu söylediğiniz konuda yasaklanan üye daha önce aynı kural hatasından uyarılmış ve ceza puanı almıştır.
    Tekrarlanan kural ihlalinde de ceza puanı uygulanmış ve üyeliği belirlenen süre boyunca yasaklanmıştır.
    Aynı kural ihalini ilk kez yapan üye ise sadece uyarı cezası almıştır.

Ceza puanı sistemi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler forum kuralları linkine bakabilir.

Saygılar
    Bilgilendirme için teşekkürler Erhan Bey. Bizimde temennimiz bu yöndedir. Sanırım kendi aramızda da bazı uygulamara başlamamız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Yani önceden de söylediğim gibi artık hakarete karşı tepkimiz eleştiriyi geçmemeli ve bu işi şikayet ile halletmemiz lazım diye düşünüyorum. Buyrun biraz motosiklete devam edelim.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmamayı düşünmüşken artık, son mesajımı yazıp bir daha uğramamayı umuyorum; olayı özel mesajla sakince anlatabilen, ilk yazdığımda da amacımın ortam germek, size saldırmak değil madem bir haksızlık var ortada; beraber çözelim demek olduğunu anlayabilmiş biri sayesinde daha iyi şekillendirebildim.

Burada da çifte standart demiş durmuşsunuz ama, sakince ve yapıcı bir şekilde tamamen yardımcı olabilir miyim düşüncesiyle gelindiğinde nasıl saldırıp, incittiğinizi bizzat gördüm yaşadım. Bu şartlar altında size yardıcı olabilir miyim diye el uzatana nasıl anlayıp dinlemeden pençe atabildiğinizi görünce, insan bir yardımım dokunur mu diye düşündüğüne nasıl pişman ediliri bizzat denedim.

Şu şartlar altında, sadece erro'nun durumuna üzülüyorum. Birçoğunuzun adını bile duymamışken, kendisinin hatırladığım ve sevdiğim yazılarını hatırlıyorum. 1 gün sonra tekrar burada olacak zaten.
    Şurada gördüğüm tutum üzerine kendisi için bir şey yapamadığım için sadece kendisinden özür diliyorum.
    Çözümlük bir durum yokmuş, erhan erdil durumu izah etmiş. Çifte standart uygulanmadığını öğrenmiş olduk. Bunu öğrenmeden aşırı tepki verdiysek siz kusura bakmayın. Çözümlük bir durum olmamasından kastım da, herkes uyarısını almış, kimisi cezaya dönmüş kimisi puana...

Daha önceki mesajınızda da art niyet olmadığını düşünüyorum (burası ankara mt ama herkes aynı düşünüyor anlamına gelmiyor). Daha doğrusu iyimser yaklaşıp art niyetli olmayacağınızı düşünüyorum. Buraya "bir daha da yazmayayım" diyecek kadar rahatsız olduğunuz için üzüldüm doğrusu. Bir kabalık olduysa karşılıklı özür dilenmiş kabul edelim, olay kapansın

Alın benden de bir motor size, yaz aşkım

helin126 bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın benden de bir motor size, yaz aşkım
    Dorsoduro 1200 değilmi her sahibini açtığımda sol üstte beyaz bir tane karşıma çıkıyor.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Not1: Yazıya başlarken şunu başta söylemeliyim zira ‘’tüm yazdıklarım buğün Ankara MT 1652 ve 1653 sayfasından silinmiş mesaj olmadığı varsayımıyla yazılmıştır. Çünkü bu iki sayfayı okuyunca Olcan138 kodlu ve altında Super Moderator yazan Bey’in yazdıklarını anlamak için zeka düzeyim yeterli olmadığı için sizlerin ve Olcan138 kod isimli beyin yardımını isteyeceğim…

Not2: Olcan138 kod isimli beyefendi sizden ve üstün şahsiyetinizden rica etsem önce Ankara MT 1652 ve 1653 sayfalarını okuyarak aşağıdaki sorularımın cevabını paylaşırsanız sevinirim.

Olcan138 :Super Moderator Saat 12:44 (İLK MESAJ):
    ‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...’’

***1 seneyi biraz aşkındır Ankara MT’de yazıyorum ve bu beyfendinin ANKARA MT’de daha önce yazdığını hatırlamıyorum … (Tabiri diğerle demem o ki benim arkadaşlarla sohbet ettiğim odaya,eve,salona,foruma bu beyefendi ilk kez geliyor ve MESAJI yukarıdaki GİBİ olmakla birlikte bu beyfendiden önce yazılan çizilen mesajlarda ortada) gelelim mevzuya

1)Çoçuk oyunlarıMız bittiyse derken????

2)Buradan senin çoçuk oyunu oynadığın kesinde bu oyunu oynayan diğer kişiler kimler??? (Siz ve diğerleri kim? )

3)Çoçuk oyununun bitmesi için başlamış olmalı ne zaman başlamış??? Nereden anladınız yazarsanız bizde anlyalım ?

Çoçuk oyunu oynamak övünülecek ve/veya yerinelecek bir konu olmamakla birlikte buradaki kastınızı NET olarak yazınız lütfen zira bizim aramızda çoçuk yok ancak kalbi çoçuk kadar temiz ve pak pek çok arkadaş var..….

4) ‘’Kime ve niye hıncınız var’’ demişsiniz ben sizin bu mesajınıza kadar KİNLİ ve HINÇLI bir mesaj görmüyorum nereden bu kanıya vardınız NET OLARAK yazar mısınız??

5) Hangi konu? ’’Daha ciddi ve mantık çerçevesinde’’ derken zira senin bu mesajına kadar CİDDİYETSİZ VE MANTIKSIZ BİR MESAJ veya bu şekilde yaklaşılan bir konu görmedim ben. Siz bunları NET OLARAK yazar mısınız ??

Olcan138 :Super Moderator (İKİNCİ MESAJ)
    Saat 13:02
    Benim saygımda ne buldunuz şimdi? Bundan daha incitici şeyler yazdığım da oldu size daha önce, ama saygıda hiçbir zaman kusur etmedim; bu defa da saygısızlık olarak algılanabilecek bir şey yoktu yazımda.

Yönetici sıfatına hiçbir zaman sığınmadım, bu defa da ona güvenerek bir şey yazmadım, sadece fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam, varsa yapılacak bir şey, aklı selim bir talep; yapılabilecek, yapılması istenen nedir diye sordum.

Şu üslupla karşılık görüyorsam, umrumda da olmaz sizin istediğinizi anlayıp gerçekleştirebilme isteğim. Şu saatten sonra ancak çıkıp bir hava almanızı, şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim...

Saygılarımla.

6) ‘’fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam’’ derken kastettiğiniz ciddiyetsizlik nedir NET OLARAK yazarmısınız? Ben yazı yazdığınız Ankara MT sayfasında yukarıdaki mesajınıza kadar gördüğüm ciddiyetsiz TEK MESAJ 12:44’de SİZİN yazdığınız MESAJ.

7)’’ Şu üslupla karşılık görüyorsam’’ sizin 12:44’de yazdıklarınıza arkadaşlar ‘’Size sizin uslübunuzdan daha seviyeli,kibar ve olgunca cevap vermişler. Zira bir ortama ilk kez giren birisinin ilk cümlesi ‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? …’’ şeklinde olursa bizim orada o adama derler.

8) ‘’şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim’’ İnsanları geren sizin 12:44’deki uslubünüz zira bu mesajına yazılan mesajlar hariç ben gergin bir ortam ve mesaj görmüyorum görüyorsanız siz yazında bizde aydınlanalım lütfen ???

Olcan138 :Super Moderator
    Saat 13:08(ÜÇÜNCÜ MESAJ)
    Yaşı hakkında da konumu hakkında da bilgi sahibiyim; dikkatli okursanız biraz, "çocuk" diye bir hitabımın olmadığını da göreceksiniz. Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.

Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.

9) ‘’Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.’’ Beyefendi beyefendi sizin bu mesajları yazdığınız Ankara MT’de sizinle atışan,size laf atanı ben görmedim? MIZ derken senin oyunun tamam da diğerleri kim alo????????

10) ‘’Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.’’ Kardeşim sen insanları aptal yerine mi koyuyorsun. Yoksa ben başka sayfaları mı okuyorum, yoksa mesajlar mı silindi ??? Sen neden bahsediyorsun??? Özür dileyeceğine hala laf salatası yapıp sonrada afili,janjanlı jonjonlu laflarla insanları aptal yerine koymaya çalış sonra da ortam gergin bıdı bıdısı yap…

Olcan138 :Super Moderator Saat 14:04 (DÖRDÜNCÜ MESAJ)

11) ‘’Yazmamayı düşünmüşken ……’’ demişsin ama İNSANLARIN en önemli özelliği olan DÜŞÜNME istidanı kullanacaksın diye sevinirken yine kullanmadığınzıı görmek beni derinden üzmüştür. PES doğrusu diyor ve sizin okuduklarınızla benim okuduklarım aynı mı diye merak ediyorum. Ankara Mt Sayfa 1652 ile 1653’de silinen mesaj var mı???

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

NOT: ŞU SORULARIMIN CEVABINI ALDIKTAN SONRA ... BİR KAÇ SÖZÜM OLACAK ...Sonrada ''Olcan138 :Super Moderator'' KOD İSİMLİ BENİ aptal yerine koyan kişilerin yönetici olduğu bu siteyi bir daha kullanmayacağım.Ama önce bahse konu beyfendiye haber verinde gelip burada şu sorularımı yanıtlasın ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

OLCAN138 kod isimli arkadaşın SORULARIMI YANITLAMASINI RİCA EDERİM ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

OLCAN138 kod isimli beyfendi sorularımı SOMUT OLARAK TEK TEK cevaplamınızı rica ederim.. Veya kıvırtmaca tekniği yerine bir ÖZÜR İLE KONUYU kapatabilirsiniz......
    nezih77 ve Wozy bunu beğendiler.

olcan efendi bu ne demek.pençe falan seviyesiz terbiyesiz canlı.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

mesajını şikayet ettim...
    bu şahıs pençe atmak terimini kullanarak bize resmen hayvan demiştir.madem çok demokratiksiniz tarafsızsınız adam gibi özür dileyecek.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not1: Yazıya başlarken şunu başta söylemeliyim zira ‘’tüm yazdıklarım buğün Ankara MT 1652 ve 1653 sayfasından silinmiş mesaj olmadığı varsayımıyla yazılmıştır. Çünkü bu iki sayfayı okuyunca Olcan138 kodlu ve altında Super Moderator yazan Bey’in yazdıklarını anlamak için zeka düzeyim yeterli olmadığı için sizlerin ve Olcan138 kod isimli beyin yardımını isteyeceğim…

Not2: Olcan138 kod isimli beyefendi sizden ve üstün şahsiyetinizden rica etsem önce Ankara MT 1652 ve 1653 sayfalarını okuyarak aşağıdaki sorularımın cevabını paylaşırsanız sevinirim.

‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...’’

***1 seneyi biraz aşkındır Ankara MT’de yazıyorum ve bu beyfendinin ANKARA MT’de daha önce yazdığını hatırlamıyorum … (Tabiri diğerle demem o ki benim arkadaşlarla sohbet ettiğim odaya,eve,salona,foruma bu beyefendi ilk kez geliyor ve MESAJI yukarıdaki GİBİ olmakla birlikte bu beyfendiden önce yazılan çizilen mesajlarda ortada) gelelim mevzuya

2)Buradan senin çoçuk oyunu oynadığın kesinde bu oyunu oynayan diğer kişiler kimler??? (Siz ve diğerleri kim? )

3)Çoçuk oyununun bitmesi için başlamış olmalı ne zaman başlamış??? Nereden anladınız yazarsanız bizde anlyalım ?

Çoçuk oyunu oynamak övünülecek ve/veya yerinelecek bir konu olmamakla birlikte buradaki kastınızı NET olarak yazınız lütfen zira bizim aramızda çoçuk yok ancak kalbi çoçuk kadar temiz ve pak pek çok arkadaş var..….

4) ‘’Kime ve niye hıncınız var’’ demişsiniz ben sizin bu mesajınıza kadar KİNLİ ve HINÇLI bir mesaj görmüyorum nereden bu kanıya vardınız NET OLARAK yazar mısınız??

5) Hangi konu? ’’Daha ciddi ve mantık çerçevesinde’’ derken zira senin bu mesajına kadar CİDDİYETSİZ VE MANTIKSIZ BİR MESAJ veya bu şekilde yaklaşılan bir konu görmedim ben. Siz bunları NET OLARAK yazar mısınız ??

Benim saygımda ne buldunuz şimdi? Bundan daha incitici şeyler yazdığım da oldu size daha önce, ama saygıda hiçbir zaman kusur etmedim; bu defa da saygısızlık olarak algılanabilecek bir şey yoktu yazımda.

Yönetici sıfatına hiçbir zaman sığınmadım, bu defa da ona güvenerek bir şey yazmadım, sadece fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam, varsa yapılacak bir şey, aklı selim bir talep; yapılabilecek, yapılması istenen nedir diye sordum.

Şu üslupla karşılık görüyorsam, umrumda da olmaz sizin istediğinizi anlayıp gerçekleştirebilme isteğim. Şu saatten sonra ancak çıkıp bir hava almanızı, şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim...

Saygılarımla.

6) ‘’fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam’’ derken kastettiğiniz ciddiyetsizlik nedir NET OLARAK yazarmısınız? Ben yazı yazdığınız Ankara MT sayfasında yukarıdaki mesajınıza kadar gördüğüm ciddiyetsiz TEK MESAJ 12:44’de SİZİN yazdığınız MESAJ.

7)’’ Şu üslupla karşılık görüyorsam’’ sizin 12:44’de yazdıklarınıza arkadaşlar ‘’Size sizin uslübunuzdan daha seviyeli,kibar ve olgunca cevap vermişler. Zira bir ortama ilk kez giren birisinin ilk cümlesi ‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? …’’ şeklinde olursa bizim orada o adama derler.

8) ‘’şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim’’ İnsanları geren sizin 12:44’deki uslubünüz zira bu mesajına yazılan mesajlar hariç ben gergin bir ortam ve mesaj görmüyorum görüyorsanız siz yazında bizde aydınlanalım lütfen ???

Yaşı hakkında da konumu hakkında da bilgi sahibiyim; dikkatli okursanız biraz, "çocuk" diye bir hitabımın olmadığını da göreceksiniz. Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.

Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.

9) ‘’Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.’’ Beyefendi beyefendi sizin bu mesajları yazdığınız Ankara MT’de sizinle atışan,size laf atanı ben görmedim? MIZ derken senin oyunun tamam da diğerleri kim alo????????

10) ‘’Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.’’ Kardeşim sen insanları aptal yerine mi koyuyorsun. Yoksa ben başka sayfaları mı okuyorum, yoksa mesajlar mı silindi ??? Sen neden bahsediyorsun??? Özür dileyeceğine hala laf salatası yapıp sonrada afili,janjanlı jonjonlu laflarla insanları aptal yerine koymaya çalış sonra da ortam gergin bıdı bıdısı yap…

11) ‘’Yazmamayı düşünmüşken ……’’ demişsin ama İNSANLARIN en önemli özelliği olan DÜŞÜNME istidanı kullanacaksın diye sevinirken yine kullanmadığınzıı görmek beni derinden üzmüştür. PES doğrusu diyor ve sizin okuduklarınızla benim okuduklarım aynı mı diye merak ediyorum. Ankara Mt Sayfa 1652 ile 1653’de silinen mesaj var mı???

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

NOT: ŞU SORULARIMIN CEVABINI ALDIKTAN SONRA ... BİR KAÇ SÖZÜM OLACAK ...Sonrada ''Olcan138 :Super Moderator'' KOD İSİMLİ BENİ aptal yerine koyan kişilerin yönetici olduğu bu siteyi bir daha kullanmayacağım.Ama önce bahse konu beyfendiye haber verinde gelip burada şu sorularımı yanıtlasın ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

OLCAN138 kod isimli beyfendi sorularımı SOMUT OLARAK TEK TEK cevaplamınızı rica ederim.. Veya kıvırtmaca tekniği yerine bir ÖZÜR İLE KONUYU kapatabilirsiniz......
    @Olcan138 beyfendi bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Nerde yaşarsınız ne iş yaparsınız hani bizlere bu kadar söylediklerinizden sonra cidden merak ettim sizi? Tabiki "karapara" adlı arkadaşımızın sorularını da yayınlarsanız seviniriz. Eğer kendinizi bu sorular karşısında haklı görüyorsanız savunmanızı yapın bence.
    Evet beklemedeyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

"Bu şartlar altında size yardıcı olabilir miyim diye el uzatana nasıl anlayıp dinlemeden pençe atabildiğinizi görünce, insan bir yardımım dokunur mu diye düşündüğüne nasıl pişman ediliri bizzat denedim."

Bu mesajdaki "pençe" kelimesi; hakkınızda bölümünde öğrenci olduğunuz yazılı gerçekten hangi bölümde okuyorsunuz?

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Konuya yazmak istemediğim konusunda daha önce de yazmıştım zaten, umudum olmasa da yanlış anlaşılmaları gidermeyi bir kez daha deneyeyim diye uğradım; vaktim yok uzun yazamayacağım.

Birbirimizi tanımıyoruz, dolayısıyla senli benli hitaplar kullanacak kadar yakın da değiliz, istesem de konunun buradaki silinen mesajlar değil; başka bir konuda dönen bir tartışmanın üzerine geliştiğinden habersiz infaz yoluna giden kişilere uzun bir açıklama yapamayacağım. Sadece anlamaya çalıştığınız yönde bir görüşte değildim ve olmadım.

İncittiğiniz, zarar verdiğiniz konusunu ifade etmek için pençe içeren bir tabir kullanmam sadece bir örnek olsa da bu tip anlamlara çekileceğini ummamıştım. Kelimeyi kullandığım için pardon derim; ama kimseye bir hayvan benzetmesi yapmak amacında değildim, hala zorlama olduğunu düşündüğüm yanlış anlaşılmalar için özür dileyecek değilim, zira bana edilen laflar çok daha ağır şeylerdi.

Öğrencilik durumu eskiden kalmış, bir ara değiştiririm, uyarı için teşekkürler. Yüksek bilgisayar mühendisiyim, güzel bir yaşamım ve işim var.

Son kez söyleme ihtiyacı duyuyorum ki, 2006'dan beri arkadaşlıklar dostluktar yaşayıp yazıştığım bu konuya bir daha bu sebeplerden dolayı girmek ve yazmak istemiyorum. Ben bir faydam dokunur mu, şikayetçi olduğunuz konularda diye masumane düşüncelerle geldim; istemediğinizi açıkça belli ettiniz.

Hepinize hayatlarınızda başarılar dilerim.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Konuya yazmak istemediğim konusunda daha önce de yazmıştım zaten, umudum olmasa da yanlış anlaşılmaları gidermeyi bir kez daha deneyeyim diye uğradım; vaktim yok uzun yazamayacağım.

Birbirimizi tanımıyoruz, dolayısıyla senli benli hitaplar kullanacak kadar yakın da değiliz, istesem de konunun buradaki silinen mesajlar değil; başka bir konuda dönen bir tartışmanın üzerine geliştiğinden habersiz infaz yoluna giden kişilere uzun bir açıklama yapamayacağım. Sadece anlamaya çalıştığınız yönde bir görüşte değildim ve olmadım.

İncittiğiniz, zarar verdiğiniz konusunu ifade etmek için pençe içeren bir tabir kullanmam sadece bir örnek olsa da bu tip anlamlara çekileceğini ummamıştım. Kelimeyi kullandığım için pardon derim; ama kimseye bir hayvan benzetmesi yapmak amacında değildim, hala zorlama olduğunu düşündüğüm yanlış anlaşılmalar için özür dileyecek değilim, zira bana edilen laflar çok daha ağır şeylerdi.

Öğrencilik durumu eskiden kalmış, bir ara değiştiririm, uyarı için teşekkürler. Yüksek bilgisayar mühendisiyim, güzel bir yaşamım ve işim var.

Son kez söyleme ihtiyacı duyuyorum ki, 2006'dan beri arkadaşlıklar dostluktar yaşayıp yazıştığım bu konuya bir daha bu sebeplerden dolayı girmek ve yazmak istemiyorum. Ben bir faydam dokunur mu, şikayetçi olduğunuz konularda diye masumane düşüncelerle geldim; istemediğinizi açıkça belli ettiniz.

her zamanki gibi oldukça mütevazisin, ne oldu bitti kaçırdım fakat ortada bir yanlış anlaşılma olduğu kesin, kimsenin üzülmesine gerek yok,
    sadece herkes bu aralar biraz gergin,

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ...Birbirimizi tanımıyoruz, dolayısıyla senli benli hitaplar kullanacak kadar yakın da değiliz,.....

Not1: Yazıya başlarken şunu başta söylemeliyim zira ‘’tüm yazdıklarım buğün Ankara MT 1652 ve 1653 sayfasından silinmiş mesaj olmadığı varsayımıyla yazılmıştır. Çünkü bu iki sayfayı okuyunca Olcan138 kodlu ve altında Super Moderator yazan Bey(1)’in yazdıklarını anlamak için zeka düzeyim yeterli olmadığı için sizlerin ve Olcan138 kod isimli beyin (2) yardımını isteyeceğim…

Not2: Olcan138 kod isimli beyefendi(3) sizden(4) ve üstün şahsiyetinizden (5) rica etsem önce Ankara MT 1652 ve 1653 sayfalarını okuyarak aşağıdaki sorularımın cevabını paylaşırsanız(6) sevinirim.

***1 seneyi biraz aşkındır Ankara MT’de yazıyorum ve bu beyfendinin(7) ANKARA MT’de daha önce yazdığını hatırlamıyorum … (Tabiri diğerle demem o ki benim arkadaşlarla sohbet ettiğim odaya,eve,salona,foruma bu beyefendi(8) ilk kez geliyor ve MESAJI yukarıdaki GİBİ olmakla birlikte bu beyfendiden(9) önce yazılan çizilen mesajlarda ortada) gelelim mevzuya

2)Buradan senin(1) çoçuk oyunu oynadığın kesinde bu oyunu oynayan diğer kişiler kimler??? (Siz(10) ve diğerleri kim? )

3)Çoçuk oyununun bitmesi için başlamış olmalı ne zaman başlamış??? Nereden anladınız(11) yazarsanız(12) bizde anlyalım ?

Çoçuk oyunu oynamak övünülecek ve/veya yerinelecek bir konu olmamakla birlikte buradaki kastınızı(13) NET olarak yazınız(14) lütfen zira bizim aramızda çoçuk yok ancak kalbi çoçuk kadar temiz ve pak pek çok arkadaş var..….

4) ‘’Kime ve niye hıncınız var’’ demişsiniz(15) ben sizin(16) bu mesajınıza(17) kadar KİNLİ ve HINÇLI bir mesaj görmüyorum nereden bu kanıya vardınız(18) NET OLARAK yazar mısınız?? (19)

5) Hangi konu? ’’Daha ciddi ve mantık çerçevesinde’’ derken zira senin(2) bu mesajına(3) kadar CİDDİYETSİZ VE MANTIKSIZ BİR MESAJ veya bu şekilde yaklaşılan bir konu görmedim ben. Siz(20) bunları NET OLARAK yazar mısınız(21) ??

Saygılarımla.

6) ‘’fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam’’ derken kastettiğiniz(22) ciddiyetsizlik nedir NET OLARAK yazarmısınız(23)? Ben yazı yazdığınız(24) Ankara MT sayfasında yukarıdaki mesajınıza(25) kadar gördüğüm ciddiyetsiz TEK MESAJ 12:44’de SİZİN(26) yazdığınız(27) MESAJ.

7)’’ Şu üslupla karşılık görüyorsam’’ sizin(28) 12:44’de yazdıklarınıza(29) arkadaşlar ‘’Size (30) sizin(31) uslübunuzdan(32) daha seviyeli,kibar ve olgunca cevap vermişler. Zira bir ortama ilk kez giren birisinin ilk cümlesi ‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? …’’ şeklinde olursa bizim orada o adama derler.

8) ‘’şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim’’ İnsanları geren sizin(33) 12:44’deki uslubünüz(34) zira bu mesajına(4) yazılan mesajlar hariç ben gergin bir ortam ve mesaj görmüyorum görüyorsanız(35) siz(36) yazında bizde aydınlanalım lütfen ???

9) ‘’Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.’’ Beyefendi(37) beyefendi(38) sizin(39) bu mesajları yazdığınız(40) Ankara MT’de sizinle(41) atışan,size(42) laf atanı ben görmedim? MIZ derken senin(5) oyunun tamam da diğerleri kim alo????????

10) ‘’Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.’’ Kardeşim sen(6) insanları aptal yerine mi koyuyorsun. Yoksa ben başka sayfaları mı okuyorum, yoksa mesajlar mı silindi ??? Sen(7) neden bahsediyorsun??? Özür dileyeceğine hala laf salatası yapıp sonrada afili,janjanlı jonjonlu laflarla insanları aptal yerine koymaya çalış sonra da ortam gergin bıdı bıdısı yap…

11) ‘’Yazmamayı düşünmüşken ……’’ demişsin ama İNSANLARIN en önemli özelliği olan DÜŞÜNME istidanı kullanacaksın(8) diye sevinirken yine kullanmadığınzıı(43) görmek beni derinden üzmüştür. PES doğrusu diyor ve sizin(44) okuduklarınızla(45) benim okuduklarım aynı mı diye merak ediyorum. Ankara Mt Sayfa 1652 ile 1653’de silinen mesaj var mı???

OLCAN138 kod isimli beyefendi(46) sorularımı SOMUT OLARAK TEK TEK cevaplamınızı(47) rica ederim.. Veya kıvırtmaca tekniği yerine bir ÖZÜR İLE KONUYU kapatabilirsiniz(48)......

[/COLOR]Güzel bir işi ve yaşantısı olan yüksek bilgisayar mühendisi Super moderator Olcan138 Beyefendi, maalesef IQ’su ve anlayışı çok düşük olan benim gibi CAHİL bir adama bu konuyu iyice anlatmak ZORUNDAsınız…zira haddi aştığınız için ya özür dilersiniz veya haddi aşmadığınızı benim gibi bir adama anlatmak ZORUNDASINIZ…

1.Nokta: ‘’Birbirimizi tanımıyoruz, dolayısıyla senli benli hitaplar kullanacak kadar yakın da değiliz’’ demişsiniz…
    1a) Biraz önce yazdığım mesaja baktım ama gözümden kaçmadı ise 48 kez siz vb.. 8 kez sen vb.. şeklinde hitap etmişim. (Not: Güzel bir işi ve yaşantısı olan yüksek bilgisayar mühendisi Super moderator Olcan138 Beyefendi onluk sistemde 48=ikilik sistemde 110000 onluk sistemde 8=ikilik sistemde 1000 hangisi büyük ?????) … sayı saymayı mı yoksa matematik mi bilmiyorsunuz? Güzel bir işi ve yaşantısı olan yüksek bilgisayar mühendisi olduğunuza göre 48>8 bunu biliyorsunuzdur heralde . PEKİ siz ‘’sen ben hususunu’’ ÇARPITARAK belirttiğinize göre bizleri sayı saymayı ve/veya 48>8 olduğunu bilmeyecek KADAR SALAK OLARAK GÖRÜYOR OLMALISINIZ…

1b)Bu nokta tamda anlatmak istediğim bugünkü mesajlarınızda da yaptığınız gibi, yukarıdaki sen siz muhabbeti gibi özür dilemek yerine devamında da gerçekleri saptırarak İNSANLARI SALAK YERİNE KOYARAK YAZMAYA DEVAM ETME EYLEMİNİZ…

1c)’’sen,ben,tanışmama’’ vs. hususlarında hassas isen ANKARA MT ‘de ‘’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir…..?’’ gibi bir mesaj yazDIĞIN için, SEN yazdığın için, SEN özür dilemelisin. Aksi halde SENin hitap şeklin ve anladığın dilden SANA cevap yazacağım…SİZE derdimi anlatabildim mi güzel bir işi ve yaşantısı olan yüksek bilgisayar mühendisi Super moderator Olcan138 Beyefendi..

2.Nokta: Vaktiniz yoksa ve yanlış anlaşılmaları gidermek istiyorsanız yanlış anlaşılmalara neden olan mesajıNIZ için ‘’ Başka bir başlık altında konu konuşuluyordu AMA BEN SANKİ TÜM ANKARA MT orayı takip ediyormuş gibi YANLIŞ bir düşünce ile sorunu çözmek adına da olsa ANKARA MT sayfasına YANLIŞ BİR USLUPLA yazdığım ve YANLIŞ ANLAŞILMALARA NEDEN OLAN MESAJIM için ÖZÜR DİLERİM ‘’ dersiniz konu çözülür…
    (Diğer sayfadaki çoçuk oyunu oynayanlar kim???? Neyse onlar adına ben konuşmayacağım şu anda )

3.Nokta: ‘’….istesem de konunun buradaki silinen mesajlar değil; başka bir konuda dönen bir tartışmanın üzerine geliştiğinden habersiz infaz yoluna giden kişilere uzun bir açıklama yapamayacağım.’’ Demişsin. Beyefendi bugün sokakta, işyerinizde kızdığın ÇOÇUKLARA, SÖYLEYECEĞİNİZ LAF/CÜMLE/SÖZ/KÜFÜR varsa buraya gelde ANKARA MT sayfasına yaz… Bizler kime yazdığınızı anlarız… SEN Ankara MT il grubu sayfasına gelip buraya ’Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir…..?’’ gibi cümle kuruyorsan … AÇIKLAMADA yapacakSIN, Özür de dileyecekSİN….

4.Nokta : Pardon DEĞİL, ÖZÜR dileyeceksin..Hocam FAYDAM DOKUNUR DİYE GELDİM AMA GİRİŞ MESAJI YANLIŞ OLDU HAKKATEN ÖZÜR DİLERİM DİYECEKSİN KONU KAPANACAK …Ama sen saçma bir mesajla giriş yapıyorsun. insanlar seni uyarıyor , sen evet ya giriş yanlış olmuş ÖZÜR DİLERİM ama derdim şu demek yerine ‘’ gerginsiniz,iyi niyetliyim,pençeydi,hava aldı, ıvırdı,zıvırdı diyerek insanları SALAK yerine koymaya devam ediyorsun’’ sonrada vaktim yokta falan da fıstıkta…Hocam ben SANA hakaret etsem sonra da yanlış ama vaktim yok faqlan fıstık desem yermisin ….YAZACAKSIN HOCAM BU KONUYU NETLEŞTİRENE KADAR YAZACAKSIN…
    Wozy, Denizic, poweranimal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Neyin kavgasını veriyoruz ben anlamadım, kaçırdığım birşey mi var? Gerçekten soruyorum, varsa özelden birisi bir zahmet anlatsın. Sayfanın tadı kaçıyor gibi geldi bana. Nedeni nedir bu mevzunun bukadar uzaması ve sertleşmesi ben cidden anlayamadım...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport

Hala bir basamak yukarıda durmaya çalışıyorsun Olcan. Moderatör olman sana sadece forumu yoluna koyma yetkisi verir insanları aşağılama hakkı vermez. İl gurubumuzun başlığına girip ortalığı geren bizzat sensin . incelersen sen mesaj yazmadan önce kimse gergin falan değildi , aksine MT nin seviyesini yükseltmek konusunda moderasyona ne gibi tavsiyelerde bulunabilecğimizi tartışıyorduk.

Bir geldin pir geldin ortalığı dağıtıp çıktın.

Bu dakikadan sonra sen orada biz burada biraz zor olur atışmadan duramayız . Bu veriler ışığında ya bu gurubu temizleyin (daha öncede yapmışsınız üye kaybetmeyi umursamadığınız bilgimiz dahilinde) ya da sen özür dile ve altından kalkamadığın görevinin ağırlığı altında ezilmekten kendini kurtar.

Bak müsamaha gösterdiğiniz adı sanı belli olmayan zibidiler il gurubu sayfamıza kadar girip hesap sorma cüretini bile kendilerinde bulmaya başladılar.
    Zamanında müdahale edip bu adamı uyarsaydınız işler bu noktaya gelmeyecekti. ( ama tabi o zaman sadece tek başlıkta 48 saatte 7500 tıklanma alamayacaktınız) .

Siz ticaret yapacaksınız diye biz kendimizi dünki çocuklara ezdiremeyiz.

Ya siz gereğini yapın , ya biz gereğini düşünelim.

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:20 ----------

Yukarıdaki mesajım admin Erhan Erdil e de öm ile yollanmıştır.
    karapara, nezih77 ve Denizic bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben ince bi espri yaptım diye moderatörler hakkında 1 hafta ban yemiştim ilk defa olduğu halde, şansınızı fazla zorluyosunuz.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ince bi espri yaptım diye moderatörler hakkında 1 hafta ban yemiştim ilk defa olduğu halde, şansınızı fazla zorluyosunuz.
    Oradan , banlanmaktan korkuyormuş gibimi görünüyorum ????

Eğer öyle bir izlenim edindiyseniz yazıklar olsun bana derdimi anlatamamışım demekki...
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Erhan Erdil Bey lütfen bizim il grubu sayfamızı 1652. sayfadan itibaren okur musunuz? Olcan138 kullanıcı adlı şahıs gelip o ilk mesajını yazana kadar ne gerginlik ya da neyin tartışması vardı burada? Sonrasında yazılanlara da bakar mısınız? Etki -Tepki bağıntısı ile alakalı her şey.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler