Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Resmi varsa göstersene motorunu !

Hani nerde alamadım..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı kaanelcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb bende burdayım arkadaşlar ank taşınalı 7 ay oldu motor hevesim vardı dün aldım jinlum ama sürmeyi bilmiyorum dün akşam cıktım örenmek icin benzinciye benzin almak icin urarken girişte düştüm ank arkadaşlar yokmu bana motor sürmesini öretecek
    Arkadasım yaptıgın iş degil hele bu havalarda hiç bu işe girişme kendini motordan soğutma hem bu motor olayı bisiklet gibi degil bin git diye bişe yok ayrıca senin ehliyetinde yoktur sanırsam kaskın korumaların varmı onları sormuyorum bile ilk iş ehliyet kursuna yazıl yoksa başın çok ağrır...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle tabi..
    Ama sanırım ODTÜ den-Bilkent üzerinden Ümitköye yol var ....diye biliyorum ben..
    Trafiğe girmeden oradan da gelebilirsin..Yoksa da cross yaparak gelirsin..
    var ordan yol biliyorum.ben ordan eymire gidiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım yaptıgın iş degil hele bu havalarda hiç bu işe girişme kendini motordan soğutma hem bu motor olayı bisiklet gibi degil bin git diye bişe yok ayrıca senin ehliyetinde yoktur sanırsam kaskın korumaların varmı onları sormuyorum bile ilk iş ehliyet kursuna yazıl yoksa başın çok ağrır...
    merhaba arkadaşım bende 1 ay önce aldım ilk motorumu ama ehliyeti önceden hallettim gayet kaliteli korumalarda aldım.önce altyapıyı oluşturmalısın.arkadaşında dediği gibi havalar çok kötü şu sıralar dikkatli olmak lazım.mesela baharda eğitim veren yerlerden eğitim alabilirsin.benim bildiğim ankara da ulusan motorun kaliteli eğitim kursları var.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Gençler,
    YBR nin mi yoksa CBF nin mi kullanımı daha güzel? Ne dersiniz?
    Fikri olan varsa paylaşırsa memnun olurum..

Motosikleti
    ikiside güzel ybr daha hafif manevra kabiliyeti daha yüksek parcası daha ucuz sesi daha güzel torku daha iyi

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    ya evrenim diyecek bişiy bulamıyorum sana artıkfaiz oranında bi iyilik yaparsın bunun üzerine

bu arada jinlunlu arkadaşım hoşgeldin
    hellrider

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Kaanelcin arkadaşım motor sevdanı taktir ediyorum ama Scuderia isimli arkadaş şu konuda haklı: motora başlamak için kötü bir zamanlama seçtin. Lakin havalar soğudu ve gündüzleri bile kayar oldu motorlar.

Ayrıca şimdiye kadar her buluşmaya geldim 1 kere gelmeyince laf oldu cık cık cık kusura bakmayın harbiden öyle buluşma gününü değiştirttim sonra da ekmiş gibi oldum ama geçerli sebeplerim vardı.
    Intruder Alert!

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler,
    YBR nin mi yoksa CBF nin mi kullanımı daha güzel? Ne dersiniz?
    Fikri olan varsa paylaşırsa memnun olurum..
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside güzel ybr daha hafif manevra kabiliyeti daha yüksek parcası daha ucuz sesi daha güzel torku daha iyi
    YBR'nin torku daha iyi değildir

Küçük bir teknik bilgi verelim.
    İki motosikletinde resmi sitesindeki bilgiler şöyle diyor:

Maksimum Tork (N/m)
    YBR 125 : 6500DD / 9,5 Nm
    CBF 150 : 5250DD / 12,7 Nm

Maksimum Güç (Hp)
    YBR 125 : 7800DD / 10,1Hp
    CBF 150 : 7000DD / 11,1Hp

Manevra kabiliyeti yani gidon dönüş açısı YBR125'te daha iyi, sıkışık trafikte bu bir avantaj,
    ses konusu görecelidir ama YBR'nin egzost tasarımına bakarsak bence CBF150'den iyi,
    tork karşılaştırması ise yukarıdaki verilerden belli oluyor.

Fakat ağırlıklar işin içine girince olay değişiyor. CBF150 140kg, YBR125 ise 110kg aradaki 30 kiloluk fark, CBF150'nin teknik üstünlüğünü YBR ile eşitler hale getiriyor. Gerçi daha ağır motosiklet rüzgar savurmalarına karşı yola tutunabilme açısından daha iyidir. Yakıt tüketimlerindede ciddi bir fark yok. Sele olarak CBF biraz daha geniş ve rahat. Onun haricinde iki motosiklette kalitelidir. YBR'nin yedek parçası CBF'ye nazaran biraz daha ucuzdur.

Eğer sırf şehir içinde kullanacağım derseniz YBR'yi, hem şehir içi hemde arada bir 200-300km açılırım diyorsanız CBF'yi tavsiye ederim. YBR ile uzun yol yapılmıyormu? elbette yapılıyor ama aradaki ufak farklar uzun yolculuklarda daha belirgin hale geliyor.

Ekleme : Eğer bu ikisinden birini alacaksanız iki motoruda kullanmadan karar vermeyin. Bizim beğendiğimizi başka bir kullanıcı beğenmeyebiliyor. Kendi segmentlerinde çok satan modeller oldukları için bir çok bayii ufak bir test sürüşü yaptırır bu modellerle. İkisinide deneyip kendi kararınızı vermeniz en doğrusudur.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    lem şakacı suku. yeberenin torku 9,5 lam cbfnin 12,7 sayın ayu

bakın beldeyama sitesine
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lem şakacı suku. yeberenin torku 9,5 lam cbfnin 12,7 sayın ayu

bakın beldeyama sitesine
    len koca kafa senın cıbıfı kullandım cekmiyor bile

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    selamlar bende aranıza yeni katıldım bir ankaralı ve yeni başlayan olarak ehliyet işini yılbaşından sonraya attım bir sürücü kursu tanıdığım ehliyet almak için acele etme dedi yeni yılda b sınıfı ehliyeti olanlar a2 sınıfı ehliyet almasına gerek kalmayacak dedi vallaha ben onun yalancısıyım o yüzden ben şuan ehliyet almayı erteledim iyi kötü kullanıyorum ama sadece hafta sonları fırsatım oluyor malum çalışıyoruz hanım ve çocukları araçla bırakıyorum işe ve bakıcıya neyse uzatmayayım yaş 35 bu arada bu tür etkinliklere hafta sonu gezilere pikniklere bruch lara katılırım başlangıç olarak 2. el 2009 model 2500 km de mondial mct aldım gayet temiz 1900 tl ye aldım sanırım uygun fiyata aldım yahu gene uzattım lafı

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    vw.bora
    Merhaba arkadaşım. Öncelikle hoşgeldiniz..
    Son düzenleme olarak benim bildiğim B2 alan A2 yi almış olacak görüşü doğru değil bence..Çok yanlış olur. Araba kullanmak ile motorsiklet kullanmak özdeş tutulamaz. Ancak B alan A2 için tekrar yazılı sınava girmeyecek diye duymuştum. Bilakis yeni düzenlemeden sonra bence daha zor olacak.. AB mevzuatına uyum çalışmaları nedeniyle...Bence siz vakit kaybetmeyin. Biran önce A2 yi alın..
    MACİT hayırlı uğurlu olsun... İyi almışsınız başlangıç olarakta büyük motor bence.. Daha önce motor kullanmışmıydınız..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'nin torku daha iyi değildir

Küçük bir teknik bilgi verelim.
    İki motosikletinde resmi sitesindeki bilgiler şöyle diyor:

Maksimum Tork (N/m)
    YBR 125 : 6500DD / 9,5 Nm
    CBF 150 : 5250DD / 12,7 Nm

Maksimum Güç (Hp)
    YBR 125 : 7800DD / 10,1Hp
    CBF 150 : 7000DD / 11,1Hp

Manevra kabiliyeti yani gidon dönüş açısı YBR125'te daha iyi, sıkışık trafikte bu bir avantaj,
    ses konusu görecelidir ama YBR'nin egzost tasarımına bakarsak bence CBF150'den iyi,
    tork karşılaştırması ise yukarıdaki verilerden belli oluyor.

Fakat ağırlıklar işin içine girince olay değişiyor. CBF150 140kg, YBR125 ise 110kg aradaki 30 kiloluk fark, CBF150'nin teknik üstünlüğünü YBR ile eşitler hale getiriyor. Gerçi daha ağır motosiklet rüzgar savurmalarına karşı yola tutunabilme açısından daha iyidir. Yakıt tüketimlerindede ciddi bir fark yok. Sele olarak CBF biraz daha geniş ve rahat. Onun haricinde iki motosiklette kalitelidir. YBR'nin yedek parçası CBF'ye nazaran biraz daha ucuzdur.

Eğer sırf şehir içinde kullanacağım derseniz YBR'yi, hem şehir içi hemde arada bir 200-300km açılırım diyorsanız CBF'yi tavsiye ederim. YBR ile uzun yol yapılmıyormu? elbette yapılıyor ama aradaki ufak farklar uzun yolculuklarda daha belirgin hale geliyor.

Ekleme : Eğer bu ikisinden birini alacaksanız iki motoruda kullanmadan karar vermeyin. Bizim beğendiğimizi başka bir kullanıcı beğenmeyebiliyor. Kendi segmentlerinde çok satan modeller oldukları için bir çok bayii ufak bir test sürüşü yaptırır bu modellerle. İkisinide deneyip kendi kararınızı vermeniz en doğrusudur.
    Değerlendirmelerin için çok teşekkür ederim.
    Aslında sürüş testi düşüncene katılıyorum.. Ancak bu şekilde motor satan var mı? Honda veya Yamaha satan bayilerde..? Aslında sürüş testi olsa bile benim vitesli motorlarda bir deneyimim yok.. O nedenle pek anlamadığım için böyle arkadaşlara görüş sormayı uygun buldum..
    Şöyle düşünüyorum. Alacağım zaman net bir kararım olsunda ben gidip direkt alayım. Ancak tam olarak fikir oluşturamadım.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    iyi akşamlar herkese.

bu yeni gelen arkadaşların isim yaş meslek ve semt bilgilerini alabilirsek iyi olur. baran ve daha önce yazmadıysa serdarmert abi de yazarsa iyi olur.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    iyi akşamlar herkese.

bu yeni gelen arkadaşların isim yaş meslek ve semt bilgilerini alabilirsek iyi olur. baran ve daha önce yazmadıysa serdarmert abi de yazarsa iyi olur.
    profile mi yazılacak anlamadım? Eğer oysa ben yazdım..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yoo buradan. tanıyalım sizleri de

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Yaş 47,
    Meslek: Gıda mühendisi, Uzmanlık alanım, Süt ve süt ürünleri, Daha çok süt üretimi yapan fabrikalarda üretim kalite, ar-ge, vs çalıştım..
    Semt: Aydınlıkevler,
    Doğma büyüme Ankaralıyım..H.Ü mezunuyum.
    Adım Mert

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    memnun olduk

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    memnun olduk
    Bende...
    Benim generasyonda pek Mert ismi yok..
    Serdar da göbek ismimdi.. işte durum bu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    adım baran odtü deyim.1.sınıf uluslarası ilişkiler bölümündeyim.motor alalı 1 ay oldu.ehliyet var tecrübe yok.600 km yi devirdim daha sadece.istanbulluyum.bla bla bla:D daha ne diyeyim.motor kullanan her insanla tanışmak isterim:Dmotoru hayatımın merkezine koyarak aldım.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adım baran odtü deyim.1.sınıf uluslarası ilişkiler bölümündeyim.motor alalı 1 ay oldu.ehliyet var tecrübe yok.600 km yi devirdim daha sadece.istanbulluyum.bla bla bla:D daha ne diyeyim.motor kullanan her insanla tanışmak isterim:Dmotoru hayatımın merkezine koyarak aldım.
    Baran,
    Abicim resimde kadir inanır gibi bakıyorsun..
    Sende hoş geldin.. Motor geçerken sesine dönüpte bakıyormusun..?
    Herkese iyi geceler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler