Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Hadi bunu da açıkla soykan diyecektim ki adam söylenecek söz bırakmamış. Eee ne demişler dost acı söyler
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    şu iyi gibin..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-acerbis-kask-aktif-gri-vizorlu-ve-terekli-121016377/detay/

Ben beğendim şahsen..
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkin o çorapların kullanımı amortisör körüklerine oranla çok daha basit ve kolay zira körükleri takarken komple kavalları eline alman lazım ve ayrıca kontrol etmen içinse yine amortisör körüğünün üst tarafında cırt ile sıktığın kısmın cırtını kesip körüğü dayayabildiğin kadar aşşağıya dayayarak kontrol edebilirsin,(sende ikiside olmadığı için kontrol etmen çok daha kolay fakat koruyuculuğu ne amortisör çorabı nede körük kadar iyi değil eksi tarafıda bu zaten)
    coraplar ise hem elastik hemde yandan cırtlı olduğu için ve olaki akıtırsa kumaş olduğundan sökmeden de görüp anlayabilme ihtimalin mevcut,
    ayrıca soykana katılmamak elde değil o kadarcık arazide o keçeler patlayacaksa hiç koymasınlar daha iyi ve
    amortisörlerin yağ keçelerinin üzerinde bulunan toz keçeleri senin o içine alıyor dediğin tozun toprağın içeri girmesine engel teşkil eder ve ondan sonra yağ keçesi kısmına gelir toz toprak ardından da onu geçerse yağ keçesini patlatır(patlatmak fiziksel olarak değil yağ kaçırmasıdır)

Bakınız;
    Sağdaki toz keçesi soldaki ise yağ keçesidir..
    http://www.gencmoto.com/modules/cata...1_1277_max.jpg

Soykan haklı beyler dağılalım..
    Şimdi şu konuya bir açıklık getireyim, bizim maruz kaldığımız çamur burada bahsi geçen "tozdu topraktı..." cinsinden değil. O çamurda umurun arka teker, benim de ön teker kitlenmişti çamurdan. Düşün yani, ön tekerdern gelen çamur çatallar arasına sıkışıp tekeri kitledi... Demir C anahtarı ile giriştik banamısın demedi o balçık, parmaklarımızla arka tekeri kitleyen o çamuru sökmemiz kaç dakka aldı bilmyorum. Şimdi öyle bir çamur amortisörlere de bulaştı tabi. Ve iddia ediyorum hiçbir "toz" keçesi o balçığı temiz bir şekilde sıyıramaz. Mümkün değil. En azından üzerinden birkaç kez geçmesi gerek. O sırada da çamur zaten içeriye giriyor.

Lakin ben de sizle aynı şeyi anlatmaya çalıştım. Hani toz keçesinin görevi o diye. Ama bukadar yapışkan+sert bir çamura maruz kalırsa keçelerin lastik kısımları zarar görmesi muhtemel didim. Ayrıca nekadar KTM de olsa ben bu DUKE lerde bazı parçalarda ucuza kaçıldığını düşünüyorum. Zincir, Lastik, amrtsr keçesi, belki gaz teli vs, gibi kısımlar... Boya kalitesi vs, vs, de olabilir.

Çorap olarak da 2 çeşit bulmuştum zamanında. Komple fermuarlı olanlar takması çok kolay ama dar idi. Ölçtüğüm kadarıyla benim amortisöre uymuyordu. Diğer tip ise körük mantığında takılması gerekiyordu. O da zahmetli. Üstelik o şekil olunca terleme yapan amortisörü anlamak biraz daha zor olur. Ama yine de en mantıklısı çorap bana göre.
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    noldu genç çorap mı lazım. kaç günlük olacak ?

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Günlük demişken

Mustaa forumda sym demişsin la, ona mı karar verdin ne iştir?
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük demişken
    http://img594.imageshack.us/img594/8021/kotuespri.jpg

Mustaa forumda sym demişsin la, ona mı karar verdin ne iştir?
    uzun yola gidip gelincene ampül yandı. küçük makine yoruyor insanı.

hayırlısıyla bi tane beyaz bulursam diye ilan kolluyorum. sıfır ( 10 000 TL ye geliyor ) alamam, 8000 civarına bakıyore.

bide ne biçin resim la bu, çıkmamış hiç

Motosikleti
    MT-07
    Hacı seninkinden ne farkı olacak ki onun? Ben sanmıyorum ki 500cc altında çok bir fark olsun

Resmi bilerek onu seçtim ya hoşuma gitti
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Hacı seninkinden ne farkı olacak ki onun? Ben sanmıyorum ki 500cc altında çok bir fark olsun

Resmi bilerek onu seçtim ya hoşuma gitti

250 lik su soğutma makine ile 200 lük makine arasında çok fark var.
    benim motorun sağlıklı hızı 90 - 100 arası iken 250 likte 110 -130 arasıdır.
    250 liliği zorlarsan 160 yaptırırsın ama 200 lük en fazla 139 yapar
    110 - 120 ile gidersen 200 lük makinede 250 liliğe göre fazla yakarsın, sebebini biliyorsun sanırım.
    bu olayı teorikte biliyordum.

son gezi ile gerçekleri gördüm. cbr 250 100 TL lik benzin yaktı, ben 134 TL ( tekrar hesaplama yaptım )

ben sürekli motoru zorladım, ama cbr beni takip ederken 6000 - 8000 arası gezdi. haliyle az yaktı.

sadece yakıt değil, güç istediğinde elinin altında olması önemli. kamyon otobüs gibi büyük tekerli araçları sollarken zorlanabiliyorsun küçük makinelerde.

bu yazdığım iyi blog yazısı olur

Motosikleti
    MT-07
    eyi o halde o turuncuyu kapatıver de hollanda bayrağı tadına gezelim
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik su soğutma makine ile 200 lük makine arasında çok fark var.
    benim motorun sağlıklı hızı 90 - 100 arası iken 250 likte 110 -130 arasıdır.
    250 liliği zorlarsan 160 yaptırırsın ama 200 lük en fazla 139 yapar
    110 - 120 ile gidersen 200 lük makinede 250 liliğe göre fazla yakarsın, sebebini biliyorsun sanırım.
    bu olayı teorikte biliyordum.

son gezi ile gerçekleri gördüm. cbr 250 100 TL lik benzin yaktı, ben 134 TL ( tekrar hesaplama yaptım )

ben sürekli motoru zorladım, ama cbr beni takip ederken 6000 - 8000 arası gezdi. haliyle az yaktı.

sadece yakıt değil, güç istediğinde elinin altında olması önemli. kamyon otobüs gibi büyük tekerli araçları sollarken zorlanabiliyorsun küçük makinelerde.

bu yazdığım iyi blog yazısı olur
    Ve bunlara rağmen mustafa geçenlerde hala çan çin çon krossları araştırıyordu... Neyseki biraz akıllandı arkadaş
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    eyi o halde o turuncuyu kapatıver de hollanda bayrağı tadına gezelim
    yohdur, sevmirem turuncuyu.

daha doğrusu tercihim beyaz. hemde 9 000 diyo eleman.

daha fotosunu bile görmedim. Endo motordan almış, telefon ettim, biz boyadık dedi, nasıl birşey çıkacak merak ediyorum. ( normalde siyah ve beyazı var )

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve bunlara rağmen mustafa geçenlerde hala çan çin çon krossları araştırıyordu... Neyseki biraz akıllandı arkadaş
    doğru yolu bulmam için 680 km gerekiyormuş :D

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mustafa sende er6 cılara katılsana. şimdi alacan 250 lik ondanda 2 ay sonra sıkılacaksın. al baştan er6 nı 2-3 yıl kafan rahat eder paşa paşa binersin.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Arkadaşlar malum benim CB125E'yi satacakken kardeşim binecek diye satmaktan vazgeçmiştim. Biraz önce gelen telefon üzerine motosikleti kesin satıyorum. (Birader karar değiştirmeden hemen satma niyetindeyim en azından ) Daha hiç bir yere ilan vermeden burada bir duyurayım dedim.
    Beyaz renk CB125E, 2012 yılında sıfır alındı, kışın kapalı alanda korundu, galiba 5680 km civarındaydı. Bakımları Bora yetkili serviste yapıldı,garantisi devam ediyor.... duyan duymayan kalmasın,..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [ tek gün ] git gel 680 km Nevşehir Ürgüp Göreme

http://www.motosiklet.net/forum/etki...up-goreme.html

bu arada,
    her ay bir uzak gezi düşünüyorum. programı olan veya beraber gelip tavsiye de bulunacak olursa beklerim
    Bende müsait oldukça katılmaya çalışırım.. burada duyur lütfen
    makseli bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa sende er6 cılara katılsana. şimdi alacan 250 lik ondanda 2 ay sonra sıkılacaksın. al baştan er6 nı 2-3 yıl kafan rahat eder paşa paşa binersin.
    Abi 10 000 TL ayarlayabilirim ama ben yaz harici geri kalan zamanlarda hep şehir içi kullanıcısıyım. Şehir içinde 25 beygir den yukarısı cebe zarar olmaz mı.

aralık - ocak harici tüm sene kullanmayı planlıyorum. birde 10 000 TL ye temiz bulunabilir mi ? o da var

Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende müsait oldukça katılmaya çalışırım.. burada duyur lütfen
    tabiki. hatta öbür ay, safranbolu dan ufak bi karadeniz e bakıp gelebiliriz.

gitmeden mutlaka yazarım ;)

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    MOTOSİKLET SATILMIŞTIR.. TEŞEKKÜRLER...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    ne çabuk helal olsun
    karapara bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    32 dakika.
    dünya rekoru!!
    Syanur, karapara, buberk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Peki ya NC ???
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    nc nin plaka ruhsati bugun cikiyor ..kismetse yarin sabah 9:30 gibi gidip teslim almayi dudunuyorum...saat cok ters ama bu vesile ile gelmek isteyen herkesi beklerim... ilk 10km de ne olacak acaip merak ediyorum ve korkuyorum...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    nc nin plaka ruhsati bugun cikiyor ..kismetse yarin sabah 9:30 gibi gidip teslim almayi dudunuyorum...saat cok ters ama bu vesile ile gelmek isteyen herkesi beklerim... ilk 10km de ne olacak acaip merak ediyorum ve korkuyorum...
    Gelmek isterim ama çook zor. Şimdiden hayırlı olsun

CB de hemen satılmamış olsaydı keşke, onun için bazı planlarım vardı da... kısa süreli takas gibi
    karapara bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler