Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Bu eğitimi kim veriyor? Eğitimin olduğu her organizasyonda varım. Full destek. Hatta motosiklet.net adı altında düzenleyelim önce kendi grubumuza daha sonra çapı büyütürüz.
    Motor severler adına düzenlesek daha iyi olur arkadaşlarımızın çoğu Bu siteye üye değil. Bir eğitmen olmasa bile Okuyup öğrendiğimiz Bilgiler kurallar var o kurlalar çerçevesinde sürüş yapmaya çalışırız. Örneğin ip gibi dizilmeyiz Veya 2 sn boşluk bırakırız 2 motosiklet arasında.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    kalabalik gezilerde benim tercih ettigim zigzag duzeni.

arada yine 2sn mesafe birakacak sekilde saglı sollu dizilip,
    herkesin arkasindakinden sorumlu oldugu,
    arac sollamalarinin sirayla bosluk doldurarak yapıldıgı,
    kimsenin kimseyi sıkıstırmadigi,
    kimsenin kapasitesinin %80 den fazlasina cikmak zorunda kalmadigi bir gezi falan filan
    daha detaylisi gezi oncesi caylarimizi icerken konusup verecegimiz kararlara bagli.

bu anlamda bir kavasaga gelindiginde neler yapilir, konvoyda 1nci 2nci ve sonuncu kisilerin sorumlulugu nelerdir, bu kisiler nasil secilir, trafikte konvoy surusu, otobanda konvoy surusu, virajli yollarda konvoy surusu nasil olmalidir vb... konusulabilir.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

kaskxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 KH
    bu konulara değinmeniz çok güzel arkadaşlar, altımda uyduruk 100' lük bir motor olduğu halde eldivensiz ve kasksız binmiyorum motora....Görüpte ibret alan varsa ne mutlu...gezi ne zaman?
    ZAFERLERİN EN YEGANE SÜSÜ TEVAZUDÜR...VE BEN ÖZGÜRLÜĞÜ SEÇTİM...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @kaskxx

olması gerekeni yapıyorsun keşke herkes bu kadar bilinçli olsa.

Eğitim için her türlü bilgi paylaşımına ve organizasyon yardımına hazırım arkadaşlar. Konuşalım yapalım.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

bu-rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar pazar günü adana da hafif yağmur vardı ya gündoğdu kavşağında bir motor kazası meydana geldi ben 19 yıllık hayatımda böyle birşey görmedim o an motor almaktan vazgeçtim o kadar sinir ve üzüntü yaşadımki midem bulandı bir arkadaşımız su satıcısında çalısan mobiletiyle arkasında su müşteriye gidiyor süleyman demirelden geliyor ruh sağlığına doğru çıkarken kaygan yolda hızını alamıyor hafif yolun soluna kayıyor t.özaldan gelen çimento kamyonu motoru altına alıyor ama öyle böyle değil sanırım o kişi hayatını kaybetti ve zevk için değil işi için kaybetti. lütfen dikkat edelim ve motor sürerken gerekli tüm malzemeleri kullanalım o kişide kask yoktu ve kafasının ne hale geldiğini görmek bile istemezdiniz!!! Allah kimsenin başına böyle olaylar vermesin.allah rahmet eylesin..

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Allah rahmet eylesin.
    Anasina babasina sabir versin.
    Evlerimizden uzak etsin.

Arkadaslar, cogumuz icin belkide en buyuk tutkumuz olan motosikletin bizlere ve sevdiklerimize aci vermemesi icin lutfen dikkatli kullanın, trafik kurallarına uyun.

Kimse sizin arkanizdan rahmet okusun istemezsiniz.
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Eğer öldüyse Allah rahmet eylesin; yaşıyorsa Allah acil şifalar versin. Anladığım kadarıyla kırmızı ışıkta geçmiş sürat yüzünden dışa savrulmuş ve kamyonun altında kalmış. Allah cümlemizi kazadan beladan korusun. Motor aptal bir alettir. Ona akıl veren sizsiniz. Kendi başına ayakta duramaz. Neticede sizin aklınız nasılsa oda ona göre hareket eder. Tekrar geçmiş olsun. Sende fazla kafana takma motor alıyorsan riskleride göz önüne alacak ve ona göre süreceksin.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

WİLDSTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WİLDSTAR 1600 CHOPPER// SUZİKİ DR 800 S ENDURO // KTM 250 KROS
    bende geldim biz adam değilmiyiz beni niye saymadınız

kaskxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 KH
    çok üzücü bir olay gerçekten.... Allah rahmet eylesin ve sabır versin ailesine..Makine çok haklı, motor aptal bir alet, kontrolü asla ona bırakmayın, ipler sizin elinizde olsun.
    ZAFERLERİN EN YEGANE SÜSÜ TEVAZUDÜR...VE BEN ÖZGÜRLÜĞÜ SEÇTİM...

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    harbiden üzücü olay,burak sende yazacak başka bir yer bulamadınmı yaaa.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

bu-rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece hemşerilerle paylaşmak istedim aslında tüm forumun okuyacağı yere yazmak daha iyi olurdu sonuçta ihmal ve kaza sonuç ortada daha yeni kendime geldim ve motor almadan önce kesinlikle kaskı alacağım. dikkat olursa hem biz hem arkamızdaki sevenlerimiz üzülmez.. allah kazadan beladan uzak tutsun hepimizi...

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    Alıntı nx4_falcon adlı üyeden alıntı
    1000 rr bizi aşar abicim Otobanda sana yetişemeyiz .
    aşmaz aşmaz ben 120 kg ancak dengeler güzel kardeşim.

Motosikleti
    klr650 1998
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    bide ben oliim bari adanadan
    hakancığım nerelerdesin sen motora binmeyerek motorcu mu oldun yada benim görmediğim yerlerde mi biniyorsun net harici yüzünü gören cennetlik beah!

Motosikleti
    klr650 1998
    Alıntı nightwatcher adlı üyeden alıntı
    hehe mooooooooootor abi biletin kesildi , asfalt ağladı
    artık yakarsın motoru al bi Fazer belki yetrişirsin o zaman
    şaka şaka
    recebim asfalttan önce sen ağlamıştın hatırladığım kadarıyla haksızmıyım?

Motosikleti
    klr650 1998
    motorsikletin özğürlük olduğunu düşünüyorum bu yüzdende kuralların ve kısıtlamaların olduğu bir ortamda insan kendini ne kadar özğür hisseder bilemiyorum. ha şunuda belirteyim diğer insanların özğürlüğünü ve haklarını gasp etmeden! ikinci bir konuya değinmeden edemeyeceğim motorsiklet işi bence grup ve katılım işi tek başıma hiç bir zevk almıyorum bu yüzden çukurova motor sporları klübüne takılıyorum adım aynı şeklim aynı değişen bir şey yok aksine kendime yeni kardeşler edindim (motorlu avukat-recep-hasan-turan-ve daha niceleri) bence sizde o ortamı koklamalısınız uzak duran kardeşler sizleri tanımaktan bizi mahrum etmeyin SEVGİLER SELAMLAR

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    beyler bizde adanalıyık herhalde

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    yaw yarın gezi varmı acil cevap yazında planımı programımı ona gore yapiiimmm.
    [B]RR gençliği[/B]

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    adem abi motoru sattık itten rezil olduk motorsuz kaldık
    kendimi kızağa çektim biraz şöle uzaktan kesiim ortamları diyorum sona tekrar dönüşüm muhteşem olacak bi hayabusa düşünüyom abi ama nedense sadece düşüncede kalıyo bi türlü alamıyom

Motosikleti
    klr650 1998
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    adem abi motoru sattık itten rezil olduk motorsuz kaldık
    kendimi kızağa çektim biraz şöle uzaktan kesiim ortamları diyorum sona tekrar dönüşüm muhteşem olacak bi hayabusa düşünüyom abi ama nedense sadece düşüncede kalıyo bi türlü alamıyom
    aşkolsun birader o nasıl söz öyle.ne lazım ne kadarlık bir motor düşünüyorsun bilirsek daha iyi yardımcı olabilirim.4 5 arkadaşımız motorunu yenileyecek eğer 2,el düşünüyorsan tabii bi görüşelim.

Motosikleti
    klr650 1998
    bu gün dostlarla sohbet ederken beni çok üzen bir konuyu öğrendim.Belki çoğunuzun haberi vardır ben haberi olmayanlar için konuyu yazıyorum;Gaziantep ve aydın illerimizde belediye sınırları içinde motorsiklet kullanmak yasakmış sadece transit geçiş yolu kullanabiliniyormuş aksi takdirde motorlar bağlanıyormuş.Beni üzen memleketin bunca derdi sorunu varken bu illerin yöneticilerinin kafayı motorsiklete takmaları aklın ve mantığın kabul etmeyeceği bir olay bu uygulama yarın bizlerin illerindede olabilir o zamanı hayal etmek bile bence tam bir kabus ruhsatlı plakalı malını kullanamamak ondan faydalanamamak bence kişisel haklarımıza bir saldırı hatta bir hak gaspıdır.herkesi bu konuya tepki vermeye hakkımızı aramaya çağırıyorum tepkimiz eylemimiz bu kişilere bir daha oy vermeyelim kendi kuyularında boğulsunlar dostlar inanın çok üzgün ve duygusalım bu illerde motoru olan kardeşlerimizin ızdırabını hayal edebiliyormusunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler