Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu sefer cengiz qazması ne yumurtlayacak merakla beklemekteyim
    ne yalan söyleyim bendee

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frdndl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın HaYaTıM
    geç oldu ama sana da günaydın canım
    sen kal aşk ben giderim buralardan

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ooooooo hayırlı işlerrr.

Motosikleti
    R1_8
    bora abii,nedir planınız anlatın hele bii,nerde buluşacaksınız nasıl gideceksnizzz ,düğün nerde yapılacakkk

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    selam adanalı kardeşlerim
    size bir işim düştü
    pazartesi günü bir yakınım Mersin'de by pass ameliyatına girecek.

eğer B Rh (+) - B grubu pozitif - kan verebilecek arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler mi?telefonum 0 505 598 39 13

özelime de mesaj yazabililer ya da msn adresim yurekce@hotmail.com

şimdiden teşekkürler
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size bir işim düştü

eğer B Rh (+) - B grubu pozitif - kan verebilecek arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler mi?telefonum 0 505 598 39 13

şimdiden teşekkürler
    Geçmiş olsun abi,Allahtan acil şifalar dilerimm

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Sencer abi üzgünüm ki tutmuyor.Acil şifalar dilerim
    Mesajla bildirdim ama buradanda yazmak istedim.
    Hasan abi - Sezen abla . Gönülden tebrik ederim.Lanet olası bir iş tempom ve çalışma saatlerimden dolayı katılamayacağım.Bir yastıkta kocayın inşallah
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    size bir işim düştü

şimdiden teşekkürler
    büyük geçmiş olsun
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı LTF06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu sefer cengiz qazması ne yumurtlayacak merakla beklemekteyim

sazan sende beni mi takip ediyon olm hadi işine bak

size bir işim düştü

şimdiden teşekkürler
    dostum cok geçmiş olsun umarım kan gurubu uyan arkadaşlar yardımcı olacaklardır
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frdndl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydıIıIıIıIıIıIıIıIıIıIıIıIıIııIıIıIIıııIııInnn n Adana Mt
    ilginçtir bugün kendimi iyi hissediyorum
    apla derin bi nefes alsaydın geçici bi olay
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın HaYaTıM
    ulen ne bu kardeşim ya forummu msn mi burası
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooooooo hayırlı işlerrr.
    abi ortama bak ya msn mubarek
    size bir işim düştü

şimdiden teşekkürler
    sencerim kan gurubum tutmuyor 1 ,nefes darlığımdan dolayı tutsada veremiyorum 2 .......acil şifalar olsun.kendine iyi bak
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yürekçe kardeş.büyük geçmiş olsun.ne yazıkki bende ve ailemde B gurubu kan yok.umarım bir arkadaşımızın gurubu uyar ve sana yardımcı olur.sevgilerimle.

Motosikleti
    bütün ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum....
    eminim ki elinizden gelen herşeyi yapmışsınızdır... teşekkürler kardeşlerim

Alıntı zion1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sazan sende beni mi takip ediyon olm hadi işine bak
    ya allahin qazmasi sen kalk mt ye icindekileri yaz bide benimi takip ediyorsun de
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

HaYaLeT01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çim Biçme Makinesi
    Biliyorum herkes bugünkü Egner Gezisi hakkinda yazmaya baslayacak yarin. Neden onca israra ragmen benim de aranizda olmadigimi da soran olacaktir belki. Ama bu yaramaz cocuk eski gunlerdeki deli aklina uydu bugün, ve uzunca zamandir yapmak istedigi bir geziyi yapti, kendine göre cilginca bir sekilde, plansiz-programsiz-hazirliksiz ve tek basina...

Evettt, zaten aklima koymus oldugum bir gezi plani vardi, ancak her zamanki gibi sabahki hava durumuna birakmistim herseyi. Yani hem gokyuzune, eger müsaade ederse, hem de kendi havama, kisaca canim o gün nereye gitmek istiyorsa... Ve sabah erkenden uyandigimda tum havamin yerinde oldugunu fark ettim...!

Özetlemek gerekirse, saat 08:00 Adana'dan ayrilis, Kozan - Feke - Saimbeyli - Develi üzerinden 5 saat ve 350km sonra Ürgüp'e varis, 2 saat mola-yemek-gezinti'den sonra Nevsehir - Nigde - Ulukisla - Pozanti üzerinden 1 saat yogun yagmurda olmak uzere 4 saat ve 300km sonra saat 19:00'da eve donüs. Yanimda sadece yedek eldiven (kislik) ve montumun astari (kislik) ile bir yedek sweat-shirt koydugum sirt cantami alarak ciktim yola, ve en azindan bunlari almayi akil ettigim icin sonradan Ulukisla'dan Gülek Bogazi'na kadar devam eden yagmurda dua edip durdum.

Develi'ye kadar süper virajlarla dolu yolda bol antreman yapma firsati bulurken, Develi'den sonra dümdüz yol pek heyecan vermedi dogrusu. Ürgüp'e vardigimda ise enerjim bitmek üzereydi. Ürgüp'e daha önce gitmis olmakla beraber motorla etrafi dolasmak ayri bir güzeldi. Leziz bir testi kebabi ziyafetinden sonra tekrar yola koyuldugumda Toroslar üzerindeki yogun bulut kümeleri fena halde endise vericiydi. Nevsehir - Nigde arasi neredeyse otoban gibi duble yol halini almis, bir an önce eve dönmek isteyenler icin birebir idi. Nigde'den sonra Adana - Ankara yolayrimina vardigimda yagmura yakalandim ve bir süre en yakin benzinlikte oyalandiktan sonra bu yagmurun dinmeyecegine orada bulunan cemaatle hep birlikte kanaat getirip cantamdaki yedek malzemeleri kusanarak yola devam ettim. Pozanti'ya ve sonrasinda otoban üzerinde Gülek Bogazi'na kadar devam eden yagmurda nasil yol sartlarinda devam ettigimi sormayin, cünkü zaten anlatamam, cünkü hicbir sey görmüyordum denebilir. Otobana kadar kendimi kamyonlar arasinda siper ederek arabalarin sikistirmasindan korundum, sonra da otobanda yari güvenli-yari güvensiz hiz sinirlarinda bir an önce yagmurdan kurtulmak istegiyle asagi dogru kayar gibi indim. Camliyayla civarinda yagmurun dinmesine o kadar cok sevindim ki o gazla biranda eve geliverdim.

Yolda 3 defa benzin almak (toplam yaklasik 30lt harcadigimi saniyorum) ve arada bir resim cekmek disinda hic mola vermedim. Becerdigim takdirde resimlerle birlikte bu konuya baslik acacagim, fakat daha önce hic resim göndermedim, yardimci olursaniz sevinirim. Ürgüp'te verdigim uzun mola ile birlikte yagmurdan kactigim benzin istasyonlarinda dinlenerek 650km bu macerayi inatla tamamladim. "Bir daha yapar misin?" diye sorarsaniz, 1 gün icin yorucu ve anlamsiz gibi geliyor. Tabii yagmur son dakika golü attigindan isin zevki kacti, ama sanirim zor sartlar da olmasa maceralar macera olmaz. Hele hele Saimbeyli yollarinda karda dolastiginizi bildigimdan 3-5 yagmur damlasinin lafini etmeye bile degmez.

Motorumla ilgili olarak, 9 saatlik hirpalamadan ve yogun yagmur-camur banyosundan sonra beni sagsalim eve ulastirdiginda halen gezmek istiyorduk, yani o da, ben de bu isten keyif almistik. Bakiniz, tüm bu tempoya ragmen gecenin bu vakti küçük maceramizi sizinle paylasabilecek kadar gücüm hâlâ mevcut. Viraja yatisini ve frenajini elestirecek kadar konuya hakim olmasam da motorun uzun yolda rahat, kivrak, ve gerektiginde son derece hizli olabilecegini bir kez daha gördüm. Yine de kendisinin biraz dinlenmeye ve bakima ihtiyaci olabilir, o yüzden yarin servisten randevu almak lazim kanaatindeyim.

Iste, nihayet benim de anlatacak bir gezi anim oldu. Umarim daha fazla yaslanmadan bunun gibi 3-5 gezi daha yapabilirim.
    oderint dum metuant

selam murat.önce geçmiş olsun diyim meteoroloji her yeri yağmur gösterirken senin bu yola çıkman bile bile lades demen oluyor.o yol bu havada bir günlük çekilmez bence.neyse çekmişsin sonuçta, motoruna, canına sağlık olsun
    resim yüklemeye gelince www.imageshack.us adresine git orada yüklersin anlatımı detaylı olarak sitede var.

Motosikleti
    Alıntı HaYaLeT01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum herkes bugünkü Egner Gezisi hakkinda yazmaya baslayacak yarin. Neden onca israra ragmen benim de aranizda olmadigimi da soran olacaktir belki. Ama bu yaramaz cocuk eski gunlerdeki deli aklina uydu bugün, ve uzunca zamandir yapmak istedigi bir geziyi yapti, kendine göre cilginca bir sekilde, plansiz-programsiz-hazirliksiz ve tek basina...

Evettt, zaten aklima koymus oldugum bir gezi plani vardi, ancak her zamanki gibi sabahki hava durumuna birakmistim herseyi. Yani hem gokyuzune, eger müsaade ederse, hem de kendi havama, kisaca canim o gün nereye gitmek istiyorsa... Ve sabah erkenden uyandigimda tum havamin yerinde oldugunu fark ettim...!

Özetlemek gerekirse, saat 08:00 Adana'dan ayrilis, Kozan - Feke - Saimbeyli - Develi üzerinden 5 saat ve 350km sonra Ürgüp'e varis, 2 saat mola-yemek-gezinti'den sonra Nevsehir - Nigde - Ulukisla - Pozanti üzerinden 1 saat yogun yagmurda olmak uzere 4 saat ve 300km sonra saat 19:00'da eve donüs. Yanimda sadece yedek eldiven (kislik) ve montumun astari (kislik) ile bir yedek sweat-shirt koydugum sirt cantami alarak ciktim yola, ve en azindan bunlari almayi akil ettigim icin sonradan Ulukisla'dan Gülek Bogazi'na kadar devam eden yagmurda dua edip durdum.

Develi'ye kadar süper virajlarla dolu yolda bol antreman yapma firsati bulurken, Develi'den sonra dümdüz yol pek heyecan vermedi dogrusu. Ürgüp'e vardigimda ise enerjim bitmek üzereydi. Ürgüp'e daha önce gitmis olmakla beraber motorla etrafi dolasmak ayri bir güzeldi. Leziz bir testi kebabi ziyafetinden sonra tekrar yola koyuldugumda Toroslar üzerindeki yogun bulut kümeleri fena halde endise vericiydi. Nevsehir - Nigde arasi neredeyse otoban gibi duble yol halini almis, bir an önce eve dönmek isteyenler icin birebir idi. Nigde'den sonra Adana - Ankara yolayrimina vardigimda yagmura yakalandim ve bir süre en yakin benzinlikte oyalandiktan sonra bu yagmurun dinmeyecegine orada bulunan cemaatle hep birlikte kanaat getirip cantamdaki yedek malzemeleri kusanarak yola devam ettim. Pozanti'ya ve sonrasinda otoban üzerinde Gülek Bogazi'na kadar devam eden yagmurda nasil yol sartlarinda devam ettigimi sormayin, cünkü zaten anlatamam, cünkü hicbir sey görmüyordum denebilir. Otobana kadar kendimi kamyonlar arasinda siper ederek arabalarin sikistirmasindan korundum, sonra da otobanda yari güvenli-yari güvensiz hiz sinirlarinda bir an önce yagmurdan kurtulmak istegiyle asagi dogru kayar gibi indim. Camliyayla civarinda yagmurun dinmesine o kadar cok sevindim ki o gazla biranda eve geliverdim.

Yolda 3 defa benzin almak (toplam yaklasik 30lt harcadigimi saniyorum) ve arada bir resim cekmek disinda hic mola vermedim. Becerdigim takdirde resimlerle birlikte bu konuya baslik acacagim, fakat daha önce hic resim göndermedim, yardimci olursaniz sevinirim. Ürgüp'te verdigim uzun mola ile birlikte yagmurdan kactigim benzin istasyonlarinda dinlenerek 650km bu macerayi inatla tamamladim. "Bir daha yapar misin?" diye sorarsaniz, 1 gün icin yorucu ve anlamsiz gibi geliyor. Tabii yagmur son dakika golü attigindan isin zevki kacti, ama sanirim zor sartlar da olmasa maceralar macera olmaz. Hele hele Saimbeyli yollarinda karda dolastiginizi bildigimdan 3-5 yagmur damlasinin lafini etmeye bile degmez.

Motorumla ilgili olarak, 9 saatlik hirpalamadan ve yogun yagmur-camur banyosundan sonra beni sagsalim eve ulastirdiginda halen gezmek istiyorduk, yani o da, ben de bu isten keyif almistik. Bakiniz, tüm bu tempoya ragmen gecenin bu vakti küçük maceramizi sizinle paylasabilecek kadar gücüm hâlâ mevcut. Viraja yatisini ve frenajini elestirecek kadar konuya hakim olmasam da motorun uzun yolda rahat, kivrak, ve gerektiginde son derece hizli olabilecegini bir kez daha gördüm. Yine de kendisinin biraz dinlenmeye ve bakima ihtiyaci olabilir, o yüzden yarin servisten randevu almak lazim kanaatindeyim.

Iste, nihayet benim de anlatacak bir gezi anim oldu. Umarim daha fazla yaslanmadan bunun gibi 3-5 gezi daha yapabilirim.
    hayırsız adam, hani bana d haber edecektin???? ben de senelik iznimi almaya çalışıyordum senle nevşehire çıkmak için. aşkolsun yaaa, aşkolsuuunnnn başka da bişi demiyorum sana....

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    waaaaayy murat bey abi valaaa tam macera adamısın bence özgüvenine hayranım ama tek başına okadar yolada cıkman aşırı be abi yinede yüregine saglık resimleri bekliyoruz
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    hadi ya murat bir günde turu tamamlamışsın hani bana konaklamalı tur demiştin valla gücendim şimdi deseydin günübirlik bizde gelirdik neyse başka zaman artık kısmet değilmiş
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya murat bir günde turu tamamlamışsın hani bana konaklamalı tur demiştin valla gücendim şimdi deseydin günübirlik bizde gelirdik neyse başka zaman artık kısmet değilmiş
    yani sana söylense okadar millet satıp orayamı gidecektin
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ml#post1104443
    modum hasan-sezen düğün törenleri.tebrikler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler