Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Adana - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    döndük döndük,şahane bir gün geçirdik.ADANA'dan toplam 55 kişi gitmişiz.bol eğlenceli,bol kahkahalı bir gün oldu.uzun süredir göremediğimiz dostlarımızla kucaklaştık.resimler EDİTÖRÜMÜZDE.gitmeden sanırım yükler.tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

bizleri sıcak ilgi ve alakaları ile kucaklayıp,değerli ikramlarda bulunan,şahane bir güne imzalarını atan,orada,tanıdığım tanımadığım tüm G.ANTEP'li dost ve kardeşlerime,ADANA MT. adına teşekkürlerimi bir borç bilirim.hepinize sevgilerimle.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Vn 800
    ovvvvv antep ekibi dönmüş kazasız belasız döndüğünüze sevindim,resimleri atarsınız artıkın
    Efesle anlaşma yaptım,bayram sonuna kadar içmezsen sana motor alırım dedi bende söz dedim, ahanda aldım.::sefereee

Motosikleti
    günaydııın,herkese iyi haftalar olsuuuun.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    herkese günaydın

Kötü Haber : Dün sabah 11 sıralarında carrefour -real arası öğretmenler bulvarı dediğimiz o yolda çok feci bir motosiklet kazası olmuştu,ben kaza olduktan yarım saat 45 dk kadar sonra kaza yerindeydim,mavi hayabusa,yoşi egsozlu,mavi jant şeritli,az çok motorcular birbirini tanır ama etraftaki meraklı kalabalığa sordum galiba adı taylanmış ben tanımıyorum belki görsem tanırım,motor pert bi haldeydi,göstergesine baktığımda kadran 145 de takılı kalmıştı,doblo marka araca çarpmıştı,arkadaşı tanıyan veya bu olayla ilgili bilgisi olan varmıdır ?
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    evet bizde G.ANTEP'te duyduk olayı.adı taylan mış.araç sıkıştırmış,göğsünün üstüne düşmüş ve ne yazıkki vefat etmiş.kendisine TANRIDAN RAHMET,kederli ailesine sabırlar diliyorum.

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Merhaba arkadaşlar,
    hayırlı haftalar olsun.
    Dün yapılan G.Antep gezimiz harikaydı, ancak Taylan kardeşimizin Adana' da yaptığı trafik kazası sonucu hayatını kaybettiği haberini almamız hepimizi son derece üzmüştür. Kardeşimize Allah' tan rahmet, geride kalan ailesine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydııın,herkese iyi haftalar olsuuuun.
    sanada günaydın olsun dostum.
    Kaza haberi ise günü gölgeleyen tek haber ölen kardeşimizede allahtan rahmet diliyorum.

Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanada günaydın olsun dostum.
    Kaza haberi ise günü gölgeleyen tek haber ölen kardeşimizede allahtan rahmet diliyorum.
    vay,ADANA'dan-İSTANBUL'a selam olsun.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay,ADANA'dan-İSTANBUL'a selam olsun.
    Köprü sağlam.
    Bizde bu hafta yalova yaptık yakın ama daha önce yapmadığım bir rota idi daha resimleri yükleyemedi arkadaşlar ama şunu söyleyebilirim ölünür be abi bu topraklar için

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Günaydın arkadaşlar,Dünkü Gaziantep gezisi gerçekten güzel oldu.En kötü günümüz böyle olsun.
    Kaza yaparak hayatını kaybeden genç arkadaşımın ailesine sabırlar diliyorum.Allah rahmet eylesin korktuğundan emin umduğuna nail eylesin.
    Kardeş bir insanın zorunlu ARKADAŞIDIR
    Arkadaş ise, kendi seçtiği KARDEŞİDİR

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Günaydın arkadaşlar, Hayırlı haftalar bol kazançlar diliyorum...

Taylan kardeşime Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprü sağlam.
    Bizde bu hafta yalova yaptık yakın ama daha önce yapmadığım bir rota idi daha resimleri yükleyemedi arkadaşlar ama şunu söyleyebilirim ölünür be abi bu topraklar için
    helal olsun,yakışır.

ethemhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxx
    Gunaydın Adana Mt.. Fotolar suan Facebook'a yükleniyor en geç bir saat içindede mt' de olacaktır..
    Dünkü kazada hayatnı kaybeden taylan abime allahtan rahmet yakınlarınada sabır diliyorum.
    Motosiklete binmeden önce aynaya bak. Gülümsüyorsan, tak bire devam et.

mfk321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere
    çok güzel bir geziydi. antep grubunun ev sahipliği eksiksizdi. çok teşekkürler
    vefat eden arkadaşımıza rahmet diliyorum.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı günler, hayırlı haftalar.

Taylan arkadaşın cenazesi kaldırıldımı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese günaydın

Kötü Haber : Dün sabah 11 sıralarında carrefour -real arası öğretmenler bulvarı dediğimiz o yolda çok feci bir motosiklet kazası olmuştu,ben kaza olduktan yarım saat 45 dk kadar sonra kaza yerindeydim,mavi hayabusa,yoşi egsozlu,mavi jant şeritli,az çok motorcular birbirini tanır ama etraftaki meraklı kalabalığa sordum galiba adı taylanmış ben tanımıyorum belki görsem tanırım,motor pert bi haldeydi,göstergesine baktığımda kadran 145 de takılı kalmıştı,doblo marka araca çarpmıştı,arkadaşı tanıyan veya bu olayla ilgili bilgisi olan varmıdır ?

Adana'da motosiklet ile ehliyeti olmayan bir çocuğun kullandığı kamyonetin karıştığı trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
    Merkez Çukurova ilçesindeki Dr. Sadık Ahmet Bulvarında, Taylan Kaya'nın (28) kullandığı 34 EK 283 plakalı motosiklet, ara yoldan bulvara çıkan ehliyetsiz K.Ç. (17) 01 ZJ 987 idaresindeki kamyonete yandan çarptı.Çarpmanın etkisiyle motosikletinin üzerinden savrulan Kaya, elektrik direğine çarparak ağır yaralandı. Kaya, gören vatandaşların olay yerine çağırdığı ambulansla BSK Metropark Hastanesine, ardından da Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi kaldırılan Taylan Kaya, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öte yandan kaza yapan motosiklette, hız göstergesindeki ibrenin 130 kilometrede takılı kaldığı görüldü. Anne ve babası ile birlikte araç sürmeyi öğrenmek amacıyla trafiğe çıktığı belirtilen K.Ç, ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

Motosikleti
    Hayabusa
    Dünkü kazada hayatını kaybeden Taylan kardeşimize ,Tanrıdan rahmet ailesine sabır dilerim.

ethemhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxx
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...inliginde.html Gezi başlığı acılmıştır buyrun
    Motosiklete binmeden önce aynaya bak. Gülümsüyorsan, tak bire devam et.

*HaYduT* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dül dül=)
    Taylan abimi ögle saatinde defnettik.
    Allahtan rahmet diler ailesine sabır dilerim.Mekanı cennet olsun.
    jönysf abi olay yazıldığı gibi değildir.
    sürücü 16 yaşındadır.araçta tek'dir.Kazanın kamera kayıtları var bizzat gördüm.Gazetede yazan yalan yanlış haberlere inanmayın.ABİMİN İSMİ TAYLAN KAYA DEĞİL.
    TAYLAN TAYLANCIDIR.OLAY DÜZ YOLDA OLUP ARACIN BİRDEN MANEVRA YAPMASINIDIR.ARABAYI SÜREN KİŞİYİ BABASI ARAÇ SÜRMEYİ ÖĞRENME AMACI İÇİN VERMİŞTİR.ARAÇ KAMYONET DEĞİL FİAT DOBLODUR.TEKRARLIYORUM ARAÇ ARA YOLDAN ÇIKMAMIŞTIR.DAHA FAZLA YAZAMIYORUM.ÇOK ÜZGÜNÜM HAFTANIN 5 GÜNÜ BERABER OLDUĞUM ABİMİ KAYBETMEK ÇOK ÜZÜCÜ.
    AKŞAM EVİNE GİTMEK İSTİYENLER BENLE İRTİBATA GEÇSİNLER
    İYİ GÜNLER SAYGILAR

mfk321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere
    yusuf abime motor seçimine yardımcı olsun diye aşağıdaki linkleri veriyorum. inşaallah onuda doğru yola ileteceğiz

http://www.superevariders.com/html/m...asc&highlight=

http://www.google.com.tr/url?sa=t&so...m4EOKs3k_ITfoA

http://www.google.com.tr/url?sa=t&so...NTbnzzFfvRQTkw

http://www.google.com.tr/url?sa=t&so...KPLmizeOWwPvCg

birde benim rt-pan alma aşamamda necdet isimli bir arkadaşın yorumu var onu da ekliyorum
    Selam,

Bu konuyu yeni gördüğüm için şimdi cevap yazıyorum. Eğer geç kaldıysam çok özür dilerim.

Ben 2008 de Varaderomu satıp yerine Pan aldım. Panın genel görüntüsü , Japonyada üretildiği için malzeme kalitesi, malzemelerin bir araya getirilirken işçiliği , Motorun otomobil teknolojisi ile üretilmiş olmasından dolayı dayanıklı uzun ömürlü ve sorunsuz olması kalite yönünden 10 numara bir motosiklet.

Biraz kulanımla ilgili bahsedeyim.
    Önce artıları (+)
    1-ST 1300 Pan bilindiği üzere 4 silindirli 1300 cc olması beygir gücü ve torku son derece iyi. Sollamalar çok keyifli. hele bir varayı gerilerde bırakıvermesi müthiş. Sesi çok düzgün Varaderocu bir arkadaşımın dediği gibi Zetina dikiş makinası.

2-Bu güne kadar kullandığım ve test ettiğim tüm motosikletler içinde Goldwingten sonra fren sistemi en iyi olanıdır. Kimse de beni ikna edemez.

3- Ben Gidon yükseltici takmıştım oturuş pozisyonu vs gayet iyi.

4-Amortisörleri son derece güzel çalışır hatta engel üzerinden geçerken yada arnavult kaldırımlı yollarda bile gidondan rahatsız edici tireşimler ve ses alınmaz.

5-Bozuk yollarda sağından solundan abuk sabuk sesler gelmez.

6- Artçı son derece keyifli yolculuk yapar.

7- Virajı oldukça iyidir.

8- Düşük hızda yapılan manevraları oldukça iyidir. Şu youtube de izleyeceğiniz polis eğitimleri gibi.

Gelelim eksilerine (-)

1-St 1300 spor touring bir motosiklete göre aerodinamik yapısı malesef iyi değil. Tek kişi iseniz ve havada biraz rüzgarlı ise yüksek süratlerde sağdan soldan gelen rüzgar motoru gezdirmeye başlıyor gerçi iki kişide olsanız pek değimiyor. Son derece durgun havada yol almayı sever. Ne kadar rüzgarsız bir hava o kadar konforlusunuz diyelim.

200 km/ h üzerindede tek başına rahat bir şekilde kafa sallamadan yol aldım zamanda oldu ama rüzgarsız bir havada. Malesef herzaman bu havayı bulmak kolay değil.

2- 1300 CC lik bir motor haliyle şehir içi yolculuklarda ısınıyor motor için herhangi bir sorun yok kendini gerktiği kadar soğutuyor. Ama depo ısınmaya başladımı depoya yaslanan testisler kebap olmaya başlıyor. Adanada bu durum nasıl olur bilmem

Bu sıcaklığın deponun doluluk oranına görede artış yapıyor. Yani depo boşsa daha hızlı kebab depo dolu ise ağır ateşte kebap. Kısacası Kebabbın nasıl olacağına depo karar veriyor.

Peki çaresi yokmu var hemde çok kolay. Ağustos sıcağında şehir içinde binmeyeceksiniz yada Depo üzerine geçen deri kılıflardan südyen de deniyor bi tane alıp takacaksınız işlem tamam.

ST 1300 le Hız yapmak yerine düşük manevralar yapmayı çok seviyorum. Youtube da düşük menavra yarışmaları var polislerin eğitiminde olduğu gibi. Onları bolca izledim ve zaman buldukçada uyguladım. Öyleki zamanla kendimi epey bir geliştirdim. Yarışmada olduğu gibi net ve düzgün manevralar yapar hale geldim. keşke Türkiyede de bu tarz yarışmalar olsada bende katılsam. O zaman tekrar bir ST 1300 alırdım.

Birazda ikisi arasında kıyaslamalar yapayım.

Her iki motora 1 yıl süre aynı anda sahip olduğum dönem oldu Uzun yola çıkacak olsam Varaderoyu tercih ediyordum. Zira Varadero çok konforlu ve sürücüsünü ST 1300 e göre daha az yoruyor üstelik bozuk yollardada daha başarılı. St 1300 ün varaderoya göre tek artısı 4 silindirli ve daha güçlü olmasından dolayı sollamalardaki rahatlık.

Varadero yüksek süratlerde daha stabil rüzgarlı havalarda varaderonun kafasında gezinme olmaz sadece küçük bir titreşim oda hiç sorun değil. Varadero ip gibi gider.

Varaderonun Gidon boyu daha uzun olduğundan daha kolay kontrol edilir

Varaderonun oturuş pozisyonu çok iyi

Varadero virajlı yollarda çok daha başarılı. Şile ağva gibi yollarda çok kolay kontrol edilir ve çok eğlencelidir. Pan biraz daha pilotaj ister.

Varaderonun da Pan gibi düşük manevraları çok iyi buradada Pan biraz daha pilotaj istiyor.

Pan nın düşük devirde çalıması ve yürümesi daha akıcı dört silindirli olmasından dolayı.

Varadero şehir içi yolculuklarda Kebab işleri ile uğraşmaz.

Varadero şehir içinde çok başarılı. Pan ın o kepçe kulakları otomobillerin aynaları ile aynı seviyede olduğu için dar noktalardan geçerken sıkıntı yaratır alışmak gerek.

Varadero daha yüksek olduğu için trafiğe daha hakim.

Varaderonun gidon uzunluğu fazla olması ve oturuş pozisyonu nedeniyle daha kolay denge sağlandığından kırmızı ışık vs gibi dur kalklarda çok daha kolay kontrol edilir.

Varaderonun artçısı uzun yolculuklarda daha rahat.

Vs vs vs.

Varaderoda boy meselesine gelince tek ayağın yere ucuyla bile basıyor olması bence yeterde artar bile. Tecrube arttıkça yere basma durmu ciddiyetini kaybediyor.

Hatta öyleki yoğun mıcır geçişlerinde uzun boylular ayaklarını yerde sürüyerek giderler kısalar ise nasıl olsa basacak bir yer bulamayacakları için tam bir endurocu gibi ayağa kalkıp gazlayıp geçmeyi yeğlerler .

falan filan. Ben derimki hiç maceraya girip ST 1300 falan filan alma.

GOLDWING alacağım dersen bak ona bişey diyemem. Arazi olma özelliği olmamasıı dışında çok iri bir motosiklet olmasına rağmen ne yan rüzgarlardan etkilenir ne önden gelen rüzgardan eşoğlusu ip gibi aynı zamanda da it gibide gidiyor ayrıca her devirde ipek gibi bir sürüşe sahip.
    Ve çok eğlenceli. sollamalar PAN dan bile daha iyi. Eeee bide adamı hiç yormuyor yahu. Ben korkarak aldım şimdi çok seviyorum.

Ama şu TOURER midir nedir onuda sabırsızlıkla bekliyorum. Bence Varaderonun eksiklerini kapatacak gibi.

Benden şimdilik bu kadar.
    necdetyetisgen@hotmail.com
    0 505 375 13 49

Haa bu arada ekliyeyim. ST 1300 de arçı rahat edeyim diye arkaya iyice yaslandımı helede hatun birazda iricene oldumu 70 kg mın üstünde filan. PAN nın ön lastiğin yere basışı azaldığından şehir içinde ve virajlarda
    ciddi oranda konrolü azaltır ve çok sevimsiz hale gelir. Bu yüzden arçı arkaya kaykılarak değil size yakın ve belinizden tutuyor posizyonda olmalıdır. Ben bu sorunları yaşamadım diyenlerin arçısı farkında olmadan doğru pozisyonda oturuyor olmasındandır.

Sevgiler Saygılar.

Motosikleti
    Kawasaki Vn 800
    taylan kardeşe allah rahmet eylesin geride kalanlara allah sabır versin,diyecek bişey yok burası türkiye her an herşey olabilir(:
    Efesle anlaşma yaptım,bayram sonuna kadar içmezsen sana motor alırım dedi bende söz dedim, ahanda aldım.::sefereee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler