Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Büyük soru: 2 teker mi, 4 teker mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

"Eğer birgün dört teker istersem, gider ikinci motorumu alırım."

Bir arkadaşın imzasında buna benzer birşey yazıyordu ve çok hoşuma gitmişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be remzide tırt* motorcuymuş!

(*:unwahrhaftig)
    valla hacı remzi abi tırt motorcumudur değilmidir bilmem ama babaeski yolculuğunda yediği yağmurdan sonra hafif bir üşütmüş sanki
    (zihnen demiyom ha bedenen)
    bu arada
    2) Motorla gittiğiniz alışveriş merkezlerinden, ancak motora sığacak miktarda ekonomik harcamalar yaparken, otomobille gittiğinizde, dev bagaj hacmi ile dünyaları sığdırabiliyorsunuz. (Şimdi paylaşınca bu iyi bir özellik mi kötü bir özellik mi emin olamadım?)
    kadın milleti işte akıl fikir fuzuli eşya satın almakta
    ayşe hanım ben de size şunu tavsiye ederim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29277855/detay
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru tespitler.
    Özellikle trafikde bekleme, park yeri arama, park ücreti gibi durumlar çok can sıkıcı.
    Havanın kötü olması, alışveriş ve toplu halde bir yere gidilmesi gibi durumlarda araba da lazım ama, motorun pratikliğine alıştıktan sonra otomobil boğuyor, daraltıyor insanı.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    park sorunu ve yakıt konusunda az yaksalar motora ancak ayda 2-3 kez binerim bunun sebebi trafikte kimsenin motorcuları dikkate almaması
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    İstanbuldaysan kesinlikle araba kullanmayacaksın.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük soru: 2 teker mi, 4 teker mi?
    tektekere ne dersin ha?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    4 tekerimi 2 teker için sattım, pişmanmıyım asla.. ama kışın araba iyi oluyo..ben de tatlı su da yaşıyorum,niye kendıme işkence edimki..motor zevk işi bence..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Motosikleti
    Pıaggıo Beverly 300tourer i.e
    Tabiki 2tekerin yerini hiçbir şey alamaz yazı da kışı da başkadır 2tekerin

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    güzel havalarda kisa cok abartili olmayan mesafelerde en fazla iki kisi iken ve alkol alinmayacaksa iki teker...
    Kötü havalarda, uzun mesafeler icin, büyük alis verisler icin, iki kisiden fazla isem, duruma göre alkol alcaksam (kimseye örnek teskil etmesin, alkol alimi her türlü tehlikelidir) 4 teker.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Fazer'ın yerine araba alsam mı diye düşünmekteyim. Niye mi?

Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz olur mu canım onun da kendine özgü bambaşka avantajları var. Mesela?

1) Her ne kadar kendini hapise, bir kafese kısılmış gibi hissediyor olsan da, bu kafeste yalnız kalmayabiliyor, sevdiğiniz insanları, torunu torbayı, eşi dostu da bu kafese yanınıza kilitleyebiliyorsunuz. (Tabi motosiklette, “Aaaa valla benim motora sığmayız deyip tek başınıza takıldığınız, kafayı dinlediğiniz zamanları özletmiyor mu? Bazen özletiyor!)
    Bir yere gidecekken evdeki kediyle köpeği komşuya/çiftliğe bırakmak zorundayım.
    2) Motorla gittiğiniz alışveriş merkezlerinden, ancak motora sığacak miktarda ekonomik harcamalar yaparken, otomobille gittiğinizde, dev bagaj hacmi ile dünyaları sığdırabiliyorsunuz. (Şimdi paylaşınca bu iyi bir özellik mi kötü bir özellik mi emin olamadım?)
    Marketten haftalık alışveriş yapınca aynalara koca koca torbalar asmak zorundayım.

3) Yağmur-Çamur olduğunda yanınızda donunuza kadar yedek kıyafet taşımak zorunda kalmıyorsunuz.
    Kıyafetim fazla su geçirmiyor ama donuyorum!

4) Kırmızı ışıkta en önde durmuş beklerken, arkadan gelenler sizi çoğunlukla görüyor. Hasbelkader görmez ise de en fazla içerde küçük bir sarsıntı geçiriyorsunuz. (Motorda çoğunlukla uçuyoruz. Şanslıysak da sağ olarak yere konuyoruz.)
    Bu sorunu hiç yaşamadım, umarım yaşamam da.

5) Diğer otomobillerden atılan sigaralar sizi yakmıyor. Sert cisimler canınızı yakmıyor.
    Yakalayıp döveim geliyor.

6) Şeridinizde giderken arkadan gelen araçlar selektör yapıp, kornaya basıp, el işareti ile “çıksana önümden” demiyor?
    Gazı açıp uzuyorum, öndeki arabanın önüne geçip normal hızıma dönüyorum, selektör yapanı delirtiyorum

7) Pencereniz açık bile olsa, sinekler, böcekler, ağzınıza gözünüze girmiyor.
    Yuttuğum böceğin haddi hesabı yok, böcekçil yarasa gibi hissediyorum kendimi.

8) Kullanmak için saatlerce giyinmeniz gerekmiyor?İsterseniz bikini-mayo ile bile kullanabiliyorsunuz.
    Hakikaten mayoyla motor kullanmak çok zor, bacaklara fazla sıcak vuruyor.

9) Trafikte bir araç tam siz yanından geçecekken kapısını açtığında olan size değil kapıya oluyor?
    Kapının doğru noktasına nişan alınca sıkıntı olmuyor.

10) Yaptığınız meslek konusunda türlü varsayımda bulunabiliyor insanlar. (Motora binerken özellikle de kışın, herkes sizi kurye sanabiliyor da?)
    Zannetsin, kurye olmak ayıp değil ki!

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisinin yeri ayrı bence...
    Ninja

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    2 tekerde alternatif çok fakat....
    4 tekerde bunun üstüne tanımam

İkisinin yeri ayrı. Bu havalarda özgür olucam diye donmaya hiç niyetim yok. Aslına bakarsanız bu havalarda, motorda soğuğun esiri olmaktansa, arabamın içinde istediğim gibi giyinip gezmek asıl özgürlük.

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    ikiside lazım

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kedi ulaşamadığı ciğere hoşt köpek dermiş
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Sevgili dostum sonuna kadar okudum ve sana katılıyorum ne zaman bende arabamı kullanıyor olsam hep sıkılmışımdır.Gerçi senin gibi yüksek bir aracım yok boyutlarım ve maddi olarak alabildiğim kadarı ile kendime göre bir araç aldım.Ama hep garajımda yatıyor ve pek kullanmıyorum belkide 15 gunde bır hareket ediyor konumda yatıyor hep.Son söz olarak diyorum ki ancak beni ölüm ayırır motorsikletten ........
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    içine motosiklet virus unu kapmış biri otomobili ancak araç olarak görür. insanlık tarihi kadar eski ilk araçlar atlardı ve onları ehlileştirip insanlar uzerine binip ulaşımlarını sağladılar.otomobiller ise bisiklet tarihinden beri daha yeni bir olgu olarak karşımıza çıktı.burada otomobili tercih eden dünyanın %80 ni cez beden ilkel çağdan beri barınma korunma güven meselesi oldu

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Madem hortlamış, kızım olduktan sonra ilk 1 yıl motosikleti kullanamamaktan dolayı cbr250 mi sattım. Çünkü 1 yılda sadece 2000 km yapmışım. Araba ile 20000 civarı. İkisinin de yeri ayrı. Ama 2 teker özgürlüktür. 4 teker ise iş görür (sevdiklerin yanında, bagaj vs.)

Motosikleti
    honda cbr 250
    motora binene kadar yarım saat giyinmek beni çıldırtıyor.ha bi de iniyiorsun elinde taşıyorsun bu kadar kıyafeti.4 tekerin avanajı daha çok bence.ben hızı severim.4

teker 2 tekerin vermiş olduğu o adrenalini yaşatamıyor bana.bu yüzden de 2 tekeri seçerim.ama her ikiside lazım bence.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO

Olacaksa böyle bişey olsun diyecem ama çok istiyo aga.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)