PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Senin yerin sağ şerit

efe tolga
21 Temmuz 2011, 02:25
Yaklaşık 1 saat önce kadıköyden eve gelirken,köprüyü kullandım.Tam köprü bitimindeki yokuş yukarıya 100km ile çıkıyorum ve orta şeritteyim.Arkama bir taksi geldi sellektör yapıyor bana,dedim okadar geçmek istiyorsan solla geç. Sol şeritte bir araba vardı ya bmw yada mercedes uçağımsı birşeydi tam hatırlamıyorum bu kapamış sol şeridi 80 ile gidiyor taksici ona laf edemeyince aklısıra hırsını benden çıkarmaya çalıştı.Bir ara yanyana geldik taksiciyle açtı camını bana el kol yapıyor bende elimi kolumu kaldırdım karşılıklı sallıyoruz o bana elini birşey için sallıyor ama ben öylesine sallıyorum.Demezmi bana senin yerin sağ şerit ordan gideceksin diye;işte orada işler bitti,nevrim döndü,gözüm karardı,cinnetim geldi.Bu hızlanınca bende yapıştım arkasına ama malum 125 cc scooter ile pek de aksiyon yapılmıyor 110 dan sonra tıkanıyor alet.İleride trafikte kayboldu adam, aradım bayağı ama bulamadım adamı.Tek dileğim adamı bulup motosiklet kime göre sağ şeritten gitmeli onu sormaktı ama heralde başka birtarafa gitti adam.

Benim bugüne kadar başıma gelen en ilginç olaydı bu ve ben merak da ediyorum orta şeritte 100 ile gitmek sellektör hak edermi ?

HaydarBıçak
21 Temmuz 2011, 02:31
sanırım birinci köprüden bahsediyorsun geçen hafta aynı şey benimde başıma geldi
motoru araç olarak görmeyen gerizekalılar motoru kullananın insan olduğunu unutuyor
ilk zamanlar bende çok sinirlenirdim ama zamanla sessiz kalmayı öğrendim
ya kavga çıkacak ya susup gideceksin efendilik bende kalsın diyorum

__bakteri__
21 Temmuz 2011, 02:40
bence burda medya tam olarak işini yapmıyor. bilirsiniz tv de saçma sapan programlar vardır. kardeşim birazda şu araba kullanıcılarını bilinçlendirmeye yönelik program yapsanıza. motosiklet kullanıcılarında enaz kendi kadar insan olduğunu hatırlatsanıza.
işte sonra böyle magandalar gelir en ufak bilgisi olmadan senin yerin sağ şerit diye söyler. (aslında 1200 cc bir makinayla geçeceksin bunun arkasına kimin yeri sağ şeritmiş göstereceksin)

ayktcnknyr
21 Temmuz 2011, 03:23
oda bişeymi ben tır solluyorum arakmdan araba geliyo sellektör yapıyo sağımda tır solumda banket nereye gideceksem artık ucucam heralde 2 şeritli tek yönlü yolda sonra bende ellerimle gözlerimi sonrada tırı gösteriyorum deli misin işareti yapıyorum :D

Free_AnGeL
21 Temmuz 2011, 04:10
Biraz Karamsarca olacak Belki ama '' kadarde Ölüm Var ise Kaçmak boşuna '' Sonuna KAdar şiddetten Yanayım Amaa Şunuda belirteyim Haklı isem Ve karşı taraf benden önce Şiddete Eğilimli bir şekilde davranmaya başlar ise '' Rabbim ne verdiyse Kafa göz fark etmeksizin Giricen ''
bu devirde Bu yaşam Tarzında bu zamanlarda Sen o adamı hastanelik edersin belki bin tane dert çıkar başına belki olay çok uzar ama en azından o adamda yediği sopadan bir nebze olsada ders alır Hatırlar seni birdahaki sefere '' Motosiklet '' sürücülerini görürse ona göre davranır .. !! Lakin bunlar tamamen şahsi görüşümdür.. !

turkmath
21 Temmuz 2011, 05:02
Valla ülkemiz şartlarında eminim her motor kullananın onlarca defa başına geliyordur aynı şey. Sağdan gidersin, yol çizgisinin dışına atmaya çalışırlar.Orta çizginin bir metre sağından, yani araçların sol teker hizasından gidersin, bu seferde sağdan sollarlar:pl: Adam 90-100 le kaptırmış geliyor arkadan, selektör ardı ardına sağa yanaş yada hızlan diye...:pr:Valla trafikte bilinçsizliğin ve cahilliğin had safhada olduğu bu ülkede motosiklet kullanmak çılgınlıktır. Kim nederse desin, hepimiz çılgınız:P

Okan Sinan Ocan
21 Temmuz 2011, 15:37
Yaklaşık 1 saat önce kadıköyden eve gelirken,köprüyü kullandım.Tam köprü bitimindeki yokuş yukarıya 100km ile çıkıyorum ve orta şeritteyim.Arkama bir taksi geldi sellektör yapıyor bana,dedim okadar geçmek istiyorsan solla geç. Sol şeritte bir araba vardı ya bmw yada mercedes uçağımsı birşeydi tam hatırlamıyorum bu kapamış sol şeridi 80 ile gidiyor taksici ona laf edemeyince aklısıra hırsını benden çıkarmaya çalıştı.Bir ara yanyana geldik taksiciyle açtı camını bana el kol yapıyor bende elimi kolumu kaldırdım karşılıklı sallıyoruz o bana elini birşey için sallıyor ama ben öylesine sallıyorum.Demezmi bana senin yerin sağ şerit ordan gideceksin diye;işte orada işler bitti,nevrim döndü,gözüm karardı,cinnetim geldi.Bu hızlanınca bende yapıştım arkasına ama malum 125 cc scooter ile pek de aksiyon yapılmıyor 110 dan sonra tıkanıyor alet.İleride trafikte kayboldu adam, aradım bayağı ama bulamadım adamı.Tek dileğim adamı bulup motosiklet kime göre sağ şeritten gitmeli onu sormaktı ama heralde başka birtarafa gitti adam.

Benim bugüne kadar başıma gelen en ilginç olaydı bu ve ben merak da ediyorum orta şeritte 100 ile gitmek sellektör hak edermi ?

Sevgili Kardeşim,

Lütfen motosikletinin ruhsatını açıp "Araç Tipi" kısmını kontrol et . Eğer orada "L1" ibaresini görürsen taksici haklıdır , yok "L3" yazıyor ise sen haklısın ama unutma "Tavukla tartışan solucan yanılır" diye bir atasözü vardır . Bu sıcaklarda araç sürücüleri ile fazla yüz göz olmayın sakince yol verin çekip gitsinler büyüklük sizde kalsın hiçbirimizin başına güneş geçm,ş bir araç sürücüsü yüzünden zarare görmesini istemem.

Levsy
21 Temmuz 2011, 16:16
Sana gene yerin sağ şerit demişler, bana "senin yerin yerden 5 mt yukarısı" diyorlar bazen.
Sağ sol şerit dolu, önümde araç var, arkamdaki lavuk selektör - korna yapıp duruyor.
Havaya kalkmam lazım ki benim yerime geçsin. Hem nereye geçecekse... sadece benim önüme.

extrem_015
21 Temmuz 2011, 16:25
ah şu taksiciler.....

TakeThisPill
21 Temmuz 2011, 17:36
Benzer bir durum benimde başıma gelmişti.
Geçen sene e5'te en sağ şeritte YBR125 ile giderken, beyaz bir mercedes arkama selektör yaparak yanaştı ve ısrar ile sağım (bariyer, emniyet şerdi yok) solum dolu olmasına rağmen selektör yapmaya devam etti.
Acaba hasta filan mı yetiştiriyor dedim içimden ama dörtlülerde yanmıyordu.

sarıdev
21 Temmuz 2011, 18:04
Biraz Karamsarca olacak Belki ama '' kadarde Ölüm Var ise Kaçmak boşuna '' Sonuna KAdar şiddetten Yanayım Amaa Şunuda belirteyim Haklı isem Ve karşı taraf benden önce Şiddete Eğilimli bir şekilde davranmaya başlar ise '' Rabbim ne verdiyse Kafa göz fark etmeksizin Giricen ''
bu devirde Bu yaşam Tarzında bu zamanlarda Sen o adamı hastanelik edersin belki bin tane dert çıkar başına belki olay çok uzar ama en azından o adamda yediği sopadan bir nebze olsada ders alır Hatırlar seni birdahaki sefere '' Motosiklet '' sürücülerini görürse ona göre davranır .. !! Lakin bunlar tamamen şahsi görüşümdür.. !

Şahsi görüşün şahsi görüşümdür ist trafiğinde otomobil sürücüsüyle ne zaman tartışan bir motorcu görsem yanlarına yanaşır motorcuya destek çıkarım.Zaten lavuk yol alır gider.

piyanist_irf
21 Temmuz 2011, 19:23
aslında zaman zaman hepimizin başına gelen bir mevzuuu :) helede cc küçükse yırtınıp durmanız içten bile değil :)

özelliklede tamam anladık sağ şeridi kullanacağız buraya kadar ok :) ama bazen kamyon tır sollamaya çıktığınız anda kıçınızın dibine yanaşıp sellektör ve hareket yapanlar yokmu ona tırt oluyorum neden ?????

çünkü benim kamyonu yada tırı sollamam bir kaç sn sürecek ve arkamdaki kazmada bunu anlayabiliyor ve buna bile tahammülü yok sanki kamyonun tepesine çıkacağım yavvvvv.

firen yapıp kamyonun arkasına geçemiyorum çünkü kıçımın dibine yanaşmış p....venk gaz bassam zaten sonuna kadar köklemişim 110 km anca gidiyor motosiklet , maksadım tırı sollayıp kendimi sağ şeride zaten atmak ama ona bile müsade yok genelde ne hikmetse istanbul yollarında çokça başıma gelmiş bir şeydir :)

günlerden bir gün tüm akıl gücümü, kabiliyetimi , bilgi deneyim ve tecrübemi bu i....nelere harcayıp böle adamlar için motosikletimin arka tarafına bir aparat yapasım geliyor ama öyle bir şey yapacağımki ön camına yanık yağı yada benzzeri vs. şlapssss diye yapıştıracak görüşü bir anda sıfıra inecek , yada çıkarcam 14 lüyü çek lan sağa diyecem :cherry::P

sonra bir bakmışsınız bir motosiklet haberi akşam bültenlerinde :) istanbul boğaz köprüsünde seyreden özel bir otomobille motosiklet sürücüsü arasında yol verme yüzünden çıkan tartışmada araç sürücüsü, dayısının oğlu, amcasının emmisi motosiklet sürücüsününün kurşunlarından kaçamadı, 3 ağır biride yoğun bakımda en yakın bilmem ne hastanesine kaldırıldı ..

aman allahım yarabbim sen yazdındsa boz , allah kimsenin başına vermesin, tüm mt dostlarını böyle bir cinnetten koru yarabbim :)

ulem deşti,niz yaramı 2 dakkada hem yazdım hem oynadım beyavvv :cherry:

zaten büyük cc ye geçiç yapmak istememin sebebi hızı sevdiğim için değil böle ......... lere ders vermek için olacak...

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Sana gene yerin sağ şerit demişler, bana "senin yerin yerden 5 mt yukarısı" diyorlar bazen.
Sağ sol şerit dolu, önümde araç var, arkamdaki lavuk selektör - korna yapıp duruyor.
Havaya kalkmam lazım ki benim yerime geçsin. Hem nereye geçecekse... sadece benim önüme.

aynen :cat::cat:

mustf
21 Temmuz 2011, 23:57
Kardeş haklısın da, maalesef burası Türkiye. O açıdan sen de motor kullanan biri olarak öncelikle kendi sağlığını düşünmelisin. Açıkçası ben sağ şeritten gidiyorum çoğunlukla. Çünkü o adamın farı kırılır, bizim en ufak birşeyde canımız yanıyor. Biraz yavaş ve bir on dakika geç gitmekten zarar gelmez. Cynus rs yi kullandım, o motorla asla 80 in üzerine çıkmadım ve çıkılmaz bence. Ayrıca 50- 60 filan çok iyidir. Ne gerek var ne acelemiz var arkadaşlar? Önce can diyelim. Yolumuzu özellikle düşük cc motorlarda iyi görelim. Sıcak havalarda hatalar inanılmaz yükseliyor. Trafiğin yoğun olduğu yerlere çıkmaya cidden tırsıyorum...

BİROL 78
22 Temmuz 2011, 00:18
Sırf bunun gibi duyarsız dört tekerli sürücüler için fazere geçiş yaptım,artık arkamdan kimse bana sellöktör yapamıyor ve yapsada beni sollamaya atları,beygirleri yetmiyor.:farao::farao:

artık mutlu ve huzurlu bir şekilde motosiklet kullanıyorum,en güzelide 200 km hızla bile giderken öndeki araçtan yol alıyorum.

Kıl oluyorum arkadaş bu motosiklete düşman olan iki bacaklılardan arkadaş.:jocolor:

Sen o sırada bana denk gelseydin arkadaşım,seni sağ şerite yönlendiren araçı, 240 km hız ile sıkıştırır sellektör yapıp senin yerin orta şerit oradan git derdim.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sedici
22 Temmuz 2011, 00:27
sıkıntı yapma hacı, bize cbr 125'le sağ şeritte "çekilsene sağa" diyen adam var zaten sağdayım nereye gideyim diyosun "çekil" diyo sadece mal, adamın zekası o kadar, küfretsen çarpacak atacak yolun dışına paket gibi g.tümüzü de patlatsak zayıfız o konuda, yapacak bişey yok dört tekerli öküzlere fazla bulaşmayacan

bu konuda çok doluyum, bir kere içimi döktüm 3 gün tatil verdi bana yönetim :queen:

sozyurt
22 Temmuz 2011, 00:28
Genelde 100 km süratle giderim.Solumda şerit varsa milim sağa geçmem.Memleketteki hız sınırı neymişki daha hızlı gidecek ya sollayıp gidecek yada adam gibi peşimden gelecek.Ama tabi dörtlüleri yanıyorsa sağa geçmek değil yolu boşaltırım.

mete_han
22 Temmuz 2011, 00:42
yanlış anlama biraderim ama adam haklı...cygnusla sol şerit ve onun bir yanındaki şeritte ne işin var...kafanı kullan biraz lastiğin kaç inç senin...bir taşa bakar...anında arkadan gelen aracın altında kalırsın...meftasın...adam seni geçemediği için denyoluk yapıp sağa geç demiş ama işin mantığı bu...o cc o lastik ebadıyla bence ait olduğun şeritte dikkatlice yol almalısın...bak ben motorcu bir kardeşinim senin...senin iyiliğin için yazıyorum...

Reşit
22 Temmuz 2011, 01:45
Arkadaşlar trafikte alçakgönüllü olalım. Unutmayın o hayvan oğlu hayvanı bir daha görmeyeceksiniz. Bırakın inine doğru gitsin. Kazasız belasız ve sinirsiz sürüşler:rendeer:

MotorKafa
22 Temmuz 2011, 02:38
Annesinin rahmine gitmiştir !

efe tolga
22 Temmuz 2011, 02:49
yanlış anlama biraderim ama adam haklı...cygnusla sol şerit ve onun bir yanındaki şeritte ne işin var...kafanı kullan biraz lastiğin kaç inç senin...bir taşa bakar...anında arkadan gelen aracın altında kalırsın...meftasın...adam seni geçemediği için denyoluk yapıp sağa geç demiş ama işin mantığı bu...o cc o lastik ebadıyla bence ait olduğun şeritte dikkatlice yol almalısın...bak ben motorcu bir kardeşinim senin...senin iyiliğin için yazıyorum...

evet şu küçük tekerlek benimde canımı sıkıyor en ufak taşda toprakta langur lungul sallanıyorum.Hepiniz haklısınız ama 5 senedir başıma gelen en ilginç olay olduğu için biraz yadırgadım kendi kendime.

kerkenez
22 Temmuz 2011, 03:06
kardeşim cidden kusura bakma ama köprü üzerinde 125 cc bir scooter'in yeri hakikaten sağ şerittir. hatta geçen günlerde bir arkadaş polis ile tartışmış, polis buna kıl olup sağ şeritten orta şeride çıktığı için ceza yazdı:)

mete_han
22 Temmuz 2011, 08:15
evet şu küçük tekerlek benimde canımı sıkıyor en ufak taşda toprakta langur lungul sallanıyorum.Hepiniz haklısınız ama 5 senedir başıma gelen en ilginç olay olduğu için biraz yadırgadım kendi kendime.

Aga o motor güvensiz katil makina yav...yeminle bende spacy kullandım 3-5 gün hopla zıpla taam rahat ama...canımdan daha kıymetli değil...bence yasklanmalı o lastikli motor asla olmamalı...bak nelere dikkat ediyoruz...yaşaya yaşaya öğreniyoruz ...sen yinede haddinden fazla dikkatli ol...sağı solu kolla...ver kurtul gitsin...cygnus...an 125...spacy bunlar katil makinalar...başka modellere geçiş yapabilirsin ciddi ciddi düşün aga...

MaxiBoost
22 Temmuz 2011, 08:23
5 sene 150cc scooter kullandım istanbulda
değil orta şerit, akan trafikte sağ şeritten gittiğimi hatırlamıyorum, paso emniyet şeridi
sizdeki iyi cesaret, hatta aramızda kalsın cesaretten biraz daha ilerde.

çünkü istanbulda e5 ve tem de en sağ şerit hızı bile 90 km den fazladır
*sıkışık trafikt veya dur kalk trafiğinden bahsetmiyorum

emre_tnl
23 Temmuz 2011, 00:35
Sevgili Kardeşim,

Lütfen motosikletinin ruhsatını açıp "Araç Tipi" kısmını kontrol et . Eğer orada "L1" ibaresini görürsen taksici haklıdır , yok "L3" yazıyor ise sen haklısın ama unutma "Tavukla tartışan solucan yanılır" diye bir atasözü vardır . Bu sıcaklarda araç sürücüleri ile fazla yüz göz olmayın sakince yol verin çekip gitsinler büyüklük sizde kalsın hiçbirimizin başına güneş geçm,ş bir araç sürücüsü yüzünden zarare görmesini istemem. @oocan arkadaşımızın yorumlarının hepsi ders gibi.

overcloud
23 Temmuz 2011, 01:06
bu gibi durumlar yaşamamak için en az 250cc'lik motor lazım.

cbr125'i satıp 250'e geçmemin tam özeti bu arkadaşın yaşayıp anlattığı olaydır.

bazıları sırf tahammul edemediklerinden yapıyor. böyle durumlarda önümdeki aracı geçip araya fark koyuyorum. trafik el vermiyorsa yol veriyorum. ileride trafik sıkışırsa yanından geçerken 2 korna yapıyorum :)

qsTah
23 Temmuz 2011, 01:20
sen aldırma onların dedklerinede, sağdan gt ynede..

EnDuRoCu_
23 Temmuz 2011, 04:00
Özellikle büyük şehirlerde en az 250cc kullanılmalı.büyük cc motorlar tehlikeli gibi gozuksede bazen hayatımızı kurtarıyor desem yeridir.

flying hellfish
23 Temmuz 2011, 12:05
Bencede 125lik scooter ile, kopru yolunda yerinin en sag serit olmasina katiliyorum. Yanlis anlama, kendin iyiligin icin bu sekilde yaziyorum. En sol seritte, ya da onun saginda gidersen tehlike yasarsin.

Ayrica niye sol seritten gidiyorsunki, zaten Turkiye'de en akici serit en sag serittir her zaman :)

Egomuz cok yuksek oldugu icin, kimse en sag seritten gitmek istemez, kamyonlar bile en sag seridin bir solundar ilerlerler TEM'de.

Ben 650'lik motorla bile en fazla sag seritleri kullanirim, hem daha akici oluyor, hemde daha guvenli, ayrica allah gostermesin, bir problem olursa emniyet seridinede hemen kacma ihtimalin oluyor.

Guvenli surusler dilerim arkadasim.

BBelt
23 Temmuz 2011, 13:13
Hatırlarım da sürat sınırı 90km olan yolda, 90km süratle, orta şeritte ilerlerken trafik polisi "Yavaş gideceksen sağdan git ......" şeklinde ana avrat dümdüz gitmişti bana :) Bu memleketin mentalitesi böyle. Öte yandan şerit konusunda söylenenler doğru. Zaten sağ şerit candır. İki şeye dikkat etmek lazım, sapaklara yaklaşırken orta ya da sol şeritten gelip seni tehlikeye atarak önüne kıranlara ve emniyet şeridinden sağlayanlara...

efe tolga
23 Temmuz 2011, 14:22
Hatırlarım da sürat sınırı 90km olan yolda, 90km süratle, orta şeritte ilerlerken trafik polisi "Yavaş gideceksen sağdan git ......" şeklinde ana avrat dümdüz gitmişti bana :) Bu memleketin mentalitesi böyle. Öte yandan şerit konusunda söylenenler doğru. Zaten sağ şerit candır. İki şeye dikkat etmek lazım, sapaklara yaklaşırken orta ya da sol şeritten gelip seni tehlikeye atarak önüne kıranlara ve emniyet şeridinden sağlayanlara... bu nedenden dolayı bende orta şeritten gidiyorum ama bundan sonra dikkatli olucam.

orhanyldz
23 Temmuz 2011, 14:58
bu gibi durumlar yaşamamak için en az 250cc'lik motor lazım.

cbr125'i satıp 250'e geçmemin tam özeti bu arkadaşın yaşayıp anlattığı olaydır.

bazıları sırf tahammul edemediklerinden yapıyor. böyle durumlarda önümdeki aracı geçip araya fark koyuyorum. trafik el vermiyorsa yol veriyorum. ileride trafik sıkışırsa yanından geçerken 2 korna yapıyorum :)

valla arkadaslar 250 cc de cozum olmuyor.cunku herıflerın 2 tekere tahammulu yok.ben dun ızmır yesıldere yolundan ıse gıdıyorum en sag serıtten 70 ıle tıngıt mıngır gıdıyorum.kı orta ve sol serıt oldukca sakın ama buna ragmen arabanın bır tanesı arkama geldı sellektor ustune sellektor yapıyor elımle orta serıtı gosterdım nazıkce ama ısrrarla adam sollamamakta ısrarcı bana ıkı secenek bırakıyor ya hızımı arttırmam ya da emnıyet serıtıne sıkısmam ya nıye hız sınırı zaten 70 km ben daha hızlı gıtmek zorundamıyım,kı en sag serıtteyım bende ınatla serıtı ortalayarak gıtmeye ve hızımı korumaya devam ettım.bır ara vıraja gırdım ve hafıf saga dogru yanasmamla hop gerıfın resmen sag dıkız aynasını kolumda hıssetmemle benı gecmesı bır oldu bırde arabanın ıcınde homurdanıyordu hala.yanı ıstersenız 1000 cc olsun zıhnıyet degısmedıkce motor kullanmak gercekten delılık oluyor bu ulkede

piyanist_irf
23 Temmuz 2011, 20:32
valla arkadaslar 250 cc de cozum olmuyor.cunku herıflerın 2 tekere tahammulu yok.ben dun ızmır yesıldere yolundan ıse gıdıyorum en sag serıtten 70 ıle tıngıt mıngır gıdıyorum.kı orta ve sol serıt oldukca sakın ama buna ragmen arabanın bır tanesı arkama geldı sellektor ustune sellektor yapıyor elımle orta serıtı gosterdım nazıkce ama ısrrarla adam sollamamakta ısrarcı bana ıkı secenek bırakıyor ya hızımı arttırmam ya da emnıyet serıtıne sıkısmam ya nıye hız sınırı zaten 70 km ben daha hızlı gıtmek zorundamıyım,kı en sag serıtteyım bende ınatla serıtı ortalayarak gıtmeye ve hızımı korumaya devam ettım.bır ara vıraja gırdım ve hafıf saga dogru yanasmamla hop gerıfın resmen sag dıkız aynasını kolumda hıssetmemle benı gecmesı bır oldu bırde arabanın ıcınde homurdanıyordu hala.yanı ıstersenız 1000 cc olsun zıhnıyet degısmedıkce motor kullanmak gercekten delılık oluyor bu ulkede

doğru söze ne denir :):cat::rendeer:

Okan Sinan Ocan
23 Temmuz 2011, 22:29

Böyle bir durumda şeridin sol tarafına yakın (arabaların sol lastik izi üzerine konumlan ve hızını korumaya devam et , sollandığını hissettiğin anda sağa çekil ve gaz kes bu seni koruyacaktır.

overcloud
23 Temmuz 2011, 23:17

bu yüzden her zaman trafik akışından 10 - 20km daha hızlı kullanıyorum. ne zaman sakin sakin yavaş gidicem dediysem başıma hep buna benzer işler geldi. ister istemez kendimi bir vukuatın içinde buldum.

maalesef zihniyet düzelmedikçe yapacak bir şey yok ama en azından ortalama bir binek otomobilden daha hızlı bir motor kullanmak daha güvende hissettiriyor beni.