PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni CBF150'de Çözülemeyen Tekleme Sorunu...

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

acemi60
19 Ekim 2011, 23:38
Motorum 5000km lere geldi. Son tesbitlerime göre tekleme sorunu giderek azalıyor. Eskiden 50-100 km. arası mesafelerde ortaya çıkabilen tekleme olayı artık görülmüyor. Bu mesafelerde son bir kaç kez yaptığım sürüşte tekleme olmadı. Her hangi bir tamir bakım nedeniyle değil bu durum kendiliğinden oluştu. Daha uzun mesafeler için sürüş yapmaya fırsat bulursam sonuçları buraya yazacağım. D&B Honda Ümraniye'ye artık gitmeyeceğim. 6000km. bakımı için gittiğimde Ali Esengül ustaya baktıracağım.

Beşkazalı
20 Ekim 2011, 15:49
Sorun devam ediyor. Tekleme konusu ile epey uğraştım 1650 km. lik tatil gezim Türkiyede'ki Honda servislerini ziyaret gezisine dönüştü. Önce Fethiye Honda daha sonra da Kuşadası Mnr Honda'ya baktırdım.

Fethiye Honda KIVRAK "problemi sağır kulağıma anlat" dedi.

Kuşadası Honda ise daha samimi davrandı. "Sattığımız her on CBF150'nin 3-4 ünde bu problem çıkıyor. Çözebileceğimizi sanmıyoruz ama yine de bakalım" dendi. Motorla epey uğraştılar. Sibop ayarı(tamam). Debriyaj ayarı yapıldı. Buji(Birikintili. Yani benzini verimli yakamıyor. Tekleme yaparsa motoru soğut sonra da yedek bujiyi tak dendi. Bunu yapmaya üşendim.) Benzin hortumları kontrol edildi(tamam). Benzin musluğu kontrol edildi(tamam). Yeri gelmişken Murat ustaya ilgisi ve samimiyeti konusunda teşekkür ederim. Servisten çıktıktan sonra Güzelçamlı'ya döndüm. 25 km boyunca motoru zorladım. Sürekli 7000-8000 devir kullandım. Tekleme yapmadı(fakat motorda yüklerim yoktu) Daha sonraki İstanbul dönüş yolu benim için test yolu oldu. Hava ısındıktan ve epeyce yol aldıktan sonra İzmir-Manisa arasındaki tırmanışlarda tekleme yapmaya başladı. Burada yeni bir şeyi tesbit ettim. Tekleme diye tabir ettiğim olay motorun çalışmasında bir kesinti değil. Tekleme olunca her gaza yüklenişimde motor toparladı. Benim tahminime göre olay şu; Belirli bir yol aldıktan sonra havanın sıcaklığına da bağlı olarak debriyaj balataları ısınıyor ve kaçırmaya başlıyor. Gaza yüklenince kaçıran debriyaj balatası tekrar toparlıyor. Eğer debriyaj balatası kaçırıyor ise kullandıkları debriyaj balatasının kalitesi konusunda Honda'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Nede olsa hayat onda. Gelelim İstanbul'a döndükten sonraki servis macerasına. D&B honda'ya gidip derdimi anlattım. "Şu an çok yoğunuz. Hataya getir. Bakalım" cevabını aldım. Şehir içi kullanımda bu sorun oluşmuyor. O nedenle 4000km bakımına kadar servise götürmemeye karar verdim. Tahminime göre bir şey yapacakları da yok. İyi sürüşler.

Ben FETHİYE ' LİYİM ve her motorumun bakımıcı için Fethiye Honda Kıvrak motora gıdıyorum ve size yapılan o sağır kulak muhabbetını bir size değil herkeze yapıyorlar.

6 aylık 2011 yenı kasa cbf 150 benım motorumdada var. DİĞER cbf 150 kullanıcıların bahsettiği gibi. sadece 5. viteste 5.500 ve 6000 devir arasında giderken sanki birisi tutup bırakıyormus gibi oluyor. insanın kyfını kacırıyor.

MUTLAKA YENI CBF LERIN HEPSINDE VAR BU SORUN YETERKI SORUNU FARKETMEK İSTEYİN.

HONDA TÜRKİYEYE ŞİKAYETTE BULUNACAGIM BU KONU HAKKIN. VE HAKKIMI SONUNA KADAR ARAYACAGIM.

Carbon
20 Ekim 2011, 16:18
10 motorun 3-4'ünde çıkan ve can sıkan sorunlar bu markaya hiç yakışmıyor.Umurlarında mı? Değil... Çünkü bu sorunları olmasına rağmen peynir ekmek gibi gidiyor.Ecza depoları çatır çatır 20'şer 30'ar alıyor.Kuryenin umrunda sanki yağ yakmış-teklemiş.Olan bireysel kullanıcıya oluyor.Megane-Focus gibi.Çektiler mümessillerin altına.Piyasa leş Focus'larla doldu.Satıcının umrunda değil ki.Adam kârına bakıyor.Şimdi devlet sızlanmaya başladı ilaca çok para harcadık ilaç başı 1 lira alacaz diye.Harcadın tabi.Adamların altındaki 40 milyarlık arabalar 6 ayda 100.000 km yaptı.Senin paranla yaptı.Paraları döktün ilaç üreticilerine.

Neyse mesele bu değil.2011 CBF150 damgayı yedi.Her ne kadar satılmaya devam etse de. 2012-2013 umarım böyle olmaz.Ve artık 1 asır önceki icat olan karbüratörü bırakırlar...

ubuntu67
20 Ekim 2011, 18:18
carbon çok doğru yazmışsın , tüm motorlarında enjeksiyona geçti , bence 2012 de cbf 150 de enjeksiyon a geçecek... yada enjeksiyonlu yeni bir modeli gelecek bu sınıfta, mesala cbf 125 veya başka bir model... bundan adım gibi eminim... getirmezlerse seneye yazın bıçak gibi kesilir satışları... sadece forumlarda değil sokakta da esnafın da dilinde yenilerinin kalitesizliği... ben soruyorum çevremdekilere, önceleri sorun yok çok memnunuz diyolardı... km yaptıkça sorunlar gün yüzüne çıkmış olacak ki şimdi dert yanıyorlar, özellikle yağ konusunda...

efe tolga
20 Ekim 2011, 18:25
yeni motor olarak cbf alıcaktık ama yağ yakıyor falan dediler çözümü yokmu bunun ?

fat280
20 Ekim 2011, 18:48
yeni motor olarak cbf alıcaktık ama yağ yakıyor falan dediler çözümü yokmu bunun ?

şuan için yok gözüküyor sadece biraz daha kalın yağ koyarak az yakmasını sağlayabilirsin

F54
20 Ekim 2011, 20:18
yeni motor olarak cbf alıcaktık ama yağ yakıyor falan dediler çözümü yokmu bunun ? bunun en güzel çözümü cbf almamak olur benden demesi:cat:

acemi60
20 Ekim 2011, 20:20
Müsadenizle tekleme sorununa biraz ara verelim;

Daha önce de yazdığım gibi. Satın alırken yenisi ile değiştirme sözü verilerek benzin deposundan boya hasarlı Yeni kasa 2011 CBF150 almıştım.
Bugün servisi arayarak yeni benzin depomun gelip gelmediğini sordum. "Deponuz geldi" dediklerinde çok sevindim. Akşama doğru biraz da erken çıkarak servisin yolunu tuttum. Motorumu sehpaya aldılar. Depodan yeni benzin deposunu getirdiler. Kapalı durumda olan koliyi benim önümde açtılar. Koli açılıp depo ortaya çıkınca ağzım açık kaldı. Benzin deposu bir çok yerinden darbeli idi. Üst tarafı darbeden dolayı tekrar boyanmış gibi duruyordu. Fakat yamukluklar düzeltilememişti. Üstteki stikırlar yoktu. Yamru yumru olmuş bu benzin deposuna bakarken bir yandan bu işin nasıl olabildiğini düşünüyordum. Servise getirilirken aldığı darbelerle bu hale geldiğini düşünsek üst kısmında stikırların olmayışını ve yeniden boyanmış gibi olan görüntüsünü nasıl açıklayacaktık. Honda Türkiye'yi arayarak durumu izah ettim. Sinirlerim bozuk bir şekilde servisi terkettim. Neyse yinede "Honda Hayat Onda". Yahu bi dakka bu "Hayat" ne demekti?

ubuntu67
20 Ekim 2011, 22:36
bence honda bu forumu okuyor, size fena halde gıcık gidiyor gibime geldi... siz en iyisi o cbf yi iade edin artık , nasıl kabullenip binebiliyorsunuz , sabrınıza şaşırdım doğrusu...

babaçi
20 Ekim 2011, 22:42
Müsadenizle tekleme sorununa biraz ara verelim;

Daha önce de yazdığım gibi. Satın alırken yenisi ile değiştirme sözü verilerek benzin deposundan boya hasarlı Yeni kasa 2011 CBF150 almıştım.
Bugün servisi arayarak yeni benzin depomun gelip gelmediğini sordum. "Deponuz geldi" dediklerinde çok sevindim. Akşama doğru biraz da erken çıkarak servisin yolunu tuttum. Motorumu sehpaya aldılar. Depodan yeni benzin deposunu getirdiler. Kapalı durumda olan koliyi benim önümde açtılar. Koli açılıp depo ortaya çıkınca ağzım açık kaldı. Benzin deposu bir çok yerinden darbeli idi. Üst tarafı darbeden dolayı tekrar boyanmış gibi duruyordu. Fakat yamukluklar düzeltilememişti. Üstteki stikırlar yoktu. Yamru yumru olmuş bu benzin deposuna bakarken bir yandan bu işin nasıl olabildiğini düşünüyordum. Servise getirilirken aldığı darbelerle bu hale geldiğini düşünsek üst kısmında stikırların olmayışını ve yeniden boyanmış gibi olan görüntüsünü nasıl açıklayacaktık. Honda Türkiye'yi arayarak durumu izah ettim. Sinirlerim bozuk bir şekilde servisi terkettim. Neyse yinede "Honda Hayat Onda". Yahu bi dakka bu "Hayat" ne demekti?

dostum bu olay hangi serviste cereyan etti?

acemi60
20 Ekim 2011, 23:15
dostum bu olay hangi serviste cereyan etti?

Depo D&B Honda Ümraniye'ye gönderilmiş. "Ben oraya adım atmam" deyip. Esengül Honda'ya gönderilmesini talep ettim. Öyle yaptılar. Tabii benzin deposu karikatürü desek daha doğru olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

bence honda bu forumu okuyor, size fena halde gıcık gidiyor gibime geldi... siz en iyisi o cbf yi iade edin artık , nasıl kabullenip binebiliyorsunuz , sabrınıza şaşırdım doğrusu...

Hah işte... Tam da bundan kuşkulanmaya başlamıştım. Gebze'den Özgür bey le görüştüğümde bunu sordum. "Siz beni elebaşı olarak görüp ona göre davranıyorsunuz galiba" dedim. Çünkü bütün motosiklet forumlarında bu sorun ile ilgili başlık açtım. Ve takibini de yapıyorum. Özgür bey "böyle bir şey yapmayız biz" demişti. Fakat gönderdikleri benzin deposu karikatürü yerine bir el hareketi fotoğrafı gönderselerdi pek farklı olmayacaktı. Sabrıma gelince. Uzun yıllardır yaptığım mesleğim gereği fazlasıyla sabırlı olduğum söylenebilir.

Zippo's
21 Ekim 2011, 00:12
Depo D&B Honda Ümraniye'ye gönderilmiş. "Ben oraya adım atmam" deyip. Esengül Honda'ya gönderilmesini talep ettim. Öyle yaptılar. Tabii benzin deposu karikatürü desek daha doğru olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Hah işte... Tam da bundan kuşkulanmaya başlamıştım. Gebze'den Özgür bey le görüştüğümde bunu sordum. "Siz beni elebaşı olarak görüp ona göre davranıyorsunuz galiba" dedim. Çünkü bütün motosiklet forumlarında bu sorun ile ilgili başlık açtım. Ve takibini de yapıyorum. Özgür bey "böyle bir şey yapmayız biz" demişti. Fakat gönderdikleri benzin deposu karikatürü yerine bir el hareketi fotoğrafı gönderselerdi pek farklı olmayacaktı. Sabrıma gelince. Uzun yıllardır yaptığım mesleğim gereği fazlasıyla sabırlı olduğum söylenebilir.

Konuyla alakasız belki ama,bende bugün taa tuzla dan kalkıp ümraniye db motora gittim.benim motor için karbon aksesuar alacaktım alt grenaj.daha ilgisiz olamazlardı heralde.

Alper Kaya
21 Ekim 2011, 01:27
yeni motor olarak cbf alıcaktık ama yağ yakıyor falan dediler çözümü yokmu bunun ?efe keske yağ yaksa her türlü pislik var bu cbflerde :)

tamernevin
21 Ekim 2011, 19:10
efe keske yağ yaksa her türlü pislik var bu cbflerde :)

bir ara motorunuzu sahibinden.com da görmüştüm.baya bi satmaya çalıştınız.problemsiz bu kadar hoş bir motoru neden satmayı düşündünüz peki?

truveo
21 Ekim 2011, 20:49
bir ara motorunuzu sahibinden.com da görmüştüm.baya bi satmaya çalıştınız.problemsiz bu kadar hoş bir motoru neden satmayı düşündünüz peki?
:queen: :thumleft:

Alper Kaya
21 Ekim 2011, 21:09
bir ara motorunuzu sahibinden.com da görmüştüm.baya bi satmaya çalıştınız.problemsiz bu kadar hoş bir motoru neden satmayı düşündünüz peki?harbi sahibinden.comda ilan vermiştim 3gün kadar durmuştu cbr250r almayı düşünmüştüm satıp ama sonra vazgeçtim yaza erteledim cbr600f yönelerek----ama harbi bende no problem :)

tamernevin
22 Ekim 2011, 12:32
cbf 150 ilk motor unuz ise direk 600f e geçmek pek doğru olmaz bence.ben şahsen 80cc den başlayıp 1300cc ye çıkana kadar 20 tane motor değiştirmişim.(gerçi biraz abartmışım:) )bu arada semtdaşız bende beylikdüzündeyim.

acemi60
22 Ekim 2011, 16:31
Yeni benzin deposu beklemekten vazgeçtim. Çünkü artık gönderecekleri benzin deposunun düzgün bir şey olacağına inancım kalmadı. Motorumdaki depo hasarının üzerini karbon folyo ile kaplatmayı düşünüyorum. Dün Honda Müşteri İlişkileri Departmanını arayarak Yeni benzin deposu takılması hakkımdan vazgeçtiğimi söyledim. Bunun yerine motoru satın alırken ödediğim bedelin bir kısmının bana iade edilmesi için bir şey yapıp yapamayacaklarını sordum. Görüştüğüm Burak bey "Tekrar size döneceğiz" dedi. Bakalım bekleyip göreceğiz. Her gelişmeyi adım adım yazacağım.

Alper Kaya
22 Ekim 2011, 19:51
cbf 150 ilk motor unuz ise direk 600f e geçmek pek doğru olmaz bence.ben şahsen 80cc den başlayıp 1300cc ye çıkana kadar 20 tane motor değiştirmişim.(gerçi biraz abartmışım:) )bu arada semtdaşız bende beylikdüzündeyim.13 civarı motor deyiştiricek bütçem malesef yok :) baş edemiycem bi motor değil olmadı bi süre trafikten uzak durup hondanin eğiitimine katılırım aldığı gibi gaza gelip ben bu işi söktüm diyerek gazı kökliyenlerden değilim :)

truveo
22 Ekim 2011, 20:44
cbf 150 ilk motor unuz ise direk 600f e geçmek pek doğru olmaz bence.ben şahsen 80cc den başlayıp 1300cc ye çıkana kadar 20 tane motor değiştirmişim.(gerçi biraz abartmışım:) )bu arada semtdaşız bende beylikdüzündeyim.
hakikaten biraz abartmışsın :queen:

-unnamed-
22 Ekim 2011, 21:01
13 civarı motor deyiştiricek bütçem malesef yok :) baş edemiycem bi motor değil olmadı bi süre trafikten uzak durup hondanin eğiitimine katılırım aldığı gibi gaza gelip ben bu işi söktüm diyerek gazı kökliyenlerden değilim :)
600f sokak aralarında sürerek karşılaşacağın ilk problem büyük ihtimalle hararet olur...
sonra o motoru faz açmak için almıyorsan neden alıyorsun?
ki 150 den sonra o motoru bu tecrübeyle zapt edeceğini düşünmüyorum....

truveo
22 Ekim 2011, 22:02
13 civarı motor deyiştiricek bütçem malesef yok :) baş edemiycem bi motor değil olmadı bi süre trafikten uzak durup hondanin eğiitimine katılırım aldığı gibi gaza gelip ben bu işi söktüm diyerek gazı kökliyenlerden değilim :)

600f sokak aralarında sürerek karşılaşacağın ilk problem büyük ihtimalle hararet olur...
ki 150 den sonra o motoru bu tecrübeyle zapt edeceğini düşünmüyorum....
:cat: 600f 1. viteste neredeyse cbf nin maksimum hızına ulaşıyor zaptetmesi hiçte kolay değil

tamernevin
24 Ekim 2011, 13:15
hakikaten biraz abartmışsın :queen:

aynen ama hepsi bir tecrübe oldu.eski hızlı günlerim aklıma geldi şimdi:)deli zamanlarımdan ufak bir videomu paylaşayım sizlerle:)

http://www.youtube.com/watch?v=ho7K4cakuMo

Alper Kaya
24 Ekim 2011, 14:28
ki 150 den sonra o motoru bu tecrübeyle zapt edeceğini düşünmüyorum....almıyom unnamed tamam almıyom soz ya :)

efe tolga
24 Ekim 2011, 15:15
alper ninja 250 alıyoduk ne oldu ? ninja,fazer,600 f uçuşa geçmişsin yavaştan :P

Alper Kaya
24 Ekim 2011, 16:18
alper ninja 250 alıyoduk ne oldu ? ninja,fazer,600 f uçuşa geçmişsin yavaştan :Polm sen onda inat ediyon ben almısken para varken 12bin tl bütçe varken ninja250r almak istemiyorum 600f yönelmiştim 4silindirin yakıtını bakımını hesaba katınca ondanda vazgeçtim ve hayatımın motorunu buldum motor resmen benim için üretilmiş naked çi ruhumu yansıtıyor KAWASAKİ ER-6N 2.el parça fiyatları pahalı ama ninja250 ninkilerde ucuz değil olmusken bu olsun dedim 650cc 2silindir cc ne göre ekonomik yakıtı falan cezbeti beni hızlarıda benim için son derece yeterli :) kesin bunu alıcam donusu yok:)

tamernevin
24 Ekim 2011, 16:34
olm sen onda inat ediyon ben almısken para varken 12bin tl bütçe varken ninja250r almak istemiyorum 600f yönelmiştim 4silindirin yakıtını bakımını hesaba katınca ondanda vazgeçtim ve hayatımın motorunu buldum motor resmen benim için üretilmiş naked çi ruhumu yansıtıyor KAWASAKİ ER-6N 2.el parça fiyatları pahalı ama ninja250 ninkilerde ucuz değil olmusken bu olsun dedim 650cc 2silindir cc ne göre ekonomik yakıtı falan cezbeti beni hızlarıda benim için son derece yeterli :) kesin bunu alıcam donusu yok:)

ER-6N iyi tercih.biraz bunda piştikten sonra 4 silindirlilere geçiş yaparsınız.naket seviyorsan fazer iyidir şahsen 2 tane değiştirdim.problemsizdir.

Alper Kaya
24 Ekim 2011, 16:37
ER-6N iyi tercih.biraz bunda piştikten sonra 4 silindirlilere geçiş yaparsınız.naket seviyorsan fazer iyidir şahsen 2 tane değiştirdim.problemsizdir.ben chooper ve cross hariç nerdeyse hepsini seven biriyim ama en çok naked süpersport ve supertournig takıntım var bu motoru 4-5yıl kesin kullanıcağım için zaten ninja250r fialn almak istemiyorum çünkü cabuk sıkılıcam onlardanda suan cbf150 kullanmam sizi yanıltmasın yani er-6nde zorlanmıycağım kesin gibi fikirleriniz için teşekkür ederim :) fazer de güzel ama oda 4silindir çok sonra inşallah

kerkenez
24 Ekim 2011, 16:52
ben chooper ve cross hariç nerdeyse hepsini seven biriyim ama en çok naked süpersport ve supertournig takıntım var bu motoru 4-5yıl kesin kullanıcağım için zaten ninja250r fialn almak istemiyorum çünkü cabuk sıkılıcam onlardanda suan cbf150 kullanmam sizi yanıltmasın yani er-6nde zorlanmıycağım kesin gibi fikirleriniz için teşekkür ederim :) fazer de güzel ama oda 4silindir çok sonra inşallah

alperim söylediğin makina şahane ama zinciri 400 tl. belini büker alimallah. al bitane gsr 600 bak keyfine :))

okyanus_126
24 Ekim 2011, 17:05
bunun en güzel çözümü cbf almamak olur benden demesi:cat: cbf yakıyorda ybr esd yakmıyormu formda paylaşmaya başlamışlar bence bu yeni motorlar hep böyle galıba

.Mhmt.
24 Ekim 2011, 17:17
cbf 150 ilk motor unuz ise direk 600f e geçmek pek doğru olmaz bence.ben şahsen 80cc den başlayıp 1300cc ye çıkana kadar 20 tane motor değiştirmişim.(gerçi biraz abartmışım:) )bu arada semtdaşız bende beylikdüzündeyim. abi cbf ya da innovaya neden döndün nasıl kullanabiliyosun hayabusa gibi bi canavardan sonra :) Beylikdüzündeysen bekleriz cuma buluşmalarına :)

F54
24 Ekim 2011, 17:23
cbf yakıyorda ybr esd yakmıyormu formda paylaşmaya başlamışlar bence bu yeni motorlar hep böyle galıba evet esd de yağ yakıyor hemde cbf ten çok 2000 km de 340 gr :queen:

motorcu48
24 Ekim 2011, 17:36
allahhh ortalık şimdi kızışıcağa benziyo allahtan ps150 almışımda bu ortamlardan uzakta duruyorum:queen:

truveo
24 Ekim 2011, 18:02
aynen ama hepsi bir tecrübe oldu.eski hızlı günlerim aklıma geldi şimdi:)deli zamanlarımdan ufak bir videomu paylaşayım sizlerle:)

http://www.youtube.com/watch?v=ho7K4cakuMo
abi sen baya hızlıymışsın :santa: şimdi cbf innova nasıl kesiyo seni

tamernevin
24 Ekim 2011, 18:41
abi sen baya hızlıymışsın :santa: şimdi cbf innova nasıl kesiyo seni

mecbur kesiyor yoksa hanım evde beni keser:)şaka bir yana evlenip sorumluluk altına girince ve bir kaç arkadaşım rahmetli olunca büyük makine işini bıraktım.bu ufaklarıda işe gidip gelmek trafikte toplu taşımada sürünmemek için kullanıyorum.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

abi cbf ya da innovaya neden döndün nasıl kullanabiliyosun hayabusa gibi bi canavardan sonra :) Beylikdüzündeysen bekleriz cuma buluşmalarına :)

büyük makinelerimin yanında her zaman ufak şehir içi için kullanacağım motorum oldu.yani ufağa dönmedim sadece büyüğü bıraktım.nerde buluşuyorsunuz buluşmalarla ilgili biraz detay verirsen.

.Mhmt.
24 Ekim 2011, 19:06
Büyükçekmece festival kafedeyiz abi genellikle farklı bişey yaparsak buluşmadan önce sana özelden atarım mesaj :)

Alper Kaya
24 Ekim 2011, 19:16
her hafta bulusuyoruz nasıl fark etmedin ya :)

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

alperim söylediğin makina şahane ama zinciri 400 tl. belini büker alimallah. al bitane gsr 600 bak keyfine :))abi öle bi demişsin ki senin dediğin motorun parcası ucuz muş gibi :) ama varsın 400tl olsun ki ucuza bulunur ER-6N tutuklu kaldım :) hele 2012 leri şaheser ama onlar beni aşıyor :D

onuRRtas
24 Ekim 2011, 19:46
Bi saniye ya. YBR125ESD Yağ mı yakıyor !!!!! ???

okyanus_126
24 Ekim 2011, 20:28
Bi saniye ya. YBR125ESD Yağ mı yakıyor !!!!! ??? kardeş ybr formunda asortik diye biri yağ yaktıgını dile getirmiş kokusu çıkar sonra

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

evet esd de yağ yakıyor hemde cbf ten çok 2000 km de 340 gr :queen:sen dalganı geç kendi ybr formunuzda yazıyor okudum asortik diye biri yazmış ozamnda gülecen mi çok merak ediyom adamın motorunda 2000 km deneredeyse yağ kalmamış yahu :queen:

-unnamed-
24 Ekim 2011, 20:29
kardeş ybr formunda asortik diye biri yağ yaktıgını dile getirmiş kokusu çıkar sonra

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

sen dalganı geç kendi ybr formunuzda yazıyor okudum asortik diye biri yazmış ozamnda gülecen mi çok merak ediyom adamın motorunda 2000 km deneredeyse yağ kalmamış yahu :queen:
kesin fake üyeliktir:queen::cat:

onuRRtas
24 Ekim 2011, 20:35
Yamaha yapmaz öyle şey. Honda'ya çok kıl oluyorum. Ufak motor diye umursamıyorlar ya.

Yeni spacy'lerde birsürü sorun var. CBF150 nin yenilerinden bahsetmeye gerek yok, yıllarca yağ yaktığını bile bile ürettiler. CBF250 deki eksantrik sesi debriyaj balatasınıda biliyorsunuzdur hepiniz. Daha bilmediğim neler vardır neler.

-unnamed-
25 Ekim 2011, 19:16
okyanus nedense kendi açtığı profille ybr için yorumda bulunmuş:queen:
hacı uğraşma ybr ile istesende bu motora yağ eksiltiremeyeceksin...
tabi bundan sonra foruma gelirsen....

motorcu48
25 Ekim 2011, 19:35
du çay koyyım ben de demlene koysun bu atışma yeni boyutlar kazanıyo okuması zevkli oluyo:queen:
demlenene kadar devam edin siz gelince okucam hee:queen::thumleft:

-unnamed-
25 Ekim 2011, 19:38
du çay koyyım ben de demlene koysun bu atışma yeni boyutlar kazanıyo okuması zevkli oluyo:queen:
demlenene kadar devam edin siz gelince okucam hee:queen::thumleft:
yok kimsenin atıştığı filan...
adam nasıl bi fanatikse gidiyor ikinci üyeliği yapıyor...
sonra gelip ybr topiğine yağ yakıyor pişmanım satacam cbf alcam gibi hareketlerde bulunuyor:queen:

Alper Kaya
25 Ekim 2011, 19:49
yok kimsenin atıştığı filan...
adam nasıl bi fanatikse gidiyor ikinci üyeliği yapıyor...
sonra gelip ybr topiğine yağ yakıyor pişmanım satacam cbf alcam gibi hareketlerde bulunuyor:queen:dur bende yeni üyelik alıp ybr krank fırlatıyor diyim bi hayabusa videosu vardıya depodan krank yarıp çıkıyor :D

-unnamed-
25 Ekim 2011, 19:52
dur bende yeni üyelik alıp ybr krank fırlatıyor diyim bi hayabusa videosu vardıya depodan krank yarıp çıkıyor :D
farklı bi bilgisayardan gir o zaman ip çakışmasın:queen:

motorcu48
25 Ekim 2011, 20:08
yaw ne yağmış bu hocam ya tekleme konusunu bile alt edip geçmiş :queen:

F54
25 Ekim 2011, 20:29
milletin işi gücü yok ne yapsın işte fake üyelik alıp takılıyor burada....

tamernevin
26 Ekim 2011, 17:15
yalnış bilgilendirme yapıp billeti birbirine düşürmeyi çalışanları kınıyorum:jocolor:
burası paylaşım platformu yalan dolan hır gür yeri değildir.

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

herkese slm arkadaşlar bugün öğlen saatinde anes motoru aradım teknik servisten sorumlu olan kişi ile konuştum. sorunun çözüldüğünü yakın zamanda sorunlu parçanın geleceğini belirtti. sorunu nerden kaynaklanadığını sordum. yanlış anlatablirim ama kısaca anlatayım karbüratörde bulunan hava parçanın olması gerekenden fazla olması sonucu hava-benzin karışımını ayarlayamamasından kaynaklanıyormuş. yeni üretilecek modeller bu şekilde yapılacakmış. bütün cbf kullanıcalarına hayırlı olsun tabiki banada.

Kaynak: http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/89191-cbf-150-tekleme-sorunu-cozuldu.html

acemi60
27 Ekim 2011, 22:09
6 ay beklediğim yeni benzin deposu takıldı. Geriye kaldı tekleme sorunu. Benzin deposunu Honda Esengül'de taktırdım. Ali usta karbüratöre de baktı. Bundan sonra tekleme yapmaz dedi. Tam olarak anlamak için uzun mesafeli bir geziye çıkmam lazım.