PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moto itiraf

Sayfa : 1 2 [3] 4 5

cekokk
12 Mayıs 2011, 16:39
ss motorların ışıkta beklerken o kadar genç içinden bir kalksada ses duysak diye içinden geçirirken fayton gibi kalkan motorlara gıcık oluyorum:P

sedici
12 Mayıs 2011, 16:43
::shake2:::thumleft:
ss motorların ışıkta beklerken o kadar genç içinden bir kalksada ses duysak diye içinden geçirirken fayton gibi kalkan motorlara gıcık oluyorum:P

ARBETUS
12 Mayıs 2011, 17:32
Cuma günleri motorumu göre göre tam çıkışına (aynı zamanda apartman çıkışı) araba parkedenlere gıcık oluyorum. Bir tanesinin tamponunu çizdim çıkmaya çalışırken. birininde üstüne yattım çıkarken. Bu hafta sonu daha pis planlarım var.

sedici
12 Mayıs 2011, 17:45
benim motorun çıkışına da koyuyorlar araba, site otoparkı, kapalı yerde duruyor motor, kiralık depomuz var apartmanın altında, birkaç kere silme geçtim gözlerinin önünde :) artık aralık bırakıyorlar kapının önünü, beyaz yada sarı sprey boya alıp yere işaret koymayı düşünüyorum şu tarz:http://t2.ftcdn.net/jpg/00/13/10/61/400_F_13106193_bkMGDDsSPLyboMlYq2CmrhLxLOomEwrg.jp g belki biraz daha genişi...

yapiressami
12 Mayıs 2011, 18:03
usta motordan bir ses geliyo yada ....kesilmeler oluyo gibi şikayetler ile tamirciye gittiğimde ustanın motora atlayıp kısacık bir sürüşten sonra ... yoooo hani yok ben de olmuyo gibi sığ yaklaşımlarına.... işten anlamadığı için tesbiti doğru yapamadığı için beni uğraştıran üzen hem zamanımı hem paramı boş yere alan eksik bilgiler ile dükkan açmış, mesleğini biri ona zorla yaptırıyormuş gibi isteksiz, usta diye gittiğim bir cümle tamirci milletine uyuz oluyorum....

enginer6
12 Mayıs 2011, 18:23
bu konu moto itiraf başlığını taşıyor(motor üzerinde yapılan bilinçli yanlışların anlatılacağı) ama daha çok moto çemkirme şeklinde devam ediyor ve yorum yapanlar da hep bu şekilde yorum yapıyor
demek ki camia olarak bir öncekilerin yorumlarına bakıyoruz yorum yazarken :)

Evet hocam haklısın. Başlığı açarken ki amacım biraz daha farklıydı. Bana da çemkirirler diye sesimi çıkaramadım...:P

Yok mu beyler "pert motoru çiziksiz diye sattım" tarzı bi itirafta bulunacak biri :) Hadi günah çıkarmaya :)

Uyuz olduğumuz şeylerden ziyade kendinizle ilgili takdir etmediğiniz söylemeye çekindiğiniz şeyleri yazarsanız başlıkla daha uyumlu olur.

Mesela benden bi itiraf daha.

Bilinçli motorcu, dürüst vatandaş diye geçiniyorum ve bunla her zaman övünüyorum. Ama birkaç gün önce sıkışık trafikte işe yetişmeye çalışırken bir arabanın tamponuna taktım. Sahibinin "Alooo bekle, kaçma" nidalarına rağmen aralardan sıvıştım.

Hemen ertesi günü de arabayı çarptım. Onun acısı benden fazlasıyla çıktı anlayacağınız :(

chopperrider
12 Mayıs 2011, 18:43
utandığım bi itirafta bulunayım o halde bende :(
sene 2009
mevsim yaz
cbr600f kullanıyorum. street fighter marka bi egzos var üzerinde ama bildiğin boş boru :) fena ses çıkarıyo yüksek devirde.
kız arkadaşımın evinden kavga edip çıktım sinirle.
saat gece 11 gibi
atladım motora, ara sokaktayım. hayvan gibi gaz açıp uzadım. sokak zaten dar felaket ses çıktı ama asıl sorun kaldırımda yürüyen çocuklu bir aile varmış, çocuk korkup kaçtı babası da arkamdan haklı olarak terbiyesiz vs. bişeyler dedi. o an ne yaptığımı algıladım utandım ama bir anlık sinirle doğru düşünemedim işte :((

atiturhan
12 Mayıs 2011, 18:53
egzozu acik motorlara, mobiletlere, motorlarina led döseyenlere uyuz oluyorum..

enginer6
12 Mayıs 2011, 19:18
Kendini beğenmiş insanları sevmem ama itiraf ediyorum GSR'nin dünyada en çok bana yakıştığını düşünüyorum.

Kaskım ve montum üzerimdeyken; hareket halinde aynalı bir dükkan camına yansıyan görüntüm beni öylesine mest ediyor ki sırf daha uzun bakabilmek için arkadan gelen araçların kornalarına aldırmadan yavaş yavaş gidiyorum.

chopperrider
12 Mayıs 2011, 20:20
Kendini beğenmiş insanları sevmem ama itiraf ediyorum GSR'nin dünyada en çok bana yakıştığını düşünüyorum.

Kaskım ve montum üzerimdeyken; hareket halinde aynalı bir dükkan camına yansıyan görüntüm beni öylesine mest ediyor ki sırf daha uzun bakabilmek için arkadan gelen araçların kornalarına aldırmadan yavaş yavaş gidiyorum.

bak merak ettik şimdi ama :mrgreen:
artık buraya motorlu bi fotonu koymazsan olmaz

deadendst
12 Mayıs 2011, 22:54
itiraf 1: her sürüşten sonra yaptığım hataları bir sonraki sürüşte yapmıycam deyip aynı hataları yapmaktan artık motosikletten soğumaya başladım. Bir an önce ileri derecede sürüş eğitimi alıp sürüş tarzımı daha güvenli hale getirmeliyim

itiraf 2: motosiketin üstündeyken gücüne boyun eyip motosiklet üstündenki kontrolümü kaybediyorum (gereksiz aşırı hız yapma vakaası)

çemkirme 1: 2010 yılında 50 TL ile yaklaşık 290km giderken 2011 yılında yaklaşık 240 km gitmeme sebep olan benzin zamlarından ve bu zamların sorumlularından aksırıp tiksinircesine nefret ediyorum

çemkirme 2: tatilcilerin sağ ön koltukta otururken ayaklarını arabının konsoluna uzatmaları miğdem bulandırıyor

Osbourne
13 Mayıs 2011, 00:42
(1)
Geçen gün ayı gibi kaldırımda sürdüm..
Işıkta beklemeye üşendiğim için hemde..

Bildiğin magandaydım o anda..
Sonra sürdüm sürdüm utanç içinde, kaldırımın boyu 30 cm idi herhalde..Bir türlü inecek yer bulamadım..Rezalet!

Kaldırımda önümde yürüyen 2 kişi vardı, mecburen üstlerine sürdüm..Tam kepazelik..
Bir türlü alçalmıyoru kaldırım..
Taa öbür ışıklara kadar sığır gibi kaldırımdan gittim..

İlk defa kaldırıma çıkıp ışıkları atlayayım dedim yaşamadığım rezillik kalmadı anlayacağınız :)

(2)
Kimseye söylemeyeceğinize güvenerek 2 hafta önce alkollü motosiklet sürdüm..Saat 3 sularında..
Boğaz köprüsünden ve bomboş yollardan geçtim..
Altımdaki 250 cc ye bakmadan 150-160 bastım..
Ama her araba gördüğümde süratimi 90-100 e düşürdüm..Bir bok yaparım da onlara patlar diye..

Ama yollar boşken bildiğin gazı kökledim..
Zevkli ama riskli, bencilce ve terbiyesizce..Bir daha yapmam sanırım..
Ertesi gün aldığım riskler aklıma geldi zira..

RamonRojo
13 Mayıs 2011, 01:06
Anlamsız dar açı dönüşleri
Viraja hızlı girip şerit dışına taşabilme
Arkada araç yoksa sinyal vermeme
Karşıdan deli gibi rüzgar eserken tır sollama
Kontağı kapatıp uzun rampalar inme
Tamam bir daha dikkat edicem deyip aynı hatalarda tekrarcı olma
Tamam susayım en iyisi

umitbt
13 Mayıs 2011, 01:07
bir itirafta benden
Aldığım motordan hala annemin haberi yok :)
Anne beni Affet :)

enginer6
13 Mayıs 2011, 01:38
(1)
Geçen gün ayı gibi kaldırımda sürdüm..
Işıkta beklemeye üşendiğim için hemde..

Bildiğin magandaydım o anda..
Sonra sürdüm sürdüm utanç içinde, kaldırımın boyu 30 cm idi herhalde..Bir türlü inecek yer bulamadım..Rezalet!

Kaldırımda önümde yürüyen 2 kişi vardı, mecburen üstlerine sürdüm..Tam kepazelik..
Bir türlü alçalmıyoru kaldırım..
Taa öbür ışıklara kadar sığır gibi kaldırımdan gittim..

İlk defa kaldırıma çıkıp ışıkları atlayayım dedim yaşamadığım rezillik kalmadı anlayacağınız :)

(2)
Kimseye söylemeyeceğinize güvenerek 2 hafta önce alkollü motosiklet sürdüm..Saat 3 sularında..
Boğaz köprüsünden ve bomboş yollardan geçtim..
Altımdaki 250 cc ye bakmadan 150-160 bastım..
Ama her araba gördüğümde süratimi 90-100 e düşürdüm..Bir bok yaparım da onlara patlar diye..

Ama yollar boşken bildiğin gazı kökledim..
Zevkli ama riskli, bencilce ve terbiyesizce..Bir daha yapmam sanırım..
Ertesi gün aldığım riskler aklıma geldi zira..

Osbourne 1. itirafın bana 2-3 ay önce yaptığım hanzoluğu hatırlattı. :)
Arkadaşımın evine giderken her zaman geçtiğim yolun üzerine pazar kurulmuştu. Yön bulma konusunda tam bir kazma olduğum için hiç riske girmeyim, pazarın içinden yavaş yavaş süzülürüm dedim. Demez olaydım....

Üstteki brandayı taşıyan direkler nedeniyle pazar arabalarının bile zor geçtiği yerlerden motorla geçmeye çalıştım. Eli poşet dolu yaşlı teyzelerin çemkirmelerine mağruz kaldım...

Yolun sonlarına gelindiğinde ise çapraz şekilde kurulmuş direkler yüzünden ecel terleri döktüm. Üstüne üstlük aynı anda vatandaşın birinin pazar arabası ve bir bebek arabasıyla karşılaşınca yemin ediyorum motoru orda bırakıp kaçasım geldi.

Sonunda söylene söylene gelen bir pazarcının direkleri kaydırıp yolu açmasıyla kabus son buldu.

Sonuç olarak itiraf ediyorum; bu angutluğumla tüm motosiklet camiasının adını lekeledim. :)

klemenjero
13 Mayıs 2011, 12:56
motosikletleyken değil de. arabayla alkollü çok kullandım. itiraf etmeliyim. yukarda bir arkadaş demiş alkollüyken daha iyi kullanıyorum diye... ne yalan söyliyim ben de öyle hissediyorum.
ayrıca bir defasında ehliyetsiz yakalandığımda polise rüşvet vermiştim. 1000 tl civarında ceza yicektim 200 tl ile kurtardım. işime geldi.

sideprensi07
13 Mayıs 2011, 13:02
yolda su birikintisi nin içinden hızlıcana geçen araç şöförlerin den nefret ediyorum:pr:

dün yağmur dinince atladım motora eve gidiyorum,iş yerinden çıkalı 2dk anca oldu,yolda su birikintisi vardı ama ben kenarından geçiyordum,o ara siyah avrupa bir araba bir geçti yanımdan:pale:
sanki üzerime havuzu boşalttılar:pale:kaskımın camı yarı açıktı,o açık bölgeden yüzüme bir su geldi 3 4 saniye kör sürüşü yaptım,hiç birşey görmüyorum,belden aşağı komple ıslandım,bereket yağmurluk vardı üst bölgeyi korudu ıslanmak dan.
aklıma ne geldiyse saydım şöföre:)

SilentScream
13 Mayıs 2011, 14:54
* sinyal vermeden şerit değiştiren insancıklara
* ayna kullanmayı bilmeyen gözleri bozuklara
* şerit kavramından habersiz cahillere
* benzin aldıktan sonra pompayı hızlıca çekip depoya benzin damlatan pompacıya
* sıkışık trafikte ben geçemeyeyim diye şerit aralarını bilerek kapatan insanlara

acayip sinir ve uyuz oluyorum...

itiraf : çok yakınımdan sinyal vermeden ve beni öldürebilecek şekilde geçen apaçileri iki kez durdurup kavga ettim, bi keresinde ise içinden dört tane ayı gibi adam çıkınca kaçmıştım...

eray_uluyazı
13 Mayıs 2011, 16:46
benden de bi itiraf...

ben şeridimde uslu uslu giderken sinyal vermeden önüme dalan beyni kurumuş geri zekalıların, gazı açarak önlerine geçtikten sonra iyice yavaşlayıp o salağı dellendirip dibime kadar yaklaşmasını sağlayıp birden fren stop ışıklarını gösterip gaz açıyorum :wiinkk:
arkada kopan şamatayı varın siz düşünün artık :queen::queen:

onuRRtas
21 Mayıs 2012, 21:34
Merhaba beyler. Eğlence için yazıyorum bunu buraya.

Herkes bir itirafta bulunsun.

:)

Ben başlıyorum; Şu aralar aklımda plakayı söküp gezmek var. Neden bilmiyorum, macera arıyorum sanırım. :)

Sıra sizlerde, buyrun =)

kanmix_x
21 Mayıs 2012, 21:37
Tek teker yapmak istiyorum :)

onuRRtas
21 Mayıs 2012, 21:38
İstemekle kalmıyo ben yapıyorum bile arada ! :P

Işıklarda falan böyle 1-2 saniye falan, dikkat çekmeyi seviyorum :queen:

rapidhacker5
21 Mayıs 2012, 21:39
su bilmeyen kadin suruculeri alip tek tek arabanin kaputuna kitleyesim var

adem80
21 Mayıs 2012, 21:39
ben titanla düzde 180 km/h a çıkmak istiyom :pl:

DarkSeleCT93
21 Mayıs 2012, 21:43
bana ceza yazan polisi ezmek istiyom

arca94
21 Mayıs 2012, 21:46
Üzerime kıran sürücüyü silindir kiralayıp dümdüz etmek istiyorum.

-ZERO-
21 Mayıs 2012, 21:48
dayımın motorunu bi gece ansızın kaçırıp gezmek istiyorum :cherry:

Karlıyollar
21 Mayıs 2012, 21:48
:D Motorumun egzozuna soba borusu takmak istiyorum :D :D şaka bir yandanda çok sessiz gelmeye başladı motorum bana egzozla oynayacağım biraz :)

safakk
21 Mayıs 2012, 22:04
başımızdan geçmiş olan olayları da itiraf etsek olur mu? :P

olur dediğinizi duyar gibiyim :cherry:

itiraf ediyorum bende bir dönem ehliyetsiz kullandım
bir arkadaşımın babası yeni motosiklet almıştı ve benimde motosiklet denilen şey ile ilk tanışmamdı. ozamanlar marka model felan tanımadığımdan kullandığımız motosikletin ne marka olduğu hakkında şuan en ufak bilgim yok :) ancak görsem tanırım. hatta görsem nam olsun diye bi tane alır kenara koyarım... herneyse. bizde o zamanlar ehliyet yok, kaskdan da bi haberiz ama heyecanlı ve azimliyiz :) 5tl benzin atıp 2 aşağı sokağa kadar turlayıp gelirdik. sıra sıra binerdik.. bi gün şeytan bu ya illa bir tarafdan dürtecek. o anlık gaza gelmemle ana caddeye çıktım. ilerdeki kırmızı ışığa yaklaşırken birden debriyajı kaçırıp yeşil ışıkda yolun ortasında kalmıştım. o heyecanla kenara çekip ne oldu lan diye motor etrafında dönerken bir polis otosu yanımda bitiverdi. ehliyet ruhsat felan sorunca bi anda dilim tutuldu konuşamadım. sonrasında nasıl olduysa '' abi gelmeyin üstüme yaa az önce kuzenim kaza yaptı zaten! kullanmayı da bilmiyorum ehliyetimde yok motoru evede götüremiyorum diyerek bir iki damla göz yaşıyla polisler neye uğradığını şaşırdı :mrgreen: bu sefer arabanın içinde birbirlerine bakıp neyse kolay gelsin geçmiş olsun deyip gittiler ama ben hala o şoku o heyecanı atamadım.. sonrasında motoru geri götürdüğümde arkadaşım fena fırçalamıştı beni nerdesin bu saate kadar diye tabii onada ayrı bir yalan uydurmam gerekiyordu ki onada mahalle yakınındaki lisede okuyan bi kızla tanıştığımı ve onuda alıp 1/2 tur daha attığımı söylemiştim :queen: :P tabii aradan yıllar geçti herşeyi açıkladım ama ona rağmende anayola çıktığım için fırça yemekden yırtamadım :cherry:

eğer bu anlattığım sayılmazsa
itiraf ediyorum agilityime hayabusa motoru takmak istiyorum :queen:

avciceyhan
21 Mayıs 2012, 22:10
egzosun üstüne çifte monte edip arkamda klasik önümdeki trafik kapalı olsa bile korna ve selektör yapanlara direk egzosun üstünden beri patlatmak istiyorum çok mu caniyim ne ?

Garip
21 Mayıs 2012, 22:16
önüme kıran her arabanın sürücüsünü indirip..altına motoru verip..arabasına atlayıp..dar sokaklarda kovalamak istiom... :)

ferhatkars
21 Mayıs 2012, 22:20
ss bir motora binip capri ve sıfır kol ile şehir içinde düşük hızda gezerek milleti çatır çatır çatlamak istiyorum...:cherry:
boyumun 2 m olmasını,30-40 kg daha almak ve vurdun mu yapıştıran birisi olmak istiyorum...bunlarla ne yapılır gerisi size kalmış :pl:

Ahmanamra
21 Mayıs 2012, 22:40
Tali yoldan anayolun yarısına kadar burnunu sokup geçmemi bekleyen o arabaların üzerine zıplayıp öyle geçmek istiyorum. Boşuna almadık cross hıh.. :P

ReiZzZ
21 Mayıs 2012, 22:43
ne yalan söyleyeyim şu an motoru parçalamak istiyorum ne zevkli olurdu ya:pl:

erimozel
21 Mayıs 2012, 22:44
Ben de başlayayım o zaman:

1-)Kasksız, koruma ekipmansız, motosiklet kullananları gördüğüm an kenara sıkıştırıp onlara kaza yaptırmak istiyorum.

2-)Motosikletinin orjinal egzozu ile ne şekilde olursa olsun oynamış yada egzozu değiştirmiş birisini gördüğüm an tüm sülalesini aklımdan geçiriyorum.

3-)Kaldırımdan giden,hızla insanların arasınan geçen kuryeleri görünce onların da sülalelerini aklımdan geçiriyorum.

4-)Motosikletleri sıkıştıran 4 teker sahiplerini hemen kenara çekip ihbar ediyorum bana kaza yaptırıyordu diye, ileride kenara çektiriyorum ama şikayetçi olmuyorum. O korku onlara yeter diye düşünüyorum.

5-)Racing motosiklet sahiplerinin istisnasız tamamının içinde gizli bir apaçinin varlığına inanıyorum. Bazıları ortaya çıkarıyor bazıları da henüz çıkartmıyor.

6-)Bütün ruhsat, sigorta, ehliyet gibi belgelerimi durmadan yanımda taşımama rağmen 1 kere olsun polis beni çevirmiyor. Artık yanlarından geçerken hareket çekip geçeceğim ki çevirsinler bıktım artık, göstermek istiyorum ehliyeti ruhsatı sorun bir defa :cherry:

onuRRtas
21 Mayıs 2012, 22:44
Tali yoldan anayolun yarısına kadar burnunu sokup geçmemi bekleyen o arabaların üzerine zıplayıp öyle geçmek istiyorum. Boşuna almadık cross hıh.. :P

http://www.youtube.com/watch?v=AJz5DOlorbg

2.22 ye bak =D aklıma direk o geldi :D:D motorda xt zaten bi benzerlik mevcut :D:D

burdurlu1985
21 Mayıs 2012, 22:45
Gotten depolu bi motorla uzun yola cikmak istiyorum

K_R_A_L
21 Mayıs 2012, 22:56
600 F almak istiyorum :thumleft: Ama alırsan eve girme diyorlar :pl:

151rsfa
21 Mayıs 2012, 23:05
itiraf ediyorum yazdığım mesaj like aldığı zaman kıpır kıpır oluyorum.:queen:

ozganugur
21 Mayıs 2012, 23:11
Motorumu ilk aldığım zaman. 4. vitesten 1. vitese attım, nasıl yaptığımı sormayın :D ve şanzımanı dağıttım :)

TATLIHIZ
21 Mayıs 2012, 23:14
Evet ben verecektim, verdim de. 2 kez ehliyetsiz kullanımdan ceza yedim ben. gittim paşa paşa ödedim. Ben mi salağım, sen mi akıllısın?

Haydaa tmm bişi demiyorumm sen akıllısın

Hedef_Turan
21 Mayıs 2012, 23:19
Kask kullanmanın özgür bırakılmasını istiyorum ve buna kimsenin karışmasını uygun bulmuyorum kaskın nelerden koruyabiliceğinin farkındayım hayatınızda göremeyeceğiniz şeyler gördüm başkasının kask hakkındaki öğütlerini saçma buluyorum ayrıca bugüne kadar yüzlerce kez geçtim 4 veya 5 defa köprüye para verdim!

harun27
21 Mayıs 2012, 23:23
Korumalıklı probiker eldivenlerimi ve ls2 kaskımı trafik ayılarının üstünde test etmek istiyorum bakalım güvenlik testlerinden aldıgı yıldızları hakediyor mu :)

10SuzAsLa
21 Mayıs 2012, 23:24
Kendileri'de kask takmayıp bizi kasksız görünce ceza yazan yunusların motorunun arkasına tekme atıp onları düşürmek istiyorum !!!1!!

quezzap
21 Mayıs 2012, 23:25
Motosiklet üzerinde değilde... Yaya olarak yürürken,yanımdan geçen trafiği tehlikeye sokan apaçileri tekme,tokat dövmek istiyorum.

ozganugur
21 Mayıs 2012, 23:29
Araba geçerken bekleyip. Motosiklet sürücüsünü takmayıp yola atlayan yayaları ezmek istiyorum...

-ZERO-
21 Mayıs 2012, 23:29
Motosiklet üzerinde değilde... Yaya olarak yürürken,yanımdan geçen trafiği tehlikeye sokan apaçileri tekme,tokat dövmek istiyorum.

+1 :cat: size aynen katılıyorum 100lük 150lik motorlarını ducati sanan apaçileri kazığa oturtmak istiyorum :cherry:

v max
21 Mayıs 2012, 23:52
hiç boşalmayan bir depo istiyorum:queen:
7/24 dip gaz gitmekte isiyorum ayrıca:flower:

mates
21 Mayıs 2012, 23:53
Benzinin litresini 1 liradan almak istiyorum:)

kanmix_x
22 Mayıs 2012, 00:00
Yakıtsız çalışan motosiklet istiyorum