PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marka Düşmanı Bir MT Üyesinin Anatomisi...

Sayfa : [1] 2 3 4

mete_han
23 Nisan 2011, 14:14
Malumunuz epeyce bir süre MT deyim...en rahatsız olduğum konulardan biri körü körüne bir markaya bağlanma bağımlı olma...ve bunun tersi olan marka düşmanlığı...

uzunca bir zaman Honda kullanmama rağmen öncesi ybr ve dt 125 ile bir bağım oldu...araya birde italyan skutır kaynattım...eş dost tüm arkadaşların motorlarına bindim...beleş diye gazladım roketledim...:P kul yapısı demedim bağırttım...:cherry: e noldu şimdi...

Yani son 5 yıldır bindiğim motorun şakşakcısı mı oldum forumda...hayır...

kıçımın 15 dakikalığına değdiği emanet motor markasına mı methiyeler mi düzdüm...

benim olacaksın vurucam sana kırbacı diye boş hayallere mi kapıldım...

hayır...

bindik gezindik birşeyler paylaştık vs...yani Honda veya Yamaha babamın oğlu mu...ordan ekmek mi yiyorum...hayır...

her segmentin kralı vardır...her segmentin modelin cc nin üstün bir temsilcisi olmuştur...bunlara saygı duyduk...en dayanıklıyı en uygun fiyatlısını tercih ettik...vs vs...

malum forumda Honda düşmanlığıyla nam salmış bir arkadaş var...ismini vermek istemiyorum...çünkü kişiye özel konu açılmaz ve hedef gösterme gibi bir niyetim yok...

sadece her bulduğu fırsatta Hondaya kilitlemiş laf sokup ağzına geleni klavyesine yazan bu arkadaşın bu tarzından duyduğuğm antipatiden bahsetmek istiyorum...

nereye kadar bu düşmanlık...insanın aklına şu geliyor...belirgin bir ruh hastalığı mı olabilir...şu an Hondayla en çok sorun yaşayan bir düşük cc kullancısı olarak motorunu en çok yeren eleştiren biri olarak bu tarz dibine kadar sonuna kadar vurayım zihniyetinde olmadım...

markanın yalakası olmakta antipatik aşırı düşmanı olmakta...yani iki ucu .oklu değnek misali...niye o iki uçtan birinde olalım ki...demin başka bir forumda da aynı şeyleri gördüm...ilk fırsatta Honda kötüdür şöyledir böyledir...

bir kaç mesajdan alıntı...

bu sıralamada hangi konuda lider olacak honda parça fiyatı konusundamı ? yoksa hız konusunda sondan birinci gelerek mi?
hız

son zamanda bu cbf nin cıvkı çıktı . honda artık gözümden düştü.bende cg 125 vardı. 2006 yılında cg 3900 tl ye satılırken cbf 150 3000 e satılıyordu. burdan anlayın. işe yaramaz oldugunu. cg yi kaldırdılar. bunu sürdüler. honda eziyet oldu.

cbf 500 almak isteyen biri için..

sakın alma satmakta çok zorlanırsın ikinci el piyasası çok durgun bizim arkadaşta vardı satana kadar göbegi çıktı garibimin artı 2 silindir vibrasyon çok.

aman sakın degiştirme cbf 250 son hız 120 dir. sadece aniden bu hıza çıkarsın amartüsör sert dir. rahat edemezsin motor gürültüsüne altında degmen çalışıyor zandedersin. git hyasung gt al çok daha iyi olur.son hızın 155 e çıkar

honda dylan için...

honda bu motorları bu eksoz sorununu çözemedi gitti

bütün madur olan lar kullanıcılar malesef

honda yanlış yol takip ediyor. 26 hp lik tek silindir. vibrasyonda olur. ninja ile kıyaslamak yanlış olur

bu da başka bir forumdan alıntı...zikri neyse fikri de o...:queen:

.........
acun0

Status: Süper ÜyeÜyelik Tarihi: 22 Ocak 2008Mesajlar: 1.001

şu motorları yan yana koymuşsunuz ya en tipsiz motor cbr 250 lik olmuş en tiplisi ortadaki sonra cbr 125 olmuş.

............

biri ona şunu öğretmiş galiba...forumlardaki olumsuz yazılar insanların bu işi bilmeyenlerin ön yargılarını veya algılarını etkiler...:P

yok öyle bişey...kahrolası bir kaç modeli yağ eksiltir beş para etmez belki ama sonucta markanın köklü bir geçmişi var...o geçmişde beni pek ırgalamaz ama markanın bir güvenilirliği illa ki var...bunu serviste bayide veya yolda diğer bir hondacı sayesinde anlayabiliyoruz...

ki Honda dağ ise sen tavşansın..boşuna küsme...sen istedin diye Honda ölmez...:P

yahu yeter gari...Hondayı yiyim sana bişey olmasın artık biraz kendine çeki düzen ver...kimlerdensin necisin bilemem ama foyan yakında ortaya çıkar...hangi bayinin markanın adamıysan veya bayideki servis çalışanıysan söyle yemin ediyorum oraya gelicem senin ekmek yediğin markadan bir tane motor alıcam...sen yeter ki bu tarz objektif samimi olmayan yazılardan uzak dur...

acun0
23 Nisan 2011, 14:28
benim mesajlarım olduğuna göre bende konuşayım.
çoğu kişi motorunun övülmesinden hoşlanırken yerilmesinden de sıkıntı duyar hatta düşman olur.
bu normaldir. burda bir iki kişi sende dahil motoru ortaya koyarak konuşuyorsun ki çok güzel bir davranış bu ister honda olsun ister yamaha ama göz göre görede sırf üzerindeki amblemi için kötü motor sırf sende var diye övülmez ki.
ben kimsenin bayisi çalışanı degilim. ben ölene kadar motor sevdalısı biriyim. artık kullandığım motorları öyle tanıyorum ki bunların eksi yönlerini yazan pek olmuyor. ben sivri dille yazıyorum yazacağımda saklı kalmasın eğer bu honda gibi büyük bir firma ise dylan ın eksozu kopma malı yada metehanın de diği gibi motora gazı asılabilmelisin.
niye honda yı kötülüyorsun dersen en çok honda kullandım. bu yüzden eksiği varsa yazdım. yamaha kullansam eksiğini yazardım.

mete_han
23 Nisan 2011, 14:32
seni kırmak hedef göstermek istemem...ama bu tutum tarzın göze batıyor...ben rahatsız oluyorum...özgür memleket demokratik forum özgür düşünceye eyvallah ama bu tarz kasıtlı ve artniyetli yazılara birileri dur demeli...yıllardır bunu yapıyorsun eline ne geçti... yanlış yoldasın...

Tolme
23 Nisan 2011, 14:34
seni kırmak hedef göstermek istemem...ama bu tutum tarzın göze batıyor...ben rahatsız oluyorum...özgür memleket demokratik forum özgür düşünceye eyvallah ama bu tarz kasıtlı ve artniyetli yazılara birileri dur demeli...yıllardır bunu yapıyorsun eline ne geçti... yanlış yoldasın...

seni bu yüzden seviyorum hacı :rendeer: eğriye eğri doğruya doğru,Allah yolunu şaşırtmasın

acun0
23 Nisan 2011, 14:38
şu yada bu marka yada model eksikliklerini görünce saklamak yerine açığa çıkması taraftarıyım. şimdi yine yazılarımda mevcuttur. cbf 250 yi almadan önce forumları inceledim cbf 250 öyle övülmüş ki 150 km hıza çıkan süper bir araç birde honda kalitesiyle
peki kimse yazmamış düz yolda üzerine yatınca 125 km ye çıkıyor diye. kimse yazmamış kronik yağ kaçırır diye
amartüsör ayarı yok 180 kg dan aşağı binersen motor üstünde rodeo yaparsın diye
bende aldım denedim bunları yazdım.
bunlar saklı mı kalsın.
şu anda cbf 1000 var. biliyormusun ön cam 140 km den sonra nerdeyse kaska degecek. hep deneme yanılma ile mi öğrenecez fazer 6 çıktığı gün yazılarda öyle övüldüki seramik silindiri vs sattılar kimse hatalarını yazmadı alan denedi sevmedi birde başkası denedi oda sattı alt devirlerde güç yok son devirlere çıldıran bir motor .bunlar yazılmıyor. motor dukaka olmasın yoksa ben kime satacağım düşüncesi
belki biraz abartılı konuşuyor fazla yükleniyor olabilirim ama demire tahta demem

mondiko
23 Nisan 2011, 14:43
Eksiğini sivri dille yazıyormuş. Bak sen. Cbf 500'de titreşim çokmuş. Allah Allah. Cbf 250'de son hız 120 imiş. Sen Allah aşkına bırak bu işleri. Bu motorların hiçbirini kullanmamama rağmen ben rahatsız oldum. hesap edin. Eminim yaşın benden büyüktür. Bu yüzden saygımı kaybetmek istemiyorum. Mete_han abiye ayrıca teşekkür ederim. Bu topic en gereklilerden bi tanesiydi. :cat:

the_doberman
23 Nisan 2011, 14:52
:cat::cat:

inanın bu arkadas yazıgında forumu hıc okumak ıstemıyorum. guzelım forumda konu alıyor basını baska yerlere gıdıyor.tabiiki eksıler soylenecek ama bu kadar ınat ve dedıgım dedıkle degıl.bu benım tamamen sahsı fıkrımdır.

tigermbz
23 Nisan 2011, 14:52
metecim bazı markalar şakşakçılarının desteğiyle itibar görür
bana göre de honda aşağı yukarı böyle bir markadır
bilgisayar sektöründe asus vardır mesela
asus şöyle asus böyle
asusun çok iyi anakartları yokmu? var... iğrenç anakartları da var ama
gene de bizim birşey bildiğini sanan kekolara asus dedin mi akan sular duruyor
geçen adamın birine foxconn anakartı zorla aldırdım
80$ lık anakartın asustaki karşılığı 150$

bir mal iyiyse övülür
iyi değilse de yerilir
honda kötü bir marka mıdır? hayır...
ama şakşakçılığı yapılacak kadar da iyi değildir bence
cbf 150 kötüdür demiyorum, ama aynı paraya derbi aldım 10 basar :cherry:

hülasa:
bir motosiklet modelinin fanatikliği yapılabilir, gerçekten iyiyse bunu hakeder
ama marka fanatikliği anlamsız, nünkü aynı markadan çok iyi bir ürün de çıkabiliyor, çok kötü de

Volkan Serezli
23 Nisan 2011, 15:01
Önce alın bir çin malı motoru kullanın bakalım :cherry:
ondan sonra honda yada yamaha herneyse nasıl dua edersiniz nekadar kaliteliymiş gibi
daha sıfır hatayla çalışan bi makine bulamadılar...:queen:
saygılar.

Atahualpa
23 Nisan 2011, 15:07
Yahu bu marka fanatizmi her konuda yok mudur ? Bilgisayar, Cep telefonu, motosiklet, araba, saat var oğlu var. Bu konularla ilgili forumlara bakın mutlaka en az iki markayı birbirine çarpıştıran insanlar vardır.

İnsanoğlunun mal edinmeye karşı olan tutkusu, ve tüketim ekonomisi var olduğu sürece marka fanatizmi her daim mevcut olacaktır. Çünkü sistemin bize pompaladığı budur. Ne zaman her alışverişimizde FİYAT/PERFORMANS oranını ön planda tutarız her birey olarak. O zaman bu tarz polemikler biter. Gerisi laf-ı güzaf

Tolme
23 Nisan 2011, 15:13
:cat::cat:

inanın bu arkadas yazıgında forumu hıc okumak ıstemıyorum. guzelım forumda konu alıyor basını baska yerlere gıdıyor.tabiiki eksıler soylenecek ama bu kadar ınat ve dedıgım dedıkle degıl.bu benım tamamen sahsı fıkrımdır.

ben bu arkadaşı tanımam,bilmem,gerçekte ne görmüşlüğüm var, kendisi hakkında da herhangi bir ön yargım veya kötü düşüncemde yok,belki kendisi gerçek hayatta çok iyi niyetli düzgün bir insandır ama burada yazdığı birçok insana itici gelen yorumlarıyla,kendi kullandığı ve öve öve bitiremediği markalardan ben dahil bir çok kişiyi soğuttu,insanların o motoru alacağı varsa bile vazgeçtiler,şahsen ben SYM HD200 almaktan vazgeçtim ,bir ara okadar abartmıştıki olayı her hafta birisi ile buluşup yarışıyordu, neredeyse cbr 600 le kapıştım onu bile tokatladım diye yazacağını bekler olmuştuk,bu yüzden artık harhangi bir yorumu olan sayfa gördüğümde o kısmını atlamak zorunda kalıyorum.

kingcüneyt
23 Nisan 2011, 15:17
Eksiğini sivri dille yazıyormuş. Bak sen. Cbf 500'de titreşim çokmuş. Allah Allah. Cbf 250'de son hız 120 imiş. Sen Allah aşkına bırak bu işleri. Bu motorların hiçbirini kullanmamama rağmen ben rahatsız oldum. hesap edin. Eminim yaşın benden büyüktür. Bu yüzden saygımı kaybetmek istemiyorum. Mete_han abiye ayrıca teşekkür ederim. Bu topic en gereklilerden bi tanesiydi. :cat:

bu bahsettığın motorları kullanmadıysan yorum yapmanada gerek yok bence saygın bozulsa ne olur dövermisin adamı :bounce: ha bu arada acun kim nedir tanımam etmem yorumlarnızı gondemrden once okuyun bence

F54
23 Nisan 2011, 15:30
adam doğruları söylüyor olasılığı hiç yok mu yani ? tamamen düşmanlık olduğunu düşünmüyorum ben aldığım maldan memnun değilsem kimseye tavsiye etmem artıları çok olsada 1 hata dahi olsa o bana yakışmaz ayıplı olarak kabul ederim ve en kısa zamanda elden çıkarırım sevgili ACUN0 eğer bu yazdığın olumsuzluklara rağmen hala honda alıyorsan demekki bu adamların - leri senin için sadece istisna eğer bu şikayetlerinden gerçekten başın ağrıyorsa bir daha honda alma veya alırsan da şikayet etme bana sor bir daha mondial alırmısın diye sorsan alanı cümle alem suratıma tükürsün o kadar yani nefret ediyorum yani bu markadan almam arkadaş

BBelt
23 Nisan 2011, 15:56
Bi halt anlamadım ben bu başlıktan. Düşündüğünü yazmasın mı yani adam? Onu mu söylemeye çalışıyorsunuz? Art niyetli olduğuna neye dayanarak karar verdiniz? Verdiğiniz alıntılarda ben art niyetli bir yazı filan da göremedim açıkçası.

Kişilerin düşünceleri hoşumuza gitmeyebilir arkadaşlar. Bu onları susturmaya çalışmak için bir sebep olmamalı.

Arjantinli69
23 Nisan 2011, 16:06
şu yada bu marka yada model eksikliklerini görünce saklamak yerine açığa çıkması taraftarıyım. şimdi yine yazılarımda mevcuttur. cbf 250 yi almadan önce forumları inceledim cbf 250 öyle övülmüş ki 150 km hıza çıkan süper bir araç birde honda kalitesiyle
peki kimse yazmamış düz yolda üzerine yatınca 125 km ye çıkıyor diye. kimse yazmamış kronik yağ kaçırır diye
amartüsör ayarı yok 180 kg dan aşağı binersen motor üstünde rodeo yaparsın diye
bende aldım denedim bunları yazdım.
bunlar saklı mı kalsın.
şu anda cbf 1000 var. biliyormusun ön cam 140 km den sonra nerdeyse kaska degecek. hep deneme yanılma ile mi öğrenecez fazer 6 çıktığı gün yazılarda öyle övüldüki seramik silindiri vs sattılar kimse hatalarını yazmadı alan denedi sevmedi birde başkası denedi oda sattı alt devirlerde güç yok son devirlere çıldıran bir motor .bunlar yazılmıyor. motor dukaka olmasın yoksa ben kime satacağım düşüncesi
belki biraz abartılı konuşuyor fazla yükleniyor olabilirim ama demire tahta demem

ben sizi belki tanırım belki tanımam orasını bilemiyorum ama yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum.
alıp kullandığın motor markası hakkında iyi ve kötü yönlerini yzmalıyız-şöylemeliyizki alacak olan arkadaşlara örnek olsun-fikir versin sonra arkamızdan demesin bana kakalak motoru tavsiye ettin diye.
bende kullandığım ve kötü yönleri-kronik hale gelmiş arızaları olan motosikletlerimin sıkıntılarını her zaman yazdım ve aynı motosiklet'ten alacak olan arkadaşlara'da söyledim ve çogu başka markalara yöneldi pişman oldummu kesinlikle sevindim bile ;
nedeni Tüketicisini düşünmeyen motosiklet bayisi-firması adını siz koyun.
bir motorun kronik hale gelmiş bir arızası var ve firma bunun önüne geçicek çalışma-önlem almıyorsa ben o markanın O modelini iğnelerim ve O motoru hemen satarım-arıza giderelene kadar'da iğnelemeye devam ederim.
mesela TVS titreşim sorunu-nonda yağ eksiltme sorunu gibi örnek verebiliriz :pale:

burda amaç İnsanlara iyi ve kötü yönde abartmadan bilgi vermek.
ama bilgi verirken İnsanları kırmamak-terbiye sınırlarını aşmamak-İnsanlara ukelalık taslamamak-İnsanları susturmaya çalışmamak olayı makaraya sarmamak lazım.
herkes herşeyi bilemez illaki eksik bildiği bir nokta vardır onuda burdan veya başka forumlardan bilen arkadaşlardan öğreniriz adı üstünde paylaşım FORUM'ları.

bugay
23 Nisan 2011, 16:26
acun0 bi markanın ''şakşakcısı'' ya da temsilcisi olsa niye cbf 1000'e binsin ki? eksik yönlerini bulup yazmak için mi? Eleştirel bi tavır sergiliyo olabilir hatta abartmış olabilir ama bence sorunlar böyle gün yüzüne çıkması lazım ki ben kaç yıl gt250r başlığını araştırdım ama aldıktan sonra bi sürü kötü özelliğini gördüm.

Arjantinli69
23 Nisan 2011, 16:33
bana sorsalar MT'de Honda cbf 150 düşmanı kim var deseler hemen aklıma Metehan gelir mesela,ondan çok cbf 150 yi kötüleyen görmedim mesela,hem kötülüyor hem biniyor,honda mükafat amaçlı cbf lere devir saati taktı sonunda ama bu seferde vites göstergesini araklamış :queen: gelde al şimdi cbf vites göstergesi bile yok (önceden vardı ama) :cyclopsan

emre_tnl
23 Nisan 2011, 16:45

İnsanların yazdıkları yazılarla,yaptıkları yorumlarla dalga geçmemelisin! eğer o kişi karşında olsa "Eksiğini sivri dille söylüyormuşsun. Bak sen. Cbf 500'de titreşim çokmuş. Allah Allah. Cbf 250'de son hız 120 imiş. Sen Allah aşkına bırak bu işleri." şeklinde tiye alıp söylemen ne kadar saygısızlık ise burda da aynı şekilde. birde senin yazın yorumdan ziyade karalama olmuş.

karayılan
23 Nisan 2011, 16:48
arkadaşım sen şimdi böyle bir konu neden açtın anlamış değilim??? marka fanatiği değilim diyorsun ama böyle bir konu açıyorsun??? yoksa sen marka fanatiği değilde Japon fanatiğimisin:queen:

neyse ben şahsen o arkadaşın Honda için yaptığı yorumların çoğuna katılıyorum:cat:

emre_tnl
23 Nisan 2011, 16:55
bana sorsalar MT'de Honda cbf 150 düşmanı kim var deseler hemen aklıma Metehan gelir mesela,ondan çok cbf 150 yi kötüleyen görmedim mesela,hem kötülüyor hem biniyor,honda mükafat amaçlı cbf lere devir saati taktı sonunda ama bu seferde vites göstergesini araklamış :queen: gelde al şimdi cbf vites göstergesi bile yok (önceden vardı ama) :cyclopsan

vites göstergesi olması iyi bişey değil diye duydum , ilk başlayanların gözü hep oraya kaydığından yola bakmak yerine vites göstergesine bakmaya çalışmalarından olabilir,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:49 ----------

acun0 bi markanın ''şakşakcısı'' ya da temsilcisi olsa niye cbf 1000'e binsin ki? eksik yönlerini bulup yazmak için mi? Eleştirel bi tavır sergiliyo olabilir hatta abartmış olabilir ama bence sorunlar böyle gün yüzüne çıkması lazım ki ben kaç yıl gt250r başlığını araştırdım ama aldıktan sonra bi sürü kötü özelliğini gördüm.

acun0 arkadaşımızı ben de destekliyorum, bildiklerini gördüklerini yazıyor. yazdıklarında belki biraz sivri dil ve mübalağa sanatı gibi şeyleri kullanıyor olabilirki bu da gayet normal.

Arjantinli69
23 Nisan 2011, 17:04
şimdi bana sorsan vites göstergesi olsa ne olur olmasa ne olur pek gerekli birşey değil,hatta devir göstergesi olmasa'da olur kullanıcı motosiklet kullanmasını öğrenir, motorunun sesini dinler üzmez motorunu.
eskiden benim kullandığım çogu motorda sadece km saati vardı nerde vites göstergesi nerde devir saati.90'lardan sonra ülkemize gelen bize göre yeni motosikletlerde devir saati-benzin göstergesi-hararet saati filan vardı eski modellerde malesef yoktu ama biz yine motosikletler'le km lerce yol yapıyordum,zaten motor şiştiği zaman kendini belli ediyordu,sıkıntı yok yola devam.

Recaİ
23 Nisan 2011, 17:05
Olay mı var abi.

architect
23 Nisan 2011, 17:08
Arkadaşlar, forumların doğası gereği bilgi paylaşımını içerir. Elbette ki bilgini paylaşıcaksın ama paylaştığın bilginin doğruluğunu ispat çabasına girmemelisin, bu olduğunda iticilik başlıyor. Sen söylemişsindir gördüğünü yaşadığını, adam araştırır yine bakar "a bak bu doğru" der almaz yada alır, ama inatlaşma ve ispat için çaba harcama, senin güvenilirliğinide sarsar. İşte bu konuda bunun en büyük örneği. Sen paylaş bilgini devam et cbr 250 konusunda cbf in 20 bin rektefiyesini tartışmaya, iddialaşmaya ne gerek var.

mondiko
23 Nisan 2011, 18:19
bu bahsettığın motorları kullanmadıysan yorum yapmanada gerek yok bence saygın bozulsa ne olur dövermisin adamı :bounce: ha bu arada acun kim nedir tanımam etmem yorumlarnızı gondemrden once okuyun bence

Arkadaş bu bahsettiğim motorlara sahip değilim manasında söylüyorum. Cbf 250 kullandım. Ben 125 km hızı kartal sahilyolunda yaptım kaldıki max 120 hız yapıyormuş. Öyle diyor Acun bey.Saygının bozulduğu yerde heralde kaba kuvvet uyguladığından kurduğum cümlemi de oraya yordun helall... Ben bir yorumu atmadan her cümle sonunda tekrar tekrar okurum sen merak etme. :cat:

otopsici
23 Nisan 2011, 18:30
Metehan abi bak şimdi bende her fırsatta KAWASAKİ ALINMAZ kardeşim diyorum
ama kawasakiden dolayı değil motorların olayla hiç bir suçu yok ben satış sonrası hizmetine gıcığım

mondiko
23 Nisan 2011, 18:38
İnsanların yazdıkları yazılarla,yaptıkları yorumlarla dalga geçmemelisin! eğer o kişi karşında olsa "Eksiğini sivri dille söylüyormuşsun. Bak sen. Cbf 500'de titreşim çokmuş. Allah Allah. Cbf 250'de son hız 120 imiş. Sen Allah aşkına bırak bu işleri." şeklinde tiye alıp söylemen ne kadar saygısızlık ise burda da aynı şekilde. birde senin yazın yorumdan ziyade karalama olmuş.

Tabi canım. Acun beyin yaptığı yorumlar karalama değil benim yaptığım yorumlar karalama. Ben ne kendisine hakaret ettim nede karaladım. Kalbini kırdıysam da özür dilerim Acun bey'in. :rendeer:

Cbr 250r başlığında cbf 150'nin yağ yaktığını söylemesi ne kadar doğru bi durum sizce. Başlık açabilir "Honda'nın bitmek bilmeyen sorunları" Daha dikkat çeker. Dahya çok insanı kararından vazgeçirebilir. Amaç buysa eğer.

htmetin
23 Nisan 2011, 18:43
Marka Şakşakçılığı ve Marka düşmanlığı.. Ortasını bulduğumuz zaman belkide bizi AB'ye kabul ederler ama adam olacağımız yok bea...

Kimisi binmediği motor hakkında dünya laf eder.
Kimisi Sahip olduğu motoruna nerede ise kanat takıp uçak yapacak.
Yok arka fren balata, yok titreşim fazla, yok efendim senin motorun benden 2 grm fazla yakıyor beş para etmez sat vs.

sozyurt
23 Nisan 2011, 18:45
Boşverin arkadaşlar ne demir atlarımız için birbirimizi kıralım nede marka fanatizmi yapalım.Elbetteki bildiğimiz sorunları burda paylaşıp bilmeyenleri bilgi sahibi yapıcağız.Ama hiç kimse de sorunsuz bi marka iddiasında bulunacak derecede ileriye gitmesin.Çünkü kusursuz motosiklet daha icat edilmedi.Ama yapıcağımız en iyi şey kusursuz binici olmaya çalışmak.Beklenti ve kullanım amaçlarımızı belirleyip ona göre motor satın almak.En önemliside adam gibi kullanmak.Kötü binici olmamak.

overcloud
23 Nisan 2011, 18:45
valla acun'un söylediği bazı şeylere hak vermiyor değilim.

çalınmadan öncede abimde cbf250 vardı. zincirden inalmaz bir şakırtı sesi geliyordu ve 17bin'deki motor yağ sızdırıyordu. gerçi önceki sahibinin nasıl kullanıdığı ile ilgili bir şey bu. motor 19bine geldiğinde conta, zincir - dişli ve debriyaj balatası değişmişti. bir kaç ay sonrada çalındı zaten.

cbf150'li hiç kullanmadım ama farklı forumlarda cbf150 kullanıcıları arasında bu motorun yağ eksilttiğini söyleyenler var. bu bakımdan acun'a hak veriyorum ama çoğu zaman iddiali ve ısrarcı bir şekilde yorum yaptığı için insanlar rahatsız oluyor.

markalarla ilgili bir takıntım yok ama genel olarak honda'nın bazı modellerinde ikinci el fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. (özellikle cbf150 ve cbf250'ler)

ötv indiriminden önce aynı model bir cbr125 ile bir cbf150'nin ikinci el fiyatlarını hatırlayacak olursanız cbr125'in 0km'e oranla fiyat kaybı %40ları bulurken cbf150'lerde bu oran %15 - %20 civarındaydı.

hele hele motoru yenilenmiş cbf250'ler 0km diyerek yuksek fiyattan satmaya çalışanlar yok mu..

her şeye rağmen Türkiye'de Honda alan kullanıcılar daha avantajlı. En azından sahipsiz bir marka değil ve ihtiyaç duydukları hizmetleri alabiliyorlar.

Alper Kaya
23 Nisan 2011, 18:49
bişeyler yazmıştımda vazgeçtim çünkü 1 ortak noktamız var kavga etmiyelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:46 ----------

Metehan abi bak şimdi bende her fırsatta KAWASAKİ ALINMAZ kardeşim diyorum
ama kawasakiden dolayı değil motorların olayla hiç bir suçu yok ben satış sonrası hizmetine gıcığım

usta kusura bakmada bende senin hysoung fanatikliğine gıcığım ne zaman adamın biri ne alıyım dese 250cc al bi comet albi gt250r keyfine bak diyerleri alınmaz gibi bahsediyosun kendin hysoung sahibisindiyemi yapıyosun :D

htmetin
23 Nisan 2011, 18:53
Boşverin arkadaşlar ne demir atlarımız için birbirimizi kıralım nede marka fanatizmi yapalım.Elbetteki bildiğimiz sorunları burda paylaşıp bilmeyenleri bilgi sahibi yapıcağız.Ama hiç kimse de sorunsuz bi marka iddiasında bulunacak derecede ileriye gitmesin.Çünkü kusursuz motosiklet daha icat edilmedi.Ama yapıcağımız en iyi şey kusursuz binici olmaya çalışmak.Beklenti ve kullanım amaçlarımızı belirleyip ona göre motor satın almak.En önemliside adam gibi kullanmak.Kötü binici olmamak.

Son yıllarda okuduğum en iyi mesaj..

fat280
23 Nisan 2011, 18:53
arkadaşlar kavgaya son dövüşe devam herkes istediği motoru almakta özgürdür ve yorum yapmaktada özgürdür acun kardeşim çoğu dediğine katılıyorum şahsen ama ben kimseye bundan sonra şu motoru alın almayında demiyeceğim bir kaç sefer bende benim motoru alın demiştim ybr alamayanlar için ama artık demiyeceğim görüyorum dedikmiydi suç oluyor sadece honda yamaha alın demek gerekiyor galiba :D

satoyama
23 Nisan 2011, 19:02
cbf 500 almak isteyen biri için..

Alıntı:
;2274023 Nickli Üyeden Alıntı
sakın alma satmakta çok zorlanırsın ikinci el piyasası çok durgun bizim arkadaşta vardı satana kadar göbegi çıktı garibimin artı 2 silindir vibrasyon çok.

bu mesajını dün gibi hatırlıyorum :mrgreen:

hatta şok olmuştum bu yoruma hemen cevap yazmıştım hadi başka bir model olsa neyse ama cbf500 kullanmasak fiyatıda piyasanın üstünde değeride altın gibi olmasa inanacağım :)

huska
23 Nisan 2011, 19:10
Acun'u böyle kabul et bence metehan,sonuçta yine dayanamayıp honda alıyor adam:P atıyor,sıkıyor karalıyor ama metehan şöyle böyle yapıyor diye başlık açmıyor:P:rendeer:

satoyama
23 Nisan 2011, 19:16
aşırı marka milliyetçiliği gerçekten yanlış bir olgu. ben bazen honda cub yüzünden bu yanlışa düşüyorum ama kendimi frenlemek zorundayım, zamanında yanlış anlaşılmalara çok sebeb verdim..

sonuçta honda benim babamın oğlu değil

bu kelimeyi hep kullanırım

ama hondanın düştüğü bir yanlış var malesef

her modelinde kaliteyi bir tutmuyor bununda sebebini biliyorsunuz!

keşke her modeli aynı kalitede olsa

japon üretimi başka

thai başka

çin başka

malesef

absolit
23 Nisan 2011, 19:26
Şu ana kadar dünyada üretilen en dayanıklı motorsikletin honda titan olduğu biliniyor...

mete_han
23 Nisan 2011, 19:33
tek tek cevap yazamayacak kadar yaşlandım artık yahu yormayın beni...:P

amacım artık bıkkınlık veren bu üslub...

huska
23 Nisan 2011, 19:38
Üslub konusunda haklısın.Hiçmi bir honda bayii çalışanı veya sahibi yazdıklarını okumuyor anlamış değilim! Şahsen böyle bi durumda bu adamla sonuna kadar uğraşırdım resmen ekmek düşmanlığına giriyor yorumları:silent:

fatihsevim
23 Nisan 2011, 20:02
metehan abi düşüncelerine tamamen katılıyorum yeri gelmişken bende düşüncelerimi yazacağım:)
Sayın arkadaşlar ben genel olarak 100-200cc motorlar kullandım ve kullanıyorum artık birisi bi motor alacağım dediğinde herkes ısrarla ybr 125 al demesin yeter artık bıktım artık bu yamaha fanatikligi değil ybr fanatikligi oldu kimse tvs al demedi kimse kullanmadı çünkü cbf veya cgl al demedi çünkü bilmiyorlar özellikle cglyi bilmeden konuşmayalım bi kişi ybr dediyse artık yeter herkes demesin ybr efsanedir sağlamdır bunlara eyvallah ama en iyisi değildir son hızı uzun ömrü parça fiyatı ve kolaylığı ile lider değildir genel olarak değil tabi ki .
Ayrıca kim ne derse desin cbr 125 o piyasanın tartışılmaz liderlerindendir performans fiyat v.s gibi yzf125 çıktı o daha güzel ama kimse o parayı ona vermez artık cbryede bisiklet gibi demeyin millet bıktı

otopsici
23 Nisan 2011, 20:26
usta kusura bakmada bende senin hysoung fanatikliğine gıcığım ne zaman adamın biri ne alıyım dese 250cc al bi comet albi gt250r keyfine bak diyerleri alınmaz gibi bahsediyosun kendin hysoung sahibisindiyemi yapıyosun :D

heee:cherry:

M.e.t.i.n
23 Nisan 2011, 20:28
Yok yok bu büyük markalar mühendislerine okadar parayı boşuna veriyorlar...Adamlar bu işi bizim kadar bile bilmiyorlar yazık...:)

logaritma
23 Nisan 2011, 20:35
tek tek cevap yazamayacak kadar yaşlandım artık yahu yormayın beni...:P

amacım artık bıkkınlık veren bu üslub...

Metehan şu forumda tanıdığım en eski sen varsın yada sen kaldın seninde bundan 5 yıl önceki halini hatırlıyorum burdaki pek çok arkadaş o kadar eski değildir kaç kere banlandın ben sayısını unuttum :cherry: ama bak sen bile durulmuşsun diyiceğim bu arkadaşda zamanla durulur daha tatlı güzel bir dille yazar.. her şeyin ilacı zaman..

ilk sayfadaki tiger arkadaşımızında dediği gibi bazı markalar şakşakçılarının desteğiyle itibar görür bazı markalarda su yolunu bulur misali olması gereken yere gelir. hondada çok şişirilen pof poflanan bir marka kötümüdür asla ama normalden fazla şişirildiğide bir gerçek. sanırım çoğu insan ilk motor olması itibari ile yada daha iyisini görmediği için hondayı yerlere göklere sığdıramıyor buda yanlış.. honda iyi markadır ama abartmayada gerek yok her markanın eksileri olduğu gibi hondanında belli modellerinde eksiler sıkıntılar olabilir vardırda normaldir.. kul yapısıdır neticede..

sanırım bu forumda o kadar çok fazla çin motorlar ve sıkıntıları tartışıldıki normal basit bir avrupa yada japon motoru bile çok muhteşem bir şey olarak algılanmaya başlandı.. eğerki bu gün çinli motorlar yani o beğenilmeyen motorlar olmasa idi şunuda bilelimki bu gün bu kadar çok motorcu bu forumda yada dışarıda olmazdı vede bu kadar çok japon avrupa motorda satmazdı çinlilerin varlığı japonların satışınıda arttırmışdır neticede çinliler hep düşük hacimli motorlar ürettiği için motor kullanmayı öğrenenler genelde ya daha sıkıntısız yada hacim yükseltme amaçlı japon yada avrupa motorlarına terfi ediyorlar.. yani bu bir süreç..bir devir daim..

çinli motorların iyi bir yanı daha var henüz acemiyken insanlara sıkıntıları arızaları yüzünden biraz ellerine anahtar almayı birazda mecburen motordan aktarma organlarından anlamayı öğretiyor.. en azından sorunsuz avrupa yada japon bir motora terfi ettiklerinde olaki o bindikleri motorda herhangi bir sebebden arıza verirse o çinli motordan öğrendikleri bir kaç şey sayesinde sorunu çözebilir yada teşhisi doğru olarak yapabilirler..

54RENA54
23 Nisan 2011, 20:55
önce alın bir çin malı motoru kullanın bakalım :cherry:
Ondan sonra honda yada yamaha herneyse nasıl dua edersiniz nekadar kaliteliymiş gibi
daha sıfır hatayla çalışan bi makine bulamadılar...:queen:
Saygılar.

valla ben bu arkadaşıma katılıyorum epey hararetli bi saohbet olmuş herkesin yorumunu okudum bende bi matkayı çok kötüledim hatta hala duruyor bmw alacakların dikkatine diye amaaçıklamasınıda yaptık az daha yuvam yıkılacaktı şu anda iyi motorları yokmu var ama allah göstermesin ne olursa olsun genel olarak diğer markalar dan çok daha iyi japonlar :) gene de kimseye kızmaya gerek yok çoğumuz motoruna karısı gibi bakıyor hatta ben gibi bazıları daha iyi bakıyo belki kötü bi anısı vardır...

Alper Kaya
23 Nisan 2011, 20:58
valla ben bu arkadaşıma katılıyorum epey hararetli bi saohbet olmuş herkesin yorumunu okudum bende bi matkayı çok kötüledim hatta hala duruyor bmw alacakların dikkatine diye amaaçıklamasınıda yaptık az daha yuvam yıkılacaktı şu anda iyi motorları yokmu var ama allah göstermesin ne olursa olsun genel olarak diğer markalar dan çok daha iyi japonlar :) gene de kimseye kızmaya gerek yok çoğumuz motoruna karısı gibi bakıyor hatta ben gibi bazıları daha iyi bakıyo belki kötü bi anısı vardır...

var tabi kardeş herşey acun0 beyin cbf 250 almasıyla başladı :D

RamonRojo
23 Nisan 2011, 21:16
Muhtelemen Kawasaki'nin yedek parça ve servis sorunu olmayıp honda'da olsaydı.Kawasaki er 5 8000tl cbf 5000 6000tl olurdu.Haliyle yorumlarda tam tersi olurdu.Abi cbf'nin parçası yok çok yakıyo beyaaa,Kawa iyide 8000tl verilmez falan filan.Ama bana kalırsa hondalar bu kadar ilgiyi ve övgüyü haketmiyorlar.Parçalar bolda fiyatlarıda baya yüksek.

tamyak
23 Nisan 2011, 22:36
Bende yazıyım bari içimde kalmasın :)

bu arkadaş yüzünden sym hd 200 den soğumuştum bir zamanlar...
nasıl bir motorsa bu hd 200 , dylan la kıyasladılar .gilera runner la kıyasladılar..yamaha xmax la kıyasladılar hatta bunun ekürisi var vfr en son hızını alamayıp beverly 500 le kıyaslamıştı...hepsinde diğer motorlar aşırı derece de tu kaka , hd 200 ise kusursuz mükemmel di...Diğer motorlar hakkkında yazdıkları binmedikleri halde rahatsız edici yazılardı...
Metehan arkadaşımız bizim gibi rahatsız olanların düşüncelerini açık bir şekilde paylaşmış tşk ederiz kendisine...
Aşırı fanatik oldukları için ortak paydada buluşma imkanınız da yok malesef...

emre_tnl
23 Nisan 2011, 23:00
Tabi canım. Acun beyin yaptığı yorumlar karalama değil benim yaptığım yorumlar karalama. Ben ne kendisine hakaret ettim nede karaladım. Kalbini kırdıysam da özür dilerim Acun bey'in. :rendeer:

Cbr 250r başlığında cbf 150'nin yağ yaktığını söylemesi ne kadar doğru bi durum sizce. Başlık açabilir "Honda'nın bitmek bilmeyen sorunları" Daha dikkat çeker. Dahya çok insanı kararından vazgeçirebilir. Amaç buysa eğer.

Eğer cbf 150 nin yağ yaktığına şahit olmuşsa bunu neden yazamasın? honda eleştirilmez diye bişeymi var ? abimde suzuki bandit var oda yağ yaktığı için serviste.her honda veya her motor sıfır hatayla çalışıcak diye bişey yok.sonuçta insan yapımı mekanik bir alet. ben de bugün honda cbf 150 aldım gayet memnunum şimdilik , bir sorun çıkarırsa da sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.iyi taraflarını da kötü taraflarını da duymak herkes açısından en iyisi.

kizilkurt
23 Nisan 2011, 23:15
Eğer cbf 150 nin yağ yaktığına şahit olmuşsa bunu neden yazamasın? honda eleştirilmez diye bişeymi var ? abimde suzuki bandit var oda yağ yaktığı için serviste.her honda veya her motor sıfır hatayla çalışıcak diye bişey yok.sonuçta insan yapımı mekanik bir alet. ben de bugün honda cbf 150 aldım gayet memnunum şimdilik , bir sorun çıkarırsa da sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.iyi taraflarını da kötü taraflarını da duymak herkes açısından en iyisi.

CBF te yağ eksiltme sorunu var yağ yakma değil yağ yakan motorun egzozundan mavi duman çıkar. Eğer mavi duman görüyorsanız o motor için yağ yakıyor diyebilirsiniz. Yağ eksiltme sorunu ise cbf150 lerin devir göstergesi olmadığı için zorlanmasıyla bağdaştırılıyordu. Şimdi devir göstergeleri çıktı eğer ki yine de yağ eksiltme devam ederse o zaman bu sorun kronik deyip hondanın başının etini yeriz. Ama sorunlarda büyük oranda azalma görülüyorsa o zaman kullanıcı hatası yüzünden kaynaklandı diyebiliriz. Bekleyip görelim...

emre_tnl
23 Nisan 2011, 23:20
CBF te yağ eksiltme sorunu var yağ yakma değil yağ yakan motorun egzozundan mavi duman çıkar. Eğer mavi duman görüyorsanız o motor için yağ yakıyor diyebilirsiniz. Yağ eksiltme sorunu ise cbf150 lerin devir göstergesi olmadığı için zorlanmasıyla bağdaştırılıyordu. Şimdi devir göstergeleri çıktı eğer ki yine de yağ eksiltme devam ederse o zaman bu sorun kronik deyip hondanın başının etini yeriz. Ama sorunlarda büyük oranda azalma görülüyorsa o zaman kullanıcı hatası yüzünden kaynaklandı diyebiliriz. Bekleyip görelim...

bende yeni aldım ,bekleyip görücez : ) daha 25 km yapabildim :D

drezar
23 Nisan 2011, 23:25
herkes istediği markayı över eksiklerini söyler o markayı kötüledi diyede konu açılmazki