PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marka Düşmanı Bir MT Üyesinin Anatomisi...

Sayfa : 1 [2] 3 4

kizilkurt
23 Nisan 2011, 23:28
bende yeni aldım ,bekleyip görücez : ) daha 25 km yapabildim :D

ben 700 km yol yaptım 3 kez de motoru zorladım daha yağ eksilmesi adına birşey yok :)

fat280
23 Nisan 2011, 23:58
ben 700 km yol yaptım 3 kez de motoru zorladım daha yağ eksilmesi adına birşey yok :)

abi daha bir bismillah de daha 700 deyken yağ eksiltirse işin var demektir genelde 9-10 binden sonra başlıyor benim bildiğim yağ eksiltmeye ve azar azar

AmonRA34
24 Nisan 2011, 00:03
Haklısın Acun kardeş.Ama biraz insaflı olursan daha iyi olur.3 bin tl'si olan insana önerilecek en iyi motor CBF150'dir.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.CBF250 konusunda haklısın.Ben de düz yolda 120'yi geçemiyordum.Titreşim ve rahatsız oturuş pozisyonu da cabası.Sahip olduğum ve en kısa sürede bir sürü zarar ederek sattığım , hondanın hilkat garibesi bir motorudur.

1.000 cc racing bir motorun ön rüzgarlığının 140 km'de eğilmesi kabul edilebilecek birşey değil.O efsane maxiscooter Burgman 400'ün de rüzgarlığı roantideyken dans ediyodu resmen.Uzun yolda biraz hız yapınca o rüzgarlığı çatlatan insanlar da var.Hem burgmanın 2008'den sonraki kasalarında varyatör sorunu var.Şehir içinde titreşimli bir motor.Titreşimden kurtulmak için uzamak lazım.Xmaxın kronik elektrik arızaları var.Daha geçenlerde bi xmax yolda giderken yanıp kül oldu.Haberlerde bütün Türkiye izledi.Daha bir çok modelin bir çok problemi var.Ama kullanıcıları toz kondurmuyo.Ben kendi motorumu övdüğüm zaman marka fanatikliği oluyo.Onların sorunlarından bahsedince çamur atma oluyo.Kavga gürültü bitmiyo.Suçlu biz oluyoruz.

mete_han
24 Nisan 2011, 00:13
bazı arkadaşlar Hondayı eleştirmenin nesi kötü diye soruyor haklı olarak...

olayın özüne halen inilememiş...

aynı kişi SYM yide göklere çıkarıyor...memleketin taşından toprağından sym fışkırsın istiyor...anladınız mı...bu durumda rahatsız edici...

Hondayı eleştirdiği için bu konu açılmadı...benden daha fazla Hondadan şikayetci ve canı yanmış kimse olamaz herhalde...kanımı emdi namussuz Honda...:P

hiç bir marka ne göklere çıkarılsın ne yerin dibine sokulsun diyorum...

tutku1982
24 Nisan 2011, 00:18
tek tek cevap yazamayacak kadar yaşlandım artık yahu yormayın beni...:P

amacım artık bıkkınlık veren bu üslub...

bu site yorum sitesi elbetde insanlar kullandıgı motorların artısını eksisini yazacaklar.mesala ben şuan kawa kullanıyorum servis agından hiç memnun degilim...

AmonRA34
24 Nisan 2011, 00:22

aynı kişi SYM yide göklere çıkarıyor...memleketin taşından toprağından sym fışkırsın istiyor...anladınız mı...bu durumda rahatsız edici...

Hondayı eleştirdiği için bu konu açılmadı...benden daha fazla Hondadan şikayetci ve canı yanmış kimse olamaz herhalde...kanımı emdi namussuz Honda...:P

Pardon sorması ayıp bu honda sizin kanınızı neden emdi.Belki daha önce paylaştınız ama belki benim gibi bilmeyenler vardır.Bi kere cbf150'ye motor yaptığınızı biliyorum.Onun haricinde başka masraflar da mı yaptınız?

mete_han
24 Nisan 2011, 00:25
bu site yorum sitesi elbetde insanlar kullandıgı motorların artısını eksisini yazacaklar.mesala ben şuan kawa kullanıyorum servis agından hiç memnun degilim...

arkadaş kullanmadığı motorlarında eksilerini yazmasıyla menşur...:P

Pardon sorması ayıp bu honda sizin kanınızı neden emdi.Belki daha önce paylaştınız ama belki benim gibi bilmeyenler vardır.Bi kere cbf150'ye motor yaptığınızı biliyorum.Onun haricinde başka masraflar da mı yaptınız?

valla hacı ne sen sor ne ben söyleyeyim...başımın belası bu cbf...kaç kez motor yaptırdığımı ben bile hatırlamıyorum...yağ eksilmesi ve zübap zırıltısını önleyemiyor servis..ilk günkü gibi performans beklerim çünkü motor sıfırlıyorum motorun şasisi 4.5 yaşında belki ama ciğeri sıfır nedeni anlaşılmaz bir şekilde sübaplardan zırıltı gelmekte...

necatik35
24 Nisan 2011, 00:27

Yaa hacı nerden buldun böyle bir konu açmayı:P
Birşeyler yazayım diyorum fakat bulamıyorum söyleyecek bir şey:silent:

rebellion
24 Nisan 2011, 00:35
[QUOTE=AmonRA34;2329181]Haklısın Acun kardeş.Ama biraz insaflı olursan daha iyi olur.3 bin tl'si olan insana önerilecek en iyi motor CBF150'dir.Yiğidi öldür ama hakkını yeme.CBF250 konusunda haklısın.Ben de düz yolda 120'yi geçemiyordum.Titreşim ve rahatsız oturuş pozisyonu da cabası.Sahip olduğum ve en kısa sürede bir sürü zarar ederek sattığım , hondanın hilkat garibesi bir motorudur.

insafmı?

htmetin
24 Nisan 2011, 00:39
Yaa hacı nerden buldun böyle bir konu açmayı:P
Birşeyler yazayım diyorum fakat bulamıyorum söyleyecek bir şey:silent:

Necati abi sen de aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misalisin. Bir yandan Mondial var bir yandan Motorların padişahı BMW. Tabi söyleyecek laf bulamazsın. Aslında işin özü sende gizli bir konuşsan neler yazan kimbilir güzel abim.

AmonRA34
24 Nisan 2011, 00:40
insafmı?

Yaw ben en azından hondanın bazı motorlarını methederken bazılarını kötülüyorum :queen:
Ama acun bütün honda motorlarına demediğini bırakmıyo.Mesela hondanın sw400'ü şahane motordur , SWT600 çok iyi fiyata çıktı piyasaya.Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.:cat:

Felon
24 Nisan 2011, 01:02
yine bir mete_han klasiği oldu bu konu :=)

mete_han
24 Nisan 2011, 01:06

yine bir mete_han klasiği oldu bu konu :=)

SYM in...Honda out...:P

cbr1100 xx
24 Nisan 2011, 01:21
Honda için güvenli makina
yamaha için biraz daha hızlı makina
suzuki ve kawasaki için ise en hızlıları derler .....bence pazarlama ile ilişki olan bir genellemedir bu...kullanıcı beğenisi önce oluşturmali sonra yorum yapmalıdır derim...:cat:

askon
24 Nisan 2011, 01:36
Çin malı motosıklet kullananları adam yerıne bıle koymuyorlar ki biz sesımızı cıkarmıyoruz hadı kardeşim kullandıklarımız değerınde bır motor yanı cbf yarı fıyatı ama kullandığımız motorun ıkı katı olan cbf nın benım kanımca bakın benım gözümde çinli bır motosıokletten farkı yok bende buna gıcık oluyorum ben honda alacaksam honda almak isterım ama ben markayım ben kalıteyım dıye mılletı soyup soğana cevırerek yan ayaklığına bıle artı para ısteyen cbf almam şu honda taraftarlığıda benı sadece cbf segmentınde gıcık edıyo coğu arkadaşım arka cantasında yedek yağı ile dolaşıyor ıkı zamanlı motosıklet gıbı yağ taşıyorlar yanlarında garıbım bır arkadaşım cbf sahıbı benım çinli motosıkletıme bındi aman dıyor tem den gıtmeyelım yahu sevgılı cbf i gıtmıyorkı garıbımın temde hızlanınca dıyorkı senın motorun ıyı gıdıyormuş dıyor eeee tabı sızler sadece honda hayat onda deyıp göklere cıkarıyorsunuz cbf i ama bızım çinlıler kakalak motor hele hele kullanıyorsan motorcu bıle değilsın ama ben aksıne çinliden vaz gecmıyorum alın hayatınızda hondanızda sızın olsun ama eksılerını anlatıpta yazana da laf etmeyın derım ama metehanında hakkını yemamak lazım cünki o herzaman cbf eksı artı yazmıştır benım lafım marka deyıpte önünü görmeyenlere

Alper41
24 Nisan 2011, 01:42
abi ortaligi karistirmakta ustune yok valla :P

AmonRA34
24 Nisan 2011, 01:51
Bu arada acunu korkutup kaçırdınız galiba forumdan.Yazık çocuğa.Honda çok üstüne geliyo bi de siz gitmeyin üstüne.Gelin hepiniz taiwan malı xciting250i alın kilometresi 13 kuruşa dünyayı gezin.Nasıl reklam yaptım ama :queen:

necatik35
24 Nisan 2011, 02:00
Necati abi sen de aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misalisin. Bir yandan Mondial var bir yandan Motorların padişahı BMW. Tabi söyleyecek laf bulamazsın. Aslında işin özü sende gizli bir konuşsan neler yazan kimbilir güzel abim.

İşin özü ne biliyormusun dostum.
Bindiğin motordan zevk almasını bileceksin:wiinkk:
Ne kadar ekmek,o kadar köfte misali:)
Kusursuz motosiklet olmaz.Eğer kusursuz bir motosiklet yapılırsa,bir süre sonra insana zevk vermeyeceğine emin olabilirsin:pale:Zira motosiklet kullanan kişi maceracıdır ve monotonluğu sevmez.:cat:

Arjantinli69
24 Nisan 2011, 02:42
kurye işi yapan bir arkadaşımda vardı cg 125 250.000 km yi devirmiş,ne yağ eksiltiyor ne arıza çıkartıyor diyordu.sonra merak edip motoru açmışlar bakmışlar piston-sekman no problem kapatmışlar motoru işe devam haftasında keçeyi patlatıyor motor kol çıkarmış motor pert :P işini düzgün yapmazsan motorun suçu ne düzgün topla motoru.
peşinden cbf 150 aldı Çinli üretim,ya kardeşim diyor durmadan sorun çıkartıyor bu cbf,yok kontak bozulur,yok yağ eksik çıkar nedir bundan çektiğim diyordu.halıcıoğlu köprüsünde giderken yol üzerine düşen bir tahta parçasının üstünden geçmiş 2 jant birden çatlamış yanaklar o şekilde eve gitmiş.2 jantı 80 tl ye kaynak yaptırdık-boyattık hemen sattı motoru 3.000 tl ye.
bu arkadaşım her 1000 km de bir motor yağını değiştirirdi ve derdiki o halde bile 150-200 ml eksik çıkıyor yağ nasıl iş anlamıyorum.bende takılırdım Çin işi motor bu kadar olur markayı geç derdim,ama baktım çogunluk aynı dertten muzdarip artık üretim hatasımı desem kullanıcı hatasımı yoksa Çinlinin gazabı-mı.
bende O zamanlar TVS Apache var,zaten O tavsiye etmişti Tvs daha sağlam güçlü diye.yakıt konusuna geldi mevzu dedi ben dolu depoyla 650-700 km yapıyorum dedim süper,kıyıköy'e gittik yolun çogunluğunda cbf'i ben kullandım maximum hız 120 km'yi geçmedi ve 420 km de benzin bitti :cyclopsan ya dedim kardeş 250 km nereye gitti :P
sen dedi çok sıkıştırdın motoru :silent: ya 150 cc motorun neresini sıkıştırcan zaten ederi 120 yapıyor.ben O zamanlar Tvs ile 680 km de rezerve düşmüştüm vayy be amma az yakıyormuş motor ama titreşim ve ıvır zıvır arızalar 2 Tvs yide satmama neden oldu.
bayiye çok şikayette bulundum ama beni takan kim ve ya bizi takan kim :silent: adam sadece motor satmakla uğraşıyor gerisi boş.
hiç bir markanın fanatiği olmamışımdır olmamda,motosiklet benim için bir araç,işimi görsün beni istediğim yere taşısın yeter :) markayı övüpte prim yaptırmaya niyetim yok sanki kullanıcısına bedava parça veriyorlar yasla yasla dur :pale:
gün geçtikçe sağlam motorları daha adi malzemeyle üretmeye başladılar,belki Türkiye'ye özel üretimde olabilir araştırmak lazım.
hayla YBR 'yi bisiklet gibi üretmeye devam ediyorlar :P
birde bu cbr 125 yokmu birde R eklemişer sonuna alan R harfini görünce sanıyor 600 cc motor var altında gazlıyor sonra patlıyor bir yere :pale:
motorun sağına soluna R harfi eklemeyin kardeşim Yurdum insanı duramıyor yerinde.
konu nerden nereye geldi ; :P
herkes haklı istediği yorumu yapsın ,ama İnsanları kırmadan.

AmonRA34
24 Nisan 2011, 03:01
kurye işi yapan bir arkadaşımda vardı cg 125 250.000 km yi devirmiş,ne yağ eksiltiyor ne arıza çıkartıyor diyordu.sonra merak edip motoru açmışlar bakmışlar piston-sekman no problem kapatmışlar motoru işe devam haftasında keçeyi patlatıyor motor kol çıkarmış motor pert :P işini düzgün yapmazsan motorun suçu ne düzgün topla motoru.
peşinden cbf 150 aldı Çinli üretim,ya kardeşim diyor durmadan sorun çıkartıyor bu cbf,yok kontak bozulur,yok yağ eksik çıkar nedir bundan çektiğim diyordu.halıcıoğlu köprüsünde giderken yol üzerine düşen bir tahta parçasının üstünden geçmiş 2 jant birden çatlamış yanaklar o şekilde eve gitmiş.2 jantı 80 tl ye kaynak yaptırdık-boyattık hemen sattı motoru 3.000 tl ye.
bu arkadaşım her 1000 km de bir motor yağını değiştirirdi ve derdiki o halde bile 150-200 ml eksik çıkıyor yağ nasıl iş anlamıyorum.bende takılırdım Çin işi motor bu kadar olur markayı geç derdim,ama baktım çogunluk aynı dertten muzdarip artık üretim hatasımı desem kullanıcı hatasımı yoksa Çinlinin gazabı-mı.
bende O zamanlar TVS Apache var,zaten O tavsiye etmişti Tvs daha sağlam güçlü diye.yakıt konusuna geldi mevzu dedi ben dolu depoyla 650-700 km yapıyorum dedim süper,kıyıköy'e gittik yolun çogunluğunda cbf'i ben kullandım maximum hız 120 km'yi geçmedi ve 420 km de benzin bitti :cyclopsan ya dedim kardeş 250 km nereye gitti :P
sen dedi çok sıkıştırdın motoru :silent: ya 150 cc motorun neresini sıkıştırcan zaten ederi 120 yapıyor.ben O zamanlar Tvs ile 680 km de rezerve düşmüştüm vayy be amma az yakıyormuş motor ama titreşim ve ıvır zıvır arızalar 2 Tvs yide satmama neden oldu.
bayiye çok şikayette bulundum ama beni takan kim ve ya bizi takan kim :silent: adam sadece motor satmakla uğraşıyor gerisi boş.
hiç bir markanın fanatiği olmamışımdır olmamda,motosiklet benim için bir araç,işimi görsün beni istediğim yere taşısın yeter :) markayı övüpte prim yaptırmaya niyetim yok sanki kullanıcısına bedava parça veriyorlar yasla yasla dur :pale:
gün geçtikçe sağlam motorları daha adi malzemeyle üretmeye başladılar,belki Türkiye'ye özel üretimde olabilir araştırmak lazım.
birde bu cbr 125 yokmu birde R eklemişer sonuna alan R harfini görünce sanıyor 600 cc motor var altında gazlıyor sonra patlıyor bir yere :pale:
motorun sağına soluna R harfi eklemeyin kardeşim Yurdum insanı duramıyor yerinde.

Er5 de hararet yapıyomuş :P

yesilius2
24 Nisan 2011, 03:12
CBF 250 hakkında söylediklerine çok güldüm :D allahta seni güldürsün.

Jubaa
24 Nisan 2011, 03:19
Bi markayi tek bi ulkede yaptiklarindan tek bi model uzerinden degerlendirmek sacma.

Amerika da ne yag yakan Honda var ne boyle sacma model kavgalari.

Honda dan once bizdeki servislere ve musteri hizmetine sonrada kullanicilara kizin.

29 bin km de 600RR var tek agrizasi enjeksiyon oldu o da ustundeki egzostan dolayi.
Canini cikarana kadar bastigim oluyor.

Bana misin demedi makina.

144 bin km de 600RR kullanan tanidigim var makina hala ilk gunku gibi gidiyor daha valfleri bile ayarlanmamis orjinal ici acilmamis.

Turkiye de alir miydim?
Hayir.

mınçıka_35
24 Nisan 2011, 03:55
İşin özü ne biliyormusun dostum.
Bindiğin motordan zevk almasını bileceksin:wiinkk:
Ne kadar ekmek,o kadar köfte misali:)
Kusursuz motosiklet olmaz.Eğer kusursuz bir motosiklet yapılırsa,bir süre sonra insana zevk vermeyeceğine emin olabilirsin:pale:Zira motosiklet kullanan kişi maceracıdır ve monotonluğu sevmez.:cat:

Abi çok güzel demişsin be::thanks: Ben çin malı scooterımdan memnunum.Ha eksikleri yok mu :) Ama batarsak aynı gemideyiz misali.Düşersek benimde canım acır,sevgili scooterımın da :P İşin açıkçası konudan da pek bir şey anlamadım ama...Hayat felsefem;En iyi motor bütçenin yettiğidir.Beğendiklerin ise sadece bir hayaldir.Bence tartışmaya gerek yok arkadaşlar.Herkes motorunun tadını çıkarsın :)Kazasız belasız sürüşler...

Arjantinli69
24 Nisan 2011, 04:20
Er5 de hararet yapıyomuş :P

aynen öyle arkadaş :pale:
yanımda yağ yerine SU taşıyorum,benzin bile gerekmiyor O derece hani :queen:

bazen yolda sıkıştırıyorum 215 km de hararet yapıyor,tabi bende hararet yapıyorum sıcaktan :queen:

KARA_MURAT
24 Nisan 2011, 04:40
ohooooo naaaaaptınız yaw, duman etmişsiniz ortalığı, ne sinirli bi toplum olmuşuz öyle, ne kırarsınız birbirinizi, döferim hepinizi ha, daaaaalın len :P zaten motorda yeniyim ben çin malı kuba alcam abilerim hem ucuz hem bana motorun motor kısmını öğretir

otopsici
24 Nisan 2011, 09:30
Kardeş KAWA kullanıyon diye seni sevmesemde bu yorumun harika :queen:
şaka bi tarafa kardeşim sana tamamen katılıyorum sadece zamanında isim yapmış diye haybeye bi motora fazladan 3 ila 5 bin lira fazla para vermek hele hele bizim ülkemizde pek akıl karı değil
arkadaşın biri benim hyo muhabbetime gıcık olmuş mesela
haklı adam kendince çünkü herkese ybr alacağına git 250 hyo al diyorum
ama hiç neden sormamış arkadaş
nedenini ben yazim geçen sene yamaha ybr yi 5600 e kadar çıkardı şimdi internette 4000 liraya satıyo allah aşkına 125 lik motora (eğer kurye değilseniz) 4-5 bin lira vereceğinize 250 lik motor almazmısınız o paraya
bu hyo meselesi değil ben şaksen gider bi çinli alırım yarı fiyatına amaç gezmekse neden fazla para verim ki
vel hasıl kelam
Metehan abi çok güzel başlık olmuş

Sinan Er
24 Nisan 2011, 10:22
Metem bende sana cok fena ayar oluyom aslında :P

Bi ara acayip hyo dusmanlıgın vardı.

Sonra kanuni

Ve cümle çin malına verdin veriştirdin.

Son zamanlarda seni tanıyamaz oldum.

Ahhhh nerede o eski metehan....Ahhh:mrgreen:

ramizan83
24 Nisan 2011, 12:18
mete han bey bu arkadaş goruşlerını bıldırır kullanıcı bu yorumları ıster begenır ıster begenmez kışıyı bu kadar takıp etmenız guzel ama onunda o arkadaşınd kendıne gore artıları eksılerı vardır bızede onun soyledıklerıne ya ınanmak yada ınanmamak kalır kımseyı honda duşmanı dıye burd yargılamalıyız saygılar....

mete_han
24 Nisan 2011, 12:21
mete han bey bu arkadaş goruşlerını bıldırır kullanıcı bu yorumları ıster begenır ıster begenmez kışıyı bu kadar takıp etmenız guzel ama onunda o arkadaşınd kendıne gore artıları eksılerı vardır bızede onun soyledıklerıne ya ınanmak yada ınanmamak kalır kımseyı honda duşmanı dıye burd yargılamalıyız saygılar....

mete_han Nickli Üyeden Alıntı :P

Hondayı eleştirdiği için bu konu açılmadı...benden daha fazla Hondadan şikayetci ve canı yanmış kimse olamaz herhalde...kanımı emdi namussuz Honda...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/88253-marka-dusmani-bir-mt-uyesinin-anatomisi-4.html#ixzz1KQWh0HAf

mondiko
24 Nisan 2011, 20:01
İT İTİ ISIRMAZ :mrgreen: (metehan abinin imzasından alıntı. Güzelmiş aga. ) :P

logaritma
25 Nisan 2011, 10:28
kardeşler bakın 7 yıldır bu forumdayım artık son zamanlarda fazla girmez oldum çünkü forumda çok markacılık var ve ben bunu sevmiyorum çünkü çok sık marka değiştiriyorum hemde çeşit çeşit xt660 ım vardı sattım gn250 aldım sattım jinlun aldım sattım silverwing 600 aldım sattım regal aldım sattım piaggio aldım.. sattım şu an motorsuzum alıcam kısmet olursa bir şeyler..

demem şudurki lütfen markalara karşı biraz markacı değil tarafsız olalım çünkü er yada geç sizde o markayı satıp başka ibr marka alıcaksınız ve o zaman dürüst davrandığınızda insanlar kardeşim sen zamanında bu kadar bu markayı övüyodun ne olduda böyle 360 döndün derler.. buda o insan hakkında güzel bir izlenim vermez..

yeri değil ama pek çok insan birde bu forumda markaların menşe-i ni bilmeden yazıyor bu forumda ramzeyi kanuniyi türk malı olduğunu sanan ve inatla koyu bir şekilde türk malı olduğunu savunan körü körüne inanmış insanlar vardı.. adamlara çinden parçaları aldıkları firmaların web sitelerini hatta ürettikleri motorların çindeki orjinal versiyonlarını göstermemize rağmen gözleri kararmış hiç bir doğruyu kabul etmeyen tabiri caizse hayata at gözlüklerinden bakan insanlarla muhattap olduk..

bunların dışında bir tayvan kore çin malını aynı kefeye koyan insanlarla karşılaşdık kısaca bilgisiz bir şekilde motorları o bilgisiz temellerimiz üstüne kurulu motor tecrübelerimizle paylaşmaya çalışıyoruz en büyük hatamız burda...

fat280
25 Nisan 2011, 10:34
kardeşler bakın 7 yıldır bu forumdayım artık son zamanlarda fazla girmez oldum çünkü forumda çok markacılık var ve ben bunu sevmiyorum çünkü çok sık marka değiştiriyorum hemde çeşit çeşit xt660 ım vardı sattım gn250 aldım sattım jinlun aldım sattım silverwing 600 aldım sattım regal aldım sattım piaggio aldım.. sattım şu an motorsuzum alıcam kısmet olursa bir şeyler..

demem şudurki lütfen markalara karşı biraz markacı değil tarafsız olalım çünkü er yada geç sizde o markayı satıp başka ibr marka alıcaksınız ve o zaman dürüst davrandığınızda insanlar kardeşim sen zamanında bu kadar bu markayı övüyodun ne olduda böyle 360 döndün derler.. buda o insan hakkında güzel bir izlenim vermez..

yeri değil ama pek çok insan birde bu forumda markaların menşe-i ni bilmeden yazıyor bu forumda ramzeyi kanuniyi türk malı olduğunu sanan ve inatla koyu bir şekilde türk malı olduğunu savunan körü körüne inanmış insanlar vardı.. adamlara çinden parçaları aldıkları firmaların web sitelerini hatta ürettikleri motorların çindeki orjinal versiyonlarını göstermemize rağmen gözleri kararmış hiç bir doğruyu kabul etmeyen tabiri caizse hayata at gözlüklerinden bakan insanlarla muhattap olduk..

bunların dışında bir tayvan kore çin malını aynı kefeye koyan insanlarla karşılaşdık kısaca bilgisiz bir şekilde motorları o bilgisiz temellerimiz üstüne kurulu motor tecrübelerimizle paylaşmaya çalışıyoruz en büyük hatamız burda...

aynen abi dediklerine katılıyorum teşekkür ederim çok güzel aydınlatıcı bir yazı olmuş

kurubuz
25 Nisan 2011, 10:43
Metehan kardeşimiz gelende başka konuda açılmış bir başlık içinde yorum yaparak saldırıda bulunur. İlk defa birisine ithafen başlık açtığını görüyorum. Kıymetini bil acun0 :P . Artık Metehan'ın Ebu Leheb'i sensin :mrgreen:

Seko
25 Nisan 2011, 10:54
Acun arkadaşımızın özellikle CBR250R modeli için yazdıkları malesef yaşanmış tecrübe sınıfına girmiyor. Bu motor üzerinde daha kimse birşey yaşamadı. Motor yeni ve kendisini ispatlaması için zaman vermek gerekiyor, izlemek gerekiyor. Bu modelle uzaktan yakında alakası olmayan CBF 150'de yaşanmış sorunlardan dolayı CBR250R'ı karalamak malesef negatif yönde markacılığın ta kendisi oluyor. Kaldı ki yurt dışı siteleri ve videoları takip eden kişiler bu motor hakkında en ufak bir olumsuz eleştirinin olmadığını biliyorlar. Motor kusursuz, sorunsuz demiyoruz ama aksini de ispat edemiyoruz şu anda.

mete_han
27 Nisan 2011, 22:46
Metehan kardeşimiz gelende başka konuda açılmış bir başlık içinde yorum yaparak saldırıda bulunur. İlk defa birisine ithafen başlık açtığını görüyorum. Kıymetini bil acun0 :P . Artık Metehan'ın Ebu Leheb'i sensin :mrgreen:

sende var ya bekliyon bekliyon sonra bi lafı koyuyorsun...abovv...tırsıyorum senden...:P

anılbel
28 Nisan 2011, 01:52
yaşasın jawa o zaman ne diyim :D

remzi_39
28 Nisan 2011, 05:09
Yine cizilmisin ülem
Rahat dursana olm birgünde... :pr:

Sana birisi yanlis laf ettiginde tamam baba sen haklisin demesini ögrenemedin..

Hemde nereden aklina geldi CBF600 olm???
Ben 2 sene kullandim o mereti..
Kesinlikle harika bir makina..

Mete de kullandi benim makinayi azda olsa..
Son TR ye gelisimde Tekirdagda istemisti Mete benim makinayi..
Vermek istememistim ilk..
Canimi al makinami alma.. :pale:
Ama tek korkum biryerde patlamasi idi..
Neyse sonra sag salim geldi..

BUyrun Mete kardesim benim makina ile...
O terlikler ve ceket biraz garip oldu ama METEHAN bu... Yapar.. :)

http://img69.imageshack.us/img69/7158/r0014088.jpg (http://img69.imageshack.us/i/r0014088.jpg/)

http://img805.imageshack.us/img805/5770/r0014089.jpg (http://img805.imageshack.us/i/r0014089.jpg/)

http://img690.imageshack.us/img690/491/r0014090.jpg (http://img690.imageshack.us/i/r0014090.jpg/)

Metecim al yada alma diyemiyecegim sana..
Ama alirsan yanlis yapmiycaksin bu kesin..
Ben neden yeniden bir CBF aldim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 ----------

inanmiyorummmmmmmmmmmmmm
Yanlis topige yazdim.. :pr::pr:
Metenin öteki topigine yazacakken bu topige yazdim...:pr::pr:
Adminler lütfen bu yazdiklarimi öteki sayfaya gecin...

KARA_MURAT
28 Nisan 2011, 07:04
Metehan abi hayırdır çizmişler???bu arada tanıştığımıza sevindim,teldeki ilgin ve yardımın için sağol imkandan ziyade motoru öğrenmek adına boza boza kullanmak kendim uğraşmak öğrenmek için çançinçon olcak kaç ay kullanırım bilmiyorum bu sonbahar veya gelecek ilkbahar seçimim ybr125 ve cbf150 arasında olcak motoru çok fazla tanımadan gidip ybr cbf almak istemedim

Taner YILMAZ
28 Nisan 2011, 08:49
acun0 Nickli arkadaş küfür etmemiş, hakaret etmemiş.. Bu kadar kafaya takacak nevarki?
Kendince deneyimlerini veya düşüncelerini söylemiş.. Tahammül edilemez bi durum yok..

Bu durum doktorluk gibi duruyor :P

AmonRA34
28 Nisan 2011, 12:39
Acun haklı bence.Honda iyice su koyuverdi son zamanlarda.Yağ eksiltmeyen motoru yok nerdeyse.Geçen sene bizim ilçedeki honda bayii çok şikayetçiydi motor satamamaktan.Bu honda markası adam gibi model çıkaramıyo diyodu.Serviste çin motorlarını tamir ederek ayakta kalmaya çalışıyodu.Bu sene bayinin yerinde yeller esiyo.Kepenk kapatmış adam.Hondanın sonu da yamaha gibi yakındır Türkiyede.Ama yükselen bir marka var.Kymco markası.Son zamanlarda her yer kymco motor kaynıyo.Böyle giderse Türkiyede ne honda kalacak ne yamaha ne de suzuki.Öyle 3-5 tane cbr250 satmakla kenidini kurtaramaz honda.1-2 sene ömür biçiyorum.Sonra bütün bayilerini kapatıp gidecek.

architect
30 Nisan 2011, 13:41
Acun deneyimlerini paylaşmakta haklı ama ısrar etmekte haksız, hemde sonuna kadar haksız hiç binmediği motor için bile yorum yapabiliyor yağ yakar o diye. Kymco içinde ben bişy diyeyim hiç bir mekanik aksamının garantisi yok agility city 100 km de 5lt den fazla yakıyor maxi scoter bile değil, sayılacak çok şeyi var, yani yok bir farkları, Şöhret konusunda da sanırım acun_0 herkezi sollar her honda kelimesinin altına kötüleme yorumu yapıpı bunun ispatlamak için onlarca mesaj attığına göre. :) saygılar sevgiler.

mete_han
01 Mayıs 2011, 22:10
İT İTİ ISIRMAZ :mrgreen: (metehan abinin imzasından alıntı. Güzelmiş aga. ) :P

:P

marka hayranlığı kötü bişey değil bence...kendi motorunu sonuan kadar övebilir insan ama...o markanın diğer modellerine methiyeler düzmek veya diğer markayı yerin dibine sokmak hoş değil...

Acun arkadaşımızın özellikle CBR250R modeli için yazdıkları malesef yaşanmış tecrübe sınıfına girmiyor. Bu motor üzerinde daha kimse birşey yaşamadı. Motor yeni ve kendisini ispatlaması için zaman vermek gerekiyor, izlemek gerekiyor. Bu modelle uzaktan yakında alakası olmayan CBF 150'de yaşanmış sorunlardan dolayı CBR250R'ı karalamak malesef negatif yönde markacılığın ta kendisi oluyor. Kaldı ki yurt dışı siteleri ve videoları takip eden kişiler bu motor hakkında en ufak bir olumsuz eleştirinin olmadığını biliyorlar. Motor kusursuz, sorunsuz demiyoruz ama aksini de ispat edemiyoruz şu anda.

evet varsayımlar üzerine konuşuyor genelde...geçen cbf 150 topiğine şunu yazdı...panda nikli bir arkadaş bu motorun çok yaktığını yazıyor dedi...işte zurnanın zırt dedliği burada...:P

Yine cizilmisin ülem
Rahat dursana olm birgünde... :pr:

Sana birisi yanlis laf ettiginde tamam baba sen haklisin demesini ögrenemedin..

Hemde nereden aklina geldi CBF600 olm???
Ben 2 sene kullandim o mereti..
Kesinlikle harika bir makina..

Mete de kullandi benim makinayi azda olsa..
Son TR ye gelisimde Tekirdagda istemisti Mete benim makinayi..
Vermek istememistim ilk..
Canimi al makinami alma.. :pale:
Ama tek korkum biryerde patlamasi idi..
Neyse sonra sag salim geldi..

BUyrun Mete kardesim benim makina ile...
O terlikler ve ceket biraz garip oldu ama METEHAN bu... Yapar.. :)

http://img69.imageshack.us/img69/7158/r0014088.jpg (http://img69.imageshack.us/i/r0014088.jpg/)

http://img805.imageshack.us/img805/5770/r0014089.jpg (http://img805.imageshack.us/i/r0014089.jpg/)

http://img690.imageshack.us/img690/491/r0014090.jpg (http://img690.imageshack.us/i/r0014090.jpg/)

Metecim al yada alma diyemiyecegim sana..
Ama alirsan yanlis yapmiycaksin bu kesin..
Ben neden yeniden bir CBF aldim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 ----------

inanmiyorummmmmmmmmmmmmm
Yanlis topige yazdim.. :pr::pr:
Metenin öteki topigine yazacakken bu topige yazdim...:pr::pr:
Adminler lütfen bu yazdiklarimi öteki sayfaya gecin...

abi harika yazmışsın bende çızık kalkınca alelacele bi cevap yazayım dedim..sağolasın motorunu bana emanet ettiğin için...Allah yarattı demedim kökledim habarın olsun...:P senide özledik...

Metehan abi hayırdır çizmişler???bu arada tanıştığımıza sevindim,teldeki ilgin ve yardımın için sağol imkandan ziyade motoru öğrenmek adına boza boza kullanmak kendim uğraşmak öğrenmek için çançinçon olcak kaç ay kullanırım bilmiyorum bu sonbahar veya gelecek ilkbahar seçimim ybr125 ve cbf150 arasında olcak motoru çok fazla tanımadan gidip ybr cbf almak istemedim

yine banlandık aga...iki dakka rahat duramıyom...bi kaşıntı hep var yani...:P aradığın için sağol...:rendeer:

acun0 Nickli arkadaş küfür etmemiş, hakaret etmemiş.. Bu kadar kafaya takacak nevarki?
Kendince deneyimlerini veya düşüncelerini söylemiş.. Tahammül edilemez bi durum yok..

Bu durum doktorluk gibi duruyor :P

tamam öyle olsun ama forumu dikkatli takip etsen seninde gözüne batacak...kimin ne amacla foruma girdiğini anlarsın...amaç paylaşım değilse ben rahatsız olurum...

Acun haklı bence.Honda iyice su koyuverdi son zamanlarda.Yağ eksiltmeyen motoru yok nerdeyse.Geçen sene bizim ilçedeki honda bayii çok şikayetçiydi motor satamamaktan.Bu honda markası adam gibi model çıkaramıyo diyodu.Serviste çin motorlarını tamir ederek ayakta kalmaya çalışıyodu.Bu sene bayinin yerinde yeller esiyo.Kepenk kapatmış adam.Hondanın sonu da yamaha gibi yakındır Türkiyede.Ama yükselen bir marka var.Kymco markası.Son zamanlarda her yer kymco motor kaynıyo.Böyle giderse Türkiyede ne honda kalacak ne yamaha ne de suzuki.Öyle 3-5 tane cbr250 satmakla kenidini kurtaramaz honda.1-2 sene ömür biçiyorum.Sonra bütün bayilerini kapatıp gidecek.

aga senin egsozda yalan olmuş üzüldüm...inşallah sendne çıkmaz parça parası...

remzi_39
02 Mayıs 2011, 04:34
Allah yarattı demedim kökledim habarın olsun...:P senide özledik...

Artik sana makina falan birsey yok olm.. Köklüyorsun baksana.. :cherry:
Birgünde adam gibi dur ülem..
Forum icinde gecerli bu yani... :P

Syanur
02 Mayıs 2011, 12:58

İşte bu yorumu da okuyun o zaman, özellikle "acun0 arkadaşımız düşüncelerini tecrübelerini yazıyor ne var bunda!... vs... vs..." diye yorum yapan arkadaşlar okusun.

Elbette sahibi olduğun motorun kötü yönlerini yazacaksın. En büyük paylaşımlardan birisi bu zaten. Adama kullandığı motoru soruyoruz nasıl diye cevap şu; "yok abi, canavar gibi..." Bende o canavar kovalasın seni diyorum içimden. Hiç mi kötü özelliği olmaz be adam niye yazmıyorsun diye sinirleniyorum.

Ama bişeyi eleştirmenin de şekilleri var. Bahsi geçen arkadaşın yorumları genelde şu şekil oluyor; "yağ yakıyor o motor, 5 para etmez!"... Bu işte, "5 para etmez, değersiz... aklın varsa onun yerine şunu al... Satamazsın elinde patlar..." hep bu şekilde yorum yapıyor eleştirirken. Basma kalıp, ezber cümleler...

Bunu adı kirliliktir. Gürültü ve görüntü kirliliği de vardır mesela. Ama bazı an-gıt lara anlatamazsınız görüntü kirliliğinin ne olduğunu. Anlayamazlar çünkü. Burada da yorum-forum kirliliği var işte. Birşeyi eleştir ama "insanlar okuyacak bu yorumu, sıkıcı olmasın, basma kalıp olmasın, bilgi verici olsun azcık" deyip eleştir ve yorumunu öyle yap...Forumun seviyesi düşmesin

Taner YILMAZ
03 Mayıs 2011, 01:23
Ne olursa olsun, bi insan küfür veya hakaret etmediği sürece bu kadar yerilmesinin bi saçma olduğunu düşünüyorum..

acun0 nickli arkadaşı tanımam ve ismini bile bilmem.. ama insanlara ulu orta angut demediği için benim nazarımda değeri bir kat daha artmıştır..

Asıl sorun bence: dilin kemiği olmaz ama klavyenindemi kemiği olmaz dedirtterecek kadar şuursuzca, tanımadığı insanlara angut diyerek saldıranlardır..

Esas forum kirliliğini bu ANGUT kelimesini kullanan arkadaşlar yapmaktadır..

mondiko
03 Mayıs 2011, 02:14
- Abi xj6 'lar kral makine
- İyi ama cbf'te yağ yakıyor ona bakarsan
- Abi bu motoru kullandınmı ?
- Evet yağ yakıyor
- Ama türkiyeye yeni geldi
- Ben cbf'ten bahsediyorum :cyclopsan:cyclopsan

:queen::queen::queen::queen:
Yazdıklarım kimseye gönderme değil. Maksat muhabbet olsun. :rendeer:

piyanist_irf
03 Mayıs 2011, 03:17
bana sorsalar MT'de Honda cbf 150 düşmanı kim var deseler hemen aklıma Metehan gelir mesela,ondan çok cbf 150 yi kötüleyen görmedim mesela,hem kötülüyor hem biniyor,honda mükafat amaçlı cbf lere devir saati taktı sonunda ama bu seferde vites göstergesini araklamış :queen: gelde al şimdi cbf vites göstergesi bile yok (önceden vardı ama) :cyclopsan

bir cbf kulanıcısı olarak aynen katılıyorum yapsanıza kardeşim madem devir saati koydunuz vites göstergelerinide bir yere sıkıştırın yavvvv:)

birde farı çok kötü hele gece gaz kestiğinizde yolda virajlıysa ,debriyaj ara gaz, debriyaj ara gaz durumu idare ediyoruz işte :P
benimki bile bile lades oldu , yamahanın farları canavar mesela ybr 125 :cat:

motorcu48
03 Mayıs 2011, 03:44
anlaşılan herkez teknisyen olmuş hee memlekette adam honda yanlış yolda dıyor yaa hahaha:D honda honda honda kaç senedir hondadan başka motor satın almadık alamazmıydık tabikide alırdık ama niye :D

kizilkurt
03 Mayıs 2011, 04:08
bir cbf kulanıcısı olarak aynen katılıyorum yapsanıza kardeşim madem devir saati koydunuz vites göstergelerinide bir yere sıkıştırın yavvvv:)

birde farı çok kötü hele gece gaz kestiğinizde yolda virajlıysa ,debriyaj ara gaz, debriyaj ara gaz durumu idare ediyoruz işte :P
benimki bile bile lades oldu , yamahanın farları canavar mesela ybr 125 :cat:

yeni kasa dediğimiz 2011 cbf150 lerde far dediğiniz gibi değil evet eski yıllardaki cbf150 ler böyle ama artık direkt aküden bağlantı var o yüzden şimdi far konusunda da ybr125 ten aşağı kalır yanı yok :cat:

AmonRA34
03 Mayıs 2011, 04:21
yeni kasa dediğimiz 2011 cbf150 lerde far dediğiniz gibi değil evet eski yıllardaki cbf150 ler böyle ama artık direkt aküden bağlantı var o yüzden şimdi far konusunda da ybr125 ten aşağı kalır yanı yok :cat:

Vay be sayın seyirciler Honda kendini geliştirmiş o zaman.Ama bunu yapmak için niye 4-5 sene beklemiş bunu anlamak zor.5 sene boyunca millete o cbf150'lileri kakaladı ya helal olsun.Bu honda'ya varya rehavet çökmüş arkadaş.Adamlar çok yiyip göbek yapmış , bütün gün ense yapıyolar.Ulen arkadaş bi lambayı direk aküye bağlamak için 5 sene beklemek mi lazım.Bi yandan bakıyosun yükselişe geçmiş bir marka kymco.Adamlar xciting'e çelik fren hortumu , CBS fren sistemi , ön tarafa çift disk fren koymuş.Yaw bunlar neden bi tane honda da yok.Pardon VFR800'e koymuşlar CBS.Onun hakkını yememek lazım.Bastırıp parayı alacan diyo adam.Ne varsa yenilikçi yükselişe geçen markalarda var.Eski markalar kendini yenilemeyi bi türlü gururuna yidiremiyo.Bak honda otomobil üretirken bile dizel otomobil üretmemekte ısrar ediyo.Dünyada tek dizel üretmeyen marka Honda.Adamlar benzinlinin yarısı kadar yakan , iki kat performanslı , benzinli otomobillerin dip gazla 110'u geçemediği rampada 160'la sollayıp geçen , gaza basınca koltuğa yapıştıran turbolu dizel otomobiller üretiyo.Honda yerinde saymakta ısrar ediyo.Allah belanı verecek senin Honda :queen: