PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor fan açmıyor!!!

vecix
28 Mart 2011, 20:02
s.a arkadaşlar motor fan açmıyor fan müşürü değiştirdim,termostat da çalışıyor ama fan açmıyor fan motoru arızalı desek onada baktık çare bulamıyorum yardım larınızı beklıyorum problem nerde?fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

scuderia06
28 Mart 2011, 20:03
belki degiştirdigin müşürde arızalıdır

vecix
28 Mart 2011, 20:10
olabilir ancak şunu soylemeyi unuttum manuel elle çekılıp fanı açabıldığım bi cikle koymuştum elktrık tesisatından da şüphelenıyorum:pr:

COQ
28 Mart 2011, 20:44
s.a arkadaşlar motor fan açmıyor fan müşürü değiştirdim,termostat da çalışıyor ama fan açmıyor fan motoru arızalı desek onada baktık çare bulamıyorum yardım larınızı beklıyorum problem nerde?fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bana kalirsa problem yok.:)
Demek ki fan açacak kadar isinmamis motorun.
Eger profilinde yazan motordan bahsediyorsan, bu meret 104 dereceden önce fan açmaz.

Tabi durum oyle degilse,ariza sözkonusu olabilir.

Levsy
28 Mart 2011, 21:47
Su soğutmalı herhangi bir model motosiklet kullanmadım ama bir aralar ben de aracımın fanı niye çok geç çalışıyor diye huylanıp durmuştum. Bu havalarda geç çalışacaktır, hatta motor gerekli ısıya çıkmadıkça çalışmayacaktır.

Hararet yükseldiği halde çalışmıyorsa o zaman sorun var demektir, ki bu durumda da su kaynatır zaten. Su kaynatma olmadığına göre coq'un dediği kesin görünüyor. Havalar ısındıkça fan gittikte artan şekilde daha erken çalışmaya başlar.

McWarnaly
28 Mart 2011, 23:52
Bana kalirsa problem yok.:)
Demek ki fan açacak kadar isinmamis motorun.
Eger profilinde yazan motordan bahsediyorsan, bu meret 104 dereceden önce fan açmaz.

Tabi durum oyle degilse,ariza sözkonusu olabilir.

bencede.benim r6 da da fan acilmiyor diyordum ama motor megerse 100 dereceyi gecince aciliyormus

ARBETUS
29 Mart 2011, 10:24
Aynı durum bende de oldu VN800 üm bir türlü Fan açmıyordu. Başka bir arkadaşımda sigorta attığı için açmıyormuş. Ben de ondan şüpheleniyorken, Cuma gübü FB stadının ordaki Hudson deriye giderken fan açtı :) Motordan inip halay çektim :P. Bir ihtimal sigorta da atmış olabilir, eğer bahsedilen ısıya çıkmana rağmen fan açmıyorsa.

Sağlıcakla.

kurubuz
29 Mart 2011, 10:37
Aynı durum bende de oldu VN800 üm bir türlü Fan açmıyordu. Başka bir arkadaşımda sigorta attığı için açmıyormuş. Ben de ondan şüpheleniyorken, Cuma gübü FB stadının ordaki Hudson deriye giderken fan açtı :) Motordan inip halay çektim :P. Bir ihtimal sigorta da atmış olabilir, eğer bahsedilen ısıya çıkmana rağmen fan açmıyorsa.

Sağlıcakla.

Sigorta attıysa fan sıkımış ve yanmıştır. Sigorta kendiliğinden eskidiği için filan atmaz. O durumda fanın değişmesi gerekir.

ARBETUS
29 Mart 2011, 10:54
Sigorta attıysa fan sıkımış ve yanmıştır. Sigorta kendiliğinden eskidiği için filan atmaz. O durumda fanın değişmesi gerekir.

Biz fanı değiştirmedik. çünkü sigortayı değiştirince fan çalıştı. Yani sigortanın atma sebebi başka bir şey de olabilir.