PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 mevsim montlar 35-40 C'de iş görüyormu?

GP500-1st
19 Mart 2011, 12:19
Arkadaşlar sorum 4 mevsim montların yazın ki performansının yeterli olup olmadığı konusunda. Egede falan yazlık yerlerde yazlık montun yerini az çok tutabilirmi iç astarları çıkartılıp havalandırmaları açılınca?

Değilse kullanıp memnun kaldığınız mont önerilerinizi alabilirim(fiyat kalite orantısı açısından)

Rebornx4
19 Mart 2011, 12:24
4 mevsim mont hemde egede?? Ben şahsen 2 mont kullanıyorum. Kışın Held maddox montumu, yazın ise prohelin montunu kullanıyorum. File montun içinde bile istanbulda terlediğimi hesap edersen, egede 4 mevsim montun havalandırmalarının yetmeyeceğini söyleyebilirim.

Not: Hiç 4 mevsim mont kullanmadım. O yüzden sadece genelleme yaptım. Kullanan arkadaşlar daha detaylı açıklayabilirler.

GP500-1st
19 Mart 2011, 12:36
4 mevsim mont hemde egede?? Ben şahsen 2 mont kullanıyorum. Kışın Held maddox montumu, yazın ise prohelin montunu kullanıyorum. File montun içinde bile istanbulda terlediğimi hesap edersen, egede 4 mevsim montun havalandırmalarının yetmeyeceğini söyleyebilirim.

Not: Hiç 4 mevsim mont kullanmadım. O yüzden sadece genelleme yaptım. Kullanan arkadaşlar daha detaylı açıklayabilirler.

Cevap için teşekkürler. Sanırım tek montla kurtarmak pek mümkün değil. Zaten oturduğum yer ekstra soğuk yazında ege ve güney düşünüyorum senin gibi yapmam gerekicek sanırım

beyler fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Y.S.F
19 Mart 2011, 12:39
Kesinlikle file mont öneririm. Temmuz-Ağustos'ta normal mont giyebilenlere gıpta ederim, ben dayanamadım fileli aldım, rüzgarın keyfine vardım :P Korumadan taviz vermeden sıcaklarla başka türlü baş edilemez.
Spidi'nin NL5'i kullanıyorum, memnunum. İsminde mesh, airmesh geçen montları incele bence..

Rebornx4
19 Mart 2011, 13:10
Kesinlikle file mont öneririm. Temmuz-Ağustos'ta normal mont giyebilenlere gıpta ederim, ben dayanamadım fileli aldım, rüzgarın keyfine vardım :P Korumadan taviz vermeden sıcaklarla başka türlü baş edilemez.
Spidi'nin NL5'i kullanıyorum, memnunum. İsminde mesh, airmesh geçen montları incele bence..

Yok zaten bu İstanbul'un temmuz-ağustos sıcaklarına başka türlü dayanabilmek mümkün değil. File mont bile fazla geliyor bazen. Kendi mahallemde ise en güzeli t-shirt ve kapri :queen:

speirs
19 Mart 2011, 13:40
4 mevsim montla 35-40 derecede su gibi olursun. Fileli mont yada montsuz giyilebilen full korumalar var, onlardan satın alacaksın.

syclla
19 Mart 2011, 14:10
GÖRMEEEEEEEEEEEEEZ bende var 4 mevsimlik mont bayağı iyi bir mont hemde (700 lü miktarlara almıştım) ama ona rağmen floryadam bakırköye giderken 30 c de su içinde kaldım .ama artık yanımda 1 tişört taşıyorum benim gibi yapcaksan olur ama taşımam dersen yaza yazlık kışa kışlık mont alacaksın