PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayatımdaki ilk büyük motor ile korku dolu anlar

Sayfa : [1] 2 3 4 5

rc_serhat
18 Mart 2011, 11:47
Evet arkadaşlar dün ilk defa bineceğim bir paraya gidip 15500 gibi bir para verip aldım. Ama gel sor ki ne ehliyet nede sürüş tecrübesi var. Hatta şöyle diyim üstüne binip foto bile çekmişliğim yoktur.ilk notere gittik satışını filan yaptık herşey güzel motoru aldım.şimdi sıra geldi motoru götürmeye sürüş tecrübem hiç yok ama ne olursa olsun götürecem dedim bindim mahalle içinden yavaş yavaş çıkıyorum bilmem nasıl olduysa gaza geldim gaza hafifbir dokundum motor patinaja başladı zar zor zapt ettim düşmedim.ama o korkuyu bir ben bilrim.neyse şimdi anayola girdim korkuyorum kullanamıyorum 200 metrede bir köşeye çekip dinleniyorum tekrar böyle böyle başınızı ağrıtmayayım tam 10km filan sürdüm ondan sonra alışmaya başladım şuan gayet iyi gidiorum allah böyle motor sahiplerine yardım etsin gerçekten ölüm makinası dün yaklaşık 2 litre su kaybetmişimdir tabi bu su nereden çıktı biliorsunuz.bu başlığı büyük motor kullanmak isteyen herkesin belki biraz ders belki biraz cesaret belkide biraz yardımım dokonur diye açtım allah tüm motor kullananların yardımcısı olsun.

acun0
18 Mart 2011, 11:51
siz meklemeden yürümüşsünüz yoksa sizin o korkunuz sonra geçer. hatta şimdi 600 cc bile az geliyor 1000 cc bile az geliyor. yetmiyor.

size düşen gaz kelebegini açmamanız başka sorun olmaz hakimiyet sizde

chopperrider
18 Mart 2011, 11:54
hayırlı olsun ama motor ne sorması ayıp ?

motoco
18 Mart 2011, 11:59
Tehlikeli abi gerek yok. En güzeli 100 cc cup. :)) Onda bile full koruma giyiyorum. Korkmuyorum da tehlikenin farkındayım babında yani, yoksa motorla ne işimiz olur.

rc_serhat
hayırlı olsun ama motor ne sorması ayıp ?

motor honda cbr 1000rr kardeşim unutmadan şunuda söylim babamın kanuni 200cclik bir motoru vardı o motorla taş çatlasın 5km yol yapmışımdır bisikletim vardı hep ona binerdim yani kısacası bisikletten 1000rrye geçmiş oldum.yanlış anlaşılmasın hava atmıyorum yaptığım yanlışın bende farkındayım ama ne yapayım heves binmeseydim çatlardım o motora en kısa sürede bir kursa yazılacam 10km yol yaptık diye bir yerim kalkmasın :)

scuderia06
emir paşa bu mevzuları bulasma bence:) eglenmek ıcın konu acıyorlar hangı akıllı ınsan hayatında motorun uzerıne bıle oturmamıs olmasına ragmen gıdıp buyuk motor alıp onu goturmeye cesaret eder bakırköyde bile bulamam o kadarını

chopperrider
18 Mart 2011, 12:02
motor honda cbr 1000rr kardeşim unutmadan şunuda söylim babamın kanuni 200cclik bir motoru vardı o motorla taş çatlasın 5km yol yapmışımdır bisikletim vardı hep ona binerdim yani kısacası bisikletten 1000rrye geçmiş oldum.yanlış anlaşılmasın hava atmıyorum yaptığım yanlışın bende farkındayım ama ne yapayım heves binmeseydim çatlardım o motora en kısa sürede bir kursa yazılacam 10km yol yaptık diye bir yerim kalkmasın :)

hayırlısı olsun :) dikkatli ol aman Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:00 ----------

emir paşa bu mevzuları bulasma bence:) eglenmek ıcın konu acıyorlar hangı akıllı ınsan hayatında motorun uzerıne bıle oturmamıs olmasına ragmen gıdıp buyuk motor alıp onu goturmeye cesaret eder bakırköyde bile bulamam o kadarını

:) Erman bilirsin ben 600f topiği haricinde fazla bişiy yazıp çizmem forumda. belki dediğin gibidir ama arkadaşın uslübu samimi geldi bana.
hem öyle deme 2006 yılında motora ilk başladığımda mondi agk125 ile hiç motosiklet tecrübem olmamasına rağmen bahçeli 7.'den strazburg caddesine kadar yoğun trafikte gelmiştim :queen:

rc_serhat
18 Mart 2011, 12:06

kardeş ilk defa motora biniyorum demedim iyi oku ilk defa büyük ccli bir motora biniyorum 98lerde peugeot cobra vardı ondan sonra babam 2006da kanuni racer 200aldı onunla dediğim gibi en fazla 5km yol yapmışımdır ikincisi bu motoru zapt etmemde cüsseminde bir katkısı olduğuna inanıyorum 2 defa kayma durumu oldu tabi oda gazı kontorl edemediğimden.dokunduğum anda patinaj vuruyordu.bir diğer konu kimseye yalan borcumda yok

siyahatmaca
18 Mart 2011, 12:12
Honda'nın eğitim sürüşlerini tavsiye ederim. 4 Kademe. İlk iki kademe cbf 150 ile. İleri sürüş teknikleri ise 3. kademe 500cc, 4. kademe ise 1000cc ile. Her kademe 280 TL.

Felon
18 Mart 2011, 12:12
canım nasıl helva çekti şu günlerde, ev adresini yazda haftaya helvanı yemeye gelelim

rc_serhat
18 Mart 2011, 12:16
honda'nın eğitim sürüşlerini tavsiye ederim. 4 kademe. Ilk iki kademe cbf 150 ile. Ileri sürüş teknikleri ise 3. Kademe 500cc, 4. Kademe ise 1000cc ile. Her kademe 280 tl.

hondanın izmirde eğitim sürüşleri yk diye biliyorum motoru almamda yardımcı olan exper kadir abinin tandığı biri 1ayda tüm motor sürş tekniklerini filan veriyormuş 500tl gibi bir rakam istedi şimdi o parayı denkleştirmeye çalışıyorum

acayüp
18 Mart 2011, 12:20
Allah yardımcın olsun. Allah zihin açıklığı versin.

rc_serhat
18 Mart 2011, 12:20
canım nasıl helva çekti şu günlerde, ev adresini yazda haftaya helvanı yemeye gelelim

bence sağ elini ayarlayabildikten sonra bunun helvası melvası yok arkadaş dün iki kere gazı kontrolsuz açtım ramak kala yere yapışacaktım ilkinde gaza geldim ikincisinde ise kontrol edemedim

Felon
18 Mart 2011, 12:26
bence sağ elini ayarlayabildikten sonra bunun helvası melvası yok arkadaş dün iki kere gazı kontrolsuz açtım ramak kala yere yapışacaktım ilkinde gaza geldim ikincisinde ise kontrol edemedim
ben senin samimiyetine inanmıyorum.yoksa şaka dışında kimseye böyle bişey yazmam söylemem.
10 gün önce üye olmuşsun 20mesaj atmışsın şimdide ilk motörüm 1000rr diyosun.insanlarla kafa bulmak çokmu eğlenceli?

kh1
18 Mart 2011, 12:28

Hiç yakışmadı, temenni gibi olmuş.

Siz kaza yaptığınızda çok sevinmiştim birşey olmadığına. Tabii ki forumdaki arkadaşlarda öyle.

Felon
18 Mart 2011, 12:31
Hiç yakışmadı, temenni gibi olmuş.

Siz kaza yaptığınızda çok sevinmiştim birşey olmadığına. Tabii ki forumdaki arkadaşlarda öyle.

bir üstteki mesajımda neden öyle yazdığımı açıkladım, yanlış anlaşılmasın bence arkadaş bizlerle kafa bulmakta.

rc_serhat
18 Mart 2011, 12:36
ben senin samimiyetine inanmıyorum.yoksa şaka dışında kimseye böyle bişey yazmam söylemem.
10 gün önce üye olmuşsun 20mesaj atmışsın şimdide ilk motörüm 1000rr diyosun.insanlarla kafa bulmak çokmu eğlenceli?

arkadaş yazıları galiba okumuyorsun ben ne diyorum bak iyi oku 25 küsür gündür motorlar hakkında bilgi fiyatları hangisi ne yapar ne işe yarar araştırıyorum dedim ben bu foruma kayıt olmadan önce diğer forumlarda takılıyordm isim vermiyorum reklam olmasın.hem ne için yalan söyleme gereği duyayım bana para mı yada madalyon mu vereceksiniz bu konuyu biraz ibret birazda yeni başlayacak arkadaşların o kadarda korkmalarına gerek olmadığını anlatmak için yazdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 ----------

bir üstteki mesajımda neden öyle yazdığımı açıkladım, yanlış anlaşılmasın bence arkadaş bizlerle kafa bulmakta.

sen inanmayabilirsin izmirde burak21 ve onun tamircisi kadir abi var onlar herşeyi iyi biliyor

casillas00
18 Mart 2011, 12:47
ney 1000rr mı ilk mı aboww kaç kaç cenaze var.

enes_007
18 Mart 2011, 12:48
bize neyi inandırsınki mecbur değil var yada yok.1000RR ım vay diyerek burada bize bişey mi ispatlıyor.arkadaş almış kulanmış buraya birşeyler paylaşmak istemiştir.bize neyi ispat etsinki.

kurubuz
18 Mart 2011, 12:52
Yıllardır 600 lük naked kullanmama rağmen ben bile 1000rr ı altıma alsam çok tedirgin olurdum. Büyük cehalet.... Parmağını prize veya kafanı doğal gaz fırınına soksan veya kendini tavana assan daha ucuza ölürdün, neden 1000 rr a o kadar para verdin ki ?

ergün1968
18 Mart 2011, 12:53
Fake yada gerçek,ne olursa olsun akıllı adam işi değil yapılan.:)

myagdi
18 Mart 2011, 13:00

haklısınız. başlığı açan arkadaş, gaza dokununca motorun patinaja başladığını söylemiş de; siz hiç böyle şey gördünüz/duydunuz mu?:mrgreen:

bobora
18 Mart 2011, 13:07
Bu aralar her yerden 900rr 1000rr fırlıyor yada garajlarında kullanmadıkları için duruyor.
Yanlış anlaşılmasın inanmıyorum demiyorum ama enteresan geldi bana.
Gerçi gerçek yada doğru olması o kadarda önemli değil önemli olan bu şekilde olaya giriş yapan insanlara örnek teşkil etmesidir bence.

BBelt
18 Mart 2011, 13:09
http://forum.paticik.com/thumbnails/9aa/9a3/e01/b85/302/9d2/ac6/a39/7f6/b4d/b3_450xNULL.gif

jawa
18 Mart 2011, 13:30
Arkadaş bence yanlış yapmışsın başlangıç motoru hayabusa'dır.Karizman çizilir bu alemde ona göre benden söylemesi.

abolgi
18 Mart 2011, 14:00
hayatında bir kez motora binmeyen arkadaş canım motor çekti alıp bineyim deyip motor alıyor ve aldığı günde biniyor. helal olsun valla. hayırlı olsun mal edindiğiniz için ama hiçte hayırlı olacağa benzemiyor. bir başka arkadaşım bisikletten 1000rr a geçmiş süper bu ne kabiliyet allah vergisi galiba. bir topikte bukadar bu tür motora binen varsa vah yolların haline. bulunduğunuz illeri ve yola çıkış saatlerinizide yazında o saatlerde trafikte olmayalım.

birde mümkünse kaza yapacak olursanız ( inş. yapmazsınız ) burada konu açılacak olursa başına bisikletten 1000rr a geçmişti ve oda yetmemişti gibi bir ön bilgi yazılsın. 1000rr yetmiyor diyen var. allah aşkına ayamı çıkacaksınız? yetmeyen nedir ? aynı yolu kullanıyoruz ( ben hala 4 tekere biniyorum arabam 68beygirlik dizel ) kol yarım tur çevrildiğinde 300lere çıkan makinalardan bahsediyoruz ve yetmediğini yazıyorsunuz. bu motorları siz nerede yetmeyecek kadar kullanıyorsunuz?

forumlar herkesin okumasına açık yerler. kormayın ben bisikletten 1000rr a geçtim sürüyorum sizede bişey olmaz büyütmeyin gözünüzde mesajları süper.

eğitim almadan, tecrübe kazanmadan büyük cc motorlar geçen arkadaşlar ben helva falanda istemiyorum hatta kaza haberlerinizi okumakta istemiyorum. sizler büyük - süper - kabiliyetli insanlarsınız ama toplumun büyük kısmı sizin gibi değil. o nedenle iyibir haltmış gibi yaptığınız şeyleri örnek olarak yazmayınız. size uyacakların vebalini almayın.

trafikte yanlız değilsiniz ve yollar babanızın malı , size tahsisli yerler değil. oraları kullanırken yeterince bilinçli - tecrübeli ve sorumluluk sahibi olmak zorundasınız.

fireblade e
18 Mart 2011, 17:06
arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.iyi bir eğitim almadan 1000rr a binme.tehlikeli bir alet.ben bunu yani tecrübesizliğimi 2006 yılında ödedim.en 500 den inip 1000rr a bindim ve kısa bir süre sonra kaza geçirdim.

Acil112
18 Mart 2011, 17:34
Hayırlı olsun birkaç foto alabilir miyiz(!)

kadango
18 Mart 2011, 17:37
Senkronize konular açmış arkadaş,bu da sonuncusu.Konunun ciddiyetinin olduğunu düşünmüyorum ancak iyi niyetli bir arkadaşımızın marifeti olduğu belli:)

ZIPPIRMAN
18 Mart 2011, 17:42
HAYALinizdeki ilk büyük motor hayırlı olsun:)

blackhhat
18 Mart 2011, 17:44
öncelikle hayırlı olsun.1000rr ,naptın yaaaa!!! Başlangıç motoru değildir kesinlikle.Şimdi ne kadar sana kullanma desekte sonuç değişmeyecek.bende başlangıç olarak r6 almıştım.sonrasında ybr 125 aldım.ybr 125'i bir 6 ay falan kullandım.ondan sonra r6'nın üzerine oturdum.6 ay yeterli bir süre değil kesinlikle.
Yaşayacağın zorlukları başlıca yazayım.kalkışlarda sağa ya da sola doğru dönmen gereken yerlerde büyük zorluklar yaşayacaksın.bence kalkışlarda 1. vitesi kullanma.2 ile kaldır motoru.en azından elin alışana dek,yoksa büyük sıkıntılar yaşayabilirsin.trafiğin yoğun olduğu saatlerde pek çıkma.ara yolları değilde caddeleri kullan.arayollar daha tehlikeli oluyor.en azından şimdilik bilen bir arkadaşından yardım al derim.motor frenine dikkat et.

ozgurkurdas
18 Mart 2011, 17:45
15-16 milyara motor alıosun. 500 lirayımı toparlamaya çalışıosun ?? :mrgreen: konu fake arkadaşlar. kitlenebilir :)

seyitster
18 Mart 2011, 17:49
abi herkes yerden yerden yere vurmuş
bende tersini yapayım kardeşim hayırlı uğurlu olsun inşallah kazasız belasız binmen dileğiyle korumalıklarını falan ihmal etme ( kask,eldiven.dizlik vs. )

brssvs
18 Mart 2011, 18:21
1000rr motorunuz var ve 500tl biriktirmeye çalışıyosunuz ilginç doğrusu !

A.Cenk Tuzun
18 Mart 2011, 18:52
1997 de hayatimda ilk motor olarak Honda 1000XX mi ne oyle bir motora binmistim arkadasimindi, 3. denememde motor kalkti ve yurudum, bir mahalle turu attim. Her kosede nerede ise dusuyordum. :)

Akilli olan insan, arkasindakileri dusunen insan baslangic motoru olarak SS kullanmaz...

rc_serhat
valla inanmayan arkadaşlara diyorum siz inanmıyorsunuz die kafamı duvarlara vuracak değilim çokta fifi ikinci bir konu 500tl kursa verecem evet ama ayıptır söylemesi burada genelev işletmiyoruz 500tl çok büyük bir paradır 15.500lirayı 1günde toplamadık herhalde saçma sapan mesaj atan arkadaşları dikkate almıyorum lafa bak 15,500 motora veriyorsun 500mü veremiyorsun böyle bir cümle soru olamaz ya.diğer bir konu ise 1000rr ben başlangıç motoru demedim kimisi tır kullanır taksile basit bir kaza yapar. kimi motor kullanır bisiklet kullanamaz. ben çılgınca bişey yaptığım farkındayım belki sadece kaza değil birine vurup yaralıya yada öldürede bilirdim(allah korusun).ama kullandıktan sonra bu makinanın uzay gemisi gibi abartanlarada söylüyorum bana hiçte öyle gelmedi tabi bu şahsi kanaatımdır.kimseyede örnek yada gidin 1000rrden başlayın demiyorum.

motoru izmir karabağlardan mehmet abiden aldım motor türk motorize birliğine üyeymiş daha önce. üzerinde amblemide var alırken hatta 200ccden vites nasıl değiştirlir onu bile unutmuştum:)saolsın mehmet abi gösterdi hatırladım:)

bide yukarıda bir arkadaş aklınca biliyor gibi birşey gevelemiş birinci viteste 1000rrlik motorda gaza abanda görelim ne oluyormuş bindiğin mobilyetlere benzemiyor bu kardeşim biliyorsan konuş bilmiyorsan sus.motor tabikide patinaj çekecek sen ne sandın?bi anlat bizde öğrenelim şahin doğanla bile birinci viteste gaza abandın mı patinaj çekiyor eyy allahım ne diyim ben artık.

kameraman
1000RR la başalayacak kadar hayata küsecek ne yaptınız acaba merak ediyorum.elbetteki beyin ıle bılek arasındaki iletişime de bağlı bana pek dogru karar gıbı gelmedı.isim vermeyeyim bı rahmetli vardı 1000rrla başlamıştı.bi arkadaşın cenazesınde tanışmıştık,kabri şile taraflarındaydı.ılk defa oyle yola cıkmıs ''bu ne guzel yol yaaa'' diyip basıyo. o gunden ıkı sene sonra rahmetlı oldu.inşallah böyle şeyler duymayız. bu arada hayırlı uğurlu olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eylesin ve olmayanlara da versin.

mehmet tufan
18 Mart 2011, 18:54
ahahhahahaha, ölümle dans diye buna derim.

rc_serhat
18 Mart 2011, 19:03
söylediğim gibi gaza basarsan ölümle dans edersin tabiki kendini kontrol etmelisin bu motorlar sen üstündeyken at gibi tepinip düşürmüyor seni herşey senin ELLERİNDE

jack hammer
18 Mart 2011, 19:14
http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/79462-murat-doganay-aye.html

rahmetli murat aydogan da 1000 cc alıp 2007-2008- ve 2009 model 1000rr ları pert ettikten sonra talihsiz bir kaza sonucu yaşamını yitirdi. kaldıki kendisini forumdan takip ettigim kadarıyla epey tecrübe edinmişti.

kendine hiçbir zaman gaz kontrolü benim elimde diye telkin verme

sat o motoru

senin yaptıgını aklı selim bir insan yapmaz makinanın son surati önemli degil önemli olan ürettigi tork ve sahip oldugu yaklaşık kilo başına 1 hp

litrelik makina aşırı bence al bitane 600 lük hiç olmazsa riski azaltırsın. ilerde duruma göre bakarsın litrelige.

şimdi bazı arkadaşlar 600 lügün geri kalır yanımı var diyecekler fakat 2-1 den büyüktür ne demek istedigimi herkes anlar sanırım.

mehmet tufan
18 Mart 2011, 19:37
250 bile çok kardeşim ne 600 ü ?
adam motosikletin trafikteki tepkilerinden bi haber..
125 cbr alsan o bile dev gelecek sana buraya yazıyorum..
1000 rr ı yatırmakla 125cbr ı yatırmanın bir olduğunumu sanıyorsunuz allaşkına..
en basit örneği, yatırdın 1000rr ı virazda yanlışlıkla milimetrenin yüzdebiri kadar gazı açarsın, ne dengen kalır ne artisliğin sonra sen bir yana motor bir yana..
akıllı olmak lazım !

rc_serhat
18 Mart 2011, 19:47
250 bile çok kardeşim ne 600 ü ?
adam motosikletin trafikteki tepkilerinden bi haber..
125 cbr alsan o bile dev gelecek sana buraya yazıyorum..
1000 rr ı yatırmakla 125cbr ı yatırmanın bir olduğunumu sanıyorsunuz allaşkına..
en basit örneği, yatırdın 1000rr ı virazda yanlışlıkla milimetrenin yüzdebiri kadar gazı açarsın, ne dengen kalır ne artisliğin sonra sen bir yana motor bir yana..
akıllı olmak lazım !

aslında doğru söylüyorsun dün viraj sayılmayacak eğrilerde bile çok zorlandım belki 30la filan döndüm ama nasıl bir korkuyla döndüm anlatamam en korktuğum şey zaten virajlardı arabada olsa virajlardan korkuyorum hele bide ilk bindiğim yüksek ccli bir motordayken kaybettiğim 2litre terin 1.5litresini viraj sayılmayacak kadar küçük eğrilerde kaybettim onun için ne olursa olsun bugün yarın kursa mutlaka yazılıcam

AYBERK
18 Mart 2011, 19:56
Arkadaşım iyi güzel yazıyor ve anlatıyorsunda...
Peki neden 1000RR aldın? Yada büyük cc motor aldın?
Ayrıca bu konuyu açarken hiç aklına gelmedimi bu tipte tepki veya cevaplarla karşılaşacağın???
Samimiyetine inanarak geçmiş olsun diyorum;ama yinede kalbim başka,beynim başka yorum yapıyor...

Ramazan Can
18 Mart 2011, 20:18
hayırlı olsun...............

rc_serhat
18 Mart 2011, 20:21
Arkadaşım iyi güzel yazıyor ve anlatıyorsunda...
Peki neden 1000RR aldın? Yada büyük cc motor aldın?
Ayrıca bu konuyu açarken hiç aklına gelmedimi bu tipte tepki veya cevaplarla karşılaşacağın???
Samimiyetine inanarak geçmiş olsun diyorum;ama yinede kalbim başka,beynim başka yorum yapıyor...

daha ilk üye olduğum günlerde konular açmıştım büyük motor almam çocukluğumdan beri gelen bir özenti ve heves eğer küçükken maddi durumum olsaydı belki ozaman bile alırdım bende yıllardan kalma bir heves bu

ozaktasi
18 Mart 2011, 20:24
Yazılanları,,paylaşılan fikirleri okudum,,yazacak bişi bulamadım..Hayırlısı olsun..

Repartitor
18 Mart 2011, 20:30
125 lik bi motorla basladım motor hayatıma.
tam 7 ay bindim. sattım 1 sene kadar motor almadım , kimsenin motorunada binmedim
komuşum 600F i vardı satıyordu içim gidiyor motora ama bi tarafım yemiyordu
tabiri caizse, binmeye.
kendi kendime dedim akıllı ol koskoca adamsın.. ufak ufak git zamanla istediğin olur.
nefsime sahip çıkdım , gittim gt250r aldım 1 ay geçmedi motoru ayağımın üstüne yatırıp ayağımı iki yerinden kırdım.
şimdi düşünüyorum eğer gt250r yerine 600f i alsaydım acaba o gün orada
sadece ayağımmı kırılırdı ? herşeyde bi hayır vardır.
dostum sana tavsiyem aklını basına devşir..

OguzhanCBR
18 Mart 2011, 20:47
O repsolla caddeden sağdan sağdan giden senmiydin :queen: aman dikkat kazasız belasız...

TutkuluAcemi
18 Mart 2011, 20:53
http://img703.imageshack.us/img703/5074/ltaklidii.png (http://img703.imageshack.us/i/ltaklidii.png/)

rc_serhat
18 Mart 2011, 20:56
O repsolla caddeden sağdan sağdan giden senmiydin :queen: aman dikkat kazasız belasız...

nerde gördün:)yoksa kafa mı buluyon

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:53 ----------

http://www.halimbaykus.net/capsler/ltaklidi.png

çokta fifi