PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayatımdaki ilk büyük motor ile korku dolu anlar

Sayfa : 1 2 3 4 [5]

ufuktan
07 Nisan 2011, 12:19
hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim.ama şuan iyi kullanıyorum tabiki prof filan değilim trafiğe filan artık rahat çıkabiliyorum yalnız virajlara hızlı giremiyorum tam viraja girdiğimde(hızlı olarak)içimde sanki virajı alamayacağım korkusu giriyor gazı aniden kestğimde bu sefer arka teker hafif kayma oluyor acayip korkuyorum o anlarda kendimi geliştiremedim hala şu viraj konusunda

Vallaha komedi :queen: :queen: billaha komedi :queen::queen: ... daha dur nettin hele acele etme

şimdi ben iyi kullanıyorum diyorsun ya :queen: yarın öbür gün ben artık tamam oldum diyeceksin viraja bi dalacaksın , daha önce tecrübe etmediğin bir kayma olacak , önüne virajda birşey çıkacak , yavaşlamak isteyeceksin :bounce:

o zaman anlayacaksın korkunun ne demek olduğunu, üçbuçuğun nasıl bir sayı olduğunu ...:farao::farao::farao:

sen çok biliyorsun maşallah bak ne güzel demişsin ;

hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim

irondark
07 Nisan 2011, 12:40
hiç binmediğin görmediğin anlamadığın bir motora binmenin nasıl bir korku olduğunu ben bilirim.ama şuan iyi kullanıyorum tabiki prof filan değilim trafiğe filan artık rahat çıkabiliyorum yalnız virajlara hızlı giremiyorum tam viraja girdiğimde(hızlı olarak)içimde sanki virajı alamayacağım korkusu giriyor gazı aniden kestğimde bu sefer arka teker hafif kayma oluyor acayip korkuyorum o anlarda kendimi geliştiremedim hala şu viraj konusunda

Viraj içinde gazı gesip arkanın kompresore binmesi icin devrin alt viteslerde baya yüksek olması lazım senin motorunda en kotu 1. viteste 160 gibi görebildigine gore senin korkman gereken o hızlarda gazı kesince motorun dikleşik viraj dışına çıkman olmalıdır.... Böyle bir deneyip düşmeden de yazıyorsan valla tebrikler....:cat:
Sana tekrar söylüyorum paraya kıy eğitim al en dogrusunu yapmısın büyük motor alıp ama eğitim şart... Yoksa bir daki yazını yatakta yapacak gibi gözüküyorsun...:queen:

halis
07 Nisan 2011, 15:46
inşallah gercekten 1000cc motorun yoktur hepsi fec tir yoksa bir kaza ve allah rahmet eylesin başlıgı çok uzak degil tabi benimde bu yazı cıkarıp birdahaki kışı görcegimde mechul ama senin yazdıklarını okuyunca sadece içim çız ediyor dün izmirdeki kaza topigine girdim 125 cc yazısını okuyunca he bu degilmiş dedim..

irondark
07 Nisan 2011, 15:56
inşallah gercekten 1000cc motorun yoktur hepsi fec tir yoksa bir kaza ve allah rahmet eylesin başlıgı çok uzak degil tabi benimde bu yazı cıkarıp birdahaki kışı görcegimde mechul ama senin yazdıklarını okuyunca sadece içim çız ediyor dün izmirdeki kaza topigine girdim 125 cc yazısını okuyunca he bu degilmiş dedim..

Fake olmasın halis abicim o::asker::

Atahualpa
07 Nisan 2011, 17:10
Halis hala inşallah yoktur diyorsun abicim yahu. Var adamın motoru. Hocası ile konuştum teyidini aldım. Çağatay Çağatay adamın adı ekle facebook da sen de konuş. Çocuk yapmış bir hata almış 1000 lik makine. Artık sorgulamak yerine tecrübe aktarma zamanı ki patlamasın sağda solda.

Acil112
07 Nisan 2011, 17:25

ben sana birşey söyleyeyim

"o motor seni kullanıyor"
:cherry::cherry::cherry:

A.Cenk Tuzun
07 Nisan 2011, 17:36
Arkadasim sen motorunu bir magazadan aldin degil mi?

Bende gecende gittim bir magazaya adamin tek isi ikinci el motor satmak, girdim iceri R6 bakicam dedim ve butcemi soyledim. 1-2 tane vardi elinde gosterdi. Adama 2 yildir amator kros kullaniyorum ancak pek trafik tecrubem yok, arastirdigim kadari ile de once 250 ile trafikte, virajlarda basla sonra 600 luk alirsin diyorlar sen ne dersin? adamin cevabi asagida; 1 kelime abarti yada ekleme yoktur,

- Arkadasim ne yaptin sen yaa, daha once birak kros motoru bisiklete bindiysen bu is tamam. Ne doktorlar geldi bana hic hayatinda motora binmemis, frenin, debriyajin yerini bilmiyorlar, onlara kros motorla dukkanin onunde iki dur kalk yaptiriyorum debriyaji ogretiyorum, sonra binip 600`luk makinaya gidiyorlar. Bu makina sana cok uygun... Ilk 15 gun fazla gaza asilma yeter...

Eeee iste durum bu, sanada 1000lik gommusler. Maalesef bu makineleri satan arkadaslarin (hepsinin degil tabiki) zihniyeti bu, aman dikkat et kazasiz belasiz...

halis
07 Nisan 2011, 17:39
Halis hala inşallah yoktur diyorsun abicim yahu. Var adamın motoru. Hocası ile konuştum teyidini aldım. Çağatay Çağatay adamın adı ekle facebook da sen de konuş. Çocuk yapmış bir hata almış 1000 lik makine. Artık sorgulamak yerine tecrübe aktarma zamanı ki patlamasın sağda solda.

bilmiyorum ben kendimi tecrübeli görmüyorumki ona aktarayım.
ben bu işi ögrendim dedigimde hep kaza yaptım ve şu anki makine ile kaza yaptımı sag kalırmıyım bilmiyorum o yüzden ben tecrübesiz biriymiş gibi kulanıyorum..(bu arada ben tamı tamına 25 yılık motor kulanıcısıyım)
her türlü motor kulandım mobiletten kros olsun endru olsun scoter ve sopar da
kulandım ama halla acemiyim ben :P

irondark
07 Nisan 2011, 18:17
bilmiyorum ben kendimi tecrübeli görmüyorumki ona aktarayım.
ben bu işi ögrendim dedigimde hep kaza yaptım ve şu anki makine ile kaza yaptımı sag kalırmıyım bilmiyorum o yüzden ben tecrübesiz biriymiş gibi kulanıyorum..(bu arada ben tamı tamına 25 yılık motor kulanıcısıyım)
her türlü motor kulandım mobiletten kros olsun endru olsun scoter ve sopar da
kulandım ama halla acemiyim ben :P

Üzülme CSS de ögretecekler birsey sana olmadı ben takviye veririm canım cigerim...:cherry:

OguzhanCBR
07 Nisan 2011, 18:40
Bende şahit oldum gözlerimle çocuğun birine r6 sattılar debriyajın yerine bilmiyo geldi biri motoru götürdü ben öğretecem dedi sana :) adam işin parasına bakıyo tabi kimi bulursa ver...

rc_serhat
18 Nisan 2011, 00:35
arkadaşlar k.bakmayın konuyu tekrar hortlatmamın nedeni önemli bir soru olacaktı.motoru aldığım ilk günden beri ortalama 380km yol yaptım ortalama 100-110kmde 50tl lik benzin alıyorum depoda neredeyse damla kalmayana kadarda almıyorum.bu bana hiç normal gibi gelmedi yani ortalama 500 kuruşmu yakıyor kmde bu imkansız olması lazım zaten hep şehir içinde kullanıyorum otobana çıksam bile en fazla 80-100.le gidiorum demek şöyle 200filan yapsam 1milyon yakacak kmde?bu nasıl iştir normal bişey mi bu?son iki defa benzin alışımda km sayacını tuttum bir keresinde 104 diğerinde 111 km filandı yakıt almıştım.yani dediğim gibi ortalama 100kmde 50tl yakıyor

Acil112
18 Nisan 2011, 00:45
yakıtın çoğu aragazına gidiyor olmasın? benzinin havaya gidişi kulağa hoş gelir ya:)

Zippo's
18 Nisan 2011, 00:45
arkadaşlar k.bakmayın konuyu tekrar hortlatmamın nedeni önemli bir soru olacaktı.motoru aldığım ilk günden beri ortalama 380km yol yaptım ortalama 100-110kmde 50tl lik benzin alıyorum depoda neredeyse damla kalmayana kadarda almıyorum.bu bana hiç normal gibi gelmedi yani ortalama 500 kuruşmu yakıyor kmde bu imkansız olması lazım zaten hep şehir içinde kullanıyorum otobana çıksam bile en fazla 80-100.le gidiorum demek şöyle 200filan yapsam 1milyon yakacak kmde?bu nasıl iştir normal bişey mi bu?son iki defa benzin alışımda km sayacını tuttum bir keresinde 104 diğerinde 111 km filandı yakıt almıştım.yani dediğim gibi ortalama 100kmde 50tl yakıyor

Yahu sen bırak benzini cartı curtu :P Madem hiç bilmediğin bi motoru alcak kadar çok paran var,kıymetsizde canın var.Birazda eğitimine para ver.Cami yaptırıp namaz kılmayı bilmemek gibi birşey bu :queen:

COQ
18 Nisan 2011, 00:53
100km de 9-10 lt civari yakmasi lazim.
Parayla degil de litreyle ölçersen, daha mantikli olacak.

sozyurt
18 Nisan 2011, 01:10
Tabiikide yakacak yoksa nasıl 15000 devir çevirip nasıl 3 saniyede 100 km reye çıkacak nasıl hemen tekere gelecek.Benim falkon bile asılınca 6 litre gibi yakıyosa 1000 lik motora az bile.Şikayetler erken başladın hayırdır kardeş.Ekonomiyi unut bence bu motorlarda.ALLAH göstermesin ama eninde sonunda düşüp granajlara yada dijitale bi zarar verdiğinde yapacağın masrafı daha çok önemse bence.Tabi temennim olmasın.Bu arada hayırlı olsun ağız tadıyla binersin umarım.

rc_serhat
18 Nisan 2011, 01:29
yakıtın çoğu aragazına gidiyor olmasın? benzinin havaya gidişi kulağa hoş gelir ya:)

evet çok aragaz yapıyorum hatta korkuyorum motora bişey olacak diye:)ama napalım bizimkiside züğürt tesellisi diyelim korkuyorum hız yapmaya aragazla kendimi tatmin etmek gibi bişey işte.ama yinede çok yakıyor yav:)demek çeşmeye gidip gelsem(hiç gezmeden düz)100tl yakacak vay anasını:)

Blacklove16
18 Nisan 2011, 01:36
O motorda en ucuz şey ampuldür...Allah göstermesin 1 grenaj kırıldığı zaman ne olacak ? Benzin parası bile çok geliyorsa..Sat o motoru...Sen düşmesen bile,farzet olduğu yere devrildi bi şekilde ? Yada tanıdığın birine verdin kaza yaptı...Büyük Japon,büyük para...Yen le satın almıyoruz ucuz olsun Türk Lirası ile alıyoruz...Anlayan anlar

BURAK5858
18 Nisan 2011, 01:56
vay arkadaş topicteki mesajlara bakmaktan uykum geldi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin......şeytanın bol olsun diyelim galiba sen yaşam ve ölüm arasındaki ince cizgide geziyon kumar oynuon abiiii...

exile
18 Nisan 2011, 02:12
..................

mınçıka_35
18 Nisan 2011, 02:19
Ya bu yüksek cc'li yarış motorları çok fena aletler.Seni üstünden atmak için elinden geleni yapıyor veletler:)Artı bu kadar çok benzin yiyorsa kıyısından köşesinden geçmem:cherry:Zira km de 50 kuruş yakıyorsa bu motorun 2-3 yıllık masrafını düşünemiyorum.Muhtemelen 1 oda 1 salon ev alırsın:)

Nfs
18 Nisan 2011, 03:33
Kahramanlara git eli yüzü düzgün motorcu abilerimize bir danış derim.

Özer
18 Nisan 2011, 09:55

Git bir Scooter al..daha az yakar şehir içinde...SS senin neyine yakıtı düşüneceksen:bounce:

ramizan83
18 Nisan 2011, 10:29
BAYAKI COK YAKIYOR SENIN motor kesın teknık bir arıza var tamırcıye gıdıp sorman lazım:))))))

mito22
18 Nisan 2011, 16:59
bana 600 cc motor vercekler gaza dokanmaya korkarım :queen:

architect
18 Nisan 2011, 17:11
Cumartesi Burak 21 in önünde gördüm motoru ters yönde bırakmışsın kaskı çıkardıktan sonra bir oflaman vardı, dedim bu kadar pişman olmuş olamaz herhalde demek ki yakıta takılmışsın bu seferde :)

takendy
18 Nisan 2011, 17:24
ilk başlarda estin gürledin filan ama anlamaya başladın kazın ayağı öyle olmadığını ,
şimdi çok yakmanın yada doğru bir tabirle yavaş gitsende devirli kullanıyormuş gibi yakmasının sebebi senin yanlış kullanımından kaynaklanıyor.

tabi ikinci periyotta farklı problemlerle karşılaşacaksın ,
şöyle ki 2.000 km. daha tecrüben olduğunda düzensiz çalışma , ilk marşta almama , aşırı ısınma , egzostta patlama vb. gibi sorunlar için konuşuyor olacağız.

Felon
18 Nisan 2011, 17:49
Bu ilandaki adamın dediğine göre zx6r 100km de 4.5litre yakıyor. herkes 250cc motorlarını çöpe atsın 600cc racing alalım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kawasaki-ninja-zx6r-636-46969453/detay/

takendy
18 Nisan 2011, 17:51
Bu ilandaki adamın dediğine göre zx6r 100km de 4.5litre yakıyor. herkes 250cc motorlarını çöpe atsın 600cc racing alalım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kawasaki-ninja-zx6r-636-46969453/detay/

idareli kullanılırsa evet aşağı yukarı o kadar yakar ama lanet olasıca idareli kullanılmıyor hep bol kepçe

Felon
18 Nisan 2011, 17:55
idareli kullanılırsa evet aşağı yukarı o kadar yakar ama lanet olasıca idareli kullanılmıyor hep bol kepçe

iradeli kullanılırsa cidden bu rakamlara düşülebiliyormu?
peki sürekli düşük devirde kullanılmasının motora ne gibi dez avantajları olur?

takendy
18 Nisan 2011, 18:24
iradeli kullanılırsa cidden bu rakamlara düşülebiliyormu?
peki sürekli düşük devirde kullanılmasının motora ne gibi dez avantajları olur?

yüksek devirli motorlar sürekli düşük devirde kullanılırsa motor kurum bağlar üst solunum yolu enfeksiyonu (üsye) nedeniye şiddetle öksürür , ciğerinde ciddi hasarlar baş gösterir.:cherry:

Breton125
18 Nisan 2011, 20:31
peki arkadaşım bu adamın çarptığı senin çocuğun -anan-baba-eşin-sevgilin vs biri olsa hala aynı duygularımı paylaşacaksın? lanet olsun ülke bu hale geldi işte. paran varsa herşeyi yaparsın sanane diye biliyoruz.

hiç ağlayıp sızlanmayalım trafikte görmüyorlar, sıkıştırıyorlar vs diye. parası olan alıyor arabayı istediğini yapar sizene........

Arkadasım adamın ehliyeti var motoru var daha neyi olması lazım kaskını eldivenini takıyo resimlerde gordugumuz gibi.ben motoru ilk sürdüğümde 125cc minskler var belki bilir cogu kişi bilir o motoru sanki bana ucak gibi geldi ama 1 2 3 4 tur attıktan sonra insan ister istemez alısıyor önemli olan o alısmaya kadar dikkatli sürmek.hata yaparsan her motorda yaparsın motorla alakası yok gazı az acarsan yavas gidersin cok acarsan cok gidersin adam 30la gidiyorum diyor hiçkimse inanmıyor motoru oldugunada inanmıyolardı adam resimleri koydu hala ruhsatını cek koy diyenler bile var.

rc_serhat
18 Nisan 2011, 23:23
Cumartesi Burak 21 in önünde gördüm motoru ters yönde bırakmışsın kaskı çıkardıktan sonra bir oflaman vardı, dedim bu kadar pişman olmuş olamaz herhalde demek ki yakıta takılmışsın bu seferde :)

ondan değil şöyle 30 küsür km gittiğimde bileklerim çok ağrıyor bütün yük bileklerime biniyor galiba ama bileklerime vermediğimde bu sefer belim ağrıyor oflamam bileklerimin ağrısındandır geçenlerde 70küsür km yol yaptım bir kaç defa pınarbaşına oraya buraya gittim motordan indim eve gittiğimde 12 küsür saat uyumuşum yorgunluktan:)

Zippo's
18 Nisan 2011, 23:30
:Pşu motorun bana plakasını versene ruhsat senin üstüne nasıl olsa buraya yazmaya bilirsin ozeldende olur...

Yok artık daha neler yahu.Abi S1000RR'ın var ne istiyorsun daha var işte adamın motoru:queen: