PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yayalar...

RamonRojo
17 Mart 2011, 20:41
İl merkezlerinin bilemem ama ilçelerde böyledir gibime geliyor.Adamlar beni gördüğü halde çekilmiyor.Kadının biri beni gördüğü halde üzerime doğru yürüyor.Hatta dayım yolda duran kadınlara tampon değdirmiş yetmemiş camdan çekilin diye bağırmış kadın başka yerden git demiş(şaka gibi ama gerçek)Yani arabaların bile iplenmediği yerdeyim.Sonra yaptığım yolculuğu paylaşıyorum şehir içinde düşmekle dışında düşmek bir olur mu diyorlar.Kaza yapalım iyide şehir içinde çarptığımız insanın dırdırını kim çekecek adam zaten çekilmiyo bana pabuç bırakır mı?Ben şehir dışında kaza yapmaya razıyım böyle şerefsizlere çarpıp zarar vereceğime varsın bana daha büyük zarar gelsin şehir dışında...

gokmenkurt
17 Mart 2011, 20:50
adananında bazı yerlerde bunun gibileri var. çok sinirlendiğim zaman sen bilirsin deyip bağırtıyorum motoru mecbur çekiliyor

Blackeagletr
17 Mart 2011, 20:50
biraz uzağındaysan hızlanıyomuş gibi debriyaja basıp boşa gaz ver bak nasıl çekiliyorlar. tabi yaşlılara böyle şeyler yapmak yerine geçmelerini beklemek gerekli. yani ne biliyim yoldan çekilmiyorlarsa dokununca bile başka yerden git diyolarsa başka ne yapılabilir ki. başka ne fikirler gelcek merak ediyorum

COQ
17 Mart 2011, 20:58
Adam körse?
Sagir dilsizse?

yürekçe
17 Mart 2011, 21:05
Adam körse?
Sagir dilsizse?

aptal değilse zaten yoldan yürümez...
yok, tüm bunların üstüne bir de aptalsa zaten çok yaşamaz, ekoloji onu gömer :cherry:

MotoGT
17 Mart 2011, 21:05
Bende kaldırımdan giden motosiklet sürücülerine illet oluyorum. (genellikle kuryeciler oluyor.) Yahu bazen yürürken öyle bir şaşırıyorum ki. Aslında hem yayalar hemde motosiklet sürücüleri birbirilerine saygılı davranmıyorlar:)

Felon
17 Mart 2011, 21:08
benim sorunum kaçmamaları değilde kaçarken kararsız kalıp ne yapcaklarını şaşırmaları çok tehlikeli oluyo. bi ileri adım atıyo bi geri,yahu kardeşim bi panik yapma sabit bi yöne gitde bende tersine manevra yapıyım geçiyim:mrgreen:

otopsici
17 Mart 2011, 21:09
ben direk yol veriyorum arkadaş artık hazreti yusuf sabrı geldi bana
o kadar uğraştım nafile ne uğraşacam yavaş yavaş tın tın kendini üzmeye değmez

DarkArchAnGeL
17 Mart 2011, 21:11
bir ara gazla yetiyor ..yusuf modu aktif

serimotorcu
17 Mart 2011, 21:12
Şu boşta gaz verme olayını çok yapıyorum. Başka türlü çekilecekleri yok.
Ya insanlar neden bu kadar rahat hiç anlayamıyorum.
Hızla geldiğimi gördüğü halde aheste aheste yolun ortasına çıkıyor hiç istifini bozmadan.
9 canlı heralde bunlar.Neyine güveniyorlarsa.Yaşlı,zor yürüyenler,çocuklar hariç tabikide.
Şehiriçinde 5-10 saniyede bir korna ve sellektör hiç durmadan çalışır bende.

MkD
17 Mart 2011, 21:19
benim sorunum kaçmamaları değilde kaçarken kararsız kalıp ne yapcaklarını şaşırmaları çok tehlikeli oluyo. bi ileri adım atıyo bi geri,yahu kardeşim bi panik yapma sabit bi yöne gitde bende tersine manevra yapıyım geçiyim:mrgreen:

evet bende çok yakalamaca oynuyorum öyle :mrgreen:
şaka bir yana şehir içi zor herbiri farklı hareket ederken verecekleri tepkiyi önceden okumak kolay olmuyor
daha önceden bende yaya geçitlerinde benzer hareketler yaptıklarından şikayet ediyordum
nerede o günler :) artık nereden bulurlarsa atlıyorlar yola bahar geldi havalar ısındı :mrgreen: ondan oluyor diye tahmin ediyorum
şehir dışından gelenler panikliyor zaten arabanın üstüne atlayan onca insanı görünce olduğu yerde kalıyor adamlar

F54
17 Mart 2011, 21:26
ben hiç kızmıyorum nede olsa arada bende kaldırımdan gazlıyorum ne yapalım insanlık hali işte 200 metre yere gideceğim diye 2 km yol dolanmak gereksiz geliyor kesin onlarda ben gibi kestirme yolu kullanıyordur

Felon
17 Mart 2011, 21:31
evet bende çok yakalamaca oynuyorum öyle :mrgreen:
şaka bir yana şehir içi zor herbiri farklı hareket ederken verecekleri tepkiyi önceden okumak kolay olmuyor
daha önceden bende yaya geçitlerinde benzer hareketler yaptıklarından şikayet ediyordum
nerede o günler :) artık nereden bulurlarsa atlıyorlar yola bahar geldi havalar ısındı :mrgreen: ondan oluyor diye tahmin ediyorum
şehir dışından gelenler panikliyor zaten arabanın üstüne atlayan onca insanı görünce olduğu yerde kalıyor adamlar
panikleyen görünce en iyisi durmak ama duracak mesafe yoksa gerisi şansa kalıyo artık:queen:

HasanSabbah
17 Mart 2011, 21:57
Güzel memleketimin şirin ilçelerinden birisinde şöyle bir hikaye anlatırlar;

Oralı olmayan bir devlet memuru otomobiliyle ilk defa ilçe merkezine gitmiş. Çarşı merkezinden geçen yolun tam ortasında birisi durmuş laflıyor bir başkasıyla. Korna çalmak, camdan ikaz etmek fayda etmemiş vatandaşın yolun ortasından çekilmesine. Dayanamayıp inmiş arabasından ve amcaya niye yolun ortasından çekilmediğini sormuş hiddettle. Amca hiç istifini bozmadan; "farzetki ben bir ağacım" demiş..

overcloud
17 Mart 2011, 22:06
tamda bugün yaşadığım enstantaneye uygun bir konu olmuş..

bugün az kaldı bi yaya'ya çarpıyordum.

adam önce bana doğru baktı (bu arada bende bir dolmuşla yanyana gidiyorum ama amacım dolmuşu geçmek. herif yolu kapatmış 15'le tın tın gidiyor, babasının tarlası ya!) sonra kaldırımdan yola doğru bir adım attı. sonra geri kaldırıma çıktı. buraya kadar herşey normal. aramızda 3 metre kala karşı kaldırıma doğru depar atıp yolun ortasına kadar geldi, karşı kaldırıma 2 metre kala bana tekrar baktı, fikrini değiştirip geri dönmeye çalıştı (kardeşim 3 adım daha atsan yolun diğer tarafındasın niye geri dönersin..). baktı olacak gibi değil ben bu motosikleti nasıl engellerim diye düşünüp tam karşımda dikilmeye karar verdi.

Hah a.k. çarptık derken 35cm kala geriye doğru moonwalk yaparak çarpışmadan kurtuldu.

yanından geçerkende "yavaş gitsene lan" diye fırça çekmeyide ihmal etmedi.

halbuki hızım 50 idi ama arkamdan gelen dolmuş 15km ile yolu işgal ettiği için ona aldandı sanırım.

böylece öğrenmiş oldumki öküzleri sadece kırmızı renk değil, yeşil renkte çekiyormuş.

eTo1903
17 Mart 2011, 22:17
valla kimse arkamdan yermesin sövmesin. eşimle birlikte motorla gezerken motor tınlamaz bir bayana denk geldim. Geldiğimizi göre göre yoldan çekilmedi bana da geriye kalan arkadan ufak bir tekme atmak kalmıştı ama maalesef onu da yapamadım halen içim gidiyor :pr:

yasdal
17 Mart 2011, 22:28
yol hakki her zaman yayadadir. tartismaya gerek yok.

eTo1903
17 Mart 2011, 22:35

ana cadde de mi ? Hiç sanmıyorum.

Ramazan Can
17 Mart 2011, 22:44
çoook var böyle insanlar... ben genelde yol veriyorum...

eTo1903
17 Mart 2011, 22:50
kaportam olsa vermeyecem de kaportam yok maalesef yol vermek zorunda kalıyoz :pr:

overcloud
17 Mart 2011, 23:02
mesele yol vermekten çok yayaların motosikletleri trafikteki bir araç olarak algılamamaları. yol vermişim vermemişim benim için dert değil, yol vermekten gocunmam :)

işçi
17 Mart 2011, 23:18
ramonrojo kardeş tamam sen kesin karacabeydensin ula bunları her sokağa serpiştirmişler burda yaav:))

DreaM_34
17 Mart 2011, 23:32
Küçücük motor canım koca yola sığamıyo mu azcık yandan geçsin (!)

Zihniyeti vardır türk milletinde..

RamonRojo
17 Mart 2011, 23:35
Aynen öyle Karacabey'deyim.İllerde pek olmaz sanıyordum ama bayağı şikayetçi olan varmış yayalardan.Herhalde motosiklete çarpılmayı göze almakla alakalı olsa gerek te biliyosun bizim burada arabalarıda sallamıyorlar.

kartal1439
17 Mart 2011, 23:39
Benim de başıma çok geliyo böyle olaylar. Baktım çekilmiyolar bi ara gaz veriyorum hepsi durakalıyo, yolda bana tabiki. Bikeresindede yayanın birisine dokumdurdum motoru, aklımamı geldi motorda olduğum adama dedimki, isterseniz hastaneye götüreyim si<zi, adam bana ne dese iyi motorumdan kastederek ' bununla mıgötürcen beni, git olum işine' dedi. zaten yavaştım. hata da ondaydı hatasını kabul etti.

izm35
17 Mart 2011, 23:41
askerde şoförüm,malatyada mahalle arasında pikapla gidiyoruz yanımda başçavuş var,45-50 yaşlarında bi amca yolun ortasından aheste aheste yürüyor,arkasından korna çalıyorum tınladığı yok.dibine doğru yaklaşınca,baççavuş:amca iki saattir korna çalıyoruz neden kenara kaçmıyorsun deyince,adam ne dese beğenirsiniz,şöyle ağırdan arkasına dönüp;GAÇAYIMDA GORKAK.MI DESİNLER BEYİM, demezmi...

serimotorcu
18 Mart 2011, 01:52

Evet.Ama onlarda bu iyi niyeti suistimal ediyorlar sanki.Aşırı rahatlar bu konuda. Hak onlarda ama iyice tepemize çıkacaklar.
İlerde gelişecek bunlar evrim geçirecek.Ambulans bile gelse yoldan çekilmeyecekler. :pr:

cemtoygar
18 Mart 2011, 02:00
ne olursa olsun, dünyanın gelişmiş bütün ülkelerinde yaya yola adımını attığında durmak ve hoşgörüyle yayanın karşıya geçişini beklemek zorundasın. insanlıktan pay alan tüm dünya ülkeleri için böyle. 5 saniye daha önce gitmek için hiç bir insanın canı tehlikeye atılamaz, bu kabul edilemez. sonuçta durduğunuzda en fazla 5 saniyenizi kaybedeceksiniz.

Slayerrr
18 Mart 2011, 02:16

O görüntünün hastasıyım :mrgreen: Hızlıca kaçarken aniden yön değiştiren hamamböceklerini hatırlatıyorlar :queen:

MotorKafa
18 Mart 2011, 02:55
Diğer yorumları okumadım ama arkadaş ne zaman güngören sınırları içine girsem aynı muhabbet ordada oluyor.
Ulan bi çekil yoldan be insan !
Çekilmeni geçtim en azından beni göre göre yola atlama !
Hadi onu da yaptın bari çocuğunu sürükleme yanında ! :pr:
2010un güngöreninde olacak işmi :queen: