PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynalar

Sayfa : [1] 2

dj_karizma
19 Ocak 2011, 02:01
Motordaki aynalarımı söksem bi cezası varmı ? hiç kimsede yokta .

AzRaİL42
19 Ocak 2011, 02:14
Cezası Var Haddi Pahalı Bir Cezası Var Bende Ayna Kullanmayı Sevmeyen Birisiyim Apaçilikten Deil Sürüşü Etkilediği Şöförü Yanılttığı İçin Cisimleri Yakın Gösteriyor Aynaya Bakarken Önündeki Çukuru Göremiyosun En Güzeli Kafanı Çevirip Bakıp İşini Sağlama Almakta Aynasız 3 Sene Motor Kullandım Polisler Sadece Aynalar Nerde Die Sordu Bende Gereken Yanıtı Werdim Ceza Kesmediler Ama Cezasının Pahalı Olduğunu Duymuştum.

dj_karizma
19 Ocak 2011, 02:18
saoLasın kardeş verdiğin cevap neydi merak ettim doğrusu ßende onu diyim durdururlarsa :)

MotorKafa
19 Ocak 2011, 02:41
Cezası Var Haddi Pahalı Bir Cezası Var Bende Ayna Kullanmayı Sevmeyen Birisiyim Apaçilikten Deil Sürüşü Etkilediği Şöförü Yanılttığı İçin Cisimleri Yakın Gösteriyor Aynaya Bakarken Önündeki Çukuru Göremiyosun En Güzeli Kafanı Çevirip Bakıp İşini Sağlama Almakta Aynasız 3 Sene Motor Kullandım Polisler Sadece Aynalar Nerde Die Sordu Bende Gereken Yanıtı Werdim Ceza Kesmediler Ama Cezasının Pahalı Olduğunu Duymuştum.

Aynaya bakmak yerine kafanı çevirince nasıl görüyorsun önündeki çukuru ?

Kelleci
19 Ocak 2011, 02:42

Aynalar arkandaki trafik durumunu ve kısmen de olsa yanlarını görebilmen için dir.Benim arkamda ve yanımda gözüm var gerek yok dersen olabilir.Aksi durum Kasksız 200 km hızla giderken 2 gözüne parmak atmaya benzer.:rendeer:

anil89tas
19 Ocak 2011, 02:42
cezası yok.polis gelirse yanına ceza maddesini göster de hiç bişey yapamaz.ama kaza yaparsan bizi bağlamaz bu durum :queen:

dj_karizma
19 Ocak 2011, 02:54
Aynalar arkandaki trafik durumunu ve kısmen de olsa yanlarını görebilmen için dir.Benim arkamda ve yanımda gözüm var gerek yok dersen olabilir.Aksi durum Kasksız 200 km hızla giderken 2 gözüne parmak atmaya benzer.:rendeer:

200 KM mi :D Ozaman çıkartabiLirim çünkü motorum 80 den yukarı bazen çıkıyo :D sonra tıkanıyo

kanucan
19 Ocak 2011, 02:56
200 KM mi :D Ozaman çıkartabiLirim çünkü motorum 80 den yukarı bazen çıkıyo :D sonra tıkanıyo

Aynaları çıkart garanti ediyorum 120 yi görürsün. :P

dj_karizma
19 Ocak 2011, 02:57
Aynaları çıkart garanti ediyorum 120 yi görürsün. :P

Kesin görürüm TersdeN ama :D :queen:

anil89tas
19 Ocak 2011, 03:01
tersten göreceğini bile bilen neden tersten bakmayı deniyorsun?hiç kullanmayacak kadar ustalaştıysan sök.ben antalyada bir apaçi gördüm, kask, ayna, sinyal hak getire elemanda.ama yolda giderken dönüp arkasına bakıyor ama motor sağa sola kesinlikle oynamıyor o sırada.ben denedim, yarım metre çıktım yoldan.sen bilirsin.akıl alma kimseden, bildiğini yap

Kelleci
19 Ocak 2011, 03:01

Farketmez:)Göz senin parmaklar senin:cherry:

yürekçe
19 Ocak 2011, 03:03
sen bu soruyu sormak için mi kayıt açtırdın?

Kelleci
19 Ocak 2011, 03:06
sen bu soruyu sormak için mi kayıt açtırdın?

:cherry::cherry::cherry::cherry::cherry::cherry:

dj_karizma
19 Ocak 2011, 03:06
tersten göreceğini bile bilen neden tersten bakmayı deniyorsun?hiç kullanmayacak kadar ustalaştıysan sök.ben antalyada bir apaçi gördüm, kask, ayna, sinyal hak getire elemanda.ama yolda giderken dönüp arkasına bakıyor ama motor sağa sola kesinlikle oynamıyor o sırada.ben denedim, yarım metre çıktım yoldan.sen bilirsin.akıl alma kimseden, bildiğini yap

tersten görme işin şakasıydı. ben ustalaştım diyebiLiorum ama kazanın ne zaman geleceği belli olmaz tabiki.motorun şekLini ßozuyo geyik gibi oluyo motorun önü. ßende antalyalıyım sende antalyadasın galiba. hiç kimsede ayna görmüyorum bende ceza yoksa çıkarıorum aynaları :)

anil89tas
19 Ocak 2011, 03:13
çıkar kanka.hatta bana ver.benimkilere bişey olursa takarım :mrgreen: aynasız ve kasksız binmedim Allah'a şükür motora.seçim senin

dj_karizma
19 Ocak 2011, 03:16
çıkar kanka.hatta bana ver.benimkilere bişey olursa takarım :mrgreen: aynasız ve kasksız binmedim Allah'a şükür motora.seçim senin

:D benim aynalar çok küçük gelir senin motora

Acil112
19 Ocak 2011, 03:50

Sana ayna şart! Arkayı görmek istediğinde kafanı çeviriyorsun tamam. Ama o hızla giderken ikide bir arkandan selektör yapacaklar o zaman ayna şart.

dj_karizma
19 Ocak 2011, 03:53
Aynaya bakmak yerine kafanı çevirince nasıl görüyorsun önündeki çukuru ?

:queen: :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:50 ----------

Sana ayna şart! Arkayı görmek istediğinde kafanı çeviriyorsun tamam. Ama o hızla giderken ikide bir arkandan selektör yapacaklar o zaman ayna şart.

evet hakLısın, Selektör ve Korna basanlara uyuz oluorum Sol şeritte ilerlerken sağ Şeritten gidersem yoL bozuk veya başka bi araç ağır ilerliyor Sanki soL şerit sadece arabalar için yapıLır.:pr:

Olcan138
19 Ocak 2011, 04:48
evet hakLısın, Selektör ve Korna basanlara uyuz oluorum Sol şeritte ilerlerken sağ Şeritten gidersem yoL bozuk veya başka bi araç ağır ilerliyor Sanki soL şerit sadece arabalar için yapıLır.:pr:

Hmmm... :cherry:

remzi_39
19 Ocak 2011, 04:56
Hey Allahim.. :pr:
Aynalari cikar kardesim..
Önündeki cukurlari görmene engel oluyorsa cikar hemen aynalarini... :pr:
Hem bu aynalar nasil engel oluyor görüsüne bizede anlat..
Bizlerde cikaralim su aynalari...
Zaten bir ise yaradiklari yok o meretlerin... :)
Senin gibi kafamizi cevirip bakariz.. :cherry:

Bizim Peter burada ehliyetsiz babam motorumu ittirebilirmi diye soruyor, yurdum insaninin sordugu soruya bak... :pale:

Aslinda girmiyecektim böyle polemige artik ama duramiyorum yine.. :pr::pr:
Ama okuyunca nutkum tutuluyor...

Yahu biri cikipta su arkadaslara aynalar ne ise yariyor bir anlatsin..
Ben kalbini kirmadan anlatamiycam cünki....

anil89tas
19 Ocak 2011, 05:06

Bizim Peter burada ehliyetsiz babam motorumu ittirebilirmi diye soruyor, yurdum insaninin sordugu soruya bak... :pale:

remzi abicim neden yıpratıyorsunki kendini ::baaas:: yukarıda birsürü cevap verildi.çıkarma sebebi karizmayı çizmesi.yani bizim ona "sen böyle de yakışıklısın.hadi aslanım lütfen çıkarma aynanı" dememizi bekliyor sanırım güzel kardeşim.yada bizimle dalga geçip eğleniyor pc karşısında

SeMpaTuRk77
19 Ocak 2011, 05:07
ahhh aynalar ahh :) abi benim motorum da aynasız :) ama cidden gidonun üzerinde çok saplama gibi duruyolar hoşuma giden bişiy bulamadım hala :) aynasız motor kullanıyorum 8 9 aydır
ama şaka bi yana ayna gerekli sevmesemde görüntü kirliliği yaratmamak için ayna takmıyorum kısa kron güzel 2 ayna bulursam gidonun üzerinde anten gibi durmayanlardan alır takarım :) 120 km ile orta şeritte seyrederken biraz daha yüklenip önümdeki aracı sollamaya çıkana kadar 3 4 kez arkaya bakıyorum kafamı çevirip saçma bi durum hatta bu yüzden bi kaza da atlattım şanslıydım :) gereksiz olsa neden ayna koysunlar çinden abd ye kadar üretilen bütün motorlara !! :D çıkartma sen kardeşim sev aynalarını alış onlarla yaşamaya :)

anil89tas
19 Ocak 2011, 05:10
ahhh aynalar ahh :) abi benim motorum da aynasız :) ama cidden gidonun üzerinde çok saplama gibi duruyolar hoşuma giden bişiy bulamadım hala :) aynasız motor kullanıyorum 8 9 aydır
ama şaka bi yana ayna gerekli sevmesemde görüntü kirliliği yaratmamak için ayna takmıyorum kısa kron güzel 2 ayna bulursam gidonun üzerinde anten gibi durmayanlardan alır takarım :) 120 km ile orta şeritte seyrederken biraz daha yüklenip önümdeki aracı sollamaya çıkana kadar 3 4 kez arkaya bakıyorum kafamı çevirip saçma bi durum hatta bu yüzden bi kaza da atlattım şanslıydım :) gereksiz olsa neden ayna koysunlar çinden abd ye kadar üretilen bütün motorlara !! :D çıkartma sen kardeşim sev aynalarını alış onlarla yaşamaya :)

kardeş benim motor da chopper.plastik, oyuncak gibi ayna var üstünde.ben de yeni ayna arıyorum ama bu arada eski aynalar hala üstünde :wiinkk: bulursan bana da link atar mısın :bounce:

SeMpaTuRk77
19 Ocak 2011, 05:12

haydar dümen gibi yazmıssın valla :) ayna candır ne gerek var çıkarmaya arkana bakmak dikkat dağıtır gözün yolda olmalı motor tepesinde sağa sola bakılmaz :) aynaya süslenirken baktığın gibide bakılmaz motor üstünde sadece anlık bakılır :) arkandaki araçta neler oluyo die film izler gibi kullanmak deildir aynaların amacı soruyu soran kardeşim aynan varken bırak takılı kalsın hakikaten kullanmaya da alıştr kendini en iyisi budur :) 80 km demişssin bisikletten düşüp hayatını kaybedenler var tedbirini al sonra pişman olma güzel kardeşim

remzi_39
19 Ocak 2011, 05:16
remzi abicim neden yıpratıyorsunki kendini ::baaas:: yukarıda birsürü cevap verildi.çıkarma sebebi karizmayı çizmesi.yani bizim ona "sen böyle de yakışıklısın.hadi aslanım lütfen çıkarma aynanı" dememizi bekliyor sanırım güzel kardeşim.yada bizimle dalga geçip eğleniyor pc karşısında

Yahu yorumlari okudunmu sinirinden diye bana bir sorsana.. :P
Birkacini okudum..
Wallahi...

Cevaplar verildi bunuda biliyorum.. :pr:
Sakinleseyim ben bir...
Ve yorumlari bastan sona okuyayim... :cherry:

Bu forum beni birgün öldürecek... :cherry:

anil89tas
19 Ocak 2011, 05:28
iyi birşey söyleyeyim.korumasız hatta ve hatta safebet kaskla motor süren ben kış boyu ekipman biriktirdim.bu forum bana çok şey kattı.bilgisini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum

http://www.motosiklet.net/forum/taziye-tebrik-ve-kutlamalar/85002-ogrenci-evi.html

dj_karizma
19 Ocak 2011, 14:25
Arkadaşlar valla karar veremedim aynalar konusunda. ama şeklini bozuyor motorun.
hem aynalar varkende sağımıza solumuza arkamıza yine bakıyoruz.aynalar sadece bizi geçecek olan araçların selektör yapmasını görmektir bence

izm35
19 Ocak 2011, 14:45
Arkadaşlar valla karar veremedim aynalar konusunda. ama şeklini bozuyor motorun.
hem aynalar varkende sağımıza solumuza arkamıza yine bakıyoruz.aynalar sadece bizi geçecek olan araçların selektör yapmasını görmektir bence

Sök sök gereksiz bişey ayna,sadece cepte taşınır ,saçları tararken bakmak için:cherry:
sağ şeritte, 30 la giden bir traktörü, 60 la sollarken ,arkandaki 80-90 la gelen başka bir araç tarafından asfalta yapıştığında görürsün, AYNAYI KONYAYI:salut:

sherrnova
19 Ocak 2011, 15:16
Sök gitsin... Ama motora ters bin... Arada önüne bakarsın arkana dönüp...

SeMpaTuRk77
19 Ocak 2011, 15:18
Sök gitsin... Ama motora ters bin... Arada önüne bakarsın arkana dönüp...

Nasrettin hoca bile eşekte dikiz aynası olmadığı için ters binermiş eşeğe :) imkanı olsa takardı da düz binerdi sanırım :):)

dj_karizma
19 Ocak 2011, 15:21
Nasrettin hoca bile eşekte dikiz aynası olmadığı için ters binermiş eşeğe :) imkanı olsa takardı da düz binerdi sanırım :):)

:queen: sökmüyom yaw soğuttunuz valla aynadan beni :rendeer:

sherrnova
19 Ocak 2011, 15:26
:queen: sökmüyom yaw soğuttunuz valla aynadan beni :rendeer:

Isıttık gibi geldi bana :) :rendeer:

bRkq35
19 Ocak 2011, 16:23
cezası yok.polis gelirse yanına ceza maddesini göster de hiç bişey yapamaz.ama kaza yaparsan bizi bağlamaz bu durum :queen:

Aynaya cidden ceza yok.Tamam polis gelebilir ama ayna yok diye ceza yazamaz.Aynalara bakılan yer TÜV TÜRK muayene yerleridir.

takendy
19 Ocak 2011, 16:36
bizim oraların bir lafı var

''Sök sök ::rantinp: '' bildin mi ? :P

bunu sana yakıştıramıyorum yeğenn

serkanADH13
19 Ocak 2011, 20:31
scooter ve cup'larda modifiyenin ve hızın en güzel şeklidirAYNALARIN SÖKÜLMESİ,
AYNASIZ MOTOR,
daha güzel durur, ve 25-32 km daha hızlanır,
...

barok34
19 Ocak 2011, 20:37
Çok ilginç bir olay aslında ben geçen garajdan çıkartırken motoru sol aynayı kırdım ki en çok kullandığım ayna bir defa kullandım yeni ayna gelene kadar acayip tedirgin oldum aynayı sökmek ve trafikde kullanmak bence intihar etmek gibi

Okan Sinan Ocan
19 Ocak 2011, 20:45

-Allahın tokadı diye bir ceza duydunmu sen hiç ?:pr::pr::pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

Aynaya cidden ceza yok.Tamam polis gelebilir ama ayna yok diye ceza yazamaz.Aynalara bakılan yer TÜV TÜRK muayene yerleridir.

Bilende bilmeyende konuşuyor...

Aynaları olmayan bir motor ile farları yada sinyalleri olmayan bir motor arasında fark yoktur .Her iki durumdada motorunuz bağlanır.

Blackeagletr
19 Ocak 2011, 20:57
Yahu ne istiyorsunuz şu aynalardan. Kafanda 1.5 kg lık kaskla kafanı çevirmek zor olmuyor mu? (tabi kask takıyorsan). Ayrıca kafanı çevirip bakarken öndeki trafikten tamamen koptuğunun farkında değilmisin? Bu aynayla karizmanın nasıl bir ilişkisi var anlayamadım. Geçen gün sağ aynam kırıldı yenisini almaya gidene kadar ecel terleri döktüm. Aynasız motorları sollamaya korkuyorum artık.

Alper41
19 Ocak 2011, 20:58
bazen kafamda kask varken arkama bakmaya calısıyorumda cok zor oluyor , sen aynalar olmadan arkaya bakabildiğine göre kaskta takmıyorsun sanırım ?

serkanADH13
19 Ocak 2011, 21:12
muayene esnasında bakılan her yer için,
trafik polıslerı ceza kesme hakkına sahiptirler,
aksi taktirde neden muayenede bakılsın,
şu mantıkla düşünün,
muayene esnasında kafanızda veya yanınızda kasksız gidildiği taktirde muayeneye sokmuyorlar...

motorcu48
19 Ocak 2011, 21:30
aynalar süs için konmuş gereksiz ztn:)

otopsici
19 Ocak 2011, 22:08
yok abi ben bu konuya yorum yapmam

motorcu48
19 Ocak 2011, 22:11
otopsici oda bi yorum değilmi be:)

otopsici
19 Ocak 2011, 22:19
seninkide güzel bi fikir:)

anil89tas
19 Ocak 2011, 22:31
seninkide güzel bi fikir:)

otopsici, sana bir kadavra daha geliyor :queen:

MotorKafa
19 Ocak 2011, 23:22
otopsici, sana bir kadavra daha geliyor :queen:

:queen::queen::queen::queen::queen::queen:

dj_karizma
19 Ocak 2011, 23:27
vallla ßen Ayna oLsada olmasada dönüp arkama bakıorum, Kaskda takıyorum.
hani Yüksek cc de motorum oLsa ayna şart tabiki. ama 100 CC Olan motorumda Ne hız var Ne Kalite, En azından Görüntü war motorumda Modifiye Çok güzeL gidiyo Ayna oLmayınca daha Bi görünümü şık olacağını düşünüorum. birde Antalyada hep çevirme oLuyo önümdeki motorun aynaları yoktu ve ceza yemedi. İnş ßende yemem sökecem aynaları :D belki lazım olursa ßirgün yine takarım

-unnamed-
19 Ocak 2011, 23:46
aynasız bir araç olabilirmi?
yoksa benmi yanlış biliyorum...
hayatta ellemem aynalara..
en çok dikkat ettiğim unsurdur ayna...

dj_karizma
20 Ocak 2011, 00:17
aynasız bir araç olabilirmi?
yoksa benmi yanlış biliyorum...
hayatta ellemem aynalara..
en çok dikkat ettiğim unsurdur ayna...

herkesin motora bakış açısı farkLıdır saygı duyarım

Khutuck
20 Ocak 2011, 00:26
herkesin motora bakış açısı farkLıdır saygı duyarım

Seninki bir bakış açısı değil, dümdüz cehalet.

Motosiklet kullanımında en hayati şeylerden biri yoldaki durumun farkında olmaktır. Aynaları kullanmayan, kullanmayı bilmeyen birisi motosiklet kullanmayı bilmiyordur, kaza yapma olasılığı yüksektir. Üzerinde ayna bulunmayan motosikletler kanunen trafiğe çıkamazlar, çıkmaları durumunda ilk çevirmede trafikten men edilirler (bağlanırlar).

Motorun aynalarını sökmek güzel görüntü sağlamaz, bilhassa "ben apaçiyim, ben motor kültüründen bir gram nasiplenmedim" mesajı vemeye yarar. Aynaları olmayan bir motorla diğer apaçiler hariç hiç bir motorcudan saygı göremezsin.