PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takas Yardım

byocuz11
26 Ekim 2010, 20:51
Arkadaşlar Merhabalar,

Elektrikli motosikletimi 100 cup ile takas edeceğim.Bir motor sahibi ile anlaştık sayılır fakat endişelerim mevcut biraz,motor iyimi kötümü diye?

1)100 Cup'un plakası yok.Faturası 2007 plaka çıkarmak istesem herhangi bi ceza ya mağruz kalırmıyım?
2)Plaka çıkarırken ehliyet istiyorlarmı yoksa devir işlemleri gibimi oluyor evraklar?
3)100 Cup' 9.000kmde sizce teknik aksamları iyimidir?balatalar v.s

Takas edeceğim 100 Cup (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-rmz-cup-100-satilik-100-cap/detay/)

Takasa karşılık vereceğim Elektrikli motosikletim (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-elektrikli-motosiklet-1-aylik-st-max-poset-kilifi-uzerinde-benzinli-herhangi-bir-motor-33353896/detay)

Teşekkür ederim.yanlış yere açtıysam özür dilerim

mavi prens
26 Ekim 2010, 22:27
dostum seni korkutmak istemem ama çok ugraştırır seni trafige git gel bıkarsın önce ne yapacagını tam ögren neler gerekli neler yapılıyor ona göre davran derim trafikçi olsam sana net bilgi verirdim ama malesef...

otopsici
26 Ekim 2010, 22:36
direk vazgeç abicim hiç uğraşma 90 binde o motor bitmiş demektir ona edeceğin masrafla 0 km süper bi çinli alırsın

byocuz11
26 Ekim 2010, 22:39
dostum seni korkutmak istemem ama çok ugraştırır seni trafige git gel bıkarsın önce ne yapacagını tam ögren neler gerekli neler yapılıyor ona göre davran derim trafikçi olsam sana net bilgi verirdim ama malesef...

Tmm dostum yani motor iyi diyorsun? sadece sorun ruhsat işlemlerinde yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

direk vazgeç abicim hiç uğraşma 90 binde o motor bitmiş demektir ona edeceğin masrafla 0 km süper bi çinli alırsın

9 bindeymiş yanlış yazılmış..Yarın bi motorcuya gidip baktıracağız motora

iptaluyelik02
26 Ekim 2010, 22:39
plakasız haliyle edecegi 300-500
o da cahilin birine.
sat bisikleti, nakiti bastır, cok daha temiz ve plakalısını alırsın

byocuz11
26 Ekim 2010, 22:47
plakasız haliyle edecegi 300-500
o da cahilin birine.
sat bisikleti, nakiti bastır, cok daha temiz ve plakalısını alırsın

Motor 9binde.Çok mu kötü?

otopsici
26 Ekim 2010, 23:33
Motor 9binde.Çok mu kötü?

motorun kötülüğü önemli değil o motor 9 binde değildir 5 yıllık motor ben sadece bu sezon (yani 4 ay da) 9 bin km yaptım o da 100 km de 6 litre benzin yakan motorla cup 100 km de 1.5 litre benzin yakar artık o adam ne kadar gezdi gerisini sen hesapla
aldın sadece plakayı çıkarmak sana 200 tl motor ettimi 1000 lira onun dışında nasıl kullandığını bilmiyorsun göstereceğin ustaların ne kadar güvenilir
git akıllı ol sıfırları plakasıyla birlikte 1600 ila 1800 arası üstelik taksitle

byocuz11
26 Ekim 2010, 23:55
motorun kötülüğü önemli değil o motor 9 binde değildir 5 yıllık motor ben sadece bu sezon (yani 4 ay da) 9 bin km yaptım o da 100 km de 6 litre benzin yakan motorla cup 100 km de 1.5 litre benzin yakar artık o adam ne kadar gezdi gerisini sen hesapla
aldın sadece plakayı çıkarmak sana 200 tl motor ettimi 1000 lira onun dışında nasıl kullandığını bilmiyorsun göstereceğin ustaların ne kadar güvenilir
git akıllı ol sıfırları plakasıyla birlikte 1600 ila 1800 arası üstelik taksitle

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim doğruda söylüyorsunuz fakat plaka olmadığı için şehir dışı gittiğini pek sanmıyorum.Biraz yatmış motor bodrumda.
Motorun ne durumda oldugu balatalardan,motorun kendisinden v.s anlaşılmazmı?

otopsici
27 Ekim 2010, 00:01
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim doğruda söylüyorsunuz fakat plaka olmadığı için şehir dışı gittiğini pek sanmıyorum.Biraz yatmış motor bodrumda.
Motorun ne durumda oldugu balatalardan,motorun kendisinden v.s anlaşılmazmı?

balatalardan kesinlikle anlamazsın değişir motorun motor kısmından belki çok iyi bir usta anlar o da nekadar güveniyorsun ustaya
ki 5 sene hiç plaka çıkarmamış adamdan kesinlikle motor alınmaz cup bu vergisi yok bişeyi yok niye plaka çıkarmadın diye sor bi adama

byocuz11
27 Ekim 2010, 00:11
balatalardan kesinlikle anlamazsın değişir motorun motor kısmından belki çok iyi bir usta anlar o da nekadar güveniyorsun ustaya
ki 5 sene hiç plaka çıkarmamış adamdan kesinlikle motor alınmaz cup bu vergisi yok bişeyi yok niye plaka çıkarmadın diye sor bi adama

Hm çalıntı olabilirmi yani?Faturası varmış ama çok zor bişey olmasa gerek kendi bile yapablir bir fatura?

scorpions_59
27 Ekim 2010, 01:01
elindeki bisikleti satabilirrsen takassız, sıfır bi cup al derim kendimce.
a.dan z.ye bilirsin bari motorunu en güzeli. 2.ci el alınır ama herkezden değil ben kendim yaşadım daha bu siteyi bilmezken, yazık olmasın.
Tabi bu benim fikrim yinede karar senin arkadaşım.

byocuz11
27 Ekim 2010, 01:12
elindeki bisikleti satabilirrsen takassız, sıfır bi cup al derim kendimce.
a.dan z.ye bilirsin bari motorunu en güzeli. 2.ci el alınır ama herkezden değil ben kendim yaşadım daha bu siteyi bilmezken, yazık olmasın.
Tabi bu benim fikrim yinede karar senin arkadaşım.

teşekkür ederim.Fakat pek satılcak gibi durmuyor bisiklet

scorpions_59
27 Ekim 2010, 01:27
aslında bende o yüzden satabilirsen demiştim.
kısmet diyelim yinede umarım satarsın.
bir arkadaş yazmış yukarıda 5 yılda 9000 km çok az bende alalı 1 seneyi geçti 10000 km oldu bile ki kış aylarında kullanmak zor sadece bir yaz geçirdim.
başka motorlara baksaydın takas yapabilecek başına iş açabilir,yani sıfır alsaydım keşke dersin ki ben aldığımda keşke sıfır alsaydım dedim birde keşke bu siteye üye olsaydım o zaman dedim. bence acele etme araştır. sevgiler

otopsici
27 Ekim 2010, 08:21
Hm çalıntı olabilirmi yani?Faturası varmış ama çok zor bişey olmasa gerek kendi bile yapablir bir fatura?

abicim zaten faturasını aldığı halde plaka çıkarmaması yüzünden en az 100 lira ceza ödeyeceksin plaka masrafların hariç:farao: