PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 eylül 2010 istanbul

Sayfa : [1] 2 3

runbelx
04 Eylül 2010, 03:34
selam arkadaşlar bayram sonrası yani 12 eylül pazar günü referandum oylarımızı kullandıktan sonra gezmeye ne dersiniz

benim aklıma edirneki lozan anıtı geldi meriç nehri kenarında çok mükemmel bir yer ayrıca nehir kenarında harika tesisler var

enter_sandman@hotmail.com

yılmaz 05324816641

runbelx
04 Eylül 2010, 15:54
hadi beyler kimse yokmu neredesiniz istanbullu motorcu arkadaşlar

Sinan Aksu
04 Eylül 2010, 15:57
12 Eylül'de protesto sürüşü yapalım dersen ben varım.

Birde bu 12 eylül'de kendimi çok yalnız hissedeceğim :pr:
(Sebebi bende kalsın. )

runbelx
04 Eylül 2010, 16:11
yok be dostum siyasetle politayla işimiz yok biz sadece sürecez gidecez

yykrl
04 Eylül 2010, 17:06
Eger bayramda motosikletimle uzun bir gezi yapmamışsam Anadolu yakasından ben katılırım.
Selamlar,

runbelx
04 Eylül 2010, 17:20
kardeşim eyvallah haydi istanbullular yokmu arttıran katılımı

askon
04 Eylül 2010, 18:00
hep beraber oy kullanmaya gıdelim

RunemagicK
04 Eylül 2010, 18:06
12 eylülde sandıklara sahip çıkalım. en iyi etkinlik bu olur:)

canicellat
04 Eylül 2010, 18:28

:cat::cat::cat: ne malum elektrıkler kesilir felan sandıklara sahip çıkmak en iyisi

rahmisezer
04 Eylül 2010, 20:32
aslında güzel bir etkinlik olabilir ama nerde ne zaman buluşulacak biraz acarsan seviniriz :=)

no_name
04 Eylül 2010, 21:33

:cat::cat:
ben bu etkinliği beğendim

polo34
04 Eylül 2010, 22:54
pazar oy kullandıktan sonra uzun yol kolay olur mu? kimi arkadaş sıraya girer oy için vakit geçer,11 eylül cumartesi gezsek nasıl olur, bende bayramda marmarada bir yere gitmek istiyorum

runbelx
04 Eylül 2010, 23:58
arkadaşlar insan gelmek istesin yeterki erken gider oyunu kullanır zaten seçimlerdeki gibi uzun soluklu değil oy kullanma tek sandık tek oy olacak ayrıca gezi programımızda istanbuldan edirneye basacaz gidecez otobandan buluşma yeri sorun değil merkezi her yer olabilir 11 eylül ben gelemem çünkü çalışıyorum gerçekten gelecek arkadaşlar irtibat kursun benimle maksat motorun üstünde vakit geçirmek

M.Turgay
05 Eylül 2010, 01:11
Aslında güzel olabilir.Burdan edirne ne kadar sürüyor?
Ayrıca hava durumu nasıl olacak ki? Herşey yolunda giderse ben dahil olabilirim. :cat:

polo34
05 Eylül 2010, 02:49
peki pazar günü saat kaçta ve nerede toplanılacak? bir şeyler yazın da millet kendini ona göre ayarlasın, yetişirsem bende gelmek isterim, edirne kaç km ne kadar zamanda varacağız, arada mola verilecek mi, verilirse nerede verilecek, konu açarken daha detaylı yazsanız daha iyi olurdu ...

carsvegas
05 Eylül 2010, 03:34
12 Eylül'de protesto sürüşü yapalım dersen ben varım.

Birde bu 12 eylül'de kendimi çok yalnız hissedeceğim :pr:
(Sebebi bende kalsın. )

bak buna varım ben...

hattat_hasan
05 Eylül 2010, 03:36
güzel olur iyi fikir bahsettiğin yeri bilirim edirne günü birlik gezilecek hoş bir yer aslında ben usta birliğini orda yaptım iyi bilirim :) oy kullanma olayı erken biterse gelmeyi çok isterim...

ama nerde en önemlisi ne zaman gidilecek kararlaştırılsında.... ona göre ayar vermeye çalışırım..

runbelx
05 Eylül 2010, 08:52
arkadaşlar saat 10 gibi istanbuldan haraket etmemiz lazım istanbul-edirne arası 230 km 3 saat ve fazlası oraya varış süremizdir oradada takılmaya vaktimiz olur buluşma yeri olarakda güzergah üzeri esenler otogarın da buluşabiliriz gezmeyi seven arkadaşlar lütfen kesin katılımlarınızı bildirin gerekli ayarlamaları yapalım

polo34
05 Eylül 2010, 12:28
oy verme olayı acaba saat kaçta başlıyor, 8 de başlasa herkes erkenden sıraya girip kolayca yetişirdi, avrupa yakasında anadolu yakasından gelecekleri düşünerek genelde levent bp de buluşuyoruz, sizi de yol üzerinden alırız, sıralama yapmak lazım, ben başlatayım:) gelmek isteyenler listeyi güncellesinler sayımız belli olsun...

1-runbelx
2-polo34
3- belki sen?

BerKToprak
05 Eylül 2010, 13:22
Sandıktan Ne çıkacak Acaba :P

yykrl
05 Eylül 2010, 13:44
Kuvvetle muhtemel ben de gelirim. katılım yerim mahmutbey gişeler olur.nher ihitmale karşı listeye beni de ekleyin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

bu sohbette sandıkla ilgili çok şeyler söylenmiş. Ben de ekleyeyim izninizle.
Hepimiz gidip oylarımızı kullanalım. Kullanalım ki söz söylemeye, eleştirmeye hakkımız olsun. Oyumuz evet de olabilir hayır da, ama güzel bir şeyler olacaksa çorbada bizim de tuzumuz olsun.

Oylarımızı çöpe atmayalım. Kullanalım.
Saygılar,

runbelx
05 Eylül 2010, 16:11
oy verme olayı acaba saat kaçta başlıyor, 8 de başlasa herkes erkenden sıraya girip kolayca yetişirdi, avrupa yakasında anadolu yakasından gelecekleri düşünerek genelde levent bp de buluşuyoruz, sizi de yol üzerinden alırız, sıralama yapmak lazım, ben başlatayım:) gelmek isteyenler listeyi güncellesinler sayımız belli olsun...

1-runbelx
2-polo34
3- belki sen?

haydi beyler 1 haftamız var tereddüt etmeyin yazılın listeye ilk defa motogeziye çıkacak olanlar bir kez deneyin asla vazgeçemeyeceksiniz

polo34
05 Eylül 2010, 16:50
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4- belki sen?

arkadaşlar listeye kendinizi ekleyebilirsiniz...

runbelx
05 Eylül 2010, 17:29
evet katlım bekleniyor neredesiniz istanbullu motorcular

overcloud
05 Eylül 2010, 18:08
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4- belki sen?

arkadaşlar listeye kendinizi ekleyebilirsiniz...

1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4-overcloud

:)

runbelx
05 Eylül 2010, 21:14
evet 4 kişi olduk haydi motorcu kardeşlerim katılımlarınızı bekliyoruz 12 eylül pazar günü edirne lozan anıtına gidiyoruz

Osbourne
05 Eylül 2010, 21:34
İstanbul - Edirne arası gidiş - geliş minimum 500 km civarında bir gezi olacak..
Bu uzunlukta bir yolu, sürekli otobandan gideceğinizi unutmayın..Yolculuk zorunlu molalarla gidiş-geliş toplam 6.5 - 7 saat sürecek..

Ben bir kez gidip gelmiştim 250 lik mondial ile ve yol inanın bitmek bilmedi..Çok uzun sürüyor açıkçası selelerinizle ilgili sıkıntınız varsa altınıza yastık vs. türünden birşeyler ayarlasanız iyi olur..(Selim sana söylüyorum özellikle)
Bu uzun mesafeyi 125 lik motorla gitmek te ayrıca yorucu olacaktır bence..

Motorlarınız da sürekli belirli bir süratte uzun süre gitmekten dolayı zorlanacak, çok zorladığınızda da hava soğutmalılar şişecek.(başıma geldi) bakımsız motorla yola çıkmamalısınız.

Akşam dönüş yolu için gece olunca havanın kesinlikle soğuk olacağını söyleyebilirim..Mutlaka kalın bir şeyler alın yanınıza..

Sizinle gitmek isterdim ama ben İstanbul'da değilim o tarihte..Bilginiz olsun diye yazıyorum bunları..

Bana kalırsa daha yakın bir yer belirleyin..Mesela Kıyıköy gibi, Tekirdağ gibi..
Gene de siz bilirsin elbette :)

Not: Otobana bayram dönüşü trafiğine kalacağınızı da unutmayın..:wiinkk:

M.Turgay
05 Eylül 2010, 22:26
Bana kalırsa daha yakın bir yer belirleyin..Mesela Kıyıköy gibi, Tekirdağ gibi..

Edirne günübirlik yorucu olur gibi geliyor.Kıyıköy daha iyi bir alternatif değil mi arkadaşlar?
Bu benim ilk uzun grup gezim olacak :pale:

polo34
05 Eylül 2010, 23:35
bana her yer uyar, yeter ki istanbul sınırları dışına çıkalım:) bayram dönüşünde yolları da düşünsek iyi olur, tekirdağa köfte yemeğe gitmek de bana uyar

overcloud
06 Eylül 2010, 00:22
bana her yer uyar, yeter ki istanbul sınırları dışına çıkalım:) bayram dönüşünde yolları da düşünsek iyi olur, tekirdağa köfte yemeğe gitmek de bana uyar

aynen :cat:

Ben bir kez gidip gelmiştim 250 lik mondial ile ve yol inanın bitmek bilmedi..Çok uzun sürüyor açıkçası selelerinizle ilgili sıkıntınız varsa altınıza yastık vs. türünden birşeyler ayarlasanız iyi olur..(Selim sana söylüyorum özellikle)
Bu uzun mesafeyi 125 lik motorla gitmek te ayrıca yorucu olacaktır bence..

Motorlarınız da sürekli belirli bir süratte uzun süre gitmekten dolayı zorlanacak, çok zorladığınızda da hava soğutmalılar şişecek.(başıma geldi) bakımsız motorla yola çıkmamalısınız.

Akşam dönüş yolu için gece olunca havanın kesinlikle soğuk olacağını söyleyebilirim..Mutlaka kalın bir şeyler alın yanınıza..

Sizinle gitmek isterdim ama ben İstanbul'da değilim o tarihte..Bilginiz olsun diye yazıyorum bunları..

Not: Otobana bayram dönüşü trafiğine kalacağınızı da unutmayın..:wiinkk:

içime kurt düştü şimdi cbr 125'le zorlanır mıyım diye.. bodrum ve edremit seyahatlerinde sıkıntı yaşamadım gerçi..

bu arada referandum oldğu için herkes çoktan dönmüş olur istanbul'a diye düşünüyorum. bayram trafiği olur mu yinede?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

evet 4 kişi olduk haydi motorcu kardeşlerim katılımlarınızı bekliyoruz 12 eylül pazar günü edirne lozan anıtına gidiyoruz

abim motorundaki arızayı giderebilirse (parça bekliyor) eşi ile birlikte gelecekler.

runbelx
06 Eylül 2010, 01:08
arkadaşlar edirne bizi yorar derseniz her fikire açığız yakın deplasman bulun oraya kaçalım ama gideceğimiz yerde işaret olsun bir yere gidiyoruz diyelim oraya gidelim dönelim ( anıt,dere,köprü,köfteci,fener vb gibi ) yoksa sarpa sarıyor daha önce başıma geldi bana her yer uyar hiç fark etmez yeterki motorsiklet süreyim hadi paylaşın fikirlerinizi katılım belli olsun sonra olayı detaylandırırız

geziye gelmek isteyen kardeşlerim ehliyetimiz,kaskımız,sigortamız,muayenemiz tam olsun bir motorcuya yakışır şekilde kazasız belasız cezasız gidip dönelim

polo34
06 Eylül 2010, 01:15
düzenli bir grup sürüşü yapabilirsek süper olur, birbirini tanımayan daha önce beraber hiç yol yapmamış kişiler için kolay değil tabiki de eğer öyle bir gayret içine girebilirsek çok memnun olurdum, yarışmaya gelenler zaten önden gider, grup sürüşünü bozanlara da önden yol verilir, 4 kişi bile disiplinli gitsek, kimse kimseyi geçmek için uğraşmasa, araçları sollarken bir sıra olsa emin olun herkes daha fazla zevk alır, daha güvenli konforlu bir yolculuk olurdu, nasılsa amacımız gezmek diye düşünüyorum.

runbelx
06 Eylül 2010, 01:18
düzenli bir grup sürüşü yapabilirsek süper olur, birbirini tanımayan daha önce beraber hiç yol yapmamış kişiler için kolay değil tabiki de eğer öyle bir gayret içine girebilirsek çok memnun olurdum, yarışmaya gelenler zaten önden gider, grup sürüşünü bozanlara da önden yol verilir, 4 kişi bile disiplinli gitsek, kimse kimseyi geçmek için uğraşmasa, araçları sollarken bir sıra olsa emin olun herkes daha fazla zevk alır, daha güvenli konforlu bir yolculuk olurdu, nasılsa amacımız gezmek diye düşünüyorum.

valla sonuna kadar haklısın kardeşim yarış yapmaya niyetli olan varsa hiç zahmet etmesin zaten sürüş disiplini çok önemli

emrello
06 Eylül 2010, 01:25
İznik'i tavsiye ederim. Gider tarihi mekanları gezersiniz, köfte yersiniz. Macera isterseniz dönüşü de virajlı Yalakdere güzergahından yaparsınız. Bu güzergahta tehlikeli virajlar var; söylemedi demeyin. Toplam sürüş zamanı yaklaşık 4-4,5 saat olur. Pendik-Yalova feribotuyla zamandan tasarruf da yaparsınız. Ama bayram dönüşü olduğu için yoğunluk olacaktır.

polo34
06 Eylül 2010, 01:30
valla sonuna kadar haklısın kardeşim yarış yapmaya niyetli olan varsa hiç zahmet etmesin zaten sürüş disiplini çok önemli

zaten katılımın durumuna göre motor hacimlerine göre motorlar doğal olarak ayrılırlar, ben sabit 80-100 km/h hızla gitmeye razıyım, giderken çevreyi izlemeyi seviyorum, bir de motor az yakınca zevkten dört köşe oluyorum:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

İznik'i tavsiye ederim. Gider tarihi mekanları gezersiniz, köfte yersiniz. Macera isterseniz dönüşü de virajlı Yalakdere güzergahından yaparsınız. Bu güzergahta tehlikeli virajlar var; söylemedi demeyin. Toplam sürüş zamanı yaklaşık 4-4,5 saat olur. Pendik-Yalova feribotuyla zamandan tasarruf da yaparsınız. Ama bayram dönüşü olduğu için yoğunluk olacaktır.

üstat senin yaptığın gezilerin haddi hesabı yok, bir sürü gezi yazın var:), sende gelip yol gösterirsen neden olmasın, ben uyarım...

runbelx
06 Eylül 2010, 01:30
bende 80 km/h ybr 125 için ideal bir hız polo34 kardeş edirne yorar dersen alternatifleri değerlendirelim her kesin gönlü olsun bu işte

erdalım
06 Eylül 2010, 02:15
arkadaşlar istanbulda olup olmıyacağım belli değil ama olursam ben kesin katılıcam sizlerle tanışmak ve motosiklet kullanmak büyük bir zevk olacağından eminim

polo34
06 Eylül 2010, 10:49
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4-overcloud
5-erdalım
6-?

iznik ya da edirne alternatifleri şu an var, iznik gidiş geliş 420 km olabilir, edirne 460 km olabilir, iznik olayında vapura binme durumumuz var, daha eğlenceli olabilir, listedeki herkes görüşünü açıklarlarsa bir yere karar veririz, öyle devam eder, bana iznik olayı daha renkli geliyor

bu arada pendik yalova 18 tl
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=223&textid=546&ln=TR

pendik yerine eskihisar topçular hattını kullanabiliriz, 8 tl, hem daha sık vapur var, bekleme olayı yok
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=224&textid=409&ln=TR

overcloud
06 Eylül 2010, 11:25
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4-overcloud
5-erdalım
6-?

iznik ya da edirne alternatifleri şu an var, iznik gidiş geliş 420 km olabilir, edirne 460 km olabilir, iznik olayında vapura binme durumumuz var, daha eğlenceli olabilir, listedeki herkes görüşünü açıklarlarsa bir yere karar veririz, öyle devam eder, bana iznik olayı daha renkli geliyor

bu arada pendik yalova 18 tl
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=223&textid=546&ln=TR

pendik yerine eskihisar topçular hattını kullanabiliriz, 8 tl, hem daha sık vapur var, bekleme olayı yok
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=224&textid=409&ln=TR

edirne'ye değil ama tekirdağ'a daha önce bir kere gitmiştim.

Edirne'ye kadar otobandan gitmektense çevre ile daha iç içe olacağımız bir güzergahtan gitmeyi tercih ederim.

bu yüzden iznik daha keyifli bir güzergah olur diye düşünüyorum.

ayrıca feribotla seyahat edecek olmamız bize sabahleyin kahvaltı etmek vede dönüş yolunda dinlenmek için fırsat tanıyacaktır.

eğer iznik'e gidilcekse pendik - yalova arası ido feribotu tercih edilmeli. eskihisar - topçular'dan yaptığımız kilometreye değmez diye düşünüyorum ancak ters saatlere kalırsak diğer alternatif tabiki tercih edilmelidir.

ayrıca kısa zamanda karar vermemiz gerektiği için önceden yapılmış gezi rotalarından faydalanabiliriz diye düşündüm. iki ayrı alternatif önericem. geziyi yapan arkadaşlarda burda olduğundan bize tavsiyelerde buluna bilirler diye düşünüyorum

Osbourne'un gezi rotası
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/69785-21-kasim-09-suluklu-gol-akyazi-gezisi-fotolari-by-osbourne-and-the-dude.html

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=40.992176,29.170589&daddr=40.525974,30.874987&geocode=;FZZgagIdax3XAQ&hl=tr&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=15&sll=40.988062,29.172993&sspn=0.016132,0.038581&ie=UTF8&ll=40.536503,30.885658&spn=0.129939,0.308647&t=h&z=12

Emrello'nun gezi rotası
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/65551-emrellonun-kacis-rotalari-4-trakya-yollarinda.html

nazdorovya
06 Eylül 2010, 11:57
herkeze merhaba arkadaşlar denizde olduğum için tam dönüş tarihim belli değil 12 eylül istanbulda olursam mutlaka katılcam benim için güzargah fark etmez sizlere uyarım formu yakından takip ediyorum

polo34
06 Eylül 2010, 11:57
i1-runbelx
2-polo34 .........iznik
3-yykrl
4-overcloud......iznik
5-erdalım
6-nazdorovya
7-

diğer arkadaşlarda bir ara edirne ya da iznik tercihlerini yazarlarsa konu da öyle şekillenir, daha kararlı oluruz :)

kurubuz
06 Eylül 2010, 12:24
O gün işim olacağından gezi teklifine HAYIR demek zorundayım :wiinkk:
Başka zaman inşallah.

runbelx
06 Eylül 2010, 12:52
valla baştan edirne dedik ama sonuçta edirne ye bir kaç kez gittim izniğe hiç gitmedim iznik uyar bana

polo34
06 Eylül 2010, 12:55
1-runbelx.........iznik
2-polo34 .........iznik
3-yykrl
4-overcloud......iznik
5-erdalım
6-nazdorovya
7-

diğer arkadaşlarda bir ara edirne ya da iznik tercihlerini yazarlarsa konu da öyle şekillenir, daha kararlı oluruz

hattat_hasan
06 Eylül 2010, 13:24
ben gelmeyi çok istiyorum ama o gün işim olacağı tam belli olmadı bugün yada yarın netleşecek.. ayrıca iznik ? edirne ? ben cemaate uyarım fark etmez :)

overcloud
06 Eylül 2010, 14:59
1-runbelx.........iznik
2-polo34 .........iznik
3-yykrl
4-overcloud......iznik
5-erdalım
6-nazdorovya
7-

diğer arkadaşlarda bir ara edirne ya da iznik tercihlerini yazarlarsa konu da öyle şekillenir, daha kararlı oluruz

1 kişi daha iznik desin oy çokluğu ile yola çıkalım :P

polo34
06 Eylül 2010, 15:05
1 kişi daha iznik desin oy çokluğu ile yola çıkalım :P

aynı fikirdeyim, uygundur :) %99 iznik ama iznik de neresi, hangi yolu kullanacağız, oraya giden arkadaşların kullandığı yollar var, önceki sayfalarda bir ara verilen linklerden onlara da bakalım, dönüş yolunda bence riske gerek yok, bol virajlı zorlu yollardan gitmeye gerek yok:) siz ne dersiniz?

overcloud
06 Eylül 2010, 15:23
dönüş yolunca karanlığa kalırsak bildiğimiz güvenli yoldan döneriz.

eğer hava şartları iyi olursa ve akşam karanlığına kalmazsak diğer yoluda deneyebiliriz.

linkleri buraya koyabilirseniz iyi olur inceleyebiliriz. :)

polo34
06 Eylül 2010, 15:28
Osbourne'un gezi rotası
http://www.motosiklet.net/forum/etki...-the-dude.html

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...08647&t=h&z=12

Emrello'nun gezi rotası
http://www.motosiklet.net/forum/etki...ollarinda.html

runbelx
06 Eylül 2010, 16:10
valla şaka maka ekip kuruldu harbiden gidiyormuyuz şimdi çok sevinidim ben bu işe