PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 eylül 2010 istanbul

Sayfa : 1 [2] 3

emrello
06 Eylül 2010, 16:54
Geçen seneki İznik gezimi de içeren bir rapor:

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/61186-emrellonun-istanbuldan-kacis-rotalari-1-a.html

Bu da bu sene Osbourne ile yaptığımız, alternatif yollardan İznik rotası:

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/79093-emrello-ve-osbourneun-kacis-rotalari-8-yalovanin-dogu-koyleri-iznik.html

Fikir verebilir diye ekleyeyim dedim.

overcloud
06 Eylül 2010, 17:52
Geçen seneki İznik gezimi de içeren bir rapor:

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/79093-emrello-ve-osbourneun-kacis-rotalari-8-yalovanin-dogu-koyleri-iznik.html

Fikir verebilir diye ekleyeyim dedim.

paylaşım için teşekkürler :cat:

@polo34: bence biraz despot olalım :P bu rota iyidir :)

polo34
06 Eylül 2010, 17:59
paylaşım için teşekkürler :cat:

@polo34: bence biraz despot olalım :P bu rota iyidir :)

konuyu açan organizatörümüz runbelx :) ona sormak lazım

emrello seni de bekleriz gezimize, tanışmış olurdu, müsaitmisin pazar ?

nazdorovya
06 Eylül 2010, 18:00
arkadaşlar banada uyar iznik ama dediğim gibi denizdeyim dönüş tarihim kesin olmadığı için gelip gelemicem belli değil çok gelmek istiyorum geziye ekim 15 gibide istanbul marmaris yapmayı planlıyorum.

kekeme
06 Eylül 2010, 18:14
şu acemiliğimi bir atayım hele ki her organizasyona gelirim abiler kardeşler..

emrello
06 Eylül 2010, 18:31
konuyu açan organizatörümüz runbelx :) ona sormak lazım

emrello seni de bekleriz gezimize, tanışmış olurdu, müsaitmisin pazar ?

Güzel olurdu ama o gün başka planlar var. Başka zamana inşallah.

Bu arada hatırlatayım: Osbourne'la çıktığımız gezideki köy yolları (Sermayecik vs.) racing tipi motorlar için pek uygun değil. Asfalt kalitesi bozuk ve yer yer mıcırlı. Yalova >> Orhangazi >> İznik yolu düzgün. Karamürsel >> Yalakdere >> Boyalıca >> İznik yolu ise genelde düzgün ama virajlı ve dar.

polo34
06 Eylül 2010, 18:41
1-runbelx.........iznik
2-polo34 .........iznik
3-yykrl
4-overcloud......iznik
5-erdalım
6-nazdorovya
7-

yeterli çoğunluk iznik için sağlandığına göre iznik de ne yapacağız onu tartışalım :)

tarihi yerler dendi, göl var galiba, oraları bilen biri de yanımızda olsaydı...

yykrl
06 Eylül 2010, 19:12
İznige gidilecekse ben de dudullu gişelerinden katılırım.
Çıkış saatini biraz erkene almak lazım.

polo34
06 Eylül 2010, 19:15
anadolu yakası için mehmetçik opet de genelde buluşuluyor

runbelx
06 Eylül 2010, 20:17
valla sırf gidecez diye lastiklerimi değiştirdim bugün ybr nin orjinal lastikleri hiç iyi değildir çok kayıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 ----------

arkadaşlarım birde rica ediyorum bu işi ciddi gelecekler kesin belli olsun sonra son gün insanı aptal yerine koyma amaçlı bahaneler uydurmayalım 'sözüm meclisten dışarı'

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

iznik yolunu bilen varsa sorun olmaz bu arada geziye gelecekler face den yada msn den anlık yazışalım burada kesik kesik oluyor konu msn:enter_sandman@hotmail.com artık olay ıdetaylandırmak lazım ne yapcaz ne getirecez nereye takılacaz adam gib bir planımız olsun

emrello
06 Eylül 2010, 21:58
1-runbelx.........iznik
2-polo34 .........iznik
3-yykrl
4-overcloud......iznik
5-erdalım
6-nazdorovya
7-

yeterli çoğunluk iznik için sağlandığına göre iznik de ne yapacağız onu tartışalım :)

tarihi yerler dendi, göl var galiba, oraları bilen biri de yanımızda olsaydı...

Bir sürü tarihi mekan var. Müzeyi gezin mesela, Çinili Cami var. İznik'in kendisi tarihi bir ortaçağ şehri zaten. Göl kenarında bir sürü çay bahçesi var. Yemek içinse kesinlike köfte yiyin derim: İmren Köftecisi. İznik'in en meşhur ürünleri zeytini ve çinileri. Yakınlarınıza çini eşyalar falan alabilirsiniz hediyelik olarak. Tarihe ve boğazına düşkün olanların seveceği bir yer kısaca.

Osbourne
06 Eylül 2010, 22:02
arkadaşlarım birde rica ediyorum bu işi ciddi gelecekler kesin belli olsun sonra son gün insanı aptal yerine koyma amaçlı bahaneler uydurmayalım 'sözüm meclisten dışarı'

iznik yolunu bilen varsa sorun olmaz bu arada geziye gelecekler face den yada msn den anlık yazışalım burada kesik kesik oluyor konu msn:enter_sandman@hotmail.com artık olay ıdetaylandırmak lazım ne yapcaz ne getirecez nereye takılacaz adam gib bir planımız olsun

İznik'e gitmek için otoban yerine Pendik İDO önünde buluşun bence..
Oradan Yalova'ya geçersiniz..10 küsür lira motosiklet ücretiydi sanırım..
Bu şekilde İznik civarında gezmek için hem daha fazla enerjiniz hem de vaktiniz olur..
Pendik İDO Harita (http://maps.google.com/maps?q=40.874357,29.236293&num=1&t=h&sll=40.874779,29.24449&sspn=0.029335,0.0842&ie=UTF8&ll=40.876531,29.245863&spn=0.029334,0.0842&z=14)

Rota olarak da aşağıda bir link veriyorum, onu inceleyin..Kabaca, Yalova'dan çıkıp Orhangazi üzerinden İznik Gölü'nün kuzeyini dolanarak İznik'e varacak ve sonra Göl'ün güneyinden dolaşıp tekrar Orhangazi üzerinden döneceksiniz..
Bence uygun bir rota..İznik'te İmren Köftecisi var, mutlaka uğrayıp köftesini yiyin..
Rota için tıklayın.. (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Ya%C5%9Far+Okuyan+Blv&daddr=Spandau+Blv+to:Gemlik+%C4%B0znik+Yolu&hl=en&geocode=FeRNbAIdxqG-AQ%3BFXT9aAId0nDFAQ%3BFRyxaAIds_2_AQ&mra=dme&mrcr=0,1&mrsp=1&sz=10&sll=40.526327,29.698792&sspn=0.471819,1.347198&ie=UTF8&t=h&z=10)

runbelx
06 Eylül 2010, 23:34
ozzy osbourne hayranı kardeşim rota için sağ ol güzel bir güzerğaha benziyor

Osbourne
06 Eylül 2010, 23:37
ozzy osbourne hayranı kardeşim rota için sağ ol güzel bir güzerğaha benziyor

Rica ederim de sürekli söylüyorsun lakin kardeşin değilim bildiğim kadarıyla :wiinkk:

Yolunu açık olsun, kazasız belasız gidin gelin..

overcloud
06 Eylül 2010, 23:37
iznik'e gitmek için bende feribotun daha iyi olacağıı düşünüyorum. dinlenmek ve laflamak için vaktimiz olur :)

bu arada msn: bbirdinc@hotmail.com

runbelx
06 Eylül 2010, 23:55
iznik'e gitmek için bende feribotun daha iyi olacağıı düşünüyorum. dinlenmek ve laflamak için vaktimiz olur :)

bu arada msn: bbirdinc@hotmail.com

evet feribot güzel bir seçenek laflamak adına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:52 ----------

Rica ederim de sürekli söylüyorsun lakin kardeşin değilim bildiğim kadarıyla :wiinkk:

Yolunu açık olsun, kazasız belasız gidin gelin..

eğer kardeşim kelimesi sizi rahatsız ettiyse kusura bakmayın isminizi bilse idim isminiz ve arkasına bey kelimesini ekleyerek hitap ederdim

kilitci
07 Eylül 2010, 00:43
Merhaba arkadaşlar çok güzel bir gezi planlıyorsunuz bende gelmek isterim lakin hem oy kullanacağız hem sonraki gün işbaşı çok yorgunluk olurmu bilemiyorum şu an kararsızım şimdilik listeye yazmayın nasıl olsa daha vakit var eğer gelmeye karar verirsem buradan bildiririm:cat:

mavi prens
07 Eylül 2010, 01:43
yılmaz dostum benide ekle listeye ben gece görevden çıkmış olucam avrupa yakasından katılacak olan arkadaşlar bana eşlik ederse sevinirim:)şu gişeden geçme olayı tek yola çıkmak istemem bende mondial zn 125 var tazecik 1700 km'de daha yeni aldım bi hafta var alışırım motora daha önce scooter kullanmışlıgım var ama uzun yol yapmadım öyle inşallah bir sorun çıkmaz ben taksimde çalışıyorum ordan basar karşıya geçeriz bana eşlik edecek arkadaşlar olursa çok makbule geçer :cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

ha birde becde giderken dediginiz gibi otoban degilde topraga yeşile yakın sakin yollardan gidelim derim tıngır mıngır mola vererek tatlı tatlı gideriz egerki dönüşte geç olursa vapura bineriz gerçi siz daha iyisini bilirsiniz tecrübeli arkadaşlar :)

Osbourne
07 Eylül 2010, 03:14
eğer kardeşim kelimesi sizi rahatsız ettiyse kusura bakmayın isminizi bilse idim isminiz ve arkasına bey kelimesini ekleyerek hitap ederdim

Bey e gerek yok..İsme'de gerek yok ki..Nick name kullanmamızın nedeni bu zaten Osbourne yeterli :)

Bu arada eğer İznik'te kesin karar verdiyeseniz Yalova'dan oraya doğru giderken Mavi-Yeşil Yol isimli bir tabela görürseniz (ki Orhangai'ye gelmeden göreceksiniz) oraya sapmayın :)

O kadar güzel bir yoldur ki kendinizi o yolu takip ederken bir anda Armutlu'da bulabilirsiniz..:mrgreen:

mavi prens
07 Eylül 2010, 03:22
Bir sürü tarihi mekan var. Müzeyi gezin mesela, Çinili Cami var. İznik'in kendisi tarihi bir ortaçağ şehri zaten. Göl kenarında bir sürü çay bahçesi var. Yemek içinse kesinlike köfte yiyin derim: İmren Köftecisi. İznik'in en meşhur ürünleri zeytini ve çinileri. Yakınlarınıza çini eşyalar falan alabilirsiniz hediyelik olarak. Tarihe ve boğazına düşkün olanların seveceği bir yer kısaca.

benim sevecegim kesin o zaman :cherry: açık ahavyı soluyup iyicene açıkır güzel güzel köfteleri götürrüz löp löp:cherry:

polo34
07 Eylül 2010, 08:51
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4-overcloud
5-erdalım
6-nazdorovya
7-kilitci
8-maviprens
9-?

UqUR_
07 Eylül 2010, 09:03
12 eylülde sandıklara sahip çıkalım. en iyi etkinlik bu olur:)

evet :cat:

runbelx
07 Eylül 2010, 09:20
maviprens motorunu aldın gelmeye mi karar verdin yoksa

overcloud
07 Eylül 2010, 11:52
1-runbelx
2-polo34
3-yykrl
4-overcloud
5-erdalım
6-nazdorovya
7-kilitci
8-maviprens
9-?

baya kalabalık olduk :)

yok mu daha gelen!! :cat:

polo34
07 Eylül 2010, 12:12
ben en az 20 kişi bekliyorum, pazara daha çok var :) iznikteki aktiviteler hakkında fotolar koysak, anlatsak daha çok kişi gelir:)

runbelx
07 Eylül 2010, 12:45
ya 20 kişi olsak ne güzel olur ama genede katılım iyi oldu maşallah

mavi prens
07 Eylül 2010, 14:55
wala ben her konuda dile getiryom birde böcük olarak ortada tek kalmak istemiyom yanıma yamacıma böcükler lasım üvey gardeş gibi kalırım yohsam :cherry:

polo34
07 Eylül 2010, 16:03
wala ben her konuda dile getiryom birde böcük olarak ortada tek kalmak istemiyom yanıma yamacıma böcükler lasım üvey gardeş gibi kalırım yohsam :cherry:

şuna emin olabilirsin kimseyi yolda bırakmayız, yolda geride de bırakmayız, dikiz aynasında birbirimizi kaybetmemeye çalışacağız, sonuçta gezmeye gidiyoruz, yarışmaya değil, grup ne kadar kalabalık olursa disiplin o kadar zor olur ama araçların bizi görmesi gruptaki eleman sayısı arttıkça kolaylaşıyor, mola yerlerindeki sohbette koyulaşıyor, kısmet bakalım kaç kişi olacağız ...

runbelx
07 Eylül 2010, 16:06
beyler biraz üzücü bir haberim var hava durumuna baktım pazar günü için hiçde iç açıcı görünmüyor gerçi son ana kadar bekleriz
sizlerde bakın bir
http://www.meteor.gov.tr/tahmin/turkiye.aspx?g=5

overcloud
07 Eylül 2010, 16:27
cumartesi'ye mi alsak acaba :silent: bu kadar heves yapmışken gitmemek olmaz yaa :pale:

polo34
07 Eylül 2010, 16:31
cumartesi de bana uyar, hem dönerken tatilcilerden de uzak kalırız ...

runbelx
07 Eylül 2010, 17:06
cumartesi bana uymaz malesef çünkü çalışıyorum. hay ben böyle şansın yaaa

overcloud
07 Eylül 2010, 17:12
pazar günü tüm marmara ve batı karadeniz yağışlı görünüyor (hava durumu sunucusu gibi konuştum :queen: ) bu durumda pazar günü zor (bence). yağmurda binerim diyorsanız her benim için fark etmez gelirim ama ana yollarda yağmurda kullanmak riskli olabilir.

http://www.meteor.gov.tr/tahmin/turkiye.aspx?g=5

perşembe'ye kadar bekleyelim, eğer hava durumunda bir değişiklik olmazsa cumartesi sabahtan yola çıkarım derim.

runbelx
07 Eylül 2010, 17:25
bekleyelim bari belki bir rüzgar çıkarda bize kıyak geçer

acemi60
07 Eylül 2010, 21:30
Cumartesi giderseniz ve ortalama hız 80km/h üstü olmayacaksa gelebilirim.

polo34
07 Eylül 2010, 22:46
cumartesi olayı perşembe akşamı en geç cuma akşamı belli olur

runbelx
07 Eylül 2010, 22:50
evet cuma akşamı belli olur olay

mavi prens
08 Eylül 2010, 05:19
evet son ana kadar bekleyelim ben pazar müsaitim cumartesi akşam 19da taksimde olmam lazım çalışıyorum ne güzel organize etmişken kötü oldu hava işi yılmaz inşallah dedigin gibi rüzgar bizden yana olur dua edelim havalar iyice sogumadan güzel bir gezi olsun :)

runbelx
08 Eylül 2010, 08:56
evet kardeş ya bekliyoruz zaten cumartesi banada uymaz

runbelx
09 Eylül 2010, 18:53
millet hava durumu hala değişmedi bizim iş yatışa doğru gidiyor olmazsa istanbul içi bir yerde buluşur takılırız derim

lordzagor
09 Eylül 2010, 20:33
ARTÇI OLARAK BNI BIRI ALIRSA BENDE VARIM ÇÜNKI MOTORUM ARZALI:queen::cat:

overcloud
09 Eylül 2010, 21:02
arkadaşlar maalesef hava durumunda bir değişiklik yok. pazar günü tüm marmara ve ege yağışlı görünüyor.

cumartesi gelebilecek arkadaşlarla yeni bir liste yapmayı öneriyorum zira hiç kimse gelmese bile ben tek başıma iznik'e gitmeyi kafaya koydum :)

cumartesi günü gelener:

1-overcloud
2....

polo34
09 Eylül 2010, 21:13
1-overclous
2-polo34

avrupa yakası saat 10:00 levent bp, anadolu yakası neresi olsun?

pendik feribot için kararlımısınız? eskihisar 8 tl, pendik 18 tl idi, amacımız yol yapmak olduğu için giderken eskihisar dönerken pendik öneriyorum, ne dersiniz?

pazar için de görüşebiliriz ama sağanak diyorlar:) bende merak ediyorum yaz yağmuru mu olacak yoksa gerçekten sağanak mı? belki 10 dk yağıp durur kimbilir ...

overcloud
09 Eylül 2010, 21:42
gidişte eskihisar dönüşte pendik fikrine bende katılıyorum.

anadolu yakasından gelcek arkadaşlarla direk eskihisar'da buluşaibliriz. avrupa yakasından gelenlerle de eskihisar'da buluşuruz.

anadolu yakasından geleceklerden eğer yolu bilmeyen varsa bostancı sahildeki adalar iskelesinde buluşarak yola çıkabiliriz.

bu arada 10:00 biraz geç bir saat değil mi? saat 10:00'da eskihisar'da olcak şekilde organize olsak daha iyi olabilir diye düşünüyorum (dönüşte karanlığa kalmamak için) ama erken kalkmak istemezseniz ben her saate uyarım.

her ihtimale karşı telefonum: 0533 666 96 51 / bulut birdinç

unutmadan eklemek istedim, her ihtimale karşı yanımızda yağmurluk bulunduralım :)

kilitci
09 Eylül 2010, 23:28
Arkadaşlar büyük bir ihtimalle ben de geliyorum yeri ve zamanı ayarlayın ona göre hareket edelim.
bu arada geziyi başlatan arkadaş geziye katılamayacak galiba ilginç bir durum oldu.

overcloud
09 Eylül 2010, 23:46
buluşma noktaları:

avrupa yakası levent bp

anadolu yakası bostancı adalar iskelesi

eskihisar üzerinden iznik'e hareket.

sadece saate karar vermeliyiz. saat 10:00 - 10:30 gibi eskihisar'da olursak daha iyi olur çünki dönüşte akşam trafiğine kalırsak oy kullanmak için bayram tatilinden dönen yazlıkçılara denk gelicez buyuk ihtimalle.

polo34
09 Eylül 2010, 23:48
o zaman cumartesi bostancı adalar iskelesi önü saat 9:30 iyimidir? ben oraya gelirim, beraber gideriz, ekip ruhunu hissederiz dermişim:)

1-overclous
2-polo34
3-kilitçi
4-?

diğer arkadaşları da bekliyoruz:)

overcloud
10 Eylül 2010, 00:46
09:30'da bostancı adalar iskelesi tamamdır. :cat: iş yerimden bir arkadaşımın gelme ihtimalide var. yarın arkadaşla haberleşip buraya yazarım.

mavi prens
10 Eylül 2010, 00:54
benim işte sakat oldu sandıga görev yazmışlar pazar sabah 6'da ve cumartesi çalışıp çalışmayacagım bile belli degil işler karışık ya off ne kadar heveslenmiştim :pale: bizim meslek böyle işte birşey yapamıyorsun bir plan yapamıyorsun hem bayramda seyranda çalış yaz kış çalış millet resmi tatildeykende çalış haftasonuda çalış plan yaptıgın zamanda çalış :pr: böyle olması bazen beni çok geriyor

polo34
10 Eylül 2010, 01:25
benim işte sakat oldu sandıga görev yazmışlar pazar sabah 6'da ve cumartesi çalışıp çalışmayacagım bile belli degil işler karışık ya off ne kadar heveslenmiştim :pale: bizim meslek böyle işte birşey yapamıyorsun bir plan yapamıyorsun hem bayramda seyranda çalış yaz kış çalış millet resmi tatildeykende çalış haftasonuda çalış plan yaptıgın zamanda çalış :pr: böyle olması bazen beni çok geriyor

gruptakiler yanılmıyorsam karanlığa kalmak istemiyorlar, sabah zaten erken çıkıyoruz, max 3 saatte orada olsak saat 12:30 olur (yeşilköy iznik karayolu ile210 km), köfteleri mideye indirip tarihi eserleri görüp göl kenarında çaylarımızı içtikten sonra yola çıkarız heralde, en geç 5 de yola çıksak 8 de evde olursunuz, bütün gün benim de orada kalmaya niyetim yok...