PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hatalı sollama ve 155 in ilgisi

BLACK_ICE
22 Haziran 2010, 15:54
20 haziran gecesi motorumla denizli pamukkale üniversitesi etrafında turlarken araç sollamanın yasak olduğu yerde sağda park etmiş araba onun yanından geçen normal seyrinde araba bu aracı sollayan 09 ja 19* plakalı beyaz opel üstüme geliyor son anda iyice sıkışıp kurtuldum fakat arabayla aramda 1 ayna boyu mesafe kaldı hemen döndüm aracın peşine kulaklıktan da aynı zamanda 155 i aradım diyorum plaka bu bu istikamete gidiyorum durum böyle böyle oldu peşindeyim araçtan şikayetçiyim cevap normal seyrinize geri dönün biz plakayı anaons geçiçez yha diyorum arabayı yakalayın peşindeyim şikatçiyim en sonunda polis iyi beyfendi naparsanız yapın araç kaçtığını sandı fakat takip ettim bi kafeye oturdu tekrar 155 aradım ekip istedim gönderiyoruz beyfendi bir saat ağaç oldum orda artık hiç bir şeye güvenim kalmadı:cat::cat::cat::rendeer::rendeer::rendeer:: rendeer:

sadeceo
22 Haziran 2010, 15:56
geçmiş olsun normal bi durum artık :D

Ofelya
22 Haziran 2010, 15:57
geçmiş olsun.
evet 155 çok ilgilidir gerçekten.
100 tane soru soruyorlar,onlar gelene kadar zaten insanlar ölmüş oluor!

BLACK_ICE
22 Haziran 2010, 15:58
geçmiş olsun.
evet 155 çok ilgilidir gerçekten.
100 tane soru soruyorlar,onlar gelene kadar zaten insanlar ölmüş oluor!

bu kadar ilgilenmesinler yha walla gözlerim yaşardı :P

sadeceo
22 Haziran 2010, 15:59
bi arada benim motordan parmak izini almadılar tozlanmış bu motor diye alıştık artık:D

mogli
22 Haziran 2010, 16:24
Yok muydu yanında eski bir buji ya da ufak bir çakı. Tıslataydın lastiklerini. Ben genelde bujiyi tercih ediyorum, imza misali şeklin kalıyor ;)

Ben de dün arkadaşıma gidiyordum yaya olarak. Aracın biri ara sokakta en az 70le döndü virajı ve karşı şeritten döndü. Bu güzergah bu saatlerde sürekli kullandığım bir yol normalde. Motorum pert olduğu için yayayım bu aralar. Bir an düşündüm, " ya karşıdan ben geliyor olsaydım?". Ben dursam adam 70-80le patlayacak bana.

BLACK_ICE
22 Haziran 2010, 16:26
Yok muydu yanında eski bir buji ya da ufak bir çakı. Tıslataydın lastiklerini. Ben genelde bujiyi tercih ediyorum, imza misali şeklin kalıyor ;)

Ben de dün arkadaşıma gidiyordum yaya olarak. Aracın biri ara sokakta en az 70le döndü virajı ve karşı şeritten döndü. Bu güzergah bu saatlerde sürekli kullandığım bir yol normalde. Motorum pert olduğu için yayayım bu aralar. Bir an düşündüm, " ya karşıdan ben geliyor olsaydım?". Ben dursam adam 70-80le patlayacak bana.

cevap :D araç tenhada değildi

mmucit
22 Haziran 2010, 16:31
Az gelişmiş toplumlarda trafiğin doğal yaşam alanına benzemesi normaldir ama bu demek değildirki bu yaşananlara göz yumalım.

Not: Araca buji fırlatmak bizi rahatlatır ama o şahıs o bujiyi neden yediğini bilmiyorsa hiç farkettirmez dahası motorculara karşı yoksa bile antipatisi oluşur.

BLACK_ICE
22 Haziran 2010, 16:36
Az gelişmiş toplumlarda trafiğin doğal yaşam alanına benzemesi normaldir ama bu demek değildirki bu yaşananlara göz yumalım.

Not: Araca buji fırlatmak bizi rahatlatır ama o şahıs o bujiyi neden yediğini bilmiyorsa hiç farkettirmez dahası motorculara karşı yoksa bile antipatisi oluşur.

155 i arıyosun tepki onu yapıosun tepki yok bunu yapıosun yok napıcaz biz :pr::pr::pr::pr:

RunemagicK
22 Haziran 2010, 17:06
başlığı açan arkadaş, birazdan polis düşmanı ilan edilebilirsin, hatta devlet düşmanı:D hazırlıklı ol:)

qenc_motorcu
22 Haziran 2010, 17:18
geçmiş olsun. polise asılsız ihbar vereceksin o zaman anında olay yerinde oluyorlar :mrgreen: türkiye gerçekleri işte :pale:

BLACK_ICE
22 Haziran 2010, 17:34
başlığı açan arkadaş, birazdan polis düşmanı ilan edilebilirsin, hatta devlet düşmanı:D hazırlıklı ol:)

yok abi ben normalde 155 taraftarıyım ama bazen çileden çıkarıyorlar ya insanı deli oluyorum işte o zman

gkhnkzy
22 Haziran 2010, 17:59
20 haziran gecesi motorumla denizli pamukkale üniversitesi etrafında turlarken araç sollamanın yasak olduğu yerde sağda park etmiş araba onun yanından geçen normal seyrinde araba bu aracı sollayan 09 ja 19* plakalı beyaz opel üstüme geliyor son anda iyice sıkışıp kurtuldum fakat arabayla aramda 1 ayna boyu mesafe kaldı hemen döndüm aracın peşine kulaklıktan da aynı zamanda 155 i aradım diyorum plaka bu bu istikamete gidiyorum durum böyle böyle oldu peşindeyim araçtan şikayetçiyim cevap normal seyrinize geri dönün biz plakayı anaons geçiçez yha diyorum arabayı yakalayın peşindeyim şikatçiyim en sonunda polis iyi beyfendi naparsanız yapın araç kaçtığını sandı fakat takip ettim bi kafeye oturdu tekrar 155 aradım ekip istedim gönderiyoruz beyfendi bir saat ağaç oldum orda artık hiç bir şeye güvenim kalmadı:cat::cat::cat::rendeer::rendeer::rendeer:: rendeer:

Yazdıklarını ve polisten beklentilerini hayretle okudum doğrusu... Sen polise güvenipte takip için arıyorsun öylemi :mrgreen: Allah'ta seni güldürsün emi :P

Yahu haline şükret. Sen yine ucuz atlatmışsın. Millet kaza yapıyor (ölümlü bir kaza olmadıkça) polis onunla bile ilgilenmiyor ki araç seni sıkıştırdığı için sen takip istiyorsun. Burda da çok konusu açıldı bunun. Uğraşmıyor işte adamlar...

Düşündüğün takip ancak California eyaletinde olur :P Hem karadan, hem havadan... :rendeer:

Ramazan Can
22 Haziran 2010, 18:05
evet bizlere ellerinden gelen yardımı yapıyorlar sağ olsunlar....:queen::queen::queen::queen:

wanda
22 Haziran 2010, 18:12
Ben size boşuna haydarı eksik etmeyin demiyorum, sen onunla polis kanalıyla uğraşacağına o seninle uğraşsın..

kempes
22 Haziran 2010, 18:13
Adı üstünde 155; adama 155 soru sormadan icraat yapmıyorlar aynı hareketi milletvekiline yapsalar bak neler oluyor o zaman,zorla insanın başını belaya sokuyorlar,başınız dertte ise 155'i arayın diye bangır bangır bağırırlar iş icraata geldimi herşey fos çıkıyor,aynı hareketi ben istanbulda haliç köprüsü m.köy istikametinde yapmıştım yıllar önce adamı yakaladım hatta geçtim,köprü sapağında duran trafik polisine durumu anllattım,nemi oldu kocaman bir hiç adam arabası ile polisin önünden bile yardıra yardıra gitti..uzun lafın kısası 155 fos malesef,ancak bakan çocuğu felan olmak lazım şikayetçi olmak için!!!!!!

RunemagicK
22 Haziran 2010, 18:26
yok abi ben normalde 155 taraftarıyım ama bazen çileden çıkarıyorlar ya insanı deli oluyorum işte o zman

155i aramak lazım ama bende burda, evimizi basıyolardı, polisi aradım, gelmediler dedim vatan haini ilan edildim:D
demek istediğimi tekrar söyliyim, polise fazla güvenmeyin, kendi başınızın çaresine bakmak önceliğiniz olsun, acı ama gerçek.

(ayrıca dün gebzede gayet kibar davranan motorlu polislerimizede selam burdan. uzun süredir görmediğim bir davranıştı, hatta şoktan kurtulmak içn su filan aldım:D iyilerde var yani, az da olsa...)

takendy
22 Haziran 2010, 18:28

İlan edilecek bir durum yok ancak forum üyelerini polislerimizden çok çekmiş anlaşılan , 2 sayfa hakaret ve aşağılama mesajı diğer var , diğer topicte '' Ne Mutlu Türküm Diyene '' naraları atarken bu topicte polis muhalefeti mesajlar , dışardan bakan ne kadar dengesiz bir toplum olmuşuz bir tarafta şehit konvoyları , dağa çıkmalar bir yanda polislere taş atmalar diye düşünecektir....

polisi motor üzerinde suçlu olduğunu düşündüğün birini takip ederken telefon ile arayabiliyorsan tabiki ikinci planda kalmayı hak edersin her telefona ekip hareket etseydi gerçekten ihtiyacı olanlar ne yapardı , şikayet ettiğinde sağlığında ve malında bir kusur olmadığına göre telefondaki yetkili senin talebini eleme yetkisini kendinde bulacaktır ancak araç nedeniyle düştüm ayağım kırıldı motorum yola fırladı desen farklı olurdu...

bu aşamada plakayı Cumhuriyet Savcılığına vererek şikayette bulunabilir ve mahkemede şikayetini dile getirebilirsin.

hemen konuları asıp kesiyoruz ya diğer topiclerdeki şehitlerimize , rahmetlilere vb. yazılan mesajların topluluk psikolojısi ile galeyan sonucu yazıldığını düşünmek içten bile değil...

dreamdark
22 Haziran 2010, 19:06
Kaç sene önce bayramda eve geldiğimizde bahçe kapısının kırılarak içeri girildiğini görüp evimize hırsız girdiğini anlamıştık ve hırsızın halen içeride olabileceği ihtimaline karşın evin çıkışlarını tutarak 155'i arayıp bu şekilde ihbarda bulunmuştuk.
Ancak karakola 10 dk. mesafedeki evimize polis ekibi tam 2 saat 15 dk. sonra gelmişti. Tabi biz bu arada babamla sopalarla içeri dalmıştık ve kimsecikler yoktu. Sonrasında gereksiz üstünkörü ve göstermelik olarak yapılan parmak izi araştırması ve birer ifade alıp 10 dk. sonra gitmişlerdi.
Sonuç mu? Sadece zaman kaybı.

Bir keresinde de yıllar önce caddebostan sahildeki migrosun alt tarafında hep ücretsiz olan otoparkında yeni yeni değnekçiler türemeye başladığında migrosun önündeki polis ekibine, araçlardan yasadışı para talep ediliyor dediğimde, "şikayetçi misin kardeşim, gel götürelim şikayetçi olduklarınla seni karakola, alalım ifadenizi orada" demişti polis arkadaşlar. Benimki de biraz saflıktı o zamanlar gerçi; kimbilir kime ihale edilmişti o otopark el altından anlaşılarak. Git şikayetçi ol, 1 saat sonra ikimizi de salsınlar, sonra oradaki keko beni ve arabamı kazısın belleğe, durduk yerde al başına belayı.
Şikayetinin arkasında durmazsan toplumsal huzuru sağlamak adına kimse adım atımıyor çünkü malesef.

Caddede motorla giderken neredeyse 5 cm. mesafeyle önüme kırıp drift yaparak giden 106 GTI'ı plakasına varana kadar gidip bizzat karakola ihbar etmem, sivil polisim diyerek benden kimlik isteyen ve ben kimlik sorduğumda arabasına binerek kaçan haydutların plaka ve araç modeline kadar ihbarda bulunmam, arkadaşımıza düşük hızda çarpıp hiçbirşey olmamış gibi basıp giden bayan sürücüyü plaka, araç marka ve modeline kadar ihbar edip şikayette bulunmam..

Bunlar gibi birçok örnek sayabilirim size.

Keşke sadece 1 tanesi bile takip edilip çözüme kavuşsaydı da güvenebilseydim polisimize.

Yorum sizin..

Rebornx4
22 Haziran 2010, 19:10
Siz işi bilmiyorsunuz. Yapılacak en mantıklı şey ankesörlü bir telefondan o arabaya bomba ihbarında bulunmak. Bundan soonra gönül rahatlığı ve intikam almış olmanın verdiği mutlulukla yolunuza devam edebilirsiniz. Adamı durdururlar, arabasını ararlar, sonra merkeze goturup sorgularlar :bounce:

Not: Demedi demeyin böyle birşey bulunursa o polis %100 terfi eder. Ayrıca bomba patlaması riskinide alamaz polis. Arayın, ihbar edin söylemedi demeyin :cherry:

Burak_34
22 Haziran 2010, 19:14
Kaç sene önce bayramda eve geldiğimizde bahçe kapısının kırılarak içeri girildiğini görüp evimize hırsız girdiğini anlamıştık ve hırsızın halen içeride olabileceği ihtimaline karşın evin çıkışlarını tutarak 155'i arayıp bu şekilde ihbarda bulunmuştuk.
Ancak karakola 10 dk. mesafedeki evimize polis ekibi tam 2 saat 15 dk. sonra gelmişti. Tabi biz bu arada babamla sopalarla içeri dalmıştık ve kimsecikler yoktu. Sonrasında gereksiz üstünkörü ve göstermelik olarak yapılan parmak izi araştırması ve birer ifade alıp 10 dk. sonra gitmişlerdi.
Sonuç mu? Sadece zaman kaybı.

Bir keresinde de yıllar önce caddebostan sahildeki migrosun alt tarafında hep ücretsiz olan otoparkında yeni yeni değnekçiler türemeye başladığında migrosun önündeki polis ekibine, araçlardan yasadışı para talep ediliyor dediğimde, "şikayetçi misin kardeşim, gel götürelim şikayetçi olduklarınla seni karakola, alalım ifadenizi orada" demişti polis arkadaşlar. Benimki de biraz saflıktı o zamanlar gerçi; kimbilir kime ihale edilmişti o otopark el altından anlaşılarak. Git şikayetçi ol, 1 saat sonra ikimizi de salsınlar, sonra oradaki keko beni ve arabamı kazısın belleğe, durduk yerde al başına belayı.
Şikayetinin arkasında durmazsan toplumsal huzuru sağlamak adına kimse adım atımıyor çünkü malesef.

Caddede motorla giderken neredeyse 5 cm. mesafeyle önüme kırıp drift yaparak giden 106 GTI'ı plakasına varana kadar gidip bizzat karakola ihbar etmem, sivil polisim diyerek benden kimlik isteyen ve ben kimlik sorduğumda arabasına binerek kaçan haydutların plaka ve araç modeline kadar ihbarda bulunmam, arkadaşımıza düşük hızda çarpıp hiçbirşey olmamış gibi basıp giden bayan sürücüyü plaka, araç marka ve modeline kadar ihbar edip şikayette bulunmam..

Bunlar gibi birçok örnek sayabilirim size.

Keşke sadece 1 tanesi bile takip edilip çözüme kavuşsaydı da güvenebilseydim polisimize.

Yorum sizin..

Ben o migrosun altındaki ücretsiz otopark'a arkadaşlarımla araba ile gittiğimde, arabadan inerken başımıza anında haybiye para almak için üşüşen tiplerden, bir kaç kez sivil polismiş gibi davranıp orada ufak bir tiyatro yaparak kurtulduğumuzu ve arabaya iyi bakmalarını sağladığımızı biliyorum:)
Tabi bu iyi birşey yapın demiyorum kesinlikle belki daha tehlikeli bir olay ama o anki yüz ifadeleri hoşuma gidiyor..

Not: Bunu yapalı 3 sene kadar oldu, hala daha oralarda var mı o söğüşçü tiplerden bilmiyorum.

otopsici
23 Haziran 2010, 00:42
valla arkadaşlar sizi bilmem ama bu ülkenin kanununda şöyle bir saçmalık var
atıyorum adam hırsızlık yapıyor suç üstü yakalıyorsunuz veya yakalanıyor normalde devlet otomatik olarak kamu davası açıp hırsızlıktan o herifi içeri atması lazım ama bizde sen şikayetçi değilsen dava açılmıyo e kardeşim bende birebir şikayetçi olmaya tırsıyorum çünkü adamın kaybedecek bişisi yok seni dışarda her şekilde yakalıyo ama devlet açsa davayı senide şahit gösterse gidip babalar gibi ifade vercem ama yok hırsız 2 saat sonra salınıyo ve olm hemen şikayetini al yoksa seni aileni falan filan:farao:
burda adam park halinde motoruma geldi çarptı alkollüydü 155 i aradım plaka verdim telefondaki arkadaş kardeş yaralandınmı dedi yo dedim o zaman bişi yapamayız dedi yaf tama bişi yapamazsın da alkollü diye ihbarda bulunuyorum trafik ekiplerine haber ver indirsinler cezayı en azından

raven71
23 Haziran 2010, 00:54
Ben o migrosun altındaki ücretsiz otopark'a arkadaşlarımla araba ile gittiğimde, arabadan inerken başımıza anında haybiye para almak için üşüşen tiplerden, bir kaç kez sivil polismiş gibi davranıp orada ufak bir tiyatro yaparak kurtulduğumuzu ve arabaya iyi bakmalarını sağladığımızı biliyorum:)
Tabi bu iyi birşey yapın demiyorum kesinlikle belki daha tehlikeli bir olay ama o anki yüz ifadeleri hoşuma gidiyor..

Not: Bunu yapalı 3 sene kadar oldu, hala daha oralarda var mı o söğüşçü tiplerden bilmiyorum.

söğüşçüler yol kenarlarını hatta sokak aralarını bile mesken tuttu. 0-2 saat 4 tl .

ertanos
23 Haziran 2010, 01:23

155 ve karakolları aradığınızda asla size ters bir cevap vermezler. şu an yoğunuz, bakamayız, olmaz, bekleyin, 2,5 saat sonra anca geliriz falan gibi.
çünkü telefon görüşmeleri kayıt altına alınıyor ve şikayet ederseniz başları yanabilir.
ters cevap vermezler ama aslada ilgilenmezler. bu işler böyledir. :cherry:

askon
23 Haziran 2010, 01:28
belki faydası olmayacak sanıyoruz ama arkadaşlar o 155 tlf. varsa arayın sonuna kadar arayın bıze hızmet için konulmuş barı diğer memur arkadaaşlar görevını yapmazken o tlf. na bakan memuru uyutmayalım bari o çalışsın görevını yapmış olmanın rahatlığını yaşatalım her kımse görevli bulunan o arkadaşa

murat_190
23 Haziran 2010, 01:51
biraz da mevkiye göre davranıyorlar sanırım.İstanbulun en lanet semtlerinden birinde oturuyorum çingenesi,kürtü,türkü alevisi hepsi bir arada haliyle çatışmadan bol birşey yok .olay olsun max. 5 dakika da yunuslar ayrı merkezden otolu ekipler ayrı merkezden damlıyorlar.Sonuç:Elini ayaanı öpim komserim yaa sen yetkili bi abiye benziyon :queen:

falcon_x
23 Haziran 2010, 14:16
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun; ben olaylara diğer arkadaşlar gibi değilde, bir ülke gerçeği olan hukuki boyutuyla bakacam.

Öncelikle yaşanan olay ispatlanabilir mi? Karşı tarafa sorulduğunda hata yaptığını itiraf edeceğini sanmıyorum.Kaldı ki sana çamur bile atabilir..

Farz edelim 155 ler olaya müdahale etti.Malesef hukuk normlarına göre size veya başkasına bir şey olmadığı için kovuşturmaya gerek yok cevabı alacaksınız yani hukuk diyor ki beni uğraştırmayın. Trafik yönünden de hiç bir trafik polisinin görmediği bir ihlali vatandaşın şikayetiyle ceza yazacağını sanmıyorum.

Malesef trafikte motosikletler araç olarak görülmüyor, bu tabuyu yıkmakta baya zaman alacağa benziyor.

BLACK_ICE
23 Haziran 2010, 14:30
walla yıkmak lazım artık biraz cık bu motorsikletlileri yoldan atma tabusunu bıktım artık magandalarla uğraşmaktan