PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ( Kaza ) Bu aynanın sahibini bana bulun yeterli

Sayfa : [1] 2

Sinan Er
19 Nisan 2010, 00:28
Merhaba arkadaşlar.

Saat 21:.. gibi bir kaza yaptım.

Yarışan iki araçtan biri bana çarptı ve kaçtı geriye ben motorum ve çarpan aracın aynası kaldı.

Motorun resimlerini koymuyorum çünkü o an çekemedim.

Yaklaşık 50-60 metre sürüklenip kaldırıma çarparak durduğum kaza mobese kameralarının onunde oldu ama karanlıkta çıktımı çıkmadımı bilemiyorum.

Çok şükür ben iyiyim biraz ağrı ve eziğim var Pantolon mont kask eldiven ayakkabi tam oldugu için bana birşey olmadı.

araba bacagıma çarpmasaydı cok daha iyi olacaktı şimdilik uzerine basabiliyorum ama onumuzdeki bir hafta topallayacagımdan emınım.

Çok şükür bunlar yaralanma olmadıgı için ne polis ilgilendi ne de vatandaş o kadar işlek bir yerde olmasına ragmen geçen bir motorcu vardı o durdu birde beni ezmemek için duran iki araç.

Sahilden gelip Veliefendi hipodromunun önünden geçeren merter-güngören yolunu bilirsiniz. O istikamette giderken zeytinburnu araçlarına yol veren ışıkları geçtikten hemen sonra 70-80 km/h ile giderken ( ama tam olarak hatırlamıyorum anca o kadardır ) Duydugum motor sesıne aynadanbaktım 1 çift far gormemle bana çarpması bir oldu. Ama ilginçtir bana tamponu değil çamurluğu çarpti sonra sol elciğe aynası çarptı ve koptu dirseğim camına çarptıgında artık düşmeye başlamıştım sanırım hızı 100 km/ cıvarındaydı ve kasten çarptıgını düşünüyorum. Hiç durmadı gazladı ve gitti arkasından birkaç araç daha devam etti bu arada motorum ve ben sürükleniyoruz motordan çıkan kıvılcımları hala hatırlıyorum ikimizde sağdaki kaldırıma çarptık motor suruklenmeye devam etti ben durdum bana çarpmamak için iki araba durdu kalkmadım yerden kendimi kontrol ettim sadece bacagımda ağrı vardı kalktım polisi aradım. 155 yaralanma olmadıgı için ilgilenmeyeceklerini soyledı ve ilgili karakolun numarasını verdı sonra aradığım karakol da başka karakol numarası verdı karakolda aynı şekilde yaralanma olmadıgı için ilgilenmeyeceklerini soyledıler aracı yakalatmak istediğimi soyledım plaka sordular. tabiki bılmıyorum mobeseden bakın dedim savcılığa dilekce vermem gerektıgını soyledıler. Neyse teli kapatıp motorumu ve parçalarını topladıktan sonra duran motorcu ıle biraz konuştuk motoru kontrol ettım çalıştı o halde karakolun onune cektım yıne aldığım cevap aynı ıdı. Savcılığa git şikayet dilekcesi ver hem mobeseye bakacaklar hemde sana eksper gonderip zararını sıgortadan almanı sağlayacaklar dendi. Savusturuldugumu dusunsemde o anki psıkolojimle ne polise nede başkasına çatmamak için hiçbirşey olmamış gıbı davranmaya çalıştım.

Her ne kadar mal canın yongası densede ben buna artık ınanmıyorum. mal falan umrumda degıl yerde yuvarlandıgım anlarımda gozlerım acık olup biteni seyreder gibiydım tek dusundugum herşeyin bittiğiydi. Sapasağlam oldugumu anladığımda nekadar cok sevındıgımı anlatamam motoru yerden kaldırmaya bile gitmedim ilgilenmedim bile ben ıyıydım Çok Şükür.. Her işde bir hayır vardır boyle bir kazaya karıştığım içinde çok şükür. Daha beteride olabilirdi.

Asla kaza topici açacağımı düşünmezdim ne o ayna elimde olmasaydı. belki biriniz bu yazıyı okurda sağ aynası olmayan bir araç görürsünüz ve o kişi yakalanır diye açtım topici.

Söylendğine göre araç peugeot. Aynadan modelinide çıkarabileceğinizi düşünüyorum.

Herkese kazasız sürüşler diliyorum.

http://i299.photobucket.com/albums/mm306/harbiturk/Fotoraf-0182.jpg

http://i299.photobucket.com/albums/mm306/harbiturk/Fotoraf-0181.jpg

http://i299.photobucket.com/albums/mm306/harbiturk/Fotoraf-0180.jpg

http://i299.photobucket.com/albums/mm306/harbiturk/Fotoraf-0179.jpg

http://i299.photobucket.com/albums/mm306/harbiturk/Fotoraf-0178.jpg

faikinci
19 Nisan 2010, 00:34
Allah korumus daha kötüsüde olabilirdi ... Hakkınızı sonuna kadar arayın

Samet Ağır
19 Nisan 2010, 00:34
anladığım kadarıyla gri bir 206 bu araç...bu arada bu şerefsiz inşallah bir an önce bulunur..geçmiş olsun kardeş...

okanco
19 Nisan 2010, 00:35
Dostum çok büyük geçmiş olsun.. Kötü bir şey olmamasına gerçekten çok sevindim. Mobese kameralarının önünde olduysa olan kamera görüntülemiştir.. Sabah-akşam farketmez.. Onlar kaydeder..

Hatta morel olması açısında işe biraz espri katayım netteki videolar var ya Mobese kameralarına takılan kazalar diye orada seni görebiliriz :)

erdemgc
19 Nisan 2010, 00:37
çok geçmiş olsun arkadaşım bir an önce bulunur ve hakettiğini bulur inşallah

gkhnkzy
19 Nisan 2010, 00:38
geçmiş olsun. aynanın hangi marka araca ait olduğunu öğrenmişsindir sanırım çoktan. şimdi onu o markanın sana en yakın bir servisine götür. (birde özel rica et. yakın zamanlarda ayna sipariş veren varmı) diye sor. ayna içinde dışında seri no vb. bişey varsa rahatlıkla bulabilirler. tekrar geçmiş olsun.

bur-k@
19 Nisan 2010, 00:40
geçmiş polislerde bi yerde haklı artık trafik kazalarına yaralanma olmadığı sürece bakmıyolar yarın sabah temiz bir dilekçe ile savcılığa başvurun ;)

iscanthere
19 Nisan 2010, 00:40
çok geçmiş olsun kardeşim, allahım ya, nereye gidiyoruz, noluyo ? caddede normal şekilde taşıt kullanmak bile ölümle kalım arasında yürümek anlamına geliyo bu memlekette :S bürokrasi ise cabası...
mobese ler ne için kuruldu peki? tam da bu durumda işe yaramayacaksa ne zaman yarayacak? illaki brokrasi mi gerekli olmalı, sen dilekçeyi verip işleme girene kadar . . .
halbuki bu gibi acil durumlarda telefon ihbarıyla, mobese kayıtlarının eş zamanlı değerlendirilebilir olması ne kadar güzel olurdu..

tekrar geçmiş olsun..

bur-k@
19 Nisan 2010, 00:44
unutmadan modifiye forumlara bak derim oralarda geçer böyle muhabbet

atacanvet
19 Nisan 2010, 00:44
geçmiş olsun

kanucan
19 Nisan 2010, 00:45
Çok büyük geçmiş olsun.
Bilirim o sürüklenme duygusunu.
Ne kadar cana geliceğine,mala gelsin densede insan motorunu o halde görünce çok tuaf oluyor.

asm
19 Nisan 2010, 00:48
Bununla geçmiş olsun.

Allah korumuş.

İnşallah o maganda tez zamanda bulunur.

RacingHaRd
19 Nisan 2010, 00:56
Geçmiş olsuN

Bende senin gibi ne zaman bi müsibet geçirsem daha kötü olabilirdi diye ŞÜKREDERİM.

asfalt meleği
19 Nisan 2010, 00:57
lütfen gerekli yerlere başvur, o insancığı tanımla bir şekilde.

eğer istersen; o insancığı, taşıdığı yürek nispetinde değerlendirmek ve konuşmak için çağır. geleceğim, söz veriyorum.

bak benim sözüm sözdür :)

€nergy
19 Nisan 2010, 01:00
Çok geçmiş olsun.Umarım seni bu duruma sokan zihinsel özürlü bulunur ve cezası verilir...

tutku1982
19 Nisan 2010, 01:02
gecmiş olsun kadeşim

bassy_bolu
19 Nisan 2010, 01:13
hemen peugeot servislerine git... ayna alan aracların plakalarını iste...yada parça satan yerlerde detaylı arastırma yap..kim almıs ne zaman almıs...kasko şirketlerine bak.. vb vb

Akileos
19 Nisan 2010, 01:17
çok geçmiş olsun...

mondi_cml
19 Nisan 2010, 01:29
çook çok geçmiş olsn inşallah bulunur bnu yapan ama pek de ümidim yok bu konuyla pek ilgileneceklerini sanmıyorum maalesef. size kolay gelsin.. :)

chopperrider
19 Nisan 2010, 01:36
geçmiş olsun o süratte sürüklenmeye rağmen ağır bir yaralanma olmaması sevindirici. Bence hemen hastaneye ya da adli tıp kurumuna gidip ufak da olsa yaralanmana ilişkin bi rapor al. olay Savcılığa intikal ettiğinde faydasını göreceksin...

GorkeM
19 Nisan 2010, 01:37
Sanırım aradığınız aracın modeli bu. Geçmiş olsun.

http://images04.olx.org.uk/ui/5/93/17/1268832095_81188617_3-Peugeot-206-LX-52plate-14-Silver-Cars-1268832095.jpg

Jagadam
19 Nisan 2010, 01:38
Geçmiş olsun kardeşim.

Yaralanmanın yaralanma sayılması için illa kemik kırılması ya da ciddi miktarda kan akması mı gerekiyormuş? Bir hafta sağ ayağının üstüne basamayacak olman yetmiyor mu? Ne bileyim, darp vakaları sonrası dava açmaya niyetlenen kişiler bir iki yalandan ezik morluk için bile "bilmem kaç gün iş göremez" raporları alıyor diye biliyorum.

Tiksiniyorum direksiyona geçince serseri mayına dönen bu sorumsuz, şımarık, bencil insan müsveddelerinden. İnşallah adalet yerini bulur.

kerem999
19 Nisan 2010, 01:39
:cherry:ben olsam bütün tanıdıkları yola dökerdim.
:rendeer:geçmiş olsun

Birkannn
19 Nisan 2010, 01:43
unutmadan modifiye forumlara bak derim oralarda geçer böyle muhabbet

Arkadaşa katılıyorum sitelere bir bak
Geçmiş olsun gerçekten bunlar insan değil.
Herkez hata yapar tamam da kaçmak nedemek inip yardım etseydi ne olurdu...
Tekrar geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

The Dude
19 Nisan 2010, 03:49
büyük geçmiş olsun o yolu az çok biliyorum.

benim garibime giden polisin bu kadar etkisiz kalması, oysaki gayet etkili olabiliyorlar.

artık kaza yapınca hasar almazsak kendimize zarar vereceğiz demek ki ?

savcılığa gitti mi o olay bitmiş demektir. Tuğper in olayını biraz incelerseniz o mobese kameralarının kayıt yapmadığının beyan edildiğini görürsünüz ( ya da ben öyle anladım ).
ne diyeyim itsiz köy değnek ne lazım .

bykz mtr klb
19 Nisan 2010, 04:24
abicim gecmıs olsun bul o 4 tekerlı öküzü.bıseyın yoktur ıns..

satoyama
19 Nisan 2010, 04:53
o yolu iyi bilirim

çok sakat bir yoldur, özellikle z.burnu veliefendi sapağınaher iki yöndede ışıklara gelirken çok korkarım. çok hesapsız saçma yapılmış bir yoldur 50m arayla 2 ışık vardır birinde gazlar araçlar diğeri hemen kırmızı olur dikkat etmezsen ya sana çarparlar yada sen çarparsın :farao:

özellikle o yolun sonunda merter e-5 yönüne doğru yeni yapılan üst geçit girişleri kafa karıştıran cinsten, ben bile bazen sapıtıyorum nereye gireceğimi, araçlar çok afallıyor sürekli ayna modunda gidilmesi gereken bir yol hele hele gece:farao:

şimdi o çakal 206 sı nı görürsem anında plakasını alırım ve asla benden kaçmaz amamobese ile teyid edilmesi gerekir, bence savcılğa dilekçe yaz ne olur ne olmaz:wiinkk: eğer kendinden eminsen sağdan 80-le giderken olmuşsa bu ş.refsiler kesinlikle ve kesinlikle bilerek çarpmıştır çünkü bu tipleri iyi bilirim bir dönemim böyle adamları teyit ve tespit etmekle geçti adrenalin arayan allahla en yakın alakası olmayan genelde araçta esrar veya alkol içen biraz para görmüş apaçilerdir çiğ çiğ yesem doymam kemikleri kırılası adamlardır bu ülkeye zerre kadar faidesi olmadığı halde anan ve babalarına eziyettirler

fthinky
19 Nisan 2010, 07:50
insanlıktan nasibini alamamış zavallılar..
çok geçmiş olsun :rendeer:

ortadadogulu
19 Nisan 2010, 08:25
geçmiş olsun. ne kadar sert bir çarpış olmuş ki taa içten sökülmüş o ayna. ayar kolu ile birlikte tam takım.
serseriler merter çevresinde çok fazla bu tarz aksiyonlara girmeye çalışıyorlar. ben söyleyeyim o araç yenibosna ya da kocasinan mahalleleri sanayiinde muhtemelen parça arayacaktır.

Ramazan Can
19 Nisan 2010, 08:56
ben ce gerekli yerlere basvurmalısın... allah korumuş gereçekten
.... geçmiş olsun....

Özer
19 Nisan 2010, 09:08
Geçmiş olsun..ucuz atlatılmış kaza denebilir ancak..allah beterinden korusun.

canicellat
19 Nisan 2010, 09:24
cok gecmis olsun

elronds
19 Nisan 2010, 09:30
çok geçmiş olsun, mobese mutlaka kaydetmiştir. birkaç gün uğraşsanız bile lütfen savcılığa şikayet edin...

mmucit
19 Nisan 2010, 09:40
Geçmiş olsun, bencede kaza yaptığını bildirerek bir muayene ol. İnş. birşey çıkmaz.(Hastalık bakımından)

Aragorn78
19 Nisan 2010, 09:46
Cok cok cok gecmis olsun .

Orko_ye
19 Nisan 2010, 09:53
Çok geçmiş olsun hocam yaa. Valla sabah sabah topici görünce içim bir tuhaf oldu.

Bizde dün Devrim ve Muhteremleydik. Senden bahsediyordu Devrim İzmir'den KLE 500 alacaktı bugün (dün) demişti. Yeni motorunla mı oldu kaza?

Allaha şükür ki sana birşey olmamış, tekrardan geçmiş olsun. İnşallaj o insan kılığındaki pisliği yakalayıp gerekli cezanın verilmesini sağlayabilirsin.

hanedan12
19 Nisan 2010, 10:02
Sinan üstad geçmiş olsun ....

ınnowa
19 Nisan 2010, 10:08
büyük geçmiş olsun mahlükatlar aramızda dikkat.

draggy
19 Nisan 2010, 10:43
Telefonla görüştük ya Sinan benim aklıma gelenlerin çoğunu yazmışlar, peşini bırakma şerefsizlerin kanıt bulursan, dün Orhan ile bana İş kulelerin önünde de makas atan bir şerefsiz çarpıyordu az kalsın, bahar geldi ya ayılar kış uykusundan uyanıp arabalarına bindiler :pr:

starblazer
19 Nisan 2010, 11:00
kazadan sonra 155 e keske haber verseydin , en azından o civarda ekip varsa adamları cevirirdi.

iptaluyelik02
19 Nisan 2010, 11:04
İkitellide çıkma parça satan yerlere bakmanı tavsiye ederim
Kazaya karışan ve kaçan biri yetkili servisten parça aramaz.

zeda3000
19 Nisan 2010, 11:45
Arkadasim buyuk gecmis olsun. Zamaninda bende hatalli sollayan bir aracin aynasinin bana carpmasi sonucu asfalta yapismistim. Resmen salak bir his oluyor kendinde sucsuz yere yerlerde yuvarlanmak hic hos degil.

1- Kaza aninda 155 aradiginda evet yaralanma var diyeceksin. Bu hepimiz icin gecerli. Unutmayin , hic bir kanamali belirgin yara bile olmasa, oncelikle beyin sarsintisi veya catlak kemik olasiligini dusunun. Dustugunuz anda 155 arayin yaralandim diye ihbar verin.

2- O aracin sahibi coktan aynasini degistirmistir. Savciliga dilekce ver. Motorunun resimlerini ekle. Var ise gorgu sahitlerini bul. Savcilik olayi incelemeye alacak ve belkide kameradan goruntuleri talep edecek. Guvenlik kameralari gecede plakalari goruntuluyor.

3- Eger polis cagirmis olsaydin polis tutanagi ile bu islem cok daha hizli olacakti. Ne ise bu tecrube oldu.

Umarim sucluyu bulursun. Buldugun zaman aklina gelen her turlu tazminat davasini ac. O adam karsina gecip sana silah dogrultmasi ile araci ile sana carpmasi arasinda hic bir fark yok.Cinayete tessebus olarak dusun olayi.

immortalboss
19 Nisan 2010, 11:54
Evet bu araç gri bi 206.Ve şöyle birşey var.Kaç tane gri 206 vardır bilinemez.Umarım mobese kameralarından plakayı bulup şerefsizi yakalarlar.Geçmiş olsun dostum.

mmucit
19 Nisan 2010, 11:56
Arkadasim buyuk gecmis olsun. Zamaninda bende hatalli sollayan bir aracin aynasinin bana carpmasi sonucu asfalta yapismistim. Resmen salak bir his oluyor kendinde sucsuz yere yerlerde yuvarlanmak hic hos degil.

1- Kaza aninda 155 aradiginda evet yaralanma var diyeceksin. Bu hepimiz icin gecerli. Unutmayin , hic bir kanamali belirgin yara bile olmasa, oncelikle beyin sarsintisi veya catlak kemik olasiligini dusunun. Dustugunuz anda 155 arayin yaralandim diye ihbar verin.

2- O aracin sahibi coktan aynasini degistirmistir. Savciliga dilekce ver. Motorunun resimlerini ekle. Var ise gorgu sahitlerini bul. Savcilik olayi incelemeye alacak ve belkide kameradan goruntuleri talep edecek. Guvenlik kameralari gecede plakalari goruntuluyor.

3- Eger polis cagirmis olsaydin polis tutanagi ile bu islem cok daha hizli olacakti. Ne ise bu tecrube oldu.

Umarim sucluyu bulursun. Buldugun zaman aklina gelen her turlu tazminat davasini ac. O adam karsina gecip sana silah dogrultmasi ile araci ile sana carpmasi arasinda hic bir fark yok.Cinayete tessebus olarak dusun olayi.

Çok doğru; maalesef bizi araçtan saymıyorlar, kullananı ise insan yerine bile koymuyorlar. Sanki motosiklet kullanan serseri. :farao:

m.şanveren
19 Nisan 2010, 12:01
Geçmiş olsun,umarım oda büyükce bir kamyon tarafından o şekilde sıkıştırılır,öyle bir anda neler yaşandığını anlar.

Felon
19 Nisan 2010, 12:22
arabaylayken aynama vurup kaçan bi öküzden sonra (onunkine bişe olmadı ) hep plaka ezberlemeye çalışırım ben :D
çevreden kimse kazaya sebebiyet veren aracın plakasını almazmı ya ne kadar bencilleşmiş insanlar büyük geçmiş olsun

HAZER
19 Nisan 2010, 12:30
büyük geçmiş olsun..ciddi bir yaralanma olmaması sevindirici..ama işin peşini bırakma lütfen.insan kılığına girmiş yaratığı rahat bırakma,cezasını çeksin

canercamalan
19 Nisan 2010, 12:40
geçmişolsun cok acele etmeniz lazım yoksa bulmanız imkaznsızlaşır peugeot206 aynası buda artık valla inş bulunur diyorum ...

mete_han
19 Nisan 2010, 13:13
vay şerefsiz vay...kanka hemen peugeot servislerindne birine git...ve parça nosundan araca ulaş...çok basit...ama önce ilk işin bunu polise tutanakla tesbit ettirmek olsun...

Hacı yazını şimdi okudum polis seni resmen sallamış...O an yerinden neden kalktın ki...ambulans çağırsaydın yaralamalı kaza diye polis mecburen rapor tutmak zorunda kalacaktı...ve MECBUREN o aynayı delil olarak saklayıp suçluya ulaşacaktı...görevi olduğu için...insan olduğundan değil yani...

geçmiş olsun üzüldüm biraderim ...

barok34
19 Nisan 2010, 13:50
Savılığa dilekçe vermek için üşenmeyin bakın görün o zaman nasıl hemen bulunup dava açılıyor.Bir dilekçe adamı ipe götürür unutmayın...