PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet İçin Rampa(Motorum Mahsur Kaldı)

Sayfa : [1] 2

mcyassin
18 Nisan 2010, 16:54
Merhaba Arkadaşlar..

Yıllardır resimdeki rampayı kullanarak (babam ve ben) scooterlarımızı indirip çıkartabiliyorduk. Taa ki ben gt 650 comet alasıya kadar. Bu sabah ikinci kez çıkartmayı denerken stop ettirdim motoru arka teker rampadayken. Rampa esnedi esnedi tam oturmaya yakın motoru geri çekmek zorunda kaldım:pale: Motor mahsur kaldı şu an garajda:pale:

Resimdeki rampa alüminyummuş. Demir yaptırmam gerekecek galiba. Nasıl bir şey tavsiye edersiniz? Ataşehir tarafında oturuyorum bu çevrede nerede yaptırabilirim vs..Bana bir kaç tavsiyede bulunursanız sevinirim,teşekkürler..

Bir de motor oldukça ağır benim an 125'e göre(Hyosung:215 Kg, Suzuki:115 Kg) Sizce ben bu rampadan rahat çıkabilir miyim? Ya da çıkmaya alışabilir miyim? Gözümde çok büyüyorda :pale: Suzukiyle hiç sorunsuz çıkabiliyorum doğal olarak ama bu motor stop falan etse nasıl toparlıcam kafama takılıyo :pale: Tecrübem pek yok.

Bu arada motoru kurtarabilirsek bu garajdan gezilere vs..katılıp tanışmak isterim sizlerle,an 125'le katılamıyordum malum :)

Resimler;

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3516.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3475.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3487.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3492.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/3496.jpg

beykurt
18 Nisan 2010, 17:13
basamak yüksek değil ya.bir seferliğine insan gücüyle atlatılır o.215 kilo ama güçlü kişilerle motoru ufaktan çıkartabilirsiniz.beton rampadan da istop ettirmeden çıkartacak birini bul bence:) orda istop ederse sakat olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

yada rampanın altına bi tane kaldırım taşı bul büyükçe.altına koy.esnemeyi durdurur.çıkarsın.demire falan para verme boşuna yani

solevendef
18 Nisan 2010, 17:39
hergün motoru ordan indirip çıkarıyorsan vay senin ve motorun hailine 200 kg sonuçta.

imkanın varsa içerden en dışarıya kadar geniş bişey yaptır derim.uzun olursa rampa çıkıyomuş gibide olmazsın.

dedigimi yaptıramam diyorsan ufak rampayı alttan destekleye bilirsin veya aynısının demirini yaptırabilirsin sana kalmış.

Felon
18 Nisan 2010, 18:13
iki kalıplı kişi basamağı atlatır gibi geldi bana o kadarda büyütme gözünde 200kg :P :)

xterkan
18 Nisan 2010, 18:14
kardeş rampa da eğimli baya çözüm bulunur kalas altına v.s geçici bir süre çözüm olur

beykurt
18 Nisan 2010, 18:22
hergün motoru ordan indirip çıkarıyorsan vay senin ve motorun hailine 200 kg sonuçta.

imkanın varsa içerden en dışarıya kadar geniş bişey yaptır derim.uzun olursa rampa çıkıyomuş gibide olmazsın.

dedigimi yaptıramam diyorsan ufak rampayı alttan destekleye bilirsin veya aynısının demirini yaptırabilirsin sana kalmış.

akşamları kapıyı kitliyor sanırım kapı var orada.o yuzden ufak rampayı kaldırıp kapıyı kapatıyor arkadaş diye tahmin ediyorum.tek parça rampa çok büyük ve maliyetli olur taa yukarı kadar olcaksa:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

kardeş rampa da eğimli baya çözüm bulunur kalas altına v.s geçici bir süre çözüm olur

bende aynı şekilde düşündüm:cat:

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:39
akşamları kapıyı kitliyor sanırım kapı var orada.o yuzden ufak rampayı kaldırıp kapıyı kapatıyor arkadaş diye tahmin ediyorum.tek parça rampa çok büyük ve maliyetli olur taa yukarı kadar olcaksa:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

bende aynı şekilde düşündüm:cat:

Evet kapı var. Tek parça rampa olamaz maalesef o yüzden. Taşla vs..destekleyerek bir süre idare edilebilir belki ama kesin bir çözüm bulmam lazım,hali hazırdaki rampayı kırıp babamla papaz olmıyım bir de :P Aynı rampanın demir olanını yaptırmak en uygun çözüm gibi şu an sizinde söylediğiniz gibi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:37 ----------

Suzukiyle çıkmak çok basitte hyosung bu şartlar altında anca yazları haftada bir hava alır gibime geliyo:)

beykurt
18 Nisan 2010, 18:40
demir kalıcı çözüm de eğer maddi imkanın yoksa alt tarafın ölçüsünü al ve git marangozdan takos yaptır
daha ucuza gelir hemde sağlam olur.demire göre de daha hafif olur

cagatay_hepsen
18 Nisan 2010, 18:42
kendini öyle bir alıştırki motor stop ederse arka firene bas ön firen tutmaz kayar motor bence daha dik bir ara sokakta yokuş bulup biraz pratik yap hyo burayı tırmanır sorun olmaz o basamaktan da ranpasız bile çıkarsın ki hali hazırdaki ranpa nekadarda esnese basamakla zemin arasında zaten bir ranpa görevi görür çok sorun olmaz boyun çok kısa ise ranpadaki duraklamalarda sorun yaşaya bilirsin ama dediğim gibi hafif sola yatırıp arka firene basarsan düşürmessin makinayı daha öncedende çok çıkmışsın alışırsın bence çok sorun olmaz.

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:43
demir kalıcı çözüm de eğer maddi imkanın yoksa alt tarafın ölçüsünü al ve git marangozdan takos yaptır
daha ucuza gelir hemde sağlam olur.demire göre de daha hafif olur

Bu daha da mantıklı gibi:) hiç aklıma gelmemişti..Çözdün hocam sorunu:rendeer:: Yarın bi takoz yaptırayım tam altına oturacak şekilde. Diğer rampayı çıkmayada zamanla alışırım inşallah :)

solevendef
18 Nisan 2010, 18:44
ben olsam iki parçada olsa kurup sökmek zorda olsa dedigim rampayı yapardım.sonuçta gt 650.tecrübem pek yok diyorsun an 125 den gt 650 ye geçmişin hiç scootera benzemez o rampadan çıkarken eger düşürürsen bide grenajın kırılırsa görürüm ben seni:D.

motoru sen mi aldın yoksa baban mı?yanlış anlama ama.

beykurt
18 Nisan 2010, 18:46
Bu daha da mantıklı gibi:) hiç aklıma gelmemişti..Çözdün hocam sorunu:rendeer:: Yarın bi takoz yaptırayım tam altına oturacak şekilde. Diğer rampayı çıkmayada zamanla alışırım inşallah :)

ne güzel yardımım dokunduysa:rendeer:

RoLa
18 Nisan 2010, 18:47
tahta koy...

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:48
kendini öyle bir alıştırki motor stop ederse arka firene bas ön firen tutmaz kayar motor bence daha dik bir ara sokakta yokuş bulup biraz pratik yap hyo burayı tırmanır sorun olmaz o basamaktan da ranpasız bile çıkarsın ki hali hazırdaki ranpa nekadarda esnese basamakla zemin arasında zaten bir ranpa görevi görür çok sorun olmaz boyun çok kısa ise ranpadaki duraklamalarda sorun yaşaya bilirsin ama dediğim gibi hafif sola yatırıp arka firene basarsan düşürmessin makinayı daha öncedende çok çıkmışsın alışırsın bence çok sorun olmaz.

Doğru söylüyosun hocam.Ön fren'i sıktık geçen direk kaydı motor. Rampadaki duraklamalardada sıkıntı yaşadım ilk indirip çıkardığımda dediğin gibi. Ama sola yatırıp arka freni kullanmayı hiç denemedim. Scooter'dan kalma bi ön fren alışkanlığı devam ediyo. Ama dediğin yöntemle deneyeceğim ilk fırsatta. Çimento döktüler o ana rampaya bugünlük bir şey yapamıcam ama şu havada binemedim motora üzüldüm:( Teşekkür ediyorum hepinize..

beykurt
18 Nisan 2010, 18:49
ben olsam iki parçada olsa kurup sökmek zorda olsa dedigim rampayı yapardım.sonuçta gt 650.tecrübem pek yok diyorsun an 125 den gt 650 ye geçmişin hiç scootera benzemez o rampadan çıkarken eger düşürürsen bide grenajın kırılırsa görürüm ben seni:D.

o dediğin rampa mesafae göz önüne alındığında taşınabilirlik olarak 2 parça bile olsa sıkıntı yaratır.bence o beton yokuşu çıkar arkadaş sorun olmaz.bir iki derken üçüncü denemede düz yolda çıkar gibi çıkar zaten.ıslak değilse beton kaydırmaz kolay kolayda frenleme yaparsa.
Ayrıca o kadar büyük bir metal rampa bem uzun hem kalın olması lazım ki o da demirciyi emekli etcek kadar para demek:queen:

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:50
Birde şu debriyajın arka fren olmadığını kabullenebilsem herşey daha güzel olacak :)

McWarnaly
18 Nisan 2010, 18:52
bence simdilik rampanin altina destek koy.stop etmesinden korkuyorum dersen bir iki arkadas bul iterek cikarin.ancak benim sana tavsiyem en alttan en yukari kadar komple bi rampa yaptirman.arkadaslar pahali olur faan demis ancan her gun motoru oraya cikarip sokmak buyuk eziyet oacak.her zaman ittiricek birilerini bulamazsin ve motoru kullanarak cikaririm dersin ya dengeyi saglayamayi dusersen hem sana hem motoruna yazik.bence butun bulara bakarsan en mantiklisi en alttan en yukari kadar genis bi rampa yaptirman olur.baban ve senin rahatliginiz icin.

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:52

Motoru ben aldım yaa:) Abi o rampadan çıkarken sağ tarafa düşersem sadece grenajın kırılması için dua ederim ama sakat bile bırakır üstüme düştüğünü düşünsene motorun allah muhafaza:cyclopsan

cagatay_hepsen
18 Nisan 2010, 18:53
Birde şu debriyajın arka fren olmadığını kabullenebilsem herşey daha güzel olacak :)

sen motoru tam anlamıyla kullanmaya başlamadan bu motoru çok o ranpaya vurma yanlış anlama hem çok seri makina hemde ağır sorun yaşarsın dediğim gibi bol bol yokuşlarda pratik yap daha güvenli olur alışılır halladersin ama vitesli tecrüben yoksa 75bg güç şakaya gelmez ama uykularını kaçıracak kadarda kendine sorun yapma motora ice alış sonra zaten güle oynaya çıkarsın...

mcyassin
18 Nisan 2010, 18:56
bence simdilik rampanin altina destek koy.stop etmesinden korkuyorum dersen bir iki arkadas bul iterek cikarin.ancak benim sana tavsiyem en alttan en yukari kadar komple bi rampa yaptirman.arkadaslar pahali olur faan demis ancan her gun motoru oraya cikarip sokmak buyuk eziyet oacak.her zaman ittiricek birilerini bulamazsin ve motoru kullanarak cikaririm dersin ya dengeyi saglayamayi dusersen hem sana hem motoruna yazik.bence butun bulara bakarsan en mantiklisi en alttan en yukari kadar genis bi rampa yaptirman olur.baban ve senin rahatliginiz icin.

Ama biz bu rampayı sadece motor sokup çıkarmak için apartmandan imza toplayarak yaptırmıştık. Scooter'lar için sorun değilde hyo bozuyo işi.. Komple rampa aşar abi beni. Yani bu rampanın yapılış amacı da sadece dediğim gibi motor indirip çıkartmaktı. Mont alcak bile nakitim kalmadı işin kötüsü sen komple rampa yaptır diyon :)

solevendef
18 Nisan 2010, 18:58
sen ne yap biliyormusun al 1 2 mt zincir apartmanın önünde bir yere kilitle :cat::cat:oraya girip çıkması zor olur senin için zaten 650 nin boyu o rampa kadar degilmi :Dçok zor olacak senin için.

apartmanın içinde boş alan yokmu ya:D

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:00
sen motoru tam anlamıyla kullanmaya başlamadan bu motoru çok o ranpaya vurma yanlış anlama hem çok seri makina hemde ağır sorun yaşarsın dediğim gibi bol bol yokuşlarda pratik yap daha güvenli olur alışılır halladersin ama vitesli tecrüben yoksa 75bg güç şakaya gelmez ama uykularını kaçıracak kadarda kendine sorun yapma motora ice alış sonra zaten güle oynaya çıkarsın...

Doğru söylüyosun.. An 125'le de çıkamamıştım ilk zamanlar.. İki hafta sonra binerek çıkarım dedim ve o gün bugündür elimde çıkarmadım. Aslında hyo'yu elimle çıkarabilseydim çok iyi olcaktı ama imkansız olduğunu fark ettim. Motorun solunda durmam lazım arka fren sağ ayakta falan.. Zamanla oturur inşallah abi dediğin gibi ;)

McWarnaly
18 Nisan 2010, 19:02
Ama biz bu rampayı sadece motor sokup çıkarmak için apartmandan imza toplayarak yaptırmıştık. Scooter'lar için sorun değilde hyo bozuyo işi.. Komple rampa aşar abi beni. Yani bu rampanın yapılış amacı da sadece dediğim gibi motor indirip çıkartmaktı. Mont alcak bile nakitim kalmadı işin kötüsü sen komple rampa yaptır diyon :)

arkadasim anladimda sadece rampa yapicaksiniz baska bi degisiklik yapin demiyorum ki bi sorun olucagini sanmam.hem ben ileride yaptirmani tavsiye etmistim.cunku o dar rampayla cok zorluk cekersin hele islak iken.genis bi rampayla ise kolayca yolda gider gibi cikabilirsin.ama benimkide bi fikir di en azindan,yani ben olsam oyle yapardim.

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:05
sen ne yap biliyormusun al 1 2 mt zincir apartmanın önünde bir yere kilitle :cat::cat:oraya girip çıkması zor olur senin için zaten 650 nin boyu o rampa kadar degilmi :Dçok zor olacak senin için.

apartmanın içinde boş alan yokmu ya:D

Abi garaj var diye aldım bi de ben bu motoru:P Şimdi hiç işime gelmez dışarı kilitlemek..Bi iki kere suzukiyi kilitledim içim rahat etmemişti o akşamlar :) Apartmanın içinde boş yer varda neymiş apartmanın içi benzin kokuyomuş,görüntü kirliliği vs..oluyo demişlerdi..Bizde 4-5 sene önce rampa yaptık işte oraya şekildeki gibi..Keşke eğim biraz daha az olsaydı ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

arkadasim anladimda sadece rampa yapicaksiniz baska bi degisiklik yapin demiyorum ki bi sorun olucagini sanmam.hem ben ileride yaptirmani tavsiye etmistim.cunku o dar rampayla cok zorluk cekersin hele islak iken.genis bi rampayla ise kolayca yolda gider gibi cikabilirsin.ama benimkide bi fikir di en azindan,yani ben olsam oyle yapardim.

Yok abi yanlış anlama beni..Dediğin çok güzel bir fikir ama maddi olarak çok zorlar beni..Ondan dedim ;)

beykurt
18 Nisan 2010, 19:06
sen dışarda bi kaç gün gez motorun gücünü bi kavra o yokuş sana çocuk oyuncağı gelir.yeterki debriyaj gaz ayarını iyi yap.sadece şurda iki üç sefer zorlanacaksın sonra alışırsın sıkma canını.minik rampayı dediğm gibi marangozdan takozla sağlamlaştırdın mı misler gibi giriş çıkş yaparsın.ah benim de olsa öle otoparkım da düşünsem bunları:) geçen gün iki kişi cbr 125(120 kilo civarı bişidi sanırım) 8 basamak merdivenden indirdik apartmanın zemin katına orda beklesin diye.(ehliyet yok kullanamıyorum ve şehirdışındayım o yuzden)

McWarnaly
18 Nisan 2010, 19:08
Abi garaj var diye aldım bi de ben bu motoru:P Şimdi hiç işime gelmez dışarı kilitlemek..Bi iki kere suzukiyi kilitledim içim rahat etmemişti o akşamlar :) Apartmanın içinde boş yer varda neymiş apartmanın içi benzin kokuyomuş,görüntü kirliliği vs..oluyo demişlerdi..Bizde 4-5 sene önce rampa yaptık işte oraya şekildeki gibi..Keşke eğim biraz daha az olsaydı ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 ----------

Yok abi yanlış anlama beni..Dediğin çok güzel bir fikir ama maddi olarak çok zorlar beni..Ondan dedim ;)

dostum bence motoru disarda falan brakma ben benimkini gunduz bile disarda brakmiyorum.aslinda her zaman bisikletli polisler devriye geziyo bisey olucagini sanmam ancak icim rahat etmiyo.sen motoru brakirsin disarda,seni sevmeyen biri gelir cizer,merakli cocuklar bakim derken dusurur,yagmur toz toprak ta cabasi.

beykurt
18 Nisan 2010, 19:10

şuan sorun şu gepgeniş rampadan nasıl çıkar değil dimi arkadaşlar konu kaydı resmen:mrgreen:

önce dedi ki diğer minik metal rampa esniyor ve ne yapabilir diye.
Çözüm:takoz kararı verdik.
Şimdi de şu koca beton rampadan nasıl çıkacak diye düşünüyorsak bence gerek yok.650 cc gt bu.gaz debriyaj dengesini yaparsa motorun çekişi mükemmel zaten hiç sorun yaşamadan çıkar.ordan araba çıkar bırakın motoru:P ne bahsediyorsunuz sağa düşmekten falan ya:mrgreen:

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:12

şuan sorun şu gepgeniş rampadan nasıl çıkar değil dimi arkadaşlar konu kaydı resmen:mrgreen:

önce dedi ki diğer minik metal rampa esniyor ve ne yapabilir diye.
Çözüm:takoz kararı verdik.
Şimdi de şu koca beton rampadan nasıl çıkacak diye düşünüyorsak bence gerek yok.650 cc gt bu.gaz debriyaj dengesini yaparsa motorun çekişi mükemmel zaten hiç sorun yaşamadan çıkar.ordan araba çıkar bırakın motoru:P ne bahsediyorsunuz sağa düşmekten falan ya:mrgreen:

Hakkatten konu fena kaydı :) Ama ilk mesajımda bu problemdende bahsetmiştim :)

beykurt
18 Nisan 2010, 19:13
tamam işte ona da çözüm debriyaj gaz dengesi ile ilgili dur kalklar yaparak motoru iyice ögren başka da bişi yapmana gerek kalmaz haksız mıyım :)

McWarnaly
18 Nisan 2010, 19:14
dostum komple rampa yaptrmam diyosun madem o zaman cikistaki kapiyi genislet ve sag tarafa korkuluk yaptir en azindan.dengeni kaybedersen korkuluklara dayanip dengeni saglarsin.

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:18
dostum komple rampa yaptrmam diyosun madem o zaman cikistaki kapiyi genislet ve sag tarafa korkuluk yaptir en azindan.dengeni kaybedersen korkuluklara dayanip dengeni saglarsin.

Babamda aynısını demişti:) Bakalım abi yaa baktım çıkamıyorum(ki bu düşük bi ihtimal beykurt'un da dediği gibi bi kaç denemeden sonra debriyaj-gaz dengesini sağlarsak sorun olmayacaktır zaten)dediğin gibi korkuluk yaptırırım oraya..

huska
18 Nisan 2010, 19:19
arkadasım ordan tanıdıgın bı motorcu yok mu cıkartıversın ordan tır bıle cıkar kardesım nasıl mahsur bırakırsın guzelım motoru:P:P

McWarnaly
18 Nisan 2010, 19:20
Babamda aynısını demişti:) Bakalım abi yaa baktım çıkamıyorum(ki bu düşük bi ihtimal beykurt'un da dediği gibi bi kaç denemeden sonra debriyaj-gaz dengesini sağlarsak sorun olmayacaktır zaten)dediğin gibi korkuluk yaptırırım oraya..

arkadasim ben cikaramazsin demiyorum hic biseyi gozunde buyutme ancak alisana kadar zor olucaktir.dengeni kaybedersen dusme tehlikesi buyuk o yuzden dedim.karar senin tabiki ben kendi fikrimi soyledim.

beykurt
18 Nisan 2010, 19:25
ben cbr 125 le 8 merdiven çıkcam haftaya sen düz rampadan çıkamıyon kızarım heee:queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Olay memleket meselesi oldu valla :cherry:
Konuyu Toplam 29 Üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 17 Misafir)
beykurt, huska, ortadadogulu, mcyassin, barisayd, McWarnaly, eric_cartman, berk_cglr, Stagflasyon, solevendef, askon, zaferkarizma

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:28
ben cbr 125 le 8 merdiven çıkcam haftaya sen düz rampadan çıkamıyon kızarım heee:queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Olay memleket meselesi oldu valla :cherry:
Konuyu Toplam 29 Üye okuyor. (12 Kayıtlı üye ve 17 Misafir)
beykurt, huska, ortadadogulu, mcyassin, barisayd, McWarnaly, eric_cartman, berk_cglr, Stagflasyon, solevendef, askon, zaferkarizma

:queen::queen::queen:

Şu beton bir kurusunda ben yarın deniyim,haber vereyim:)

Kurtarıcaz inşallah motoru:queen:

Herkes çok yardımcı oldu ama,hepinize teşekkür ederim.. Bu kadar ilgi beklemiyodum açıkçası bir iki mesajla kapanır gider diyodum ama motorculuk bu olsa gerek,herkes yardımsever..Teşekkürler tekrar..

huska
18 Nisan 2010, 19:32
:queen::queen::queen:

Şu beton bir kurusunda ben yarın deniyim,haber vereyim:)

Kurtarıcaz inşallah motoru:queen:

Herkes çok yardımcı oldu ama,hepinize teşekkür ederim.. Bu kadar ilgi beklemiyodum açıkçası bir iki mesajla kapanır gider diyodum ama motorculuk bu olsa gerek,herkes yardımsever..Teşekkürler tekrar..

kardesım sımdı o motor orda durdukca herkes rahatsız olur.yanı motoru olmayanları dusunsene adamın motoru yok bınemıyor sen motorun var ama kodesten cıkartamıyorsun ee halıyle garıpsıyor ınsanlar?:P:P

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:36
Bu arada motosikletim :bounce:

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/4582.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

kardesım sımdı o motor orda durdukca herkes rahatsız olur.yanı motoru olmayanları dusunsene adamın motoru yok bınemıyor sen motorun var ama kodesten cıkartamıyorsun ee halıyle garıpsıyor ınsanlar?:P:P

Valla gariban gariban bakıyo öyle resimdeki gibi :queen:

McWarnaly
18 Nisan 2010, 19:38
Motorda guzelmis dostum gule gule kazasiz kullan..

mcyassin
18 Nisan 2010, 19:41
Motorda guzelmis dostum gule gule kazasiz kullan..

Teşekkürler hocam,amin..

solevendef
18 Nisan 2010, 20:25
inş bende 250 sini alacagım bunun.

ben resimlere pek dikkat etmemişim rampa gayet genişmiş pek çokta bi dikliği yokmuş:D

apartmanın içinde nası görüntü kirliligi oluyormuş ki bu motor acebaa.

ama hayabusa bile soksan apartmana kesin görüntü kirliligi derler.

ben olsam sokarım apartmana anca polis zoruyla çıkartırlar:D:D

mücahit_89
18 Nisan 2010, 20:30
Bu arada motosikletim :bounce:

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/4582.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Valla gariban gariban bakıyo öyle resimdeki gibi :queen:

abi motor gariban gariban bakmıyo aslında:)ben ordan rahat rahat çıkarım sadece şu önüme kalas gibi bişey koyun gerisi sorun değil diyo:mrgreen:makine çok süpermiş güle güle kullan...yorum yapmadım ama resmi görünce dayanamadım o motor ordan çok rahat çıkar sadece debriyajı hızlı bırakırsan ön kaldırırsın:)bu şaka tabi...alıştıktan sonra ordan inip çıkmak sana çoçuk oyunu gibi gelcek:wiinkk:

yt_servan
18 Nisan 2010, 23:01
ampayı gözünde çok büyütüyorsun biz enduro gibi ağır motorları o rampalardan çıkarıyoruz.

her şeyden önce yavaş gitme ve dar manevra kabiliyetine sahip olman lazım motoru garajdan çıkarmadan önce motoru yatırmadan arka fren. gaz ve debriyaj üçlüsünü kullannarak kendi etrafında dönmeye çalış. sonra o rampanın ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

bunu denemeden önce dar alanda manevra kabiliyeti için biraz internette araştırma yapmanı tavsiye ederim.

iyi sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:57 ----------

bu arada yeniden okuyunca fark ettim de

mont ve koruma aparatların yokken hyo 650 biniyormusun yoksa benmi yanlış anladım

lacivert
18 Nisan 2010, 23:27
MT den slamdunk'ın motoru galiba bu. Hayırlı olsun.

mcyassin
19 Nisan 2010, 10:33
ampayı gözünde çok büyütüyorsun biz enduro gibi ağır motorları o rampalardan çıkarıyoruz.

her şeyden önce yavaş gitme ve dar manevra kabiliyetine sahip olman lazım motoru garajdan çıkarmadan önce motoru yatırmadan arka fren. gaz ve debriyaj üçlüsünü kullannarak kendi etrafında dönmeye çalış. sonra o rampanın ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

bunu denemeden önce dar alanda manevra kabiliyeti için biraz internette araştırma yapmanı tavsiye ederim.

iyi sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:57 ----------

bu arada yeniden okuyunca fark ettim de

mont ve koruma aparatların yokken hyo 650 biniyormusun yoksa benmi yanlış anladım

Kaskım var sadece ama almam gerekecek galiba en azından bir mont.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:31 ----------

MT den slamdunk'ın motoru galiba bu. Hayırlı olsun.

Evet onun motoruydu hocam..Teşekkür ederim..

m.şanveren
19 Nisan 2010, 12:58
Sağlam bir kalas hani şu etli olanlardan işini rahatça görebilir.

İyi bir debriyaj ilede motora binmeden o motor ordan çıkar.Ama sen deneme,pek tecrübem yok diyorsun.Senin için iyi olan,boşa alıp bir iki kişinin yardımıyla çıkara bilirsin.

Kolay gelsin

canercamalan
19 Nisan 2010, 13:02
yahu ne alemsiniz geç o çıkıntının önüne motorla at bir e devir ibresinide 6.7 000 de gör debriyajı bırak bak nasıl cıkıyosun ;) şahsen ybr den biliyorum affetmiyor

forzabjk43
19 Nisan 2010, 16:13
alışmmadık kıcta don durmaz kardesım (x düşe kalka öğren asla pes etme ben olsam oyle yaparım kendine güvendikten sonra birşey olmaz :) olsada koymaz:D

JAKOBEN
19 Nisan 2010, 16:39
Kırıcı olabilir ve bu nedenle şimdiden özür dilerim ama birkaç şey de ben eklemek istiyorum;

1) 125 cc scooterdan sonra bir anda gt 650 gibi bir canavara geçmek hakikatten yürek ister; sizi tebrik ederim..

2) Montunuz bile olmadan sadece kaskla gt650'ye binebilmek de ciddi bir cesaret gerektirir, bundan ötürü de sizi kutluyorum..

3) Umarım bedeniniz sadece bu yürekten (ve sağladığı cesaretten)ibaret değildir, beyniniz de gayet iyi çalışıyordur ve 125cc scooterdan sonra 650cc bir naked'in ne gibi sorunlara yol açabilecek bir canavar olduğunun farkındasınızdır..

4) Aslında çıkıştaki basamak o motorun herhangi bir takoza falan gerek kalmadan rahatlıkla çıkabileceği yükseklikte bir basamaktır ama bunun için sizin bu motorla bayağı bir tecrübe edinmeniz gerektiğini düşünüyorum..

5) Bahsettiğiniz rampa bu motor için rampa bile değildir, biraz tecrübe kazandıktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız..

Ve son olarak bu çıkışı ve rampayı dert eden biri olarak 125cc bir scooterdan sonra hangi cesaretle o motoru aldığınızı gerçekten çok merak ediyorum, şahsi düşüncem öncelikle o motoru oradan sizin değil de vitesli motor kullanmayı bilen bir başkasının çıkarmasının daha iyi olacağıdır.

Trafiğe çıkmadan önce sizin de mümkünse trafiğe kapalı boş bir alanda o motorla bayağı bir çalışma yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Zira o motorun 125cclik bir scooterla uzaktan yakından alakası olmadığı gibi debriyajla arka freni karıştıran birinin trafiğe çıkmadan önce bazı şeyleri tam olarak yerine oturtması kaçınılmaz bir gerekliliktir..

ugurapay
19 Nisan 2010, 16:55
Yapı marketlerden 500 kg 750 kg taşıya bilen seyyar çanskallar va onlardan al bence

monte986
19 Nisan 2010, 17:04
dostum be o motorla yeterli tecrübe edinmeden ordan çıkmaya çalışma :D rampanın sonunda bi keşifyapki scooter'a benzemez füze gibi fırlarsan dışarda kimseye çarpmayasın scooterla kolay tabi ama bu canavarla ii bi motivasiyondan sonra çıkılır :D ama dediğim gibi dışarda bi keşifyap :D çıkar çıkmaz karşına bi insn veya araba çıkmasın :D git bi tabaka sunta al 60 liraya geniş bi yol yap kendine çok sağlıksız bi yolmuş ;) scooterlarıda baya yıprtatmıştır o rampa yani sıksık kayış gevşemiştir kalkışlarda muhtemelen titreme getirmiştir scooterlara