PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyon tercihi ve baglantısı

Cem 1958
17 Nisan 2010, 12:26
-Navigasyon aleti kullanan arkadaslar hangi navigasyon markasını tercih ediyorlar ?
-Navigasyon aletinin elektrigini direkt olarak mı baglamalı yoksa ... otomobillerdeki gibi bir cakmak yuvası monte edip onun uzerinden mi baglantı tercih edilmelidir ?

ÜmitDURA
17 Nisan 2010, 13:11
Ben zamanında Mediamarketten blaupunkt almıstim (190 tl).Garmin yaklaşık 3-4 katı daha pahalıydı.Bu tür cihazlar genelde windows ce altında çalışıyor.internette ilgili forumlarda nasıl unlock edeceğin anlatılıyor.unlock işleminden sonra cihaz el bilgisayarına dönüşüyor.(word,excel powerpoint,muzik ve hatta dvd bile izleyebiliyorum benim GPS ile).
Enerji ile beslemek için için oto aksesuarcılarında bulununa ikili üçlü motosiklet rengine uygun çakmak söketi almıştım.Sadece GPS'i besleyeceğimden ön fardan paralel bağlantı yapıp kullandım.Farklı maksatlarla kullanmak istersen(su ıstıcısı,tekerlek için pompa vs) akü üzerinden röle ile kullanmanı tavsiye ederim.
Son olarak, oto aksesuarılarından aldığım soketten ilk başta memnundum ama daha sonra korozyona uğrayıp paslanmaya başladı içi.Bu yüzden bence tekne aksesuarı satan yerlerden (örn bauhaus) marine tip soket almanı tavsiye ederim.(diğerine göre biraz pahalıdır)

Cem 1958
17 Nisan 2010, 13:55
Ben zamanında Mediamarketten blaupunkt almıstim (190 tl).Garmin yaklaşık 3-4 katı daha pahalıydı.Bu tür cihazlar genelde windows ce altında çalışıyor.internette ilgili forumlarda nasıl unlock edeceğin anlatılıyor.unlock işleminden sonra cihaz el bilgisayarına dönüşüyor.(word,excel powerpoint,muzik ve hatta dvd bile izleyebiliyorum benim GPS ile).
Enerji ile beslemek için için oto aksesuarcılarında bulununa ikili üçlü motosiklet rengine uygun çakmak söketi almıştım.Sadece GPS'i besleyeceğimden ön fardan paralel bağlantı yapıp kullandım.Farklı maksatlarla kullanmak istersen(su ıstıcısı,tekerlek için pompa vs) akü üzerinden röle ile kullanmanı tavsiye ederim.
Son olarak, oto aksesuarılarından aldığım soketten ilk başta memnundum ama daha sonra korozyona uğrayıp paslanmaya başladı içi.Bu yüzden bence tekne aksesuarı satan yerlerden (örn bauhaus) marine tip soket almanı tavsiye ederim.(diğerine göre biraz pahalıdır)

cok cok tesekkurler. Cok acıklayıyıcı oldu .
Bir sorum daha olacak .
Surekli farlar yandıgı icin bu navigasyon aletinin kullanılması halinde akunun uzerine ek bir yuk bindigi icin akunun kendini sarj etmesinde bir eksiklik olusuyormu ?

peyami
17 Nisan 2010, 14:03
ben arabada piranha Pathfınder kullanıyorum. istanbul içinde bir sorun yaşamadım. istanbul dışı hiç kullanmadım. yalnız bildiğim kadarı ile içindeki yazılım çok önemli benim kullandığım yazılımda i-go motosiklette daha hiç kullanmadım zaten laf aramızda motorumu daha trafikte hiç kullanmadım.:)

fthinky
17 Nisan 2010, 14:25
önemli olan içinde yazılım, haritasının güvenirliliği, kullanıcının işini kolaylaştıracak kolay ve pratik güzel bir menü.. başarsoft bu konuda çok iyi, ztn googlemapsın türkiye haritasını kendileri çıkarıyorlar.

peyami
17 Nisan 2010, 14:29
[QUOTE=fthinky;2033146]önemli olan içinde yazılım, haritasının güvenirliliği, kullanıcının işini kolaylaştıracak kolay ve pratik güzel bir menü.. başarsoft bu konuda çok iyi, ztn googlemapsın türkiye haritasını kendileri çıkarıyor

i-go başarsoftun ürünü, haklısın googlemap türkiye ayağı başarsoft

suncicek
01 Mayıs 2010, 01:03
GARMİN OREGON 550T EL TİPİ GPS
HAVA, KARA, DENİZ, OTOBAN HER KOŞULA UYGUN GARMİN OREGON 550T

Selam ARKADAŞLAR. SIFIR KUTUSUNDA AÇILMAMIŞ GARMİN OREGON GPS. 3 BOYUTLU TOPO HARİTA, TÜRKİYE VE DÜNYA HARİTASI, 3.2 MP 4X ZOOM DİGİTAL KAMERA, NAVİGATOR, DOKUNMATİK EKRAN, 3 İNCH EKRAN, SD KART KULLANIMI, EL TİPİ, KARABİNALI, DVD/VCD/FOTO GÖSTERİCİ, BLUETOOTH,, MP3/MP4, RADİO, 3D PUSULA, ALTİMETRE, BAROMETRE, YÜKSEK HASSASİYET, NABIZ ÖLÇER, HEM UÇUŞTA HEMDE ARABANIZDA KULLANACAĞINIZ BİR GPS NAVİGATÖR.

FİYAT İÇİN ARAYIN
0532 456 15 71

Outdoor kullanımına uygun olarak tasarlanmış olan Oregon 550 Yüksek Hassasiyetli GPS alıcısı ile outdoor aktivitelerinizin keyfine varacaksınız…

3.2 megapixel dijital kamera, 4x dijital zoom özelliği ile bulunduğunuz yerin sadece kordinatlarını belirlemekle kalmayıp resmini de çekebilirsiniz.
Uydu alışı azaldığı zamanlarda kısa süreli bilgileri kayıt etme ve üç güne kadar kayıtlı bilgileri ve zamanı saklama özelliği olan Hotfix ve IPX7 standartlarına göre su geçirmezlik özelliği ile kullanım kolaylığı sağlayan Oregon 550 Micro SD ile genişletilebilir hafıza, Elektronik Pusula ve barometrik altimetreye de sahip…

Kablosuz diğer cihazlarla iletişim ve bilgi aktarımı, rota, nokta ve iz kaydı yapabileceğiniz Oregon 550’nin pillerle beraber olan ağırlığının 193g. olması da Garmin’in her geçen gün gelişen teknolojisinin sunmuş olduğu kullanım kolaylılarından biri… Dokunmatik ekranı ve 3 boyutlu harita gösterimi ile Oregon 550 Yüksek Hassasiyetli GPS alıcısını outdoor kullanımlarınızda yanınızdan ayıramayacaksınız.

Performans
Boyutlar:5.8 x 11.4 x 3.5 cm
Ekran Boyutları:3.8 x 6.3 cm, 3”
Ekran Çözünürlüğü:240 x 400 pixels
Ekran Özellikleri:Renkli TFT ekran
Ağırlık:192.7 g (bataryalar dahil)
Batarya:2 AA piller (dahil değil)
Batarya çalışma süresi:16 saat
Su geçirmezlik:var (IPX7)
Yüksek hassasiyetli GPS alıcısı:var
Arabirim: USB ve NMEA 0183 uyumlu
RoHS versiyonu:var

Haritalar & Hafıza
Genel dünya haritası:var
Türkiye Haritası:var
Topografya Haritası:var
Harita ekleyebilme özelliği:var
Hafıza:850 MB
Harici hafıza:SD kart ile eklenebilir
Iz nokta kaydı 2000
Rota kaydı:200
İz günlüğü:10.000 noktadan oluşan 200 iz kaydı

Özellikler
Otomatik yönlendirme (dönüş uyarıları):var
Elektronik pusula:var
Barometrik altimetre:var
Geocaching modu:var
Outdoor GPS oyunları:var
Av/Balık takvimi:var
Ay ve Güneş bilgisi:var
Medcezir tablosu:var
Alan hesaplama:var
Custom POIS (ilgi noktaları ekleyebilme özelliği):var
Birimler arası transfer (benzer cihazlar kablosuz olarak ,bilgi paylaşabilme):var
Fotoğraf izleme:var
Dijital Kamera: var, 3.2 megapixel dijital kamera, 4x dijital zoom
Dokunmatik Ekran:var

FİYAT İÇİN ARAYIN
0532 456 15 71