PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön kaldırmak yasakmı ?

Sayfa : [1] 2

RacingHaRd
27 Mart 2010, 20:16
Genç adamın her zaman kanı deli akar demişler.Trafikte veya şehiriçi yollarda sık sık ön kaldırıyorum. (ELİMDE DEĞİL :cherry: ) Geçen gün 2 kişi eve giderken gene önü kaldırmıştım Trafik Polisinin biri Bağırarak Uyardı.Bunun cezası varmı :silent:

devilcerkez
27 Mart 2010, 20:18
Trafikte uygunsuz hareket olması lazım, kaldırıma çıkıp iniş gibi :)

pitoresk35
27 Mart 2010, 20:22
trafiğin seyrini tehlikeye atacakşekilde lullanmak ve tehlikeli davranışlarda bulunmak arabada makasa girmek el freniyle dönmek motorda teker yapmak (ön kaldırmak) gibi cezası kesinlikle var dikkat et yakalanma gerçi o birazda polislerin insafına kalmış gıcık oldumu peşine bile takılır

mavibuz
27 Mart 2010, 20:24
Cezası varmı bilmiyorum ama, sence bu davranışın motorcular için kötü bir imaj oluşturmuyor mu ? seni gören bak zibidiye motorcu işte demezmi ve ayriyetten neden trafiikte kendinin başkalarının malını ve canını tehlikeye atıyorsun ve seni bu durdurmuyorda trafik cezasından korkuyorsun para nedir çalışır kazanırsın, peki motorun ve motorcunun imajına verdiğin zarar. Allah korusun tarfiğin ortasında düşsen ve başkalarıda sana çarpmamak için manevra yapıp ölse ne yapacaksın vicdanın sızlamayacakmı ?

huska
27 Mart 2010, 20:24
degerlı kardesım kaldır kaldıra bıldıgın kadar ama baskalarına zarar verecek kadar ılerı gıtme.sımdı kanın kaynıyor kaldırabılıyorsun,bu senın cok hosuna gıdıyor ama bunu yaparken kendıne cok dıkkat et bır gun kaldırıp ındıremeyebılırsın cunkü???:rendeer:

serdarmert
27 Mart 2010, 20:27
Sence normal bir davranış mı..?

speirs
27 Mart 2010, 20:45
Cezası var. Trafiğin seyrini tehlikeye atacak şekilde kullanmak adı altında çok güzel ceza yazarlar.

mstf_gnc
27 Mart 2010, 20:49
tehlikeli, gereksiz, zararlı, bi davranış tavsiye etmem ayrıca cezasıda var yani

mücahit_89
27 Mart 2010, 20:51
çok merak ettim trafikte ön kaldırdığın motorun ne?

canercamalan
27 Mart 2010, 21:03
cezayı bilmem ama tektekerde yakalanıp motoru bağlanan arkadaşım var.

Tundzhay
27 Mart 2010, 21:14
arkdaşım otomobil ile pati çekti diye uygunsuz hareketten ceza yedi. ön kaldırırsan da ceza yersin

Sinan Aksu
27 Mart 2010, 21:14
sana göre yanlış olan bazılarının ilgisini çekiyor olamazmı ? herşeyin gereklimi gereksizmi yanlış mı doğru mu olduguna sen mi karar verirsin böyle :)

Yanlis ve doğrular kisiye özel biseymi?

BLACK_ICE
27 Mart 2010, 21:15
bak kardeşim sen nap biliomusun şimdi bin motoruna git emniyete bahçesine ön dikili gir hatta tam kapıda indir veya girerken şenliği gör :D

canercamalan
27 Mart 2010, 21:17
sana göre tektekeRR yanlıştır bana göre ise doğru bir zevktir bunun tartışması yapılmaz yapılamaz hadi tamam diyelim herşeyde sen haklısın niye hor görüp kötü sözler sarfediyorsun doğruları öğretmeye çalışsana

Ante
27 Mart 2010, 21:20
sana göre tektekeRR yanlıştır bana göre ise doğru bir zevktir bunun tartışması yapılmaz yapılamaz hadi tamam diyelim herşeyde sen haklısın niye hor görüp kötü sözler sarfediyorsun doğruları öğretmeye çalışsana

Trafik kurallarının, kanunların sana göresi, bana göresi olmaz.

Sinan Aksu
27 Mart 2010, 21:21

tamam özür dilerim haklisin, hata bendeydi

canercamalan
27 Mart 2010, 21:23
Trafik kurallarının, kanunların sana göresi, bana göresi olmaz.

trafik kanunlarının sana göresi bana göresi olmaz +999.. katılıyorum ama doğruların yanlışların değil :rendeer:

Sinan Aksu
27 Mart 2010, 21:27
Arkadaslar benim fikrimce yanlislar üzerine yapilan her dogru yanlistir, bunun sana goresi bana goresiyle bi ilgisi yok. Ortalik kendine cok guvenen sürücülerle dolu. Allah korusun insanin kendi cani bi kenara baskasinin hayatina mal olabilecek davranislar bunlar, ama haklisiniz ben biraz kaba konustum sanirim, bundan dolayi özür diliyorum.

bikerboy35
27 Mart 2010, 21:30

Trafikte o tarz hareketler yapmak türkiyenin her yerinde yasaktır arkadaşım bunun sana göresi bana göresi yok :wiinkk:

Zevktir diyosun ters yönden gitsene sırf zevk olduğu için yada hep kaldırımdan git durduran polisede dersin sana ne arkadaş benim zevkim ne karışıyon :queen::queen::queen::queen:

Yada sırf zevk olsun diye sokakta çıplak dolaşalım bakalım tepkiler ne olucak odunla çıkanada deriz bu benim zevkim arkadaş (o zamana kadar kafana odunu yemezsen) :P:queen::queen::queen::queen:

RacingHaRd
27 Mart 2010, 21:31
Pekala Abiler ve Arkadaşlar Teşekkür ederim.Bundan Sonra daha Dikkatli olurum

mavibuz
27 Mart 2010, 21:34
Daha dikkatli olurum derken ?

Polise yakalanmamak için mi ? Yoksa birini öldürmemek için mi ?

Bence sen bu işi trafiğe kapalı alanlarda yap :rendeer:

RacingHaRd
27 Mart 2010, 21:54
Dikkatli olurum derken yani Şehir dışı yada Çok sakin yollarda yaparım

Deli Çerkes
27 Mart 2010, 23:21
Yasak olup olmadığıı öğrenmenin en kolay yolu , trafik çevirmelerinde veya hareket halinde giden bir trafik polisi aracının hemen yanında ön kaldırmaktır. artık cezası varmıymış , varsa ne kadarmış , yoksa yokmuymuş ilk elden öğrenirsiniz.

barok34
27 Mart 2010, 23:32
peki ben gazı bazen ayarsızca kökleyine kendiliğinden kalkıyor bu bahane olurmu ceza yememek için :P

Hakki
28 Mart 2010, 01:00
trafik kanunlarında açıkça belirtilmez ön kaldırmak yasaktır diye. tehlikeli araç kullanmaya girer. bunu da uygulamak polisin insiyatifindedir.

şimdi işin edebiyat kısmını geçelim.
cevap yazan herkes tek tekerden bir gün düşersin tarzında yazılar yazmış. siz nereden biliyorsunuz arkadaşın sürüş kabiliyetini.

emin olun tek teker yapmak yagmurlu havada normal sürüş yapmaktan daha tehlikesiz bir hareket. tabi yapabiliyorsanız.
"tabi yapabiliyorsanız" sözünü biraz daha açacagım; çevrenizde motosiklete binmeyenler veya binemeyenler size motosiklet hakkında ne diyor...

çevre: motosiklete binme. tehlikeli
siz: asıl tehlike kendini bilmezler

siz: tek teker yapma. tehlikeli
ben: asıl tehlike kendini bilmezler

bilmem anlatabildim mi?

özetle; polis sana kıl kaparsa cezayı yersin. kanun defterini açıp bakmaya gerek yok.

motorcu48
28 Mart 2010, 01:12
trafikte tehlikeli hareket yapmak akışını tehlikeye sokmak saygısızca araç kullanmak vs.hepsi suş siz onu bırakın ben trafik polisinin önünde adam arka tekerini artislik olsun diye kaydırana ceza yazdıklarını biliyorum.bu da sorulacak sorumu! o zaman arabalarda yolda dirift yapsın suç teşkil edermi sence?

Hakki
28 Mart 2010, 01:44
şimdi;
trafikte herkes zig zag çizse
trafikte herkse arabayla drfit yapsa
trafikte herkes makas atsa,

trafigin akışı bozulur. o ona çarpar bu buna.

ama trafikte herkes kendi şeridinde tek tekere kalksa, trafigin akışı bozulmaz (bozulursa nasıl bozulur soyleyin ben de bileyim)
ben daha tek tekerdeyken drift yapıp şerit değiştiren kabiliyetli insanlar gormedim.

mavibuz
28 Mart 2010, 01:46
şimdi;
trafikte herkes zig zag çizse
trafikte herkse arabayla drfit yapsa
trafikte herkes makas atsa,

trafigin akışı bozulur. o ona çarpar bu buna.

ama trafikte herkes kendi şeridinde tek tekere kalksa, trafigin akışı bozulmaz (bozulursa nasıl bozulur soyleyin ben de bileyim)
ben daha tek tekerdeyken drift yapıp şerit değiştiren kabiliyetli insanlar gormedim.

Sen trafik akışının artasında bir düşte bak ozaman trafiğin akışıda ve senin şeklinde nasıl bozuluyor

motorcu48
28 Mart 2010, 01:53
Sen trafik akışının artasında bir düşte bak ozaman trafiğin akışıda ve senin şeklinde nasıl bozuluyor

o düşmez kardeş o müthiş kabiliyetli hayatta böyle şeyler başına gelmez tek tekerdeyken motor hep düm düz gider hızını korur alçaltır arttırır yayaya yol verceğinde tekeri bitirir sonra gene öyle devam eder yani o bu işin eri olmuş biz ne bilelim işte adam haklı...

Hakki
28 Mart 2010, 01:56
mavibuz,
sen benim yazdıklarımı okumuyormusun arkadaşım !

yapabilen yapsın diyoruz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:54 ----------

motosiklet kullanan herkes nasıl tek teker yapamıyorsa,
ehliyeti olan herkes de motosiklet kullanamaz.

siz de kıvrak zekânızla benimle alay etmeye çalışın. ilk önce gidin kendinizle alay edin

Sinan Aksu
28 Mart 2010, 03:06
trafik kanunlarında açıkça belirtilmez ön kaldırmak yasaktır diye. tehlikeli araç kullanmaya girer. bunu da uygulamak polisin insiyatifindedir.

şimdi işin edebiyat kısmını geçelim.
cevap yazan herkes tek tekerden bir gün düşersin tarzında yazılar yazmış. siz nereden biliyorsunuz arkadaşın sürüş kabiliyetini.

emin olun tek teker yapmak yagmurlu havada normal sürüş yapmaktan daha tehlikesiz bir hareket. tabi yapabiliyorsanız.
"tabi yapabiliyorsanız" sözünü biraz daha açacagım; çevrenizde motosiklete binmeyenler veya binemeyenler size motosiklet hakkında ne diyor...

çevre: motosiklete binme. tehlikeli
siz: asıl tehlike kendini bilmezler

siz: tek teker yapma. tehlikeli
ben: asıl tehlike kendini bilmezler

bilmem anlatabildim mi?

özetle; polis sana kıl kaparsa cezayı yersin. kanun defterini açıp bakmaya gerek yok.

Tek teker yapmak sadece kişinin sürüş kabiliyetiylemi alakali? Hiç beklemediğiniz anda hiç beklemediğiniz yerden gelicek olan tepkilerle hiçmi alakasi yok? 20 yillik motosiklet kullanicilari bile çoğu zaman motosiklet egitimi alirken hangi kabiliyetten bahsediyorsunuz anlamiyorum. Ayrica siz istediginiz kadar kabiliyetli olun, trafige acik bolgelerde tek teker yapmakla kime neyi ispatlamaya calisir insanlar anlamiyorum. Bunlar icin trafige kapali yollar secilebilir. Yani bunu bir trafik kurali olarak degilde kisisel bi sorumluluk olarak algilayin lütfen.

-majesty-
28 Mart 2010, 03:08
Yapabilenin ola ki yapamama ihtimalini göz ardı ediyoruz bu durumda herhalde ?

Ne gerek var hocam böyle işlere, trafikte hele ki şehir içinde ? Trafiğe kapalı alanlarda olmadı sakin yerlerde ( ki bu bile yanlış ) yapın ne yapacaksanız. Hiç olmayacak bir durum olur, hadi kendi canınız kıymetsiz bari başkalarını yakmayın...

aYe
28 Mart 2010, 03:20
Hani demişsiniz ya düşme ihtimali diye, araba sürücüleri zaten her an devrilme ihtimali olduğu için motosiklet trafikte olmasın diyor.:mrgreen:

Bu işin içinden çıkamazsınız, ama yapan yani yeteneği olan yapacaktır, yapmam diyen yalan söyler, genelde tekere karşı olanlar yapamayanlardır o da ayrı, daha tekere alıpta 1km giden ve teker yapmayın diyen adam görmedim.:P

Teker motorun en güzel aksesuarıdır, başka hiç birşey motoru daha güzel gösteremez.

O yetenek bende olsa paso teker yapardım ama malesef yok.:cherry:

Hakki
28 Mart 2010, 03:20
motosikletinin maddi degerinin veya gosterişinin veya sürüş profilinin ifşası peşinde koşanlar zavallılardır.

tek tekeri bilinçli bir şekilde, zevk için yapanların taraftarıyım.

bu arada beklenmedik durumlar 2 teker üstündeyken de denk geliyor.

Sinan Aksu
28 Mart 2010, 03:22
motosikletinin maddi degerinin veya gosterişinin veya sürüş profilinin ifşası peşinde koşanlar zavallılardır.

Saygi duyuyorum, oda sizin düsünceniz.

motorcu48
28 Mart 2010, 03:22

nemrutçum tek bilinçli nasıl yapılır biliyormusun trafiğe açık olmayan yerde konuda trafikte yapmak zaten o yüzden konuşmak daha fazla yersiz

aYe
28 Mart 2010, 03:29
Banada Nemrut boş boş konuşuyo gibi geldi.:mrgreen:

Hakki
28 Mart 2010, 03:35
bilinç kelimesinin anlamı farklı anlaşılmış galiba.
ben bilinçli motosiklet sürücüsünden bahsetmiyorum (bilinçsiz de demiyorum -hani olur da laf çarpıtmak isteyen çıkar-)

arkadaşım o zaman sen de motorunu tarlada sür. ben senin trafikte motosikletini bilinçli bir şekilde kullandıgına inanmıyorum. -boyle mi dedirtmek lazımdı-

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

benim bilinç dedigimden kasıt tek tekeri bilerek yapıp kontrollü bir şekilde yol almak demekti.
yanlış kelime mi seçtim, derdimimi anlatamadım. anlayamadım...

motorcu48
28 Mart 2010, 03:37
tamam arkadaşım haklısın sen.

Akileos
28 Mart 2010, 03:39
Cezası varmı bilmiyorum ama, sence bu davranışın motorcular için kötü bir imaj oluşturmuyor mu ? seni gören bak zibidiye motorcu işte demezmi ve ayriyetten neden trafiikte kendinin başkalarının malını ve canını tehlikeye atıyorsun ve seni bu durdurmuyorda trafik cezasından korkuyorsun para nedir çalışır kazanırsın, peki motorun ve motorcunun imajına verdiğin zarar. Allah korusun tarfiğin ortasında düşsen ve başkalarıda sana çarpmamak için manevra yapıp ölse ne yapacaksın vicdanın sızlamayacakmı ?

bende hep buraya takılıyorum işte motorcu imajı.....o nasıl oluyo şimdi ben hem araba sürüyorum hem motosiklet...aynaya bakıyorum ikisindede imaj aynı imaj....:P

ha arada bi fark var arabadayken saçımı kaşıyabiliyorum motor sürerken bunu yapamıyorum....:queen::queen:

her kurala uyuluyorsa şehir içi hız limiti 50 yazan yerde 220 le gidilmemeli makas yapılmamalı felan felan diye bööööle uzar......

takmayın kafanıza kasktan başka bişi....:P

Sinan Aksu
28 Mart 2010, 03:43
bende hep buraya takılıyorum işte motorcu imajı.....o nasıl oluyo şimdi ben hem araba sürüyorum hem motosiklet...aynaya bakıyorum ikisindede imaj aynı imaj....:P

ha arada bi fark var arabadayken saçımı kaşıyabiliyorum motor sürerken bunu yapamıyorum....:queen::queen:

her kurala uyuluyorsa şehir içi hız limiti 50 yazan yerde 220 le gidilmemeli makas yapılmamalı felan felan diye bööööle uzar......

takmayın kafanıza kasktan başka bişi....:P

Evet arkadaslar temel abi konuya son noktayi koydu :)

Hakki
28 Mart 2010, 03:47
motorcu48,

haklıyım tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:43 ----------

Bu adamın trafikte teker yapmasını desteklerim
s2Ll38F1LYo

Bu adamın ise boş yolda bile (sahilde, kumda, tarlada, ovada) teker yapmasına karşıyım
APj8bmgFOog

mavibuz
28 Mart 2010, 03:48
http://www.motosiklet.net/forum/diger-haberler/73880-tek-tekerlekli-motosiklet.html

Hakki
28 Mart 2010, 03:55
hatta 2. videodakinin bırakın tek tekerine, motosiklet kullanmasına bile karşıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:50 ----------

bir gün beni anlayan insanlar çıkacak. o günleri sabırla bekliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 ----------

mavibuz link için teşekkürler.
http://www.motosiklet.net/forum/diger-haberler/73880-tek-tekerlekli-motosiklet.html

bakınız beni anlayanlar bu dünya üzerinde mevcutmuş.
bilim adamları bilinçli tek tekerin tehlike olmadıgının farkındalar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:54 ----------

mavibuz link için teşekkürler.

bakınız, beni anlayanlar bu dünya üzerinde mevcutmuş.
bilim adamları bilinçli tek tekerin tehlike olmadıgının farkındalar.

GKN
28 Mart 2010, 04:02
Şindi teker yassahmıymış, yapmıyalım mı :P

Akileos
28 Mart 2010, 04:04
Şindi teker yassahmıymış, yapmıyalım mı :P

sana diyolar zaten bize bişi dem,yolar...:queen:

motorcu48
28 Mart 2010, 04:05
motorcu48,

haklıyım tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:43 ----------

Bu adamın trafikte teker yapmasını desteklerim
s2Ll38F1LYo

Bu adamın ise boş yolda bile (sahilde, kumda, tarlada, ovada) teker yapmasına karşıyım
APj8bmgFOog

al bak o zman bizim gururumuz tek teker arifede bak gör bir profosyonelin haline

http://www.youtube.com/watch?v=V20MesSOV7U
http://i3.ytimg.com/vi/V20MesSOV7U/0.jpg

GKN
28 Mart 2010, 04:08
sana diyolar zaten bize bişi dem,yolar...:queen:

Sen anlat bakim bana ben okumaya üşendim topici, bi daha teker yapmicakmıymışıs :P

Hakki
28 Mart 2010, 04:12
arif iyi bir tekerci fakat çok iyi değil. ayrıca gururumuz felan demişsin, yarışmalara girip derece yaptı da bizim mi haberimiz yok...

şimdi ben de bir video koyacam o zaman trafikte motosiklet kullanmayı yasaklasınlar
gzUZB5SxxsM

kanucan
28 Mart 2010, 04:13
İki kişiyken bende kaldırıyorum.
ama istemsiz oluyor. :cherry: