PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr 125 çin malımı?

Sayfa : [1] 2 3

oguzhan6161
22 Mart 2010, 10:56
Yamaha ybr 125lerin çin malı olduğunu duydum. Hatta kornanın altında made in china yazıyor dediler. Siz ne diyorsunuz?

Valla çinli minli :cherry: ben alıcam siyah bi ybr 125 city :)

şunların güzelliğine bakın ya :)

http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_857681257.jpg (www.resimupload.com/ds857681257_big_22920645crf.html)

http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_548955080.jpg (www.resimupload.com/ds548955080_big_22920645egc.html)

http://pic1.resimupload.com/r3/thumb_454940517.jpg (www.resimupload.com/ds454940517_big_22920645g8w.html)

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_514169568.jpg (www.resimupload.com/ds514169568_big_22920645r9v.html)

http://pic1.resimupload.com/r5/thumb_514525575.jpg (www.resimupload.com/ds514525575_big_22920645rza.html)

:bounce: :cat: :bounce:

babaçi
22 Mart 2010, 11:03
Evet şasede yazdığına göre çin malı

Bu mevzuu belki onlarca kez tartışıldı

buna göre TÜRKİYE'de üretilen toyotada türk malı,hyundai türk malı

aklınıza gelebilecek türkiyede üretimi yapılan tüm yabancı markalar türk malı

bilmem anlatabildimmi?

selçuk sezer
22 Mart 2010, 11:19
evet çin de üretiliyor ama çin malı değil

oguzhan6161
22 Mart 2010, 11:20
benimde kafamı kurcalayan bazı ilanlarda ORJİNAL JAPON yamaha ybr 125 yazması. o nedenle biraz kafam karıştı. ama kimseden olumsuz bi yorum almadım ybr için.

t.madde
22 Mart 2010, 11:57
yapan çinliler insan gücü ucuz diye ama kalitesi yine japon kalitesi

hakan07
22 Mart 2010, 12:32
öncelikle ybr çok iyi bir motor bunu söylemden geçemem ama 2010 model ybr ler malzeme olarak hiç hoşuma gitmedi bende 2008 model ybr var uzun yola gittim bi kere çok az yakıyo ve rahat motor çok kasmadıktan sonra motoru en az 30.000 km açtırmazsın motorunu benimki asa yukarı 15.000 km oldu su ana kadar bi kere sanayiye gitmişliği yok bakımdan bakıma gidiyorum o kadar ha ybr alınırmı dersen alınırı ama 2. el temiz 2008 model bulursan al derim kaçırma 2010 modellerde iş yok !....

oguzhan6161
22 Mart 2010, 12:56
haydaaa şimdide 2010 modellerde iş yok diyen çıktı :mrgreen: ya tam kafamı toparlıyorum 125 city alcam diye biri mutlaka bişey çıkarıyor :silent:

arkadaşım aynı makina değil mi bunlar ? hatta 2010 makinalarının karbratörünün güçlü olduğunu duydum. ?? Gerçekten işi bilenler cevaplasın yoksa parayı çöpe atmayayım zaten nelerle biriktiriorm :P

zaferkarizma
22 Mart 2010, 13:32
hiç tartışmanıza gerek yok su anki ybr ler orjinalmi orjinal çin üretimi ve malı.ybr125 2005 son çeyregine kadar orjinalmi orji japon malıydı.ve 2005 ten sonraki ybrlerin herşeyi farklı ne varki mondialler 3.kalite ise 2005 üstü ybr ler 2. kalite 2006 ybr ler 1. kalitedir.

oguzhan6161
22 Mart 2010, 13:34
:) oooof of ybr ybr diye koşullandırmıştım kendimi

zaferkarizma
22 Mart 2010, 13:36
hiç koşullandırma dostum kuba125 yada tvs apachi alabilrsin :wiinkk:

ibocan33
22 Mart 2010, 13:42
Evet şasede yazdığına göre çin malı

Bu mevzuu belki onlarca kez tartışıldı

buna göre TÜRKİYE'de üretilen toyotada türk malı,hyundai türk malı

aklınıza gelebilecek türkiyede üretimi yapılan tüm yabancı markalar türk malı

bilmem anlatabildimmi?

aslında özet bir şekilde anlatmışsın abi güzel olmuş

ben kendi düşüncelerimi yazayım

Ybr'nin Üretimi Şu anda çinde yapılıyor bu doğru çinde yapılmasının sebebi maliyetin ucuz olması ve yine çinde japon mühendisler tarafından üretiliyor benim ybr 2007 model bende bu güne kadar bakımları dışında sanayiye girmedim hatta bir seferinde bakımını 3000 km geçirmeme rağmen yine bir sorun çıkarmamıştı 30000 kmyi devirdim hala saat gibi çalışıyor akü bile değiştirmedim Bakımlar Dışında yaptığım tek masraf 5-6 tane ampül oldu o kadar

bence koşullandırmaya devam etmelisin ybr kalitesini gerçekten kanıtlamış bir motor

oguzhan6161
22 Mart 2010, 13:44
oof of peki bana ybr ile aynı fiyatlarda olan cruiser modellerinden şu motor sağlamdır alınır uzun yolda adamı bırakmaz falan diyebilecekmisiniz? Cruiser modelleride çok hoş. Önerilerinizi bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

eğer önerilecek bişey yoksa ybr alcam

zaferkarizma
22 Mart 2010, 13:47
hiç koşullandırma dostum kuba125 yada tvs apachi alabilrsin :wiinkk:

önerdimya işte :(

ibocan33
22 Mart 2010, 13:52
oof of peki bana ybr ile aynı fiyatlarda olan cruiser modellerinden şu motor sağlamdır alınır uzun yolda adamı bırakmaz falan diyebilecekmisiniz? Cruiser modelleride çok hoş. Önerilerinizi bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

bence ybrden şaşma Allah göstermesin yarın bir gün sıkışırda satmak istersen kolay çıkarırsın elden piyasası var yani

oguzhan6161
22 Mart 2010, 13:56
ya ybr alcam en çok istediğim o ama eğer gerçekten çin malı ve ilerde bana sıkıntı yaşatacak ve yolda bırakacaksa cruiser modellerini düşünüyorum?

zaferkarizma önerin için teşekkür ederim ama iki model arasında kaldım.

mücahit_89
22 Mart 2010, 13:59

abi sen hala alamadın mı motor:queen:şaka şaka acele etme:cherry:benim kanaatim yeni ybrlerin eslilerinden eksisi değil fazlası olduğu yönünde o 2005 model orjınal japon dediği sadece uretim yeri farklı olduğu için söylenen birşey sonucta kalıte aynı bence bıde satmak ıcın soluyo abı yuksek model alam bu orjınal japon:)ama ikiside yamaha ybr 125:cat:birde sen uzun yol demişsin uzun yolda kullanıack motor ıstıyosan sana kesınlıkle cbf onerırım cook rahat edersın ıstersen gelıyım bı zonguldağa istanbuladan hem bakarsın hemde uzun yol motoru oldugunu anlarsın:)şaka bi yana adapazarına gelıcem yakında sınavlar bitsin:)

ibocan33
22 Mart 2010, 14:02
ya ybr alcam en çok istediğim o ama eğer gerçekten çin malı ve ilerde bana sıkıntı yaşatacak ve yolda bırakacaksa cruiser modellerini düşünüyorum?

bak yukarıda açıklaması yapıldı 2005 sonrası ybrlerin üretimi çinde yapılıyor ve halende çinde yapılmaya devam ediliyor sebebi ise maliyetinin ucuz olması fakat çinde japon mühendisler tarafından yapılıyor bende bu çin üretimi ybrlerden bir tanesine sahibim 2007 model 1 sefer yolda kaldım ondada benzinim bitmişti oda benim ihmalkarlığım giderken almadım benzini dönüşte alırım diye ondada petrole kadar yetişmedi bile

2007 yılından bu yana bakımlar dışında sadece 5-6 tane ampül değiştirdim ve bir seferinde bakımını tam 3000 km kadar geciktirdim ve yine bir sorun çıkartmadı 26000 km boyunca aynı bujiyi kullandım yinede her sabah tek marşta çalışıyordu en son bakımda kıyak olsun diye değiştirdim bujisini ve 30000 km yi devirdim hala saat gibi aküsü bile aynı duruyor değiştirmedim

abi sen hala alamadın mı motor:queen:şaka şaka acele etme:cherry:benim kanaatim yeni ybrlerin eslilerinden eksisi değil fazlası olduğu yönünde o 2005 model orjınal japon dediği sadece uretim yeri farklı olduğu için söylenen birşey sonucta kalıte aynı bence bıde satmak ıcın soluyo abı yuksek model alam bu orjınal japon:)ama ikiside yamaha ybr 125:cat:birde sen uzun yol demişsin uzun yolda kullanıack motor ıstıyosan sana kesınlıkle cbf onerırım cook rahat edersın ıstersen gelıyım bı zonguldağa istanbuladan hem bakarsın hemde uzun yol motoru oldugunu anlarsın:)şaka bi yana adapazarına gelıcem yakında sınavlar bitsin:)

Cbf i de değerlendirebilirsin

jason55
22 Mart 2010, 14:03

insanlar hiç bir sorun yaşatmaz diyor ben kullandım şu kadar km oldu hiç bir sıkıntı yok diyor ısrarla hala ya sorun yaratırsa yok çinse yon şuysa deyip kendi kendini yanıltıyorsun. ybr almak istemiyorsan almassın başka modellere bakarsın. sağlamlığı ve kalitesi konusunda ybr de kararsız kalan ilk defa seni görüyorum kusura bakma...

bu arada benim ybr de 2009 temmuz çıkışlı 15.000km de sadece debriyaj balatası değiştirdim o da kullanım hatasından dolayı sadece rutin bakımlara gidiyorum...belki kararında bu da etkili olur...

kanucan
22 Mart 2010, 14:06
ybr 125 çin malı olup bu kadar dayanıklı ve sağlam oluyorsa yaşasın çinli ybrler.

ibocan33
22 Mart 2010, 14:08
ybr 125 çin malı olup bu kadar dayanıklı ve sağlam oluyorsa yaşasın çinli ybrler.

Katılıyorum

mücahit_89
22 Mart 2010, 14:11

katılıyorum bence bu konu bazı eski model ybr sahiplerinin ybrnin çinde üretim yapılmasınıda arkalarına alarak uydurdukaları birşey eğer çin malı olsa arada dağlar kadar fark olurdu ki 2009 2010 modeller daha çok hoşuma gidiyo ybrnin:cat:

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:13

acelem yok :) haziranda 6 ay yurtdışına çıkcam . Denizciyim mesleğim gereği... Döndüğümde alcam motoru. Eğer uğrarsan beklerim bi çayımızı içersin :) Uzun yol dediğim 2 - 3 saatlik yol. Başkada uzun yol gitmem sanıyorum. Ybr tam benim istediğim motor . Sağlamlığıyla ,görünüşüyle , yakıt tasarrufuyla ... Yani 2010 modellerinden önermiyormusunuz?

bak yukarıda açıklaması yapıldı 2005 sonrası ybrlerin üretimi çinde yapılıyor ve halende çinde yapılmaya devam ediliyor sebebi ise maliyetinin ucuz olması fakat çinde japon mühendisler tarafından yapılıyor bende bu çin üretimi ybrlerden bir tanesine sahibim 2007 model 1 sefer yolda kaldım ondada benzinim bitmişti oda benim ihmalkarlığım giderken almadım benzini dönüşte alırım diye ondada petrole kadar yetişmedi bile

2007 yılından bu yana bakımlar dışında sadece 5-6 tane ampül değiştirdim ve bir seferinde bakımını tam 3000 km kadar geciktirdim ve yine bir sorun çıkartmadı 26000 km boyunca aynı bujiyi kullandım yinede her sabah tek marşta çalışıyordu en son bakımda kıyak olsun diye değiştirdim bujisini ve 30000 km yi devirdim hala saat gibi aküsü bile aynı duruyor değiştirmedim

Cbf i de değerlendirebilirsin

Cbf düşünmüyorum .. Sağol bilgilerin için ybr şu an için en ideali diye düşünüyorum. Böyle yorumlar yapın canımı yiyin :cherry: kimi arkadaşlar olumsuz yorum yaptı , bende motorla ilgili pek fazla bilgi sahibi olmadığım için hemen etkileniyorum kusura bakmayın o kadarda olcak :cherry:

insanlar hiç bir sorun yaşatmaz diyor ben kullandım şu kadar km oldu hiç bir sıkıntı yok diyor ısrarla hala ya sorun yaratırsa yok çinse yon şuysa deyip kendi kendini yanıltıyorsun. ybr almak istemiyorsan almassın başka modellere bakarsın. sağlamlığı ve kalitesi konusunda ybr de kararsız kalan ilk defa seni görüyorum kusura bakma...

bu arada benim ybr de 2009 temmuz çıkışlı 15.000km de sadece debriyaj balatası değiştirdim o da kullanım hatasından dolayı sadece rutin bakımlara gidiyorum...belki kararında bu da etkili olur...

Haklısın arkadaşım ybr sağlamlığıyla ve kalitesiyle anılan bir motor işte tecrübe sahibi olmadığımdan ve bu motorlar hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımdan bende zaman zaman "acaba" diyebiliyorum ..

ibocan33
22 Mart 2010, 14:18
Cbf düşünmüyorum .. Sağol bilgilerin için ybr şu an için en ideali diye düşünüyorum. Böyle yorumlar yapın canımı yiyin :cherry: kimi arkadaşlar olumsuz yorum yaptı , bende motorla ilgili pek fazla bilgi sahibi olmadığım için hemen etkileniyorum kusura bakmayın o kadarda olcak :cherry:

doğru bir seçim yaptığını kullanmaya başladığın zaman anlayacksın merak etme

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:20
inşAllah :) ya çevremde bi ybr olsada bi kere olsun denesem :mrgreen: hiçmi olmaz ya herkesde scooter var :)

ibocan33
22 Mart 2010, 14:22
inşAllah :) ya çevremde bi ybr olsada bi kere olsun denesem :mrgreen: hiçmi olmaz ya herkesde scooter var :)

mersin veya tarsus çevresinde olsaydın deneyebilirdin benim makineyi :)

kanucan
22 Mart 2010, 14:24
bende şu güne kadar sadece 1 kere yolda kaldım.
suç bende çünkü benzin çizgisine hiç bakmamıştım ibre sonunda bitme noktasındayken nilüferden kestel e 22 km lik gidiş yoluna kadar götürdü ama gelirken yolun yarısında benzin bitti.
neyseki yedek dedek depoya geçirdim devam ettim :)

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:29

eyvAllah sağolasın :rendeer:

sanırım hiç biyerde deneyemeden hidip direkt olarak alıcaz motoru :cherry: şimdi ehliyet kursuna yazıldım 1 nisanda dersler falan başlıyacakmış peki eğitimlerde falan scooterlamı vercekler acaba eğitimi? Yoksa ben vitesli alcam desem vitesli motorda öğretirler mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

bende şu güne kadar sadece 1 kere yolda kaldım.
suç bende çünkü benzin çizgisine hiç bakmamıştım ibre sonunda bitme noktasındayken nilüferden kestel e 22 km lik gidiş yoluna kadar götürdü ama gelirken yolun yarısında benzin bitti.
neyseki yedek dedek depoya geçirdim devam ettim :)

Allah'tan yedek depoda varmış :)

ibocan33
22 Mart 2010, 14:31
eyvAllah sağolasın :rendeer:

sanırım hiç biyerde deneyemeden hidip direkt olarak alıcaz motoru :cherry: şimdi ehliyet kursuna yazıldım 1 nisanda dersler falan başlıyacakmış peki eğitimlerde falan scooterlamı vercekler acaba eğitimi? Yoksa ben vitesli alcam desem vitesli motorda öğretirler mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

Allah'tan yedek depoda varmış :)

o sürücü kursuna göre değişiyor kimisi sadece scooter kullanıyor kimisinde vitesli motorlarda var mesela tarsusta şahmerandan aldım ben ehliyeti 2 sene önce abimde aynı yerden almıştı abimin zamanında sınavda scooter kullanmışlardı benim direksiyon sınavımda vitesli motosiklet vardı

zaferkarizma
22 Mart 2010, 14:32
şu ybr yi satması kolay olur düşüncesinden vazgeçin derim ikinci el sitelerinde bi
le en cok satılık ybr125 var :( buda eksisi mi artısımı bilemiyorum ama hep aynı motorlar oldugu yerde duruyo :)

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:38
ben ikinci el taraftarı değilim. Adamın motoru nasıl kullandığını bilemem , bu konuda çok titizimdir. Bana rodajı iyi yaptım der halbuki ağlatmıştır motoru :) ikinci el motorlar sitelerde olduğu gibi duruyor evet aralarından makul değerlerde ve gercekten temiz motorlar alınıyor . Buda sürücünün kullanımına bağlı sanırım. Yoksa adam niye gidip sıfır alsın temiz bulduktan sonra.

kanucan
22 Mart 2010, 14:41
ben ikinci el taraftarı değilim. Adamın motoru nasıl kullandığını bilemem , bu konuda çok titizimdir. Bana rodajı iyi yaptım der halbuki ağlatmıştır motoru :) ikinci el motorlar sitelerde olduğu gibi duruyor evet aralarından makul değerlerde ve gercekten temiz motorlar alınıyor . Buda sürücünün kullanımına bağlı sanırım. Yoksa adam niye gidip sıfır alsın temiz bulduktan sonra.

titiz olman gerçekten harika bişey :cat:
ben çok fazla titiz değilim ama bordo çamurluk bulana kadar kırık çamurlukla gezicem başka renk çamurluk takamam illaki orjinal olucak :queen:

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:46
ben çok fazla titiz değilim ama bordo çamurluk bulana kadar kırık çamurlukla gezicem başka renk çamurluk takamam illaki orjinal olucak :queen:

buda bir çeşit titizlik işte :queen:

HERŞEYİN ORJİNALİ :wiinkk:

:cat:

ibocan33
22 Mart 2010, 14:46

ben çamurluktaki kırığı fiberle kapattırıp sanayide orjinal rengine boyatmıştım :D çamurluktaki kırık neyden oluştu diyecekler olacaktır kısa özet geçim

abimin aklına uyup bir modifiye rüzgarına kapılmıştık ön amortisör dibe kadar indirilmişti hiç esneme payı bırakmamıştı o zaman koruma demiri yoktu dat kornalar orjinal kornanın bululduğu yerdeydi aniden bir çukura giriş ve esneme payının olmaması çamurluğu kırmıştı daha sonra fiberle kapatılıp orj rengine boyandı şimdi yine solmalar var boyacı güzel boyayamamış

superkaos
22 Mart 2010, 14:56
Aynı şekilde Honda CBF 150'de Hindistan'da yapılıyor ve bizim ülke hricinde başka bir ülkede satılmıyor.

oguzhan6161
22 Mart 2010, 14:58
neden başka ülkede satılmıyor ?

NoVaRiX
22 Mart 2010, 15:00
Bir malın X malı olması için, markanın X ülkesinden çıkma olması gerekir.

Yamaha'nın tüm modelleri Japon malıdır, Opel'in otomobilleri Alman, HP'nin bilgisayarları Amerikan malıdır.

Eğer üretim yerini soruyorsanız, bunun çokta bir anlamı olmasada; evet YBR 125'ler Çin'de üretilir. Fakat japonyadaki üretim bandındaki ne eksik, ne fazla şekliyle..

McRpRsT
22 Mart 2010, 15:00
Olursa ybr gibi çin malı motosiklet olsun.Ayrıca ben çin malı olduğunu kabul etmiyorum,Çin'de üretilen japon motosikletidir kendisi,yani kısacası etiketi çin,kendi japondur.

alkadras
22 Mart 2010, 15:03
çin'de sadece üretiliyor. tamam.. sonuçta yamaha kalitesi
ama o zaman keeway'a haksızlık olmuyor mu? Ona macar demeye kalksalar "zinhaarrrr!!" deyip kaldırıyorsunuz ortalığı ayağa. Böyle bir iki marka daha var.

alp_tunay
22 Mart 2010, 15:20
hiç tartışmanıza gerek yok su anki ybr ler orjinalmi orjinal çin üretimi ve malı.ybr125 2005 son çeyregine kadar orjinalmi orji japon malıydı.ve 2005 ten sonraki ybrlerin herşeyi farklı ne varki mondialler 3.kalite ise 2005 üstü ybr ler 2. kalite 2006 ybr ler 1. kalitedir.
Yaından bişey anlamadım.... Yazılmış olmak için yazılmış bir yazı.... :bounce::bounce:

Arkadaşın kafasını bulandırmaktan öte gitmeyen br yazı..:cat::cat:

aggressive
22 Mart 2010, 15:39
arkadaşlar mühim olan ürünün markasının küme ait olduğudur toyota isterse ugandada üretilsin o bir japondur.

yamaha nerde üretilirse üretilsin japon malıdır.

zaferkarizma
22 Mart 2010, 15:43
Yaından bişey anlamadım.... Yazılmış olmak için yazılmış bir yazı.... :bounce::bounce:

Arkadaşın kafasını bulandırmaktan öte gitmeyen br yazı..:cat::cat:

hiçde kafa bulandıran bir noktası yok vurgulamak istediğim nokta kalite bakımından bakarsak 2006 altı ybr ler 1 kalite 2005 üstü ybr ler 2. kalite demek istedim sadece kendinizi japon die kandırmanızı istemediğim için yazdım bu yazıyı ok?

oguzhan6161
22 Mart 2010, 15:44
ybr bir japon tamam kabul bazı ilanlarda ybrnin gösterge tablosu farklı sıfır olanlarda? hem o ilanında başlığında orjinal japon yahama ybr 125 yazıyordu . bugüne kadar sıfır olupda göstergelerin farklı olduğunuı gördüğüm ilk ybr bunlar sonradanmı değiştirilmiştir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:43 ----------

hiçde kafa bulandıran bir noktası yok vurgulamak istediğim nokta kalite bakımından bakarsak 2006 altı ybr ler 1 kalite 2005 üstü ybr ler 2. kalite demek istedim sadece kendinizi japon die kandırmanızı istemediğim için yazdım bu yazıyı ok?

2006 = 1 .kalite
2005 ve üstü = 2. kalite ! :silent: 2005in üzerinde 2006 var hemen ?

zaferkarizma
22 Mart 2010, 15:46
ve bu şekilde kalite sıralaması yaparsak mondial vs gb motorlarda 3. kalite de yer alır umarım anlamıssındır gereksiz polimiğine asıl senin gereksiz bi msj attıgına kanaat getirim. ve kardeşim alma ybr alma madem o kadar kaliteli nie o kadar cok satılık ybr var nie hepsi satılmadan 1-2 senedir aynı yerinde duruyo parana yazık deilmi! madem ybr alıcan 2005 model temiz bi ybr al fazla km olmayan tercihim bundan yanadır sıfır istiyosanda sakın ybr ye bakma bile tvs apachi ve kuba125 ucuz istiyosanda mondial uag125 al

ibocan33
22 Mart 2010, 15:47

sende çinli diye kendini kandırma motorun üretimi çinde yapılıyor olabilir ama sonuçta japon mühendisler tarafından japonyadaki standartlar neyse aynı standartlara dayanılarak üretiliyor eğer çinliler üretiyor olsaydı bu motor bu kadar kaliteli olmazdı ve ben 30000 km yi deviremezdim

mücahit_89
22 Mart 2010, 15:48
ya abicim taş gibi ybr'yi yolda bırakan çinli scooterlar gibi yaptınız ya helal olsun:)

ibocan33
22 Mart 2010, 15:49
ya abicim taş gibi ybr'yi yolda bırakan çinli scooterlar gibi yaptınız ya helal olsun:)

hiç sorma abi ya bu güne kadar hangi ybrnin yolda giderken vites kolu uçmuş ?

zaferkarizma
22 Mart 2010, 15:56
ya ben inan ne ybrler gördüm motorcu arkadaşım (tamirci) çok oldugu için bunları söylüyorum yemin edebilirimki 8000 km de motor yapılan ybr gördüm ve inan daha 20000 km ye gelmeden debriyaj balatası değiştiren gördüm ve ne kadar kötü kullanım olursa olsun parça bakımından çok pahalı ve bi bayi ye yada servise gttiğinizde bir krank ve vites dişli gurubu alın bakalım aynı fiyata ikinci el bi ybr alır. ben çin alsın demiyorum çinlerinde arkasında değilim ama şu da bi gerçekki çin motorlarına ybr gb cbf gb ucuk fiyatlr verilse ve alınsa inanın o motorlarda min.30000 km yapar.nedeni cok basit psikolojik o kadar para verince insanın canı acıcandan bebek ggb bakıcaktır.

oguzhan6161
22 Mart 2010, 15:58
hiç sorma abi ya bu güne kadar hangi ybrnin yolda giderken vites kolu uçmuş ?

:queen: :queen: :queen: çok güldüm bu mesajına :cherry: ybr güçlü makina ama sonradan değişime uğramış olabilir mi? o kadar çok satılmasının nedenine gelirsek sanırım büyütmek içindir . Yoksa arıza verildiği çok nadir görülmüştür , o da sürücü hatasındandır. Abilerimiz 30.000 i devirdim diyor . Zafer kardeş bu 30.000 kmyi saydığın motorlarla deviremeyiz. Darmadağın olur terbiyesiz olıyım :wiinkk:

ibocan33
22 Mart 2010, 15:59
ya ben inan ne ybrler gördüm motorcu arkadaşım (tamirci) çok oldugu için bunları söylüyorum yemin edebilirimki 8000 km de motor yapılan ybr gördüm ve inan daha 20000 km ye gelmeden debriyaj balatası değiştiren gördüm ve ne kadar kötü kullanım olursa olsun parça bakımından çok pahalı ve bi bayi ye yada servise gttiğinizde bir krank ve vites dişli gurubu alın bakalım aynı fiyata ikinci el bi ybr alır. ben çin alsın demiyorum çinlerinde arkasında değilim ama şu da bi gerçekki çin motorlarına ybr gb cbf gb ucuk fiyatlr verilse ve alınsa inanın o motorlarda min.30000 km yapar.nedeni cok basit psikolojik o kadar para verince insanın canı acıcandan bebek ggb bakıcaktır.

hayır o kadar para verme gibi bir psikoloji yok benim motorun girmediği hal kalmadı kullanıma göre değişir ben niye 8000 kmde motor yaptırmadım 30000 km oldu hale aynı parçalarla kullanıyorum

zaferkarizma
22 Mart 2010, 16:01
aynı psikolojide devam edin böle gittiği sürece dahaaa coookk bu motorlardan kazık yeriz.bişi demicem artık siz haklsıınız arkadaşım sende git bi ybr al keyfine bak arıza cıkıncada gelip buraya yazma neden olsa saglam motor arıza yapmaz.