PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden düştüğünü anlayan bana da anlatsın lütfen

Sayfa : 1 [2]

saltuque
13 Mart 2010, 14:28
bence yol kenarında durmak istemiş ama ön freni sıkınca ön tekerlek kilitlenmiş (ağır çekimde daha da belli oluyor) ve benimde bir seferinde düştüğüm gibi yere inivermiş. toprakta fren yaparken iki kere düşünmek gerek :)

zeda3000
13 Mart 2010, 14:37
Tam micirda ani fren yapiyor on tekerden altindan belli oluyor zaten, sonra teker bariyere carpiyor oda dengeyi kaybediyor, vites hatasi yok fren hatasi var,

m.şanveren
13 Mart 2010, 14:49
arkadas amerikada yaşıyor ya o yüzde , du yu andırsıtend mi goo ? mınıhaa :mrgreen:

iyide arkadaş 4 satır yazı yazmış arada bunlarmı ingilizce kaçmış:queen:

bballa23
13 Mart 2010, 15:02
Birazdaha hızlı girse tepe takla aşağı :S

ToeX
13 Mart 2010, 15:39
Bence burda uçurumun ve yükseklik korkusunun etkisi var. Yolda gelirken etrafı hep ormanlık alandan çıkıp direk uçurumun kenarına geliyor, yükseklik korkusuyla paniğe kapılıp bariyere kilitleniyor gözleri ve virajı alamıyor. Manzara seyretmek istediğinden olduğunu sanmıyorum :)

feyzullah4
13 Mart 2010, 15:41
:) :) :) :) :) :) :9 :)

jesse
13 Mart 2010, 16:19
viraj çizgisini kaybeden . ve nereye çarpıcam diye baktıgı yöne giden bir sürücü.. kesinlikle konsantrasyon hatası ..

ayrıca.. viraj başlangıcında vites düşürüp .. bide aragazı veriim demiş .. ama ara gazı verdigi anda debriyajı bıraktıgı için sendeliyor.. bu dostumuz tuh lan viraja giremicem diye düşünüp nereye çarpıcam acaba diye baktıgı yöne gider ..
aksini idda eden varsa tartışırım :D :P

ayrıca vites düşürdükten sonra debriyajı bırakmayıda unutan bu arkadaş hatanın en kötüsünü yaparak debriyaj sıkılı viraja girmiş .. :d

Sinan Aksu
13 Mart 2010, 17:45
Abicim o konu "Sağa dönmek daha zordur" diye biliyorum bende.Donald duck amcadan okumuştum

Sola dönmek daha zordur. Zaten kendinde soylemissin..

Gnusher
13 Mart 2010, 19:01
viraj çizgisini kaybeden . ve nereye çarpıcam diye baktıgı yöne giden bir sürücü.. kesinlikle konsantrasyon hatası ..

ayrıca.. viraj başlangıcında vites düşürüp .. bide aragazı veriim demiş .. ama ara gazı verdigi anda debriyajı bıraktıgı için sendeliyor.. bu dostumuz tuh lan viraja giremicem diye düşünüp nereye çarpıcam acaba diye baktıgı yöne gider ..
aksini idda eden varsa tartışırım :D :P

ayrıca vites düşürdükten sonra debriyajı bırakmayıda unutan bu arkadaş hatanın en kötüsünü yaparak debriyaj sıkılı viraja girmiş .. :d

Kazanın nedeni açıkça bı yazıda belirtilmiş bence.:cat:

Sağa-sola dönme meselesine gelince, sola dönmenin zorluğu üstde geçen DD yazısında belirtilmiş. Fakat bizler fani motosikletliler olarak trafiğe açık yollardaki virajlarda motosiklet kullandığımız için ve memlekette trafik sağdan aktığı için, sağa dönerken yolun bize ayrılan kısmı daha dar oluyor ve virajı almak için alanımız ve açımız dolayısıyla daha dar oluyor. Bu da bizleri sağa dönerken zorluyor. Karşıdan gelen araçlarla kafa kafaya girme riski ve bazı rallici kuş sürücülerinin şeridimizi ihlal etme olasılığı da var tabi. Kırk yıllık bilgileri tartışmamızın bir anlamı yok sanırım:)

Jubaa
14 Mart 2010, 08:13
salvage : hurda

clean : temiz

title : belge

Türkçeyle daha güzel oldu:cat:

Baskasinin hatalarini bulmak cok kolay dimi?

Iyide arkadaş 4 satır yazı yazmış arada bunlar mı ingilizce kaçmış?

Hadi ben ABD klavye kullaniyorum Amerika da yasiyorum boyle yaziyorum bide Turkiye de yasayip Turkce klavye ile boyle yazmak var hangisi daha kotu?:bounce:

Bu arada title belge degil plaka kullandigim yerde:wiinkk:

m.şanveren
14 Mart 2010, 19:07
Baskasinin hatalarini bulmak cok kolay dimi?

Iyide arkadaş 4 satır yazı yazmış arada bunlar mı ingilizce kaçmış?

Hadi ben ABD klavye kullaniyorum Amerika da yasiyorum boyle yaziyorum bide Turkiye de yasayip Turkce klavye ile boyle yazmak var hangisi daha kotu?:bounce:

Bu arada title belge degil plaka kullandigim yerde:wiinkk:

Be senin hatalarını bulmak için değil,sadece yazmış olduğun yazı içerisinde sadece bu cümlelerimi ingilizce kullandın.Madem türkçe sini biliyorsun neden milletin anlıyacağı dilde yazmıyorsun.Bunu hata bulmak olarak algılamana çok kırıldım.Mesela sen benim yazdığım imla hatasını belirtmişsin,buna daha sonra yazdıklarımda dikkat etmeye çalışıcam.