PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Hız Sınırı için Düzeltme Dilekçesi - Önemli

Sayfa : 1 [2] 3

teknoali
16 Mart 2010, 03:28
bi çok kişi hız sınırından rahatsız oldugu için söyleniyor ama nedense kimse bu konuya katılım göstermiyor.

çelişki var.

motorcu48
16 Mart 2010, 03:38
Sevgili arkadaşlarım,

Bakın bugün posta kutumda ne buldum :) :

http://i741.photobucket.com/albums/xx54/emretes/IVIRZIVIR/Tara1.jpg

Çabalarımızın en azından muhataplarına ulaştığına dair somut bir kanıt.

Dilekçelerimizi göndermeye devam edelim arkadaşlar. Bu bizim vatandaş olarak en temel hakkımız ve bir yerde motosiklet sürücüsü olarak görevimiz.

Ayrıca bu vesileyle TBMM Dilekçe Komisyonu'nun da işini ciddiyetle ele aldığını öğrenmiş olduk. Kendilerine de buradan teşekkür etmek lazım.

Haydi herkes faks başına! Güncel! :)

ovv helal olsun:cat:

adanalı
16 Mart 2010, 08:00
ben,29 adet fax çektim.tüm arkadaşlarıma imzalattım,ellerimle faxladım.:cat: çalışmalarım devam ediyor.

emrello
16 Mart 2010, 10:25
ben,29 adet fax çektim.tüm arkadaşlarıma imzalattım,ellerimle faxladım.:cat: çalışmalarım devam ediyor.

Abi büyüksünüz, ne diyeyim! :cat:

zonta
16 Mart 2010, 10:53
evet benim rakamda 22 ye ulastı.her türlü darp ve hille ile .[cay ve yemek vaadi,olmadı resimlerini facebooka veririm tehdidi]:queen: ya millet hala devlete bir sorununu anlatmaya çekiniyor.ya abi boşver dert siz başımıza dert açma devlet bu sagı solu belli olmaz gibi söylemlerle karşılaşıyorum.acayip kızıyorum haa:pr:

mahoretti
16 Mart 2010, 11:36
çok azınlıktayız yeterli destek olmadan olmaz bu işler başka arkadaşlarında girişimi şart diger sitelerede açılmalı konu.

6 MART'ta EGE MOTOSİKLET KLÜPLERİ BİRLİĞİ olarak İzmir Cumhuriyet meydanında konu ile ilgili telgraf ve fax gönderimi yapıldı.

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=313786897373

http://www.kenthaber.com/ege/izmir/Haber/Genel/Normal/motorculardan-meclise-telgraf/d27d23d1-0c68-488b-8a77-5554eb0a5c1e

vedatarpacı
16 Mart 2010, 11:49
ben attım arkadaş listemede gönderdim. yoğun bir talep olursa haklı isteğimize kayıtsız kalınmayacaktır.

darkeagle
16 Mart 2010, 13:10
Emrello öncelikle seni tebrik ederim, bu faydalı topiği açtığın için.
Gereğinide yerine getirip dilekçeyide gönderdim. Göndermiyen arkadaşlarında bir an önce harekete geçip sayıyı artırmalarını diliyorum:rendeer:

plur
16 Mart 2010, 14:03
bugün faxladım... güncel

ozaktasi
16 Mart 2010, 14:33
Evet aynen katılıyorum,, hız sınırımız kesinlikle yeniden düzenlenmeli.bizde dilekçe yollayalım.

emrello
16 Mart 2010, 15:42
Arkadaşlar, gösterdiğiniz duyarlılık için hepinize tek tek teşekkür ederim.

Biz bir araya gelip sesimizi duyurmadığımız sürece kimse bizim adımıza, bizim için bir şeyler yapmayacak. İnanıyorum ki haklı olduğumuz bu konuda bizi artık duymazdan gelemeyecekler.

İlgili kanun düzenlemesi yapılıncaya kadar bu konu başlığını canlı tutalım. MİLLET biziz, MECLİS de bizim meclisimiz. Oradaki vekillere de VEKALETİ biz veriyoruz. Gereği yapılıncaya kadar isteğimizde ısrarlı olalım.

Hatta motosikletliler olarak bizleri tehdit eden, hayatımızı tehlikeye atan diğer durumları da yasal kanallardan şikayet edelim, gerekli taleplerde bulunalım. Ters açılı virajlar da bizim vergilerimizle yapılıyor, kafa kesen bariyerler de...

Deponuzu dünyanın en pahalı benziniyle dolduruyorsanız, yani dünyanın en vergili benzinini kullanıyorsanız, hizmetin de en iyisini istemek hakkınızdır.

Konu güncel!!! :) Haydi faks başına! :queen:

jesse
17 Mart 2010, 16:10
güncellll biraz daha destek lütfen

Carcharoth
17 Mart 2010, 16:47
Gönderdim. Bu arada Outlook dan da mail gönderir gibi fax gönderebilirsiniz.

" Outlook içerisinden fax göndermek için ise, yeni mesajdaki "TO" adresine [FAX:aliciadi@faxno] şeklinde gönderim adresini tanımlamalısınız. Örnek : [FAX:okan@02123336699] Daha pratik bir yol ise outlook "contacts" folderında "Business Fax" alanı doğru tanımlı ise, direk contacts dan seçerek göndermektir. "

jesse
17 Mart 2010, 16:53
Gönderdim. Bu arada Outlook dan da mail gönderir gibi fax gönderebilirsiniz.

" Outlook içerisinden fax göndermek için ise, yeni mesajdaki "TO" adresine [FAX:aliciadi@faxno] şeklinde gönderim adresini tanımlamalısınız. Örnek : [FAX:okan@02123336699] Daha pratik bir yol ise outlook "contacts" folderında "Business Fax" alanı doğru tanımlı ise, direk contacts dan seçerek göndermektir. "

güzel paylaşım .. ilgilenenler artacaktır teşekkürler :rendeer:

emrello
19 Mart 2010, 16:33
Güncel. Dilekçe göndermeyen kalmasın. En azından bunu ihmal etmeyelim.

Osbourne
19 Mart 2010, 22:24
Bugün 9 dilekçe faksladım..Pazartesi bir o kadar daha yollarım sanırım..

emrello
19 Mart 2010, 23:08
Bugün 9 dilekçe faksladım..Pazartesi bir o kadar daha yollarım sanırım..

Osbourne süpersin, saygı duydum! :mrgreen:

dreamdark
19 Mart 2010, 23:22
3 dilekçe de benden.:cat:

acun0
20 Mart 2010, 11:21
güncel tutalım lütfen daha duyarlı davranalım. can güvenliğimiz için tam destek.
şu ana kadar ki dilekçeler yeterli degil.

vedatarpacı
20 Mart 2010, 11:32
geyik bir muhabbet olsa bundan daha fazla rağbet görürdü. böyle ciddi bir konuya gösterilen bu ilgi çok az. aslında çok bir zahmette gerekmiyor. dilekçeyi kopyalayıp yapıştıracaksınız. lütfen bir kaç dk nızı ayırın ve gönderin şu dilekçeleri.

eagle65
25 Mart 2010, 01:02
Şu anayasa değişikliği, meclis gündemini bi hayli meşgul eder gibi duruyor. Bizim dilekçeler de arada kaybolup, güme gider heralde.. motosikletle yasal 90 km/s başka bahara kaldı galiba :pale:

Toqi
25 Mart 2010, 06:29
Kanun çıkması şart galiba arkadaşlar , hız sınırı aşıp kaza yaptığınız anda hesap sorulacak kişilerden biriside orada görevli polis memuru oluyor.Görmezden gelmeleride zor ceza yazmamalarıda

Meltem s
25 Mart 2010, 19:20
Çok iyi olmuş. bende bundan nasibini almış biri olarak (Üstelik memura 'Bayan olduğum için bu defa hoşgör' dediysemde yemedi) motorcu olsun olmasın bütün çevreme imzalatıp göndereceğim. Elinize sağlık.

Özer
26 Mart 2010, 09:44
eline sağlık:cat:
Ben imzalayıp iletim ve şirketimizde motosiklet kullanan mesai arkadaşlarıma da imzalatarak ilgili adrese mail yolu ile ilettim...

Konu tüm Motosiklet kullanıcılarını yakından ilgilendirdiği için umarım herkes 2-3 dakikasımı bu dilekçeye ayırır:cat: çünkü ancak bu kadar vakit alıyor..

emrello
26 Mart 2010, 10:14
eline sağlık:cat:
Ben imzalayıp iletim ve şirketimizde motosiklet kullanan mesai arkadaşlarıma da imzalatarak ilgili adrese mail yolu ile ilettim...

Konu tüm Motosiklet kullanıcılarını yakından ilgilendirdiği için umarım herkes 2-3 dakikasımı bu dilekçeye ayırır:cat: çünkü ancak bu kadar vakit alıyor..

Senin de eline sağlık, ama mail yolu ile kabul olmuyor. Sonuçta devlete bir dilekçe gönderildiği için faks veya posta yoluyla gönderilmesi gerekiyor. Sana zahmet o dilekçeleri bir fakslasan... :rendeer:

emanet
26 Mart 2010, 10:36
pazartesi de ben yolluyorum.teşekkürler

adanalı
26 Mart 2010, 11:24
arkadaşlar,TCMM.'ye gönderdiğim dilekçe sayısı 44 oldu.tüm yurttaki motorcular da göndermeye devam ediyorlar.umarım çıkacak yeni yasa da etkimiz olur. :cat:

emrello
06 Nisan 2010, 10:29
Motosiklet hız sınırıyla ilgili değişen bir şey yok. Konu güncel.

CERRAHI
06 Nisan 2010, 10:55
Simdi okudum ve doldurup gonderdim.

kuyucadısı
06 Nisan 2010, 11:08
konuyu yeni gördüm... başlangıç olarak dilekçe örneginden 10 tane çıktı alıp imzalatıp faxlıyorum. sonrasında o 10 katlanarak devam eder inşallah...

emrello
06 Nisan 2010, 11:23
CERRAHI, kuyucadısı süpersiniz, teşekkürler arkadaşlar.

Bir sonraki aşama olarak yolda motosiklet güvenliğini artıracak önlemlerle ilgili bir fikir alışverişi yararlı olabilir. Yani bariyerlerin daha güvenli şekilde yapılması, mazgal kapaklarının motosikletler de düşünülerek tasarlanması. Kısaca trafikte bizlerin de olduğunun düşünülmesi.

Bu konuda biraz düşünelim, konuşalım ve sonra harekete geçelim. Bizi bizden başka düşünen yok. İş başa düştü.

600fazer
06 Nisan 2010, 11:55
ben TIR şoförüyüm ve benim hız sınırım 88km/s ama ben 40tonluk bir aracı kullanırken 75-80 civarı kullanırım daha güvenli oluyor...birde ZX6r aracım var bunu çevre yolunda radara girmemek için 65-70 arası kullanınca denedimde bir kaç kere dörtlü ikazlarımı açıyorum beni sollayanlar bana ilginç şekilde bakıyolar bunun dışında arkamdaki tır ve kamyon kullanıcılarının gidişlerine engel oluyorum böle oluncada onların havalı kornalarından çok güzel ezgiler dinliyorum onlara tabiki diyemiyorum bende sizdenim yapma etme...

kankicbf
06 Nisan 2010, 12:23
Harika. İnşallah sesimizi duyurabiliriz :)

DEMİRCİ
06 Nisan 2010, 18:09
Arkadaşlar, geçen hafta ses tv haberlerinde karayollarındaki hız sınırının kamyonlar hariç 110 kmye yükseltidiği haberi yayınlanmıştı.
Başka detaya girmediler.
Umarım motorlar dahildir.

Hurriyet kaynaklı haber.

"Karayolları Genel Müdürlüğü Teşkilat Kanunu değiştiriliyor. Buna göre kara yolları tanımına duble yol olarak bilinen bölünmüş yollar da eklendi ve hız limiti 110 km olarak belirlendi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, ‘TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Tasarının karayollarında ‘hız limitlerini’ düzenleyen maddesine ‘bölünmüş yollar’ da eklendi.

Tasarıda “Motorlu araçların cins ve kullanma amaçlarına göre sürülebileceği en çok ve en az hız sınırları şehirlerarası karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre, otoyollarda 120 kilometre saat hızı geçmemek üzere yönetmelikle belirlenir” denildi.

Ne zaman uygulanacak ?

Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonunun ardından TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Genel Kurul’un da tasarıyı aynen kabul etmesinin ardından onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Cumhurbaşkanı’nın onaylamasından sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kanunun yayımlanmasından sonra ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni Karayolları Trafik Yönetmeliği’ni yayınlamasının ardından yürürlüğe girecek.

Bu prosedür tamamlanana kadar ise mevcut uygulama, yani şehir dışındaki yollarda 90 ve otoyollarda 120 olan hız limiti uygulaması devam edecek."

http://www.gelsinler.net/karayollari-yeni-hiz-siniri-limiti-artti-gerekli-bilgi.html

Kafam karışmadı değil...

adanalı
06 Nisan 2010, 18:24
Bir sonraki aşama olarak yolda motosiklet güvenliğini artıracak önlemlerle ilgili bir fikir alışverişi yararlı olabilir. Yani bariyerlerin daha güvenli şekilde yapılması, mazgal kapaklarının motosikletler de düşünülerek tasarlanması. Kısaca trafikte bizlerin de olduğunun düşünülmesi.

Bu konuda biraz düşünelim, konuşalım ve sonra harekete geçelim. Bizi bizden başka düşünen yok. İş başa düştü.

% 100 katılıyorum.:cat: aslında çok şey istemiyoruz ama...

Serpico
07 Nisan 2010, 01:22
Dilekçeyi de gönderdim.
herkesin göndermesi temennisiyle...
Emrello arkadaş, dilekçe örneği için çok teşekkür ederim.

soner_kep
07 Nisan 2010, 01:47
ben heman yolllucam yarın..ama bırakmayalım devam edelim yollamaya..yani yolladık sallamıyolar işte dememek lazım üstüne üstüne gidelim .gerkirse sürüş yapalım protesto yapalım..aglamayana meme yok bizim ülkede

acun0
07 Nisan 2010, 17:38
yollamayan kalmasın biraz daha gayret

emrello
20 Haziran 2010, 15:25
Sevgili arkadaşlar, geçen hafta TBMM Dilekçe Komisyonu'ndan aşağıdaki yazı geldi.

http://i741.photobucket.com/albums/xx54/emretes/IVIRZIVIR/IMG2.jpg

Anladığım kadarıyla gönderilen dilekçeleri benim gönderdiğim ilk dilekçe ile birleştirerek ortak bir talep oluşturmuşlar.

Talebimizi İçişleri Bakanlığı'na bildirmişler. İçişleri Bakanlığı "biz zaten mevzuat çalışmasında bu durumu ele alacağız", demiş.

Bu durumda TBMM Dilekçe Komisyonu üzerinden yapabileceğimiz herhangi bir işlem kalmamış gibi görünüyor.

Bu talebimizi farklı kanallardan duyurmaya tabii ki devam edeceğiz. Belki gazeteler, TV'ler. Bilemiyorum...

Henüz somut bir sonuç elde edememiş olsak da, talebimize resmi bir karşılık bulmak güzel. Desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler.

oguzhan6161
20 Haziran 2010, 16:41
doldurup gönderdim . İnşAllah dinlerler...

emrello
20 Haziran 2010, 19:51
doldurup gönderdim . İnşAllah dinlerler...

Teşekkürler ama artık bu kanaldan yapabileceğimiz pek bir şey kalmadı. Yine de belki etkisi olur. Belki İçişleri Bakanlığı'nı zorlamalıyız bundan sonra.

wanda
20 Haziran 2010, 20:34
Çok büyük bir çoğunluk olmadıkça, şahısları dikkate alacaklarını hiçmi hiç sanımıyorum, malesef bu kadarda karamsarım, çünki vekillerimiz asıllarını temsil ediyormu sorusu çıkıyor ortaya.
Bence en etkili yol medyayı kullanmak olabilir, varsa böyle bir yakınlığı olan arkadaşlar ilgilenirse yerinde olacağını düşünüyorum, tabi birde böyle bir konunun haber değeri taşıyıp taşımadığıdır..

shoother
20 Haziran 2010, 21:12
Milletvekilleri içinde kesin motosiklet tutkunları vardır. Onlara e-posta ya da posta yoluyla ulaşabilirsek biraz ses gelmesini sağlayabiliriz.

wanda
20 Haziran 2010, 21:18
Milletvekilleri içinde kesin motosiklet tutkunları vardır. Onlara e-posta ya da posta yoluyla ulaşabilirsek biraz ses gelmesini sağlayabiliriz.

Milletvekili motorsikletiyle ceza yese acaba ödermi ? yada hangi polisin tıpası yer ceza kesmeye...:):)

emrello
01 Eylül 2010, 15:10
Arkadaşlar, bugün (1 Eylül 2010) itibariyle motosikletler için hız sınırları güncellenmiştir. İstediğimiz kadar olmasa da belli bir artış sağlanmıştır.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/80512-hiz-limitleri-ve-karayollari-trafik-yon-degisikligi.html

L3 (50cc üstü) motosikletler için hız sınırları
Şehir içi : 50
Şehirlerarası çift yönlü : 80
Bölünmüş yollarda : 90
Otoyollarda : 100 km/s

Bu kararın alınmasında gönderdiğimiz dilekçelerin de mutlaka bir etkisi olmuştur diye düşünüyorum. Bu konuda hassasiyet gösteren ve üşenmeyip dilekçelerini TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderen herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Sonuç: Susmak yok. Yeni hedefimiz yolların daha güvenli hale getirilmesi. :cat:

scuderia06
01 Eylül 2010, 15:31
valla bende yollamıstım karsılıgına görmek güzel oluyor:cat:

fusuy364
01 Eylül 2010, 23:37
devletin dili yazı dili. gerekçesiyle dilekçe verip karşılığı gelmeyecek durum yoktur bence. olumsuz da olsa en azından neden olamayacağına dair cevap gelir.
bize öğretmenlikte hazırlayıcı eğitimde sürekli işlenen buydu.
biz genelde dilekçe vermeyip başlıyoruz sövmeye. bu da yetkili makama gitmiyor tabi. boşu boşuna dövünüyoruz.
hiçbirşey yapmayıp sürekli şikayet edenlerin kulakları çınlasın.

Otoburkaplan
02 Eylül 2010, 10:42
Arkadaşlar ellerinize sağlık...

aliss49
04 Eylül 2010, 17:12
abilerim 16 yaşında bir motor tutkunuyum bu nedenle bende faxladım ama inşallah tıkmazlar içeri:)aynasız trafik ekipleri topunuzun...:)...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:10 ----------

eywallah abi çok sağol bizi teşvik eden herkeseee sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum

kadango
04 Eylül 2010, 17:43
Yeni düzenleme yeterli olmasa da iyiye delalet.Otomobillerin seviyesine tamamen çıkartılmalı.