PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmdaaat ! marş motorum bozuldu !

VİRAGORİDER
31 Aralık 2005, 10:03
Arkadaşlar Yamaha Virago 535 motosikletimin marş motoru için yardıma ihtiyacım var !

motorum 93 model, bir kaç ay önce yine marş motoru arızası nedeniyle kilitleme sistemi ve marş kömürleri değişti
iki ay kadar sorunsuz,ilk harekette marş aldı fakat dün tekrar sorun çıktı.

Bu konuda teknik bilgiye sahip arkadaşlardan bilgi istiyorum.
Servis ücretlerinden nefret ediyorum ve istanbul avrupa yakasında bildiği hesaplı ama gerçekten iyi bir usta olan varsa,
yada forumda bir usta varsa tavsiye bekliyorum

motorda ampul yanmasa çıldıran bi adamım ! Tahmin edin marş olayı beni nasıl delirtiyo :)

vlad1462
01 Ocak 2006, 00:36
marşta nası bi problem var şimdi,tarif edebilirmisin.
değişen kömürler orjinalmiydi?marş hiç çevirmiyomu,ses falan nası çıkıyo marşa basınca.
valla sevmesende servise uğrıycan gibi görünüyo.yada iyibi oto elektrikçi bulcan,söktürcen marşı.umarım sorunun çözülür

redpepper
01 Ocak 2006, 18:37
arkasdaşım benimde marşta problem vardı bazen çalışıyor bazen çalışmıy76ordu gittim yaptırdım bir yere bana herşeyini değiştirdim dedi bende garanti istedim bobin yanması hariç herhangi bir soruna karşı garanti verdi bir problem yaşarsan getir dedi 3 aydır sorun yok ama olursada onların sorumluluğunda sen de git yaptırdığın yere göster bence en azından kendileri yaptığı için açmadan sorunun neden kaynaklandığını da anlayabilirler

KALDERA
01 Ocak 2006, 20:22
arkadaşım bu kadar panik olacak bir şey yok.bunların hepsi olağan şeylerdir.eğer marşı sökebilirsen dışarıda da yaptırabilirsin.öyle pahalı malzemeleride yoktur.marş genel olarak dişli arızası, burç arızası,marş otomatiği arızası,debriyaj arızası,ve kömür diye tabir edilen diyot tablası arızaları yapabilir.kollektör arızası pek yapmaz.
geniş kapsamlı elektrik malzemesi bulunduran bir oto elektrikçide bunu çok rahat halleder..dert etme ,sana birşey olmasın..

VİRAGORİDER
01 Ocak 2006, 21:16
E İÇİmİ Rahatlattiniz Ne Dİyİm :)

TanidiĞim Fakat Uzun SÜredİr GÖrmedİĞİm Bİr Oto ElektrİkÇİ Var Bİr De Ona DaniŞalim :)