PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Sayfa : [1] 2 3 4 5

mete_han
05 Ocak 2010, 19:50
İstanbul şehir trafiğinde bulunyoruz çoğumuz...

En çok tırstığınız arac grubu hangisidir...

anket şıkları...

Taksiciler...

Sarı Minibüsler (Ford Transit)...

Minibüsler (Otokar)...

Özel Halk Otobüsleri...

İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

Beton Kamyonları...

Otobandaki Kamyon ve TIR lar...

Tüm 4 tekerler...

Moto Kuryeler...

Fast Food Dağıtan Activalar...

Top 10 listenizi ister buraya yazınız...ister anketi şıklayınız...

alp_tunay
06 Ocak 2010, 22:15
İstanbul şehir trafiğinde bulunyoruz çoğumuz...

En çok tırstığınız arac grubu hangisidir...

anket şıkları...

Taksiciler...

Sarı Minibüsler (Ford Transit)...

Minibüsler (Otokar)...

Özel Halk Otobüsleri...

İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

Beton Kamyonları...

Otobandaki Kamyon ve TIR lar...

Tüm 4 tekerler...

Moto Kuryeler...

Fast Food Dağıtan Activalar...

Top 10 listenizi ister buraya yazınız...ister anketi şıklayınız...

Paket serviste bir tek aktivalar mı var?... Birsürü çeşit var... Seni kını kınıyorum..Zaten eyong seni kınamış..Yemişin banı gene.... :queen::queen::queen::queen:

1-Eskikasa doğan
2-Beyaz şahin
3-206
4-passat
5-belediye otobüsü
6-halk otobüsü
7-taksi dolmuş
8-Pazarcı kamyoneti
9-renault master panelvan
10-Şehir hatları vapuru

Hele şu master vanlara öyle bir kıl oluyorum ki... Adam senle yarış için odaklanmış ışıklarda illa seni geçecek.... Her seferinde ellerine vitesin kolunu vermekten ben bıktım onlar bıkmadılar.... :queen::queen::queen::queen::queen:

Yürüyen potansiyel suç aracı olarak görmeye başladım... :queen::queen::queen:

zamisli
06 Ocak 2010, 22:18
üstad bu anket olmamış niye mi ..cünkü cvp hepsi de ondan :)

motorhocası
06 Ocak 2010, 22:21
Genelde benden tedirgin oluyorlar(hiç tırsmam trafikte,herkezi geçerim,yolların efendisiyim,tır mır tırıvırı...:queen:)
Dün de Getzli çıılgın gençlik 1303'ümü sağlamak istedi 3 defa, sonra zor solladı tabi:P

Osbourne
06 Ocak 2010, 23:16
Ankette eksiklik var bence..

Ticari araçlar seçeneği..
Hani pick-up olanlar doblo mudur nedir, o tür olanlar..

Bunlar en fecisi kanımca..

funny SALİH
07 Ocak 2010, 00:22
bence sadece araç tiplerinde değil onların içndeki örümcek kafalıları da konu edinmeliyiz
(sözümmeclistendışarı)taksici.münübüscü.otobüscü v.b yani sözüm ona ekmek parası peşinde olanlar para hırsıyla canımızı tehlikeye atmaktan sakınmıyolar.
oyverenler?

funkyboys
07 Ocak 2010, 00:26
toros
:D:D

kemalk
07 Ocak 2010, 00:32
Tüm 4 tekerler işte.Hepsinin ayrı bir özel kusuru var.Bende sinir oluyorum.Özellikle minibüslere.Hani Kartal-Kadıköy arasında minibüs yolu varya, işte minibüscüler o yolu kendilerinin zannediyolar.

berman
07 Ocak 2010, 00:59
trafikte ne zaman beyaz vito görsem durup mesafeyi açıyorum..
hatta izmitteyim genede sağlama alıyorum..
abi senin sağın solun belli olmaz senden korkuyorum..

KUVVETMİRA
07 Ocak 2010, 01:23
bmw jeepide ekleyin.
beni boğdurmakla ve cesedimi kimsenin bulamayacağıyla tehdit eden bmw jeepçi vardı geçen bahar (çok ciddiyim :pale: )

genelleme yaparsak;
-doblo-kango, şirket arabaları
-devlet memuru olmayıp takım elbise giyen "cool" adamların pahalı sedan arabaları
-"tedirgin ve kararsız" izlenimi bırakan her araba
-bide bmw cip :)

osmanba
07 Ocak 2010, 01:45
Anket şeklinde olunca herkesin tek cevap hakkı olacak. Eğer bir sıralama şeklinde olusa;
1 - Taxi plakalı araçlar,
2 - Hatlı minibüsler,
3 - Halk otobüsleri,
4 - Ticarı araçlar,
5 - Tamami 500 ile 1000 lira arasında alınmış hurdalarını ferrari sananlar..

Yukarıda saydığım kategoride olup (Kültürsüz magandalar hariç) çevresine ve kendine saygı duyan tüm sürücü kardeşlerimize insani davranışlarından ötürü motosiklet sürücüleri adına gönülden teşekkürlerimizi iletiyorum.:rendeer:

Shrieker
07 Ocak 2010, 01:47
Kornanızı kullanın orada olduğunuzu belli edin. Yoksa anketteki seçeneklerden herhangi biri başınıza belaya sokabilir.

En iyi savunma yeteri kadar ileriye bakıp diğer sürücülerin ne yapacağını tahmin etmek ve hızınızı her zaman makul bir seviyenin altında tutmaktır. Tecrübeyle sabit.

euro79
07 Ocak 2010, 01:51

cok dogru cevaphepsi ama ılk sıraya taksıcılerı yazalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:49 ----------

bmw jeepide ekleyin.
beni boğdurmakla ve cesedimi kimsenin bulamayacağıyla tehdit eden bmw jeepçi vardı geçen bahar (çok ciddiyim :pale: )

genelleme yaparsak;
-doblo-kango, şirket arabaları
-devlet memuru olmayıp takım elbise giyen "cool" adamların pahalı sedan arabaları
-"tedirgin ve kararsız" izlenimi bırakan her araba
-bide bmw cip :)

yaw sen polat alemdara denk gelmıssın :queen:

KUVVETMİRA
07 Ocak 2010, 01:56
sarı minibüs, iett otobüsü filan.
toprakçılık yapmayalım :pale:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:54 ----------

yaw sen polat alemdara denk gelmıssın :queen:

hiç sorma. niye bulamıyolarmış yau, bu milletin polisi var candarması var bal gibide bulurlar. hayret bişey ya :)

COQ
07 Ocak 2010, 02:02
Polis arabalari.
Hep tedirgin etmistir beni.
:P

KUVVETMİRA
07 Ocak 2010, 02:18
Polis arabalari.
Hep tedirgin etmistir beni.
:P

bir coq mesajından sonra "hakkat la benim niye aklıma gelmedi!" duygusuna kapılabilirsiniz, alıcılarınızın ayarıyla oynamayınız, Allah vergisi :)

alp_tunay
07 Ocak 2010, 02:22
bir coq mesajından sonra "hakkat la benim niye aklıma gelmedi!" duygusuna kapılabilirsiniz, alıcılarınızın ayarıyla oynamayınız, Allah vergisi :)

Biz hep kanunların yanında olmuşuzdur... :P:P:P:P:P:P:P Ondan polis dememişizdir... :cherry::cherry::cherry:

COQ
07 Ocak 2010, 02:32
Biz hep kanunların yanında olmuşuzdur... :P:P:P:P:P:P:P Ondan polis dememişizdir... :cherry::cherry::cherry:

Hadi leeennn...

:P:cherry::queen:

alp_tunay
07 Ocak 2010, 02:32
Hadi leeennn...

:P:cherry::queen:

Bu gün YABAN ı seyrettin galiba......... :queen::queen::queen::queen:

COQ
07 Ocak 2010, 02:33

Kafaniza bir iki saplak atarsaniz çalisiyor, ben kendimden biliyorum.:cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 ----------

Bu gün YABAN ı seyrettin galiba......... :queen::queen::queen::queen:

Yaban ne??:silent:
Ulem Turkiye'den uzak kalmak, esprileri de kaçirtiyor adama.:pr:

alp_tunay
07 Ocak 2010, 02:35
Kafaniza bir iki saplak atarsaniz çalisiyor, ben kendimden biliyorum.:cherry:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 ----------

Yaban ne??:silent:
Ulem Turkiye'den uzak kalmak, esprileri de kaçirtiyor adama.:pr:

Haneler diye dizideki kahraman ın adı.... :queen::queen::queen::queen:

COQ
07 Ocak 2010, 02:37
Haneler diye dizideki kahraman ın adı.... :queen::queen::queen::queen:

Tv seyretmeye zaman mi var be abicim!!!!
24 saat burda gorev basindayiz.:P:cherry:

alp_tunay
07 Ocak 2010, 02:39
Tv seyretmeye zaman mi var be abicim!!!!
24 saat burda gorev basindayiz.:P:cherry:

http://www.dailymotion.com/video/xaa793_haneler-yaban-3-bolum-komedi-ormanc_fun

İşte yaban..... Bu adama hastayım ulleeeennnnnnnnnnn :queen::queen::queen::queen:

COQ
07 Ocak 2010, 02:43
http://www.dailymotion.com/video/xaa793_haneler-yaban-3-bolum-komedi-ormanc_fun

İşte yaban..... Bu adama hastayım ulleeeennnnnnnnnnn :queen::queen::queen::queen:

Iyiymis.
Eski Turk filmlerinin uslubuyla dalga geçiyorlar sanirim.
:)
Neyse ben izlemeye devam edeyim.:queen:

KUVVETMİRA
07 Ocak 2010, 02:49
esin kaynağı kadir inanır-gülşen bubikoğlu'nun oynadığı yılan ısırıkını emme sahnesiyle menşhur "yaban" filmidir.
gülşen bubikoğlu'na 20 senedir hastayızdır.
konu dışı mesajlar silinecektir.

COQ
07 Ocak 2010, 02:55
esin kaynağı kadir inanır-gülşen bubikoğlu'nun oynadığı yılan ısırıkını emme sahnesiyle menşhur "yaban" filmidir.
gülşen bubikoğlu'na 20 senedir hastayızdır.
konu dışı mesajlar silinecektir.

Ulem hakkaten ne konusuyorduk biz?:)
Gençken asiktim o Bubikogluna.
Tarik Akan optu diye yillarca gozumden dusmustur.:P

KUVVETMİRA
07 Ocak 2010, 03:01
mevzu istanbul'un sarı minibüsleri, iett otobüsleri. bizlik bişey yok esasen abi :)
tarık akan nerde öpmüş gülşen'i, olmaz öyle şey? :salut:

alp_tunay
07 Ocak 2010, 03:03
mevzu istanbul'un sarı minibüsleri, iett otobüsleri. bizlik bişey yok esasen abi :)
tarık akan nerde öpmüş gülşen'i, olmaz öyle şey? :salut:

Konu mete nin tırsaklıkları..... :cherry::cherry::cherry:

Gülşeni belki 1 milyon kere öpmüştür.... Hele o pikniğe giderken ki dolmuşun tepesinden sarkıp öpmesi.... Ben de o sahnede koptum zaten... Soğudum... :pr::pr::pr: Adam yakaladığı yerde öpüp durmaz mı?.. :pr::pr::pr::pr:

motorhocası
07 Ocak 2010, 03:39
Yalan söylüyorsunuz,yalannnnnnnnn,anladın mı beni......anladın mıııı.:P

Yasoe
07 Ocak 2010, 14:39
Ankette yer verilmemiş, o yüzden buraya yazıyorum:

Modifiye arabalar (tuning yapılmış, alçak, süslü, gürültülü egsozlu araçlar)!!!

Sadece motoru sürerken değil, araba sürerken bile çekiniyorum bunlardan. Trafik kurallarını hiçe sayan, makas atmayı bir halt zanneden zavallılar...
Komplekslerini sürdükleri kafesler içinde atmaya çalışıyor, aracın beygirlerini kendi güçleri zannediyorlar..

by_dengesiz
07 Ocak 2010, 15:29
birincisi taksiciler,çünkü nerede ne zaman duracakları belli değil,ikincisi yayalar nerden ne zaman fırmayacakları belli değil,diğerlerini saymıyorum çünkü onlarda bu ikisinden korkuyorlar

whampir19
07 Ocak 2010, 15:29
valla ustat tüm 4 tekerler 2 tekerlere tehlikeli ama kamyonlar ve tırlar otobanda hiç sağlarına bakmıyrlar baksalarda görmüyorlar scooter kullanırken sağ arkalarından hiç yaklaşmazdım

kurubuz
07 Ocak 2010, 15:48
Listede eksik var. "Cbf 150 si olan şöförlerin kullandığı havalimanından transfer araçları " da eklenmeliydi listeye :)

Bu arada şu ban'lanma olayını da merak ediyorum, Metehan gibi bazıları müdürün odasına çağrılıp bir hafta uzaklaştırma alıyor, bazıları da 2007 den beridir banlı. Acaba bu süre suça göre mi değişiyor, büyük kabahat = müebbet ban, küçük kabahat = 1 haftalık ban. Metahan tecrübeli mahkum olduğundan hemen cevaplardı ama banlı malesef. Diğer sabıkalılar cevap verebilir mi ? :)

sencaner
07 Ocak 2010, 15:50
beni tedirgin eden diğer motor sürücüleri :) geçecek mi, aralardan seyrederken ortada buluşur muyuz gibi sorular... :)

myagdi
07 Ocak 2010, 16:19
cip kullanırken cep telefonuyla konuşan bayanlar, bi de cip siyah ve XXL boyutta ise kaçınn.

alp_tunay
08 Ocak 2010, 01:17
Listede eksik var. "Cbf 150 si olan şöförlerin kullandığı havalimanından transfer araçları " da eklenmeliydi listeye :)

Bu arada şu ban'lanma olayını da merak ediyorum, Metehan gibi bazıları müdürün odasına çağrılıp bir hafta uzaklaştırma alıyor, bazıları da 2007 den beridir banlı. Acaba bu süre suça göre mi değişiyor, büyük kabahat = müebbet ban, küçük kabahat = 1 haftalık ban. Metahan tecrübeli mahkum olduğundan hemen cevaplardı ama banlı malesef. Diğer sabıkalılar cevap verebilir mi ? :)

İşlediğin suça göre ban alıyorsun... Çok ağır suç varsa müebbet veriyorlar... :queen::queen::queen:

İdam yok burda.... :queen::queen::queen:

mete_han
08 Ocak 2010, 21:28

dedikodu yok...:P

hanimiş anket nasıl gidiyor bakem...amanda amannn...anketde cevaplarmış benim forum ahalim...:P

alp_tunay
08 Ocak 2010, 22:48
dedikodu yok...:P

hanimiş anket nasıl gidiyor bakem...amanda amannn...anketde cevaplarmış benim forum ahalim...:P

Geldinmi lam.... Rahattık negüzel ..... :pr::pr::pr::pr:
Neyse...Çok sürmez gene ban çekersin... :queen::queen::queen::queen:

Sancarovski
08 Ocak 2010, 23:48
Yurdun her yerinde herzaman en berbadı dolmuşlar maaledef.

Selka
09 Ocak 2010, 00:01
1-Eskikasa doğan
2-Beyaz şahin
3-206
4- Panelvan Kangoo , Connect türü tipler
5- Üzerinde Şirket Logosu olan Hyundai Accent ve Clio lar...

euro79
09 Ocak 2010, 00:42
boing 737 . boing 747. boing 757. ve bunun gıbı sıra ıle gıden boıng e ait ucak turlerı . sinyal vermezler aynaya bakmazlar bu ne kardesım .nerden aldınız ehlıyetı .:queen:vala işin gerçegi ilk sıra taksicilerin kimseye kaptırmıyorlar dengesiz arac kullanmayı coktebrık ediyorum.

bilac
09 Ocak 2010, 01:08
1. Her türlü toplu taşıma araçları: Yolların aslında kendilerinin iş alanı olduğunu kabul ediyorlar. Bu nedenle kendilerini her zaman öncelikli ve ayrıcalıklı olarak görüyorlar. Duraklara yanaşmak veya duraktan çıkmak için sinyal verme veya aynalardan çevresini kontrol etme ihtiyacı duymuyorlar. Diğer araçları kendi iş alanlarını gereksiz işgal eden, sürücüleri ise araç kullanmaktan ve trafikten kendileri kadar anlamayan-tecrübesi olmayan çaylaklar olarak görüyorlar.

2. Ticari taksiler: Ne de olsa ekmek parası peşindeler ve bu amaçla bir yarış içindeler. Sadece bu sebeple bile her yaptıklarını mübah olarak görüyorlar. Ayrıca hepsi usta şoför, siz onlardan daha iyi mi bileceksiniz trafiği?

3. Şirket araçları: Genellikle gri veya beyaz renkli, üzerinde firma ismi yazılı olan araçlar, 34 XX XXXX formatında plakaya sahip olan [plaka bilgisi İstanbul için çok anlamlı olmayabilir, diğer şehirler için geçerli] ve önemli bir kısmı tıbbi mümessiller tarafından kullanılan araçlardır. Bu grupta yer alan araçları kullanan sürücüler, kendi araçları olmadığı için haddinden fazla korkusuz, düşüncesiz ve cesur kullanıyorlar. Genellikle de aceleleri olduğu için sürekli tehlike arz ediyorlar. Hele bir de sürücüsü bayansa...

4. Tofaş (Kuş) Serisi Araçlar: Neden bilmem yarışmak için sürekli bir rakip arayışındalar. Rakip önemsiz, bazen bir kamyon, bazen motosiklet, hatta bisiklet bile olabilir. ''Siz hakir görüyorsunuz ama bakın ben beğenmediğiniz bu arabayla neler yapabilirim'' gibi bir fikirden hareketle, bir kendini gösterme, ispat peşindeler. Kesinlikle uzak durulmalı..

5. Ağır araçlar: Belki de aracın ağırlığının ve yüksekte bulunmanın verdiği güvenle trafikte kendinden küçük her aracı değersiz böcekler olarak görüyorlar. Yağışlı havalarda çok daha tehlikeli oluyorlar. Sanki yağışsız havalarda kendilerini sollayan tüm araçlardan intikam alır gibi, birer canavar haline geliyorlar.

(Not: Her genelleme gibi yukarda yaptığım sınıflamalardaki genellemeler de tamamıyla doğru değildir. Yorumlarımdan alınan olursa şimdiden özür diliyorum :) )

motorhocası
09 Ocak 2010, 01:54
Yayalar en tehlikelisi,freni tutmayan araçlar en azından belli doğrultuda gidiyor,sadece yayalardan korkuyorum.:bounce:

raven71
09 Ocak 2010, 01:57
:cat::cat::cat:

musti81
09 Ocak 2010, 01:59
İki tekerli yayaları yazmayı unutmuşsun mal mal bakıyorlar adamın yüzüne atlıyorlar önüne..:mrgreen:

karasahin
09 Ocak 2010, 03:03
Ticarisini,minibüsünü geçtim de daha biraz önce modifiyeli mini cupper tarafından sıkıştırıldım :mrgreen: yazık bize :Pp

Kartal23
10 Ocak 2010, 21:45
Güzel bir konu...
Taksiyi tıkladım...

polo34
10 Ocak 2010, 22:28
1. Taksiciler...
2. Minibüsçüler...

GhostRider-L
10 Ocak 2010, 22:34
cbr 1000 rr beni tedirgin ediyor yolda :cherry:

The Dude
12 Ocak 2010, 03:23
polis ve saz arkadaşları.
kanun ve kurallara uymadığımdan değil uyduğumu düşündüğümden.
tedirgin oluyorum.
taksici artislik yapsa çözülür ama polise bir halt diyemiyorsunuz, sabit fikirli ve genelde görevinin gerektirdiği bilgi ve birikime haiz olmuyorlar ya da bana öyleleri denk geliyor.

listedekilerden en ufak tedirginliğim yok. her türlü öküzlüğe maruz kalacakmış gibi kullanırım makinayı.