Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Sayfa : 1 2 3 [4] 5

burhant
25 Ağustos 2012, 15:17
Önümü göremediğim tüm büyük araçlar ve yayalar beni çok tedirgin ediyorlar. Özellikle yayalar hiç takmıyorlar bile heey yavrum varmıyız yokmuyuz belli değil :D

hakanka8
21 Eylül 2012, 11:32
bu 4 tekeri kullanan bayansa tamam sakatdasın :)

neocasarea
30 Ekim 2012, 08:37
bu 4 tekeri kullanan bayansa tamam sakatdasın :)

aynen arkadasim kadin sinyal vermis donecek ama dikkat edin debriyaja basip vites kucultmeye eriniyolar hop bi bakmissin direk daliyor. ben u donusu yaparken yandan bana bir gomdu sabah sabah felegim sasti. :) o gun bu gundur bayan surucuyu gorunce ya basip kaciyorm yada yavasliyorum gitmesini bekliyorum, eger yayan gorursem kaldirimin en dibine kaciyorum bilirsiniz gecen senw kadin iett duraginda 10 kisiyi bicti fren diye gaza abaninca cok panik yapiyolar :) ha ankete ise bir yolcu kapmaya calisan dolmuslar hepsi allaha'a emanet birde su bizim kus markalilar yokmu. gotunu tofasa dayayana biseyler oluyor :) arabanin kaninda magandalik var :D

kanmix_x
30 Ekim 2012, 09:57
Bayan sürücüler :):) anlatılacak çok şey var ama neyse :)

Trafikte bir bayan sürücü gördüğünüz zaman kaçın :) apartman araları ara sokaklar ters şerit allah ne verdiyse uzaklaşın ordan :wiinkk:

cihan54
30 Ekim 2012, 10:05
- Dolmuş ve minibüsçüler :jocolor:
- Tofaşçılar (Şahinci doğancı kuşçu leşçi) :jocolor:

Cgty
30 Ekim 2012, 10:44
- Bisiklet sürücüleri , gerçekten bazen ne yapacaklari kestirilemiyor .

DarkSeleCT93
30 Ekim 2012, 10:46
doblo türü araçlar ve kuş serisi geçen dibimden geçti aynasına çarptım bi korktum anlatamam herıfe el salladım ama durmadı kaçtı

scooboy
30 Ekim 2012, 11:35
Aynen doblo tipi tüm araçlar birinci sırada
listede servis aracı yok ama 2. onlar
Ve ne hikmetse özel araçta renault fluence galiba ismi
tiksinti geldi bu araçtan belki de tesadüftür. :(

inancalio
30 Ekim 2012, 11:44
İstanbul için 1. WW Transporter, 2. Ticari minivanlar, 3. Elinde telefonla araç kullanan herkes diyorum başka bir şey demiyorum.
Bu arada konunun başlangıç tarihine bakarsak 2 yıllık bir süreçte bayaca bir veri toplanmış. İlerde daha bilimsel sonuçlarda alınabilir gibi...

rahmi34
30 Ekim 2012, 12:58
Taksiciler, ne zaman durup kalkıcakları belli olmuyor.

abana1903
16 Kasım 2012, 13:01
belki aklı başında kuryeler alınabilir ama moto kuryelerin çoğu kelle koltukta gidiyor. Kozyatağında bilen mutlaka vardır sol seritin yanındaki duvarla ufak bir geçitten gider motorlar. Ordan yakşalık 30 km hız ile giderken bir kuryenin arkamda bidip korna basmasına, yol verdikten sonra deli gibi gitmesine uyuz oluyorum. Yahu insan gibi git diyecek kadar zaman bırakmadan yılan gibi atlıyorlar her boşluğa. Anlıyorum işleri zamanla yarış, ekmek parası ama birazda kuralları uymaya çalışsak, hiç beğenmediğimiz 4 tekerler bize daha anlayışlı davranmazlar mı acaba?

Egemen06
16 Kasım 2012, 14:37
Bazı bayan sürücüler ve özellikle bmw araçlar..

Ankara'da eskişehir yolunda biranda önüme araç geliyor yada yolumu kesiyor 3 te 2 si bayan oluyor.
Özellikle bmw eski kasa kullanan rallici tipler oluyor çok hızlı kullanıyorlar ve makas atıyorlar sürekli bu sıkıntı olabiliyor bir çok zaman.

busraaksoy
16 Kasım 2012, 15:59
Tırlardan başka hiçbirşey canımı sıkmıyor trafikte. Korkutuyolar beni yavaşlıyorum hemen görünce :D

Acil112
16 Kasım 2012, 17:06
Kuş serisi araçlar.

burak0707
23 Ocak 2013, 22:38
Minibüsler.
Özel Halk Otobüsleri.

woxow
23 Şubat 2013, 22:59
1- en başta eksik etekler (git evde yemek yap, çocuk bak, camları sil, akşam kocana ver embesil gibi araba kullanacağına)
2- motorcu paket servis elemanları, bu scootera binince transformasyona uğrayan psikopat tipler çok dayağımı yemişlerdir.(motokuryeler değil)
3- minibüsçüler, dolmuşçular, halk otobüsleri vs. (bunlar hiç sallamazlar, kasti olarak çarptıkları bile gözlemlenmiştir. diğer kamyon, otobüs vs ler kendinizi gösterdiğiniz sürece önlemini alıyor)
4- yola sazan gibi atlayan, orta yaş ve ihtiyar arası, başları eşarp vs ile bağlı, pardüsü giyen, ellerinde alış veriş poşeti veya pazar çantası olan, at gözlüğü takmışçasına burnunun dikine giden mala bağlamış tipler.
5- yol kenarında duran veya parketmiş araçların tamamı. (her an kapı açılabilir. milyonlarca kez görmüşümdür.)
6- hepsi. ama yukarıdakiler fevkalade tehlikelidir.

izmirian
24 Şubat 2013, 05:25
Kadin, taksi , dolmus, kamyon veya otobus hic biri aciz ticari arac suruculerinin yanina yaklasamaz . O doblo lar o transitler o connect ler o cahil o ezik ve geri kafali adamlar inanin turkiye trafigindeki en buyuk sorundur. Kahrolsun ticari araclar, kahrolsun benzini sirjetce odenen surket arabalari.

KTM07
02 Haziran 2013, 17:38
Arkasında beni görmesine rağmen önüme kıranlar varya birgün kaçamıcak elime geçireceğim ağzını yüznü dağtacağım . geçen pencereleri kapadı şerefsiz kırmızıda denk gelince bakmıyor bile .

chopinnrose
23 Temmuz 2013, 11:26
Özellikle şerit degirştiren ve park halinden yola çıkmaya ya da yoldayken sağda bir yere park etmek icin burnunu ceviren araçlar...

ilovetrance
23 Temmuz 2013, 17:14
1.sırada taksiciler , yürüyen insan gördümü hemen yavaşlıyorlar,müşteri gördümü de dikize bakmadan hemen duruyorlar.

KaPTaNHaSaN
23 Temmuz 2013, 17:58
ben çok araçlara takılmıyorum da hayvanlar daha zararlı :)
hem iki ayaklılar hem 4 ayaklılar :)

satoyama
23 Temmuz 2013, 18:35
birde bunlar var.

(ben çektim)

http://img690.imageshack.us/img690/7149/7bxo.jpg

oguz3259
28 Eylül 2013, 03:51
1.Hemen hemen tum bayan suruculer
2.Taksi minibusler
3.Harfiyat kamyonlari
4.Surekli makas atarak seyreden araclar
5.Ayna ve sinyalleri kullanmadan kulaginda telefonla serit degistiren herkes.
6.Motosiklet uzerinde aynalar vura vura gidenler telefonla konusanlar kask takmayanlar vs...

Saygilar

amaninmb
28 Eylül 2013, 10:08
0-Bayan Sürücü (arkadan önden 50 metre)
1-Eski Kasa Doğan
2-Beyaz yere yakın şahin
3-BMW E30
4-Honda S2000
5-205 GTI
6-X5
7-Full Filmli orta halli Passat
8-apaçi moturcular
9-otobüs
10-körüklü otobüs
11-Minibüs
12- Taksi (Konya'da pek işlevi yok)

satoyama
28 Eylül 2013, 10:34
arkasında kocaman tuğra çıkartmalı ve çocuklarının nikelajlı harflerler isimleri yazılı doblo connect kango tarzı araçlar..

MD.Murat
29 Eylül 2013, 11:13
http://images2.fanpop.com/images/photos/4800000/MONSTER-TRUCK-monster-trucks-4826513-1818-1228.jpg

crxforever
30 Eylül 2013, 02:27
son 2 yıldır yeni favorim hafriyat kamyonları. şehir trafiğine bu kadar uyumsuz bu kadar tehlike saçan bir taşıt daha görmedim. bilen bilir istanbul aksaraydan vatan caddesine 60 km hızla bağlanırken yanımdan neredeyse 2 katı hızla ve toz mıcır savurarak geçmişti bir sefer. tehlikeye atmasını geçtim de o yolda o hıza nasıl ulaştı, nasıl devrilmedi hala çözemedim.

sardokar
30 Eylül 2013, 12:06
son 2 yıldır yeni favorim hafriyat kamyonları. şehir trafiğine bu kadar uyumsuz bu kadar tehlike saçan bir taşıt daha görmedim. bilen bilir istanbul aksaraydan vatan caddesine 60 km hızla bağlanırken yanımdan neredeyse 2 katı hızla ve toz mıcır savurarak geçmişti bir sefer. tehlikeye atmasını geçtim de o yolda o hıza nasıl ulaştı, nasıl devrilmedi hala çözemedim.

E80 de harfiyat kamyonunun arkasında kalmayım diye en sağ şeridi değilse bir sol şeritten gidiyorum nasıl olsa şimdi geçer ardıma alırım diyorum açtım gazı 80 km den 100 km ye çıktım yetişemedim bile.
Adam yokuş yukarı gittiği halde farkı açıp kayboldu gitti. :thumright

crxforever
30 Eylül 2013, 13:45
E80 de harfiyat kamyonunun arkasında kalmayım diye en sağ şeridi değilse bir sol şeritten gidiyorum nasıl olsa şimdi geçer ardıma alırım diyorum açtım gazı 80 km den 100 km ye çıktım yetişemedim bile.
Adam yokuş yukarı gittiği halde farkı açıp kayboldu gitti. :thumright

turbo dizel çıktı mertlik bozuldu.:cherry: kamyon dediğin sağdan dızzt dızzt diye geçer arkadaş.

c00lrelax
06 Ekim 2013, 20:32
kadın sürücüler sürücü demek bile yanlıss 250metreden tanıyorum artık aha bu kesin kadın diyorum ve 10 kereden enfazla 2 keresinde yanılmışımdır güzel sürenlerde var hakkını yememek lazım ama %95i ziyannnnn !! ayrıca trafikte arabalardan daha çok motorlardan korkuyorum yanımda iki tane motor gitsin onlardan daha cok cekiniyorum nedense

abeciMotoru
07 Ekim 2013, 11:04
trafikte, küçük ev aletleri dışında her türlü mekanik alet kullanan bayanlardan tırsarım. gaz, fren ilişkisizliğini çözemeyenler var malum.

Tİme_shİft42
07 Ekim 2013, 11:18
Her türlü iyi sürerim diyen bayanlardan

Dolmuşçuları saymıyoruz durduktan sonra verirler sinyalini hep sağ tarafı hep işgal ederler

Karşıdan karşıya geçmekte olan ufak çocuklar ve yaşlı koca karılardan dedelerdende nefret ediyorum benim geldiğimi gördüğü halde yola atlıyorlar bazıları durur gibi oluyor tam ben geçecekken yola atlıyor :pr:

SPoRTeXHauST
07 Ekim 2013, 11:29
Mesele, herkesin trafikte saygı göstermekten çok saygı bekliyor oluşu. Bayan, bayan olduğu için, taksi şoförü, taksi kullandığı için, ticari araçlar işleri olduklarını iddia ettikleri için, motosikletler kimseye bi zararları olmadıklarını düşündükleri için. Tabii bunların hiç biri gerekçe veya savunma değil.

Ben servis şöforlerinin neredeyse hepsine kızıyorum. Genelde anormal olanlar dikkatimi çekiyor çünkü (Belki gerçekten normal olanı da vardır). Motorsikletlerden nefret edilmesi bence çok normal. Çünkü motosiklet trafiğinin büyük kısmını fast food motorları ve kuryeler oluşturuyor. Bu grubun özelliklerini yazmaya gerek yok, normal olanlar da kimsenin dikkatini çekmiyor. Bu sebeple de insanımızın motosiklet anlayışı bu yönde ilerliyor.

Listede, trafikte seyir eden bütün araçların yazılması bence daha mantıklı.

Tek çare dikkatli olmak. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde.

bsongoz
07 Ekim 2013, 11:59
Tır, otobüs vb. araçlardan yüksek olmaları ve bizi görememe ihtimalleri nedeniyle ayrca tedirgin oluyorum. Bunun dışında hepsi aynı benim için.

gt250-bora
07 Ekim 2013, 12:02
Hepsi şıkkı eksik :) faça şahin, doğan yok... sanırsam en dikkatsizlerde hani iki eli direksyonun (saat istikametine göre) 10 ve 2 istikametine yapıştırılmış çeneside 12 istikametine sabitlenmiş sürücüler, direksyona sabitlenmiş olduklarından görüş açıları yok ve malesef bu katagorideki sürücülerin gaz fren debriyaj olayıda maşallah ayakları onlardan bağımsız çalışıyor....

Arda1414
08 Ekim 2013, 22:09
Bizim evin orada erkan sürücü kursu var en çok onlardan korkuyorum adam atv yi görüyo acemi ne yapacağını bilemeyip önüme kırıyo

tozluklu
11 Ekim 2013, 23:52
Tabiki tofaş grubu. Arkamdaysa kenara çeker yol veririm. Önümdeyse mola verir uzaklaşmasını beklerim. Eski reno 12 leri de unutmamak lazım. Adamlar tornadan çıkmış mübarek. Önümde araç bile olsa hepsi sollamak istiyor. Hepsi dibinden sola açılmadan sollar.

JUSTice4all
11 Ekim 2013, 23:54
sadece bayanlar... bence şıklarda çok büyük bi eksiklik var

cem_bloodz
25 Ekim 2013, 10:06
sarışın bayan arabaları taksiler bebek arabaları malum bağıran bi egsozla uyuyan bi bebeği uyandırmak terbiyesizliktir her gördüğümde debriyaja basıp stop ederim

merak ederim
27 Ekim 2013, 05:47
bayan sürücü.

özellikle minibüs hafif ticari veya büyük sedan kullananlar.

yakamoz7795
07 Kasım 2013, 03:31
Ankette Eksiklik var sanki Özellikle TOFAŞ Şahin-Doğan Kullanan APAÇİLER (HERKEZİ KASTEDMEDİM.) Eksik.

DKN
07 Kasım 2013, 05:09
sol şeritten 60 km ile gidenden korkarım.

KrioterS
10 Aralık 2013, 13:50
Beni korkutan araçlar değil, araçlara hükmeden bilinçsiz sürücüler !

_yasintopcu
18 Nisan 2014, 16:13
Birde modifiye 4 tekerler. Adamlar potansiyel tehlike :queen:

hakan03
01 Şubat 2015, 01:08
basık tofaşla son ses giden apaçiler :)

efendy06
01 Şubat 2015, 12:30
Eski toros kullanan göbeğine kadar sakallı takkeli ihtiyar amcalar. Geçen birtanesine denk geldim, gözlerde görmüyor, eller titriyor. Kaldırıma sürte sürte gidiyordu, sonra durdu bir sorun olduğunu farkedip. :queen:

Hani hasbelkader birimize çarpsa, birşeye çarptığını anlamadan evine kadar gidecek amca :sunny:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Birde modifiye 4 tekerler. Adamlar potansiyel tehlike :queen:

Gerçekten modifiye ise, yani amortisörleri bademcik ameliyatıyla alınmış tofaşdan değil de emek harcanarak cidden modifiye adilmiş bir araçtan bahsediyorsanız, sürücüsü belirli bir düzeyin üstündedir. Arabası da kendisi için çok kıymetlidir, kimseye çarpmamak için gayret gösterir. Konyada arkadaşta impreza 2,5 wrx sti vardı. Çok gezdik o arabayla ki konyada motorda çoktur, hiçbir motorcuyu riske sokmazdı.

SametSenel
01 Şubat 2015, 13:51
Eskişehirdeyim,34 plaka her araçtan korkuyorum. İstanbuldakiler iyi yaşıyor valla :mrgreen:

TEKNECI
01 Şubat 2015, 14:19
uzun yillar istanbuldan sonra, istanbulda araba kullanmayi ogrenmis birisi olarak
7-8 yildir ankaradayim.
06 plaka her arac tehlike potansiyeli burda!!!

HAZZILHAR
01 Şubat 2015, 15:39
Motosikleti araç trafiğinin bir parçası olarak görmeyen her tekerlekli ve tekerleksiz trafik unsuru tehlikedir. Motosikletin ani fren yapamayacağını, yaparsa dengesinin kolayca bozulabileceğini, rüzgardan etkilenebileceğini, yanından sıfır geçen araçların motosikletin dengesini bozabileceğini ve daha kötüsü bu hareketi yaptıktan sonra önüne kırmalarının motosikletlinin hayatına mal olabileceğini, motosikletle yarışa kalkışıp onu geçerek haddini bildirme isteği olan herkes tehlike unsurudur.

Şahsi kanaatimce İstanbul'daki en büyük 3 tehlike şu araçlardan geliyor;

1. Ticari van'lar (Doblo, Kangoo, Fiorino vs.) Nedense altlarındaki araç kendilerini ezik hissettirdiğinden midir nedir çok gözü kara hareket ettiklerini sanıyorlar ve her türlü usulsüzlüğü yapıp kuralların çiğnenmek için olduğunu gösteriyorlar.

2. Lüks sedan sahipleri. Genelde az beyinli olduklarını düşünüyorum. Bir defasında 3 şeritli sahil yolunda 4. şeridi kendisi yaratarak beni Bostancı'da araçlara doğru sıkıştırarak camdan "Sağdan gideceksin ulan i*ne" diye bağıran bir adam vardı. Yaptığım doğru değil biliyorum ama dayanamayıp ışıklarda yakaladım bunu önüne motoru yatay olarak park edip kaputunu yumrukladım ve aynasını kırdım. Camı aç dediğimde kapıları kilitliyordu. Bu yaptığım hoş bir şey değil kesinlikle ama canıma kast ettiğinden çok öfkelenmiştim.

3. Her çeşit otobüs, kamyon gibi çok akslı araçlar. Şehir içinde çok sürat yapamasalar da yüksekliklerinden ötürü sizi göremiyorlar, kör noktaları çok. Özellikle de sağ ayna altları. Kesinlikle sağından geçmemek lazım bu araçların. Ha bizleri görseler de pek saygılı olacaklarını zannetmiyorum. Şehir dışında ve otobanlarda ise yanlarından geçerken hep tedirgin bir biçimde üzerime doğru hamle yapıp yapmayacaklarını gözlüyorum.

Bonus: 06 plakalı araçların trafikte en saygısız, en çok özgüvenlerinin barzoluk sınırını aşan insanlık dışı varlıklar tarafından kullanıldığını düşünüyorum İstanbul'da. Bu genellemeyi Ankara'lı arkadaşlar üstlerine alınmasın ama en çok bu araçlardan kaçmak zorunda kalıyorum şahsen.

Cavalry
01 Şubat 2015, 15:52
Gözünüzün içine baka baka görmezden gelen sürücüler.. Araç ne olursa olsun en sinir olduğum olay kesinlikle bu..