PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : depoyu nasıl boyayım..yada boyamayım mı..

racer2000
30 Aralık 2009, 13:27
slm arkadasalar...
gecenlerde depo deliniyo diye basınızı ağrıtmıstım...
simdi yeni depoyu aldım....
illaki depoyu boyamam lazım...
baya bi fark var eskisi ile yenisi arasında...
yaza doğru full grenaj değistirebilirim...ama su anki renk daha cok hosuma gidiyor...sade kırmızı...
bu yeni depo...ve üstündeki kanuni yazısını da sökecem...gecen sefer oldugu gibi bunu sökerken de baya bi yaralıycam depoyu...bunu nasıl sökerim fikri olar varmı....yazının yapıstırıldıktan sonra üstüne virnik atılmı...depo ile birlesik gibi duruyor...
http://img192.imageshack.us/img192/3361/dsc00490o.jpg (http://img192.imageshack.us/i/dsc00490o.jpg/)

http://img704.imageshack.us/img704/9602/dsc00491y.jpg (http://img704.imageshack.us/i/dsc00491y.jpg/)

depoyu su sekilde boyasam olur mu acaba...
resimdeki kuyruk grenaji...aküyü kapatan kısmı kırıktı...bende icerden plastık parça ekledim üstünede beyaz folyo cekip boyadım...cok güzelde duruyor...
resme dikkatlı bakarsanız sol tarafta yukardan asağı doğru cizgi var...ordan sağa doğru komple folyo...üstüne attığım boyada güzel durdu...basınçlı suyla yıkamama rağman genede atmadı...
http://img192.imageshack.us/img192/6795/dsc00493x.jpg (http://img192.imageshack.us/i/dsc00493x.jpg/)

depoyu bu sekilde yapsam....hem boyaya zarar vermemis olurum...hemde baya bi zahmet cekmemis olurum...
depoya folyo cekmek biraz zor...çünkü eğimli yer baya bi cok depoda...yada grenaj aldığımda onlarıda mı boyayım...
kafayı yiyecem yaw...bi öneride bulunun arkadaslar....

motorumda bu halde...
baksanıza ne güzel duruyor...:rendeer::rendeer:

http://img193.imageshack.us/img193/9995/yyyyjg.jpg (http://img193.imageshack.us/i/yyyyjg.jpg/)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

bide az önce depoyu yere düsürdüm...resme iyi bakarsanız depo kapağının yakınında bi eziklik var...
gülüyüm mü ağlayım mı sasırdım valla...bacağımı bile feda ettim genede yere düsmeden kurtaramadım...aaagghhh bacam agriyooo...

:P:P:cherry::cherry::pr::pr::queen::queen::salut:: salut:

baran06
30 Aralık 2009, 13:35
hadi hayırlı olsun kardeşim.kavuştun sonunda.ben anlamam bu işten ama folyo çek derim ogün konuştuğumuz gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

gerçi o şekil kalsada çok sırıtmaz ben sana diyim.

Blacklove16
30 Aralık 2009, 13:47
depodaki yazı sticker gibi birşeyse, saç kurutma makinesi ile ısıtarak çıkar..maket bıçağı gibi şeylerle zorlama

racer2000
30 Aralık 2009, 14:10
hadi hayırlı olsun kardeşim.kavuştun sonunda.ben anlamam bu işten ama folyo çek derim ogün konuştuğumuz gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

gerçi o şekil kalsada çok sırıtmaz ben sana diyim.
sağol kanki....bi takıp deniyim bari...nası duruyo...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

depodaki yazı sticker gibi birşeyse, saç kurutma makinesi ile ısıtarak çıkar..maket bıçağı gibi şeylerle zorlama

kardes yazı sticker ama onu yapıstırdıkatn sonra vernik atmaslar depoyla birlesmis gibi...bozuk depodakini sökmüstüm ama bıraz yaralamıstım depoyu...mecbur verniği almam lazım...suan yazılı yer biraz cıkıntılı duruyor...yazıyı söküncede tam tersi girintili duracak...:silent::silent:

zeda3000
30 Aralık 2009, 14:10
Yazilar vernik alti ise sadece zimrapa ile cikar. Bence bu isi bir boyaciya yaptir derim. Yaptigin boya akacak ve yagli boya gibi cirkin duracak. Sifir depo cirkin bir hal alacak. Depo boyamak cidden zordur.

racer2000
30 Aralık 2009, 14:14
Yazilar vernik alti ise sadece zimrapa ile cikar. Bence bu isi bir boyaciya yaptir derim. Yaptigin boya akacak ve yagli boya gibi cirkin duracak. Sifir depo cirkin bir hal alacak. Depo boyamak cidden zordur.
zımpara ile olabilir onu yapıcam...
depoyuda zımpara yapmadan boyarsam boya dağılacak...zumpara yaparsam deponun güzelim boyası gidecek...yaza doğru belki grenajları değistirirsem biseyler olacak...kafam karıstı yaw...
boyacıya versem, o boyarsa benden güzel boyayacak :P:P
suanmi boyayı ben atmıstım....
grenajlarla arasanda biraz fark olacak...:cherry::cherry:

necatik35
30 Aralık 2009, 15:21
Kırmızıların rengi tutuyorsa hiç boyamana gerek yok.Motoruna daha bir hava katar.Tek kırmızı renk zaten motorunu biraz baymış.

racer2000
30 Aralık 2009, 23:39
Kırmızıların rengi tutuyorsa hiç boyamana gerek yok.Motoruna daha bir hava katar.Tek kırmızı renk zaten motorunu biraz baymış.

yarın takıp deneyecem abi....
bakalım nasıl duracak...

skyblade
30 Aralık 2009, 23:45
Abi vernik nası bi vernik ki tinerle denesen o bölgeyi çıkarsan sonra da çok ince su zımparası falan yapsan iş görür belki? Yapı marketlerde vernik çözmek için kimyasallar satılıyo olabilir bi bak istersen. Çok ağır zımpara yapmanı önermiyorum. Sonu diğer depo gibi olabilir. İnce yapmışlar sanırım depoyu.
Edit: Çok ince bir vernikse bıçak ucuyla falan sticker ı kanırtıp bi ucundan dikkatlice çekersen de çıkabilir.

tr100a
30 Aralık 2009, 23:55
aga ben orjinalciyim illa da orjinal olacak zaten deponun orjin rengi çok güzel. Oldu olacak diğer parcalarıda al komple orjinal olsun tabi benim kişisel zevkim ben olsam öyle yaparım

cienfuegos
31 Aralık 2009, 00:36
hadi hayırlı olsun yardım lazım olursa bi telefon aç. kendine motora baktığın kadar baksan nolacaktı ben onu düşünüyorum aslında :)

barok34
31 Aralık 2009, 00:40
bence depoyu olduğu gibi takıp biraz öyle sindirmeyi dene resim koy görelim biraz motor tek renk çok boğuk kalmış cidden kuyruk da bir yerleri de deponun beyazına boyayabilirsin

cienfuegos
31 Aralık 2009, 00:43
bence depoyu olduğu gibi takıp biraz öyle sindirmeyi dene resim koy görelim biraz motor tek renk çok boğuk kalmış cidden kuyruk da bir yerleri de deponun beyazına boyayabilirsin

evet arkadaşın dediği yakışabilir

barok34
31 Aralık 2009, 00:46
deponun üzerindeki beyaz çizgi formatında sakala da iki tarafdan çıkartma yapıştırabilirsin epeyce ucuza biter bu iş bence

BiLaL_22
31 Aralık 2009, 01:38
o ezikte nazarlık olsn boşver.. xD

GooD_DeviL
31 Aralık 2009, 01:42
slm arkadasalar...

arkadaşım depoyu cok ınce bır bıcakla stıckerın orayı bıraz kaldırırsan cok rahat cıkıyor ben kardeşimin motorunu öyle yaptım cakmakla deneyın dıyen oldu ama ınce bır bıcakla cok rahat cıktı tavsıye ederım sana evet cılanın ustune yapıstırılmamıs o cıktımı cılasız kalıyor ama cok farkedılmıyor

Toqi
31 Aralık 2009, 01:47
boyanırken dikkat edinde benzin koyduğun yeri boyamayın zamanda aç kapa aşınma gibi konularla oralar soyulur depona pislik kaçmış olur.

racer2000
31 Aralık 2009, 10:07
Abi vernik nası bi vernik ki tinerle denesen o bölgeyi çıkarsan sonra da çok ince su zımparası falan yapsan iş görür belki? Yapı marketlerde vernik çözmek için kimyasallar satılıyo olabilir bi bak istersen. Çok ağır zımpara yapmanı önermiyorum. Sonu diğer depo gibi olabilir. İnce yapmışlar sanırım depoyu.
Edit: Çok ince bir vernikse bıçak ucuyla falan sticker ı kanırtıp bi ucundan dikkatlice çekersen de çıkabilir.

abicim önceki deponunkini söktüm...beraberınde boyayıda söktüm...çok sağlam yapıstırmıslar...tek sağlam yaptıkları bu sanırım :pr::pr:
bide öyle biseyki,kalıp halinde cıkmıyor parçalanıyor...ve her seferinde tekrar tekrar bıcakla ugrasmak lazım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

aga ben orjinalciyim illa da orjinal olacak zaten deponun orjin rengi çok güzel. Oldu olacak diğer parcalarıda al komple orjinal olsun tabi benim kişisel zevkim ben olsam öyle yaparım
para para para...
depoyu zaten 2 taksitle aldım...full grenaj 350 ytl....onları daha sonra alıcam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

hadi hayırlı olsun yardım lazım olursa bi telefon aç. kendine motora baktığın kadar baksan nolacaktı ben onu düşünüyorum aslında :)
eyvallah kanki...
valla bilmiyomki bi denesek mi ne oluyom...:P:P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

deneyilim bakalım....boya isini folyo ile yapabılırım sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 ----------

o ezikte nazarlık olsn boşver.. xD

ben de öyle diyorum abi ya...:pr::pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 ----------

arkadaşım depoyu cok ınce bır bıcakla stıckerın orayı bıraz kaldırırsan cok rahat cıkıyor ben kardeşimin motorunu öyle yaptım cakmakla deneyın dıyen oldu ama ınce bır bıcakla cok rahat cıktı tavsıye ederım sana evet cılanın ustune yapıstırılmamıs o cıktımı cılasız kalıyor ama cok farkedılmıyor

tesekkürler abicim...
bugun sökecem...kötü durursa yerine baska biseyler yapıstırırım...napalım...kamufle ederiz...:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 ----------

boyanırken dikkat edinde benzin koyduğun yeri boyamayın zamanda aç kapa aşınma gibi konularla oralar soyulur depona pislik kaçmış olur.

suanki arızalı depoda yasamıstım aynı seyi...tecrübeliyim abi sağol....:cherry::cherry:

skyblade
31 Aralık 2009, 17:58
Hımm, yapışkanı o kadar güçlüyse verniğini aldıktan sonra suda bekletebilirsin o kısımları ya da saç kurutma makinesiyle yapışkanını yumuşatıp da sökebilirsin belki. henüz sökmediysen bi dene.ama suda bekletirsen dikkat et depoya kaçmasın su :)

racer2000
03 Ocak 2010, 19:26
biraz geç cvp yazıyorum arkadaslar kusura bakmayın...
yardımcı olan herkese de cok tesekkür ederim...
depo öylece taktım...3-5 arkadasada gösterdim cok ğüzel durmus hiç elleme dediler...
sadece üstündeki yazıları söktüm...
yazıları da sökmek için; yazının oldugu yerleri hava tabancası ile ısıttım bi kösesindemi verniği maket bıçağı ile kaldırdım ve elimle cekince kalıp gibi cıktı geldi..hiç depoda yara falanda olmadı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/71274-racer200-ile-ormana-girersen-olacagi-bu.html#post1917707
resimler de burda var...

motorhocası
03 Ocak 2010, 20:22
İyi ki boyamamışsın depoyu,boyadığın renkle uyum vermiş,orjinal:wiinkk: