PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoruma alarm taktım

tr100a
14 Aralık 2009, 00:37
bu gün motorumu eve salona soktum altına gazete yaydım tabi evim giriş kat üç merdiven var o yüzden kolay oluyor bu soğukta dışarda uğraşılmaz her işi kendim yapıyorum elk. elktronik bilgisi oluncada zahmet çekmiyorum motorum truva 97 cc cub ektrik tesisatında alarm yeri var fakat kabloların yerlerinin tespiti ve montaj 4-5 saat uğraştırdı ama çok güzel oldu bütün kablo uçlarını 12v kontrol kalemiyle tespit edip bir kağıda yazdım alarmıda bu şekilde tespitini yaptım ve kağıda not aldım her nekadar yenide olsa sağlam olup olmadığını kontrol etmek lazım darbeleri iyi algılaması için motorun şasisine ve su çamur değmeyecek bir yere monteledim bunları yaparken sandelyemi cektim nescafemi elime aldım çok keyifli oldu bu arada eşim hiç kızmadı salonda halının üstünde motor birde misafir geldi tam resimlikti ama makine olmadığı için benimde aklıma gelmedi çalışmamı resimleyim :cat:

Volkan Serezli
14 Aralık 2009, 01:07
en güzelini yapmışsın hem kafan rahat edr
bnm motorumdada alarm var içim çok rahat

mstf_gnc
14 Aralık 2009, 01:12
bişi sorucam
benim motora alarm aldım kendim taktım saten bağlantı kablosu jakı motor
üstünde vardı direk taktım çalıştı hem çok güzel çalışıyor fakat
çalıştırma butonuna basıyorum marş dinamosu çalışıyorda har har har ediyor
motor çalışmıyor acaba eksik bişimi yaptım bilen varsa bi etsin :rendeer:

Mehmet-07
14 Aralık 2009, 01:40
Benim motorda da varmı acaba alarm girişi:silent: Tam olarak nersinde oluyor bu alarım soketi?

HAZER
14 Aralık 2009, 02:03
bende alarm aldım..sadece elektirik uçlarını bağladım,sağı solu kurcalamadan..alarm çalarken 4'lü yanmasın yada uzaktan motoru çalıştırmasın...darbelerde ötsün yeter

Mehmet-07
14 Aralık 2009, 02:12
bende alarm aldım..sadece elektirik uçlarını bağladım,sağı solu kurcalamadan..alarm çalarken 4'lü yanmasın yada uzaktan motoru çalıştırmasın...darbelerde ötsün yeter

benimkide bu şekilde olsun yeter digerlerine gerek yok bencede. bende almayı düşünüyorum alarm baglantısı kolaymı bari?

HAZER
14 Aralık 2009, 02:17
benimkide bu şekilde olsun yeter digerlerine gerek yok bencede. bende almayı düşünüyorum alarm baglantısı kolaymı bari?

koltuk altında aküye çok yakın yere sabitledim..aküdende elektiriğini çektim..gayet basit..eğer alarm için hazır soket yoksa fazla kurcalamamak en mantıklısı bence.deneyimin yoksa tabi.hazır soket varsa koltuk altındadır oraya bir bak

Mehmet-07
14 Aralık 2009, 02:21
Teşekkürler Paylaşımın için. Yarın bi bakayım varmi kabloları :mrgreen: Aslında Gerekli birşey. Dün Motorumu park ettigim yerde nasıl olduysa motor yan yatmış cok geç farkettim. alarm olsaydı hemen farkederdim :pale:

tr100a
14 Aralık 2009, 18:20
mehmet 07 nickli arkadaşım cub ımda koltuk altındaki kutuyu sökünce soket görünüyor mstf_gnc alarmın katoloğunda hangi renk kablonun motordaki bağlanacak olan kabloya denk geldiği ingilizce yazar kontağı açıp kapatan renkte şu yazar: flameout line set - lower end aftercut of bunun yazdığı kablo rengine motorun alarm soketi yanında bir fişle birbirine bağlı kobloyu devre şemasındaki gibi bağlarsan olur alarm senin bobine enerji vermiyor

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 18:35
Arkadaslar ısteyen olursa elımde fazla mıktarda alarm mevcut 30 TL fıyatı ayrıntıları lınkte var...
http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/70361-uygun-motosiklet-alarmi.html

ceyhun__22
14 Aralık 2009, 18:38
bişi sorucam
benim motora alarm aldım kendim taktım saten bağlantı kablosu jakı motor
üstünde vardı direk taktım çalıştı hem çok güzel çalışıyor fakat
çalıştırma butonuna basıyorum marş dinamosu çalışıyorda har har har ediyor
motor çalışmıyor acaba eksik bişimi yaptım bilen varsa bi etsin :rendeer:

bunun normal şartlarda tek bir sebebi olabilir o da scooter ın yan ayağında bi reseptor olmasıdır.Eğer aksi bi durum yoksa tabi.
Sehpaya bindir ve yine dene:cat:

Mehmet-07
14 Aralık 2009, 18:45
bugun koltugu söküp baktım hiç öyle boşta duran bi soket yok. Bu durumda aküden hat çekmek lazım galiba..

ceyhun__22
14 Aralık 2009, 18:51
Arkadaslar ısteyen olursa elımde fazla mıktarda alarm mevcut 30 TL fıyatı ayrıntıları lınkte var...
http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/70361-uygun-motosiklet-alarmi.html

abicim bu alarm dan salcano 100cc cup a ve yamaha ybr ye uydurabilir miyiz? yani bnm motorlarda soket var mıdır?

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 19:05
abicim bu alarm dan salcano 100cc cup a ve yamaha ybr ye uydurabilir miyiz? yani bnm motorlarda soket var mıdır?

Dostum tum modeller ıle uyumlu alarmlar ıcınde baglantıyı nasıl yapacagını gosteren seması var.Senın motorda soket varmıdır bılemem ama olmasada semaya bakıp gereklı kabloları baglayabılırsın...

tr100a
14 Aralık 2009, 19:07

ben alarmımı yalnız_kurt nickli arkadaştan aldım teşekkür ederim montajını kendim yaptım çok güzel oldu kumandasında su almaması için conta dahi koymuşlar

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 19:10
ben alarmımı yalnız_kurt nickli arkadaştan aldım teşekkür ederim montajını kendim yaptım çok güzel oldu kumandasında su almaması için conta dahi koymuşlar

Erkil abı gule gule kullan :):):)

immortalboss
14 Aralık 2009, 19:36
Şimdi gaza geliyorum.Ben de geçen gün motosikletimi yıkarken deponun ordaki bagajı söktüm.:)Yıllık temizliğim için.İçinden yaklaşık 8 tırnaklı beyaz plastikten bir soket çıktı.Alarmı direk buraya mı bağlayacağız.(not:Motosikletim 2009 model ama 2008 modellerde uzaktan çalıştırma+alarm vardı.Acaba direk buraya bağlayabilirmiyiz?Yani yapacağımız tek bir soketi takmak mı?)

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 19:41
Şimdi gaza geliyorum.Ben de geçen gün motosikletimi yıkarken deponun ordaki bagajı söktüm.:)Yıllık temizliğim için.İçinden yaklaşık 8 tırnaklı beyaz plastikten bir soket çıktı.Alarmı direk buraya mı bağlayacağız.(not:Motosikletim 2009 model ama 2008 modellerde uzaktan çalıştırma+alarm vardı.Acaba direk buraya bağlayabilirmiyiz?Yani yapacağımız tek bir soketi takmak mı?)

olabılır ama varsa kullanıcı kıtabına bak orda yazar emın olmadan hıcbırsey takma sokete butun tesısatı yakarsın...

HAZER
14 Aralık 2009, 19:42

bende kendisinden aldım..dediğiniz gibi su almaması için komple conta yapılmış anahtarlığına...hoşuma giden bir ayrıntı oldu alarmda...alarm almak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim..üstelik diğer motosikletimdeki alarmın sesine göre çok daha fazla sesi çıkıyor bunun

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 19:46
bende kendisinden aldım..dediğiniz gibi su almaması için komple conta yapılmış anahtarlığına...hoşuma giden bir ayrıntı oldu alarmda...alarm almak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim

Hazer ıyıgunlerde kullan :):):)

HAZER
14 Aralık 2009, 19:48
Hazer ıyıgunlerde kullan :):):)

sağol... inşallah alarma hiç iş düşmez:mrgreen:

tr100a
14 Aralık 2009, 19:54

evet yüzde doksandokuz alarm için ama soketteki kablonun yerleri değişik olabilir onları alarmın katoloğundan karşılaştırman lazın ki düzgün calışsın ayrıca bir tüyo motorukesinlikle calınmayacak veya kapalıgaraja koyorken sigortayı cıkarıp akım cekmesi önlenebilir ben öyle yaptım sigorta soketine 30cm kablo ekleyip kolay ulaşabileceğim yere aldım

yalnız_kurt
14 Aralık 2009, 19:54
sağol... inşallah alarma hiç iş düşmez:mrgreen:

İnş. dostum keşke alarm takmaya gerek bıle olmasa ama ne yazıkkı o kadar cok s.....sız dolukı motorumuzu korumk ıcın alarm olsa bıle cok dıkkatlı olmalıyız..