PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağa çekme

HAZER
29 Kasım 2009, 13:50
selam arkadaşlar..hiç kazası olmayan bir motosikletin hafif sağa çekme sebebi ne olabilir..ne yapmamız gerekir acaba

RunemagicK
29 Kasım 2009, 13:57
sallıyorum ama gidonun vidaları gevşemiş olabilirmi

Reşit
29 Kasım 2009, 14:05
sert bir çukurda jant eğilmiş olabilir

DooMsDaY
29 Kasım 2009, 14:21
tahminime göre ön maşanın bağlı bulunduğu büyük somunlar var onlardan ayarlatman lazım.. benim sola çekiyordu o şekilde düzeltmitik...

ugur volkan
29 Kasım 2009, 14:26
Zincir ayarı yaptırdınmı bu yakınlarda.

osmanba
29 Kasım 2009, 14:33
Öncelikle hayırlı bayramlarınız olsun.
Arka tekerlek saplamasının (zincir gerdirme ayar civatası vasıtası ile.Tiger lerde bu şekilde ayarlanırdı) sağ ve sol civatalardan bir birine eşit mesafede ayarlanması gerek. Bunu bir deneyin.

HAZER
29 Kasım 2009, 14:44
sanırım zincir aYarına bir baktıracam...bilgiler için teşekkürler

motorhocası
29 Kasım 2009, 14:46
Yatan motorlarda lastiğin bir tarafı basabilir,Gv250 de orta sehpa bulunmadığından lastik sola salma yapıp çekebilir.

Sağa çekiyorsa garip olur:queen:

egelim 43
29 Kasım 2009, 15:15
Ön takım ayar civataları var ora gevşetilip gidon ayarlanıp tekrar sıkılıyor hyonun nerde tam bilmiyorum ama (tahminen ön sinyallerin bağlı olduğu çubuğun orta üst tarafında mesnetin olduğu bölgede olması gerek) kanuni seyhanın tam farın altında kanuni yazan marka tabelasının altında bu civatalar benimde başıma gelmişti ama bende gidon gitgide sağa doğru dönüyodu:) oradan gevşetip ayarlamıştı servis bi kontrol et istersen sende:cat:

haktan motor
30 Kasım 2009, 00:13
kaval uzunlukları eşit değildir.sağ biraz kısaysa çekme yapabilir.

poyraz010
30 Kasım 2009, 00:31
amatisörlerden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla arkadaşın sol taraf yamuk sola sola gidiyo motor direksiyonda hayli zor dönüyor

71Hakan71
30 Kasım 2009, 01:23
bende de hafif saga cekme var..gidonun yamuklugundan benimkisi.

piranha dört
30 Kasım 2009, 02:33
Eger yan bile yatmadıysa(yan yattıgında yada kaza yapsada amortisör borularında yamukluk tespid edilmediyse mesnetlerde yamukluk varsa motor bir tarafa çeker.on onbeş cm eninde 25-30 cm uzunlugunda cam parça bulun.Borulara otutturun.eger borularda veya mesnette yamukluk varsa camın bir ucu oturmayacaktır.İyibir göz ile yandan bakıldıgında zaten alt kısmı geride olan boru farkedilir.Borular üst mesnetten kurtulur aşagı dogru alınır.hala alt mesnettedir.Alt mesnet vidaları biraz sıkılır ve aldan ileri dogru çekilir.motoru bir kişinin zaptedmesi gerekli.biraz esnetildigi umulunca yerine takılır.bir iki denemeden sonra yeri bulunacaktır.Daha profosyoneli ve büyük motorların mesnetleri tespit edilen kısım düzeltilmek üzere komple sökülür büyükce bir mengeneye baglanır.amartisör boruları yerine başka uygun çapta boru kullanılması daha yararlı.Böylece vidalar tam sıkılı iken boruları daha büyük bir levy yardımı ile düzlemler aynı olana kadar kastırabiliriz.Motor üzerindekini iki kez ben kendim denedim.iki yan yatmamda çekme problemini hallettim.gene aynı şekilde abimin sorununu başka bir usta ki ben yanlarında yoktum ve usta değilim belirteyim; mengene yardımı ile düzeltti.abiminkini motor üzerinde denedik ama mesnetler yemedi:queen:

cakalaz
30 Kasım 2009, 13:03
En basiti Lastik havalarını kontrol et :)

06bluedragger
30 Kasım 2009, 19:04
evet çukura girilmesinden sonra jant eğrilir ve yalpalama veya sağa sola çekme yapar..

zincir ayarınada bak arka teker yönü sola meğilliyse ondanda yapabilir..

benim ön jantım eğri ben çukura girdim ve ön tekerim cam batması yüzünden sürekli hava kaçırıyor hava az iken gidonu çok sallıyor havayı tamamlayınca sallama azalıyor sanırım ön jantı tornaya vericem lastiğide tamir edilmiyorsa değişicem çünkü aynı yer 3 kere yamandı..

serdarmert
01 Aralık 2009, 01:05
Bence ya sağ ön teker iniktir.. Ya da sen sürerken hafif sağ tarafa oturduğun için motor sağa çekiyordur..

sezginkalkan
01 Aralık 2009, 13:08
Bence ya sağ ön teker iniktir.. Ya da sen sürerken hafif sağ tarafa oturduğun için motor sağa çekiyordur..

sağ ön teker ??? :)

06bluedragger
01 Aralık 2009, 18:43

mert abi o dediğin ya atv de yada arabada olur..

ozberkergun
30 Ağustos 2012, 19:45
Arkadaşlar bende GV 250 motorumda beni aşırı yorduğundan farkettim. sürekli kollarımla motoru dik tutmaya çalıştıgımı farkettım. ıkı elımıde bıraktım motor asırı derece saga cekmeye basladı. motor saga yattıkca ben sola yattım gıdonu tutmadan dengeyı saglayabıldım ama neredeyse butun agırlıgım zıt yondeydı. bunun sebebı ne olabılır_?
not: motosıklet zıncır ıstıyor. jant en son dıste. satın aldıgım zaman çatalın sol amortısoru sanırım sert gırılen bı cukur sonucu çatala surtme ızı yapmıs. arkada heybeler var. bırde amortısorlerın sertlık ayarlarından olabılırmı_? aklıma gelenler bunlar.

mterayes26
31 Ağustos 2012, 01:15
horrrrtttt oldu :D
emınmısınız o motorların kaza yapmadıgına , kavallarında sorun olan motorlar yapar bunu