PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktım Jinlun dan

Sayfa : [1] 2 3

agecu
12 Ekim 2009, 17:46
Aklı olan sakın sakın sakın jinlun almasın. Benim canım çok yandı. 1 ayda 3 defa haliç köprüsünde kaldım. 1300 liraya taş gibi motor aldım. iki haftada bir masraf çıkardı toplamda 2000 liraya ulaştı. Nakit sorunu yaşayan var ise ucuzdur acemiliğimi atarım falan diye düşünmesin. Motosiklet keyfim kaçtı bir an önce elimden çıkarıcağım. Tamirden çıkınca elimden çıkarmaya çalışacağım, ahh ettim tekrar yolda kalırsam kaldığı yerde benzinini dökeceğim yakacağım. Böyle çürük malları memleketime sokuyorlarya buna müsade edenlerede ah olsun.:salut::salut::salut:

mete_han
12 Ekim 2009, 18:10
kendi düşen ağlamaz.....

huceyn
12 Ekim 2009, 18:19
kendi düşen ağlamaz.....

yaw şu adama malzeme vermeyin kardeşim ya:cherry:

mete_han
12 Ekim 2009, 18:39
yaw şu adama malzeme vermeyin kardeşim ya:cherry:

kendimi Motosiklet Forumlarındaki Çin Düşmanı kötü adam gibi hissettim...nuıhahah:queen:

agecu
12 Ekim 2009, 19:31
parasızlığın gözü kör olsun :salut: kim isterdiki cincun denen salak makineyle muhatap olmak..:pr:
böle motor düşman başına...

enes_007
12 Ekim 2009, 19:41
kardeş bende çinli, kullanıyom.bnmkide 3 sefer sübab kesti ama hata benm hatamdı süerekli redlıne devir kullanıyodum.en sonunnda silindr üst kapak emme egzos sübablaronı değiştirdim 2000.tl ye geldi.250 tl masraf ettim bnmki keyfi ama

AYBERK
12 Ekim 2009, 20:11
Benim motorda çin malı... mondial zat 150... maaşallah 24.670 km oldu,illaki aralarından iyileride çıkacaktır tabi.

geçmiş olsun,tez vakitte kurtulman ümidiyle....

serkanADH13
12 Ekim 2009, 20:15
At Sahıbine Göre Kişner Diye Bir Söz Vardır,

Ya 2.el aldıysan senden önceki hor kullanmıştır,
yada sen altındakı motorun çin malı olduğunu unutup bir honda veya bir harley edası ile şov'a kalkışmışsındır diye düşünüyorum,

gerçi sıfır motorlardada sorun yaşamış olanlarda var arada,
sakın üzerine alınma...

Çok Geçmiş Olsun...

Bu Arada Evet Bende ÇinMalı Kullanmaktayım...

mete_han
12 Ekim 2009, 20:17
serkanadh13 senin makina gulyabaniye benziyor korkutuyor beni...:P

Doobly
12 Ekim 2009, 20:21
Bende mondial'den bıktım napcaz şimdi :)
Hiç kullanana göre demeyin. Gözüm gibi bakıyorum, ne yapılması gerekiyorsa, nesi eskidiyse hiç bekletmeden hallediyorum. Mahalle arası benzinliklerden bile benzin almıyorum. Gidiyorum en kral büyük benzinliklerden... Ama gel gelelim ki deli ediyor beni.
:pr:

kryeck
12 Ekim 2009, 20:47
Ya arkadaşlar otunu suyunu eksik etmezseniz ve devamlı 4 nala kullanmazsanız motorunuz sizi niye üzsün, yolda bıraksın? Arkadaşım agecu, senin motorda kronik bir arıza olmalı tamircini değiştir ve komple reftikiye yaptır derim. Değip değmeyeceği sana kalmış birşey. Unutmayın 4 zamanlı ve 250c kullanıyorsunuz, japon malı olsa bile bu motorlar redline kullanılmaz.

Toqi
12 Ekim 2009, 20:52
Birader arkadaşıda aldı 1.5 sene evel aldığında taş gibiydi 6 ay sonra neresini tutsan elinde kalacak gibi oluyodu..Biraderin banhe marka 125cc chopperi vardı oda çinliydi ama hızlanırken değişik giderdi viraj dönerdim deli gibi yatardı tuaf ama çok keyifli bi makinaydı çıkardığı masraf egzozu manifolttan tutan civatayı kesti 2 kere oda yüklenmekten oldu çok sanırım motora :queen:
Ama yinede

ernesto_
12 Ekim 2009, 20:56
bende mondial 125 zn kullanıyorum 3.000 km oldu bugun kazasız , belasız , sorunsuz...

mete_han
12 Ekim 2009, 20:56
bende mondial 125 zn kullanıyorum 3.000 km oldu bugun kazasız , belasız , sorunsuz...

bende cbf 150 kullanıyorum 45.000 kmdir...kazasız belasız sorunsuz...

Doobly
12 Ekim 2009, 21:02

Az kaldı merak etme 1000 sonra dediğimi anlıcaksın. :rendeer:

musti81
12 Ekim 2009, 21:04
La ben çin malı cup aldım bozamadım en son polise kaptırdım.. :mrgreen:

kankicbf
12 Ekim 2009, 21:06
La ben çin malı cup aldım bozamadım en son polise kaptırdım.. :mrgreen:

:queen: :cat:

Ramazan Can
12 Ekim 2009, 21:32
metehan doğru demiş kendi düşen ağlamaz...

DeJaVu_91
12 Ekim 2009, 21:33
Abicim çin malı diye bkmayın olaya biraz da kronik hata olabilir bu türünde yani fabrika çıkışı hatalı olan seri üretimler de var nitekim 2005-2006 model hyosung gv 250 cdı problemleri...

necatik35
12 Ekim 2009, 21:44
Bayılıyorum şu çincilerin ağlaşmalarına yahu:queen:

remzi661
12 Ekim 2009, 22:09
Yüklenmeyin arkadaslara bukadar yahu
::144::

trhakan
12 Ekim 2009, 22:10
bende alıcaktım allahtan cocuk fıat kırmadı almadım:)

sedat_57
12 Ekim 2009, 22:11

çin malının 3 bini japonun 30 bini........

musti81
12 Ekim 2009, 22:16
Benim taka 73 binde.. :mrgreen: En son kadranı dağıttım.. :mrgreen:

ilhan YAZICI
12 Ekim 2009, 22:31
metehan a malzeme çıktı yine :silent:

şu cin malı meselesi ise bence kullanımla alakalı düzgün kullandımı gidiyo, kötü kullandımı ağlıyo olay bu gibi.

polo34
12 Ekim 2009, 22:41
bizim mağazada çalışan arkadaşın keeway supershadow'u var (dı) :) sürekli uzun yolda zorladığından bahsediyordu, yani genelde max süratlerde 140-150 gibi gittiğini söylerdi, öyle güzel açmışki motoru şimdi gerçekten motoru açılıp bakılacak duruma geldi :) birşeylere zarar vermiş, motor çalışmıyor artık :) önce debiryaj da bir sorun oldu yapıldı sonra 5. vitesi bozuldu, 4. vitesle devam etti, sonra motor dayanamadı, bence altındaki motorun menşeini ederini bilip ona göre sürmek lazım...

DeJaVu_91
12 Ekim 2009, 22:51
Kardeşim adamların üzerlerine bu kadar yürümeyin!Sanki paraları vardıda gidip ucuz olsun diye çin malı mı aldılar!Bütçeleri neyi gerektiriyorsa o ölçüde motor sevgilerini yaşamaya çalışıyorlar belliki.Arkadaş anladığım kadarıyla bir acemilik yapmış ve almış eğer siz böyle yaparsanız adamın motor sürme aşkı gider, belki benim çin motorum yok olabilirdide bütçem neye elverirse onlar arasında seçim yapmak zorundayım.Bazen insanın elinde olmayan sebeplerden dolayı yolunu çizmek zorunda kalır bu gibi durumları düşünün, düşündükten sonrada karşınızdaki kişinin yerine kendinizi koyun ne hissedersiniz ne kadar kırılırsınız ona göre yorumlarınızı yapın bi zahmet...

mete_han
12 Ekim 2009, 23:08
dejavu herkese motoruyla mutluluklar dilerim...ben kendi motorumuda ti ye alacak olgunluk ve mizaca sahibim...karşı tarafa saygımız hep oldu...2 tekerlek olsun bizdendir...

musti81
12 Ekim 2009, 23:10
dejavu herkese motoruyla mutluluklar dilerim...ben kendi motorumuda ti ye alacak olgunluk ve mizaca sahibim...karşı tarafa saygımız hep oldu...2 tekerlek olsun bizdendir...

Hiç rastlamadım.. :mrgreen: Meteabi iyidir fuarda benim çinçon için lastik aradıydı.. :cherry:

mete_han
12 Ekim 2009, 23:13
Hiç rastlamadım.. :mrgreen: Meteabi iyidir fuarda benim çinçon için lastik aradıydı.. :cherry:

valla gönlün olsun diye yalandan bi sormuştum...:P

musti81
12 Ekim 2009, 23:15
valla gönlün olsun diye yalandan bi sormuştum...:P

Aldatıldım..Olcanda ektiydi o gece.. :salut:

DeJaVu_91
12 Ekim 2009, 23:16
Mete abiyi daha evvelinden 1-2 konudan tanıyorum en azından göz aşinalığım var nickine ama hem konuyu açan arkadaş hemde çin malı motor sahipleri bu konuyu okuduklarına pişman olduktan sonra ne anlamı var konu açmanın?Bişeyler yapılıyorsa güzel bi biçimde yapılmasından yanayım en azından karşımızdaki kişinin de bi motor tutukunu olduğunu unutmamak gerekir.Motoru çin malı diye hevesini tutkusunu kırdıktan sonra bence paylaşımların da yorumların da hiçbi anlamı yok...

mete_han
12 Ekim 2009, 23:21
zaten kendiside bıkmış usanmış bak ses etmiyor...:)

bence keyif almaya bak muhabbetten...

DeJaVu_91
12 Ekim 2009, 23:25
zaten kendiside bıkmış usanmış bak ses etmiyor...:)

bence keyif almaya bak muhabbetten...

Adam ne desin o kadar kırıcı konuştunuz ki!Ben olsam bende konuşmazdım hatta bu topiği açtığıma bin pişman olurdum.Bu arada ben keyfimi alırım her türlü ama ben keyif aldıktan sonra da sizin keyfiniz olmaz o yüzden herkez aynı seviyede keyif alırsa bi sorun çıkmaz.

ceyhun__22
12 Ekim 2009, 23:38
aman abim ne bu şiddet bu celal...! yakma abicim bana ver :) 1 lira da ben harcayım nolcak

Tuncer Sezen
12 Ekim 2009, 23:54
Konu ile ilgisiz olan,genel olarak sadece aşağılama amacı güden mesajlar silinmiştir.

snaken
13 Ekim 2009, 00:00
benim çinli daş gibi öyle kötülemişlerdiki mecbur kalmıştım çinli almaya ama şimdi çok memnunum çinlimden heryere gidip geliyorum valla

enes_007
13 Ekim 2009, 00:04
bnde çinli kullanıyorum süreki redlıne devşir kullanıyom bundan dolayıda 3 sefer sübabb kestri.dediğim gibi hata bende biliyorum.ama adam gibi binsem uzatmasam çok ozman bi sorunu olmuyor.ben haddinden fazla yükleniyorum ve bunun olması doğal

deli_mavi
13 Ekim 2009, 00:16
kendi düşen ağlamaz.....

Adam dusmemiski yahu motoru 3 kere bozulmus...:mrgreen:

mete_han
13 Ekim 2009, 00:21

Motoru 3 kere bozulan ağlamaz...:queen:

taam taam son şakaydı bu...:P

musti81
13 Ekim 2009, 00:23

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

enes_007
13 Ekim 2009, 00:36
napalım inssan kendini tutamıyor her seferinde kol gibi giriyo ama alıştık bir dha keserse. bu sfer kendim takıcam sübaba ları:d

serkanADH13
13 Ekim 2009, 01:04
serkanadh13 senin makina gulyabaniye benziyor korkutuyor beni...:P

evet benım makıne GÜLÜN YABANI :):),,
ama ne güzel işte,
gül yabanide dünyada tek :):cat:

yinede TEŞEKÜRLER ...

Gültekin
13 Ekim 2009, 01:52

Öyle mi acaba?
Gerçekten bunu satarken kazasız, belasız, sorunsuz mu diyeceksin kanka? :silent:

kanucan
13 Ekim 2009, 03:32
çin motor hem sakat hemde şans işi şansın varsa sağlam gelir eline :)

CengizhanD
13 Ekim 2009, 04:38
Motosikleti: '95 F650

gültekin abiden alıntıdır.(nokta) :)

diyeceksiniz ki para meselesi o zaman bende şunu(ları) alıntı yapacağım ;

Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır. (Sadi)

Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin.

Sabır güzeldir, fakat yoksullarda olursa daha da güzel olur. Hadis-i Şerif (yoksul kelimesini fakirlik olarak algılamayın)

_ferkan_
13 Ekim 2009, 12:16
Kardeşim bendede jinlun var bir sorunu yok ALLAHA şükür.Sen ne yaptında 3 kere motor bozuldu?,bozulmasına sebeb neydi? hangi parçalarda sorun yaşadın?

necatik35
13 Ekim 2009, 12:50
Ben bu çin çonlar hakında bir şey biliyorum, ama söylemem:queen:
Moderatör abi kızıyo sonra:bounce:

TranQ
13 Ekim 2009, 13:08
Çin mallarının hepsini bir tutmak doğru değildir. Bakınız Zealsun şuana kadar hiç bir sorun çıkarmamıştır... jınlun da bir çin malıdır fakat balansör sistemi yoktur.. Titreşim çoktur ondan dolayı motorda çeşitli teknik arızalar oluşabiliyor...

egelim 43
13 Ekim 2009, 13:08
Kardeşim bendede jinlun var bir sorunu yok ALLAHA şükür.Sen ne yaptında 3 kere motor bozuldu?,bozulmasına sebeb neydi? hangi parçalarda sorun yaşadın?

:cat: çok doğru bence birazda meselenin bu boyutuna gelelim evet kardeş sen ne yaptın motorun bozuldu? Nerelerden arıza verdi,eğer bi yardımımızın dokunmasını istemek için bu topiği açtıysan bu doğrultuda biraz daha detay vermen lazım, yok çin menşeli motorları kötülemek için açtıysan bu konuyu şunu sen ve diğer çin düşmanları arkadaşlar ii bi anlayınki çin,japon,alman,italyan,amerikan,kore,vede aklınıza gelen her türlü marka sonuçta içimizdeki aşktan dolayı alınıyor ve kullanılıyor yani her ne ülkenin malını kullanırsak kullanalım SONUÇTA AYNI GEMİDEYİZ..:bounce: