PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turuncu CBR 125 li birisi yok mu ?

RmzN
10 Ekim 2009, 01:31
ArkadaşLar ben yeni bi motor aLdım.. daha yeni.. daha önce alım atım pek yapmadığım için acemiyim bu işlerde.. motoru alırken ne şasesine ne ruhsatına bakmadım :( satan adamlar güvenilir birilerine benziyordu. Şimdi size bişey sormak istiyorum... Benim Motor turuncu siyah... resimdekinin aynısı...

http://img203.imageshack.us/img203/579/42738545.jpg

İnternette sorgulattığımda. SorguLamada aşağıdaki gibi çıkıyor.. Ruhsatı üstüme almak için trafiğe vermiştim. bugün üstüme aldım. ruhsata baktım bugün. Turuncu - Lacivert Repsol yazıyor :( bunlarda da mı turuncu lacivert yazıyor ?yoksa bu şekilde yazması normaL mi ? Bilgim oLmadığı için sizlere soruyorum.. Bana yardımcı oLursanız sevinirim..

Teşekkürler..

Markası: HONDA
Modeli: 2005
Sahip Belge Tarihi: 06.10.2009
Tescil Birimi: ANTALYA
Renk 1: MAVİ (Lacivert)
Renk 2: TURUNCU
Cinsi: MOTOSİKLET
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: YOK

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:13 AM ----------

Bu arada.. Motoru aLdığım gün yapıldı muayenesi.. yanii şimdi aklıma geldi de.. eğer bi sıkıntı olsa muayene istasyonunda bişey derlerdi heralde ??

RmzN
10 Ekim 2009, 11:27
yardım eden yok mu ya :silent:

okanco
10 Ekim 2009, 11:28
Mantiken siyah - turuncu motora lacivet - turuncu yazılması olmaz.. Bence ilerde başın ağrıyabilir.. Git trafik müdürlüğüne ruhsatı değiştir..

cakalaz
10 Ekim 2009, 17:13
Hiç bir sıkıntı olmaz dostum.. Benim motor turuncu siyah ama sadece Siyah yazıyor ruhsatta. Benim repsol Turuncu lacivertti ; ama ruhsatta lacivert yazıyodu sadece...

Bu konuyu bizzat trafiğe sorduğumda renginin önemi olmadığını; bayiden cıkarken bu sekilde yazdığını söylemişlerdi... Takma kafana; binmene bak.. İçin rahat olsun.. Emin ol bir cok insanın motor rengi aslının dısında baska yazıyor :cat:

Ama düzelteyim dersen tekrardan muayeneye girmen gerekiyor...

anılyuksel
10 Ekim 2009, 17:19
bencede bi sorun olmaz muayenede 2mm lik far ayarından bile geçemiyosun herhalde oradakilerde salak değiller görmüşlerdir bi sorun olsa idi muayeneden geçmezdi

necatik35
10 Ekim 2009, 17:24
Tahminediyorum senin makine boyanmış arkadaşım.Bu güne kadarda hiç turuncu siyah cbf 125 görmedim.Ruhsatta orjinal repsol renkleri işli demekki.İleride kıllatan bir fenni muyene memuru olursa,boya faturası alıp yeni ruhsat çıkarman gerekebilir.

cakalaz
10 Ekim 2009, 17:27
O motor boyalı değil ayrıca orjinal rengi odur...Turuncu Siyahtır... Ayrıca CBF 125 Değil Honda CBR 125 tir...

Motor sahibi arkadasım yukarıda yazdığım açıklamayı oku; hiç bir sorun yok !

viyana
10 Ekim 2009, 17:32
ben de orjinal cbr 125'in turuncu siyah rengi yok biliyorum. turuncu lacivert var diye biliyorum.

huceyn
10 Ekim 2009, 17:34
ben de orjinal cbr 125'in turuncu siyah rengi yok biliyorum. turuncu lacivert var diye biliyorum.

yaw olmaz olurmu 2005 te bnm vardı turuncu renk

cakalaz
10 Ekim 2009, 18:31
Ya var tabi be kardeşim :) Hüsam sen bakma bu arkadaslara :) Onlar bildiklerini yazsınlar :)

Jubaa
10 Ekim 2009, 19:24
Bende de turuncu siyah var,yani Turkiye de duruyor ben yurt disindayim,onun ruhsatinda da turuncu yaziyor mesela hatirladigim kadariyla hic bir problemde yasamadim.

aparat
10 Ekim 2009, 19:28
Bende de turuncu siyah var,yani Turkiye de duruyor ben yurt disindayim,onun ruhsatinda da turuncu yaziyor mesela hatirladigim kadariyla hic bir problemde yasamadim.

len sen nezaman gittin :silent: benim neden haberim yok :silent:
bende bu adam nerelerde diyodum geçen gün kendi kendime

CBR700F
10 Ekim 2009, 19:30
benim mondial siyah gri renk ruhsatta sarı yazıyor varmı böyle bir çelişki :D sıfır alındı birde. burası türkiye olur ama yinede aldığın kişiye sor derim repsoldenmi cevirdiklerini sanmıyorum ama .

RmzN
11 Ekim 2009, 01:13
Hiç bir sıkıntı olmaz dostum.. Benim motor turuncu siyah ama sadece Siyah yazıyor ruhsatta. Benim repsol Turuncu lacivertti ; ama ruhsatta lacivert yazıyodu sadece...

Bu konuyu bizzat trafiğe sorduğumda renginin önemi olmadığını; bayiden cıkarken bu sekilde yazdığını söylemişlerdi... Takma kafana; binmene bak.. İçin rahat olsun.. Emin ol bir cok insanın motor rengi aslının dısında baska yazıyor :cat:

Ama düzelteyim dersen tekrardan muayeneye girmen gerekiyor...

cakalaz eywallah.. en çok içimi ahatlatan senin msj oldu :D

bi de bi arkadaşın gri motorunda sarı yazıyormuş o da iiydi :mrgreen:

Bugün aLdığım çocuğu aradım... evet repsoldü vs.. dedi.. ama işde benim tamirci sorun olmaz dedi vs.. gibisinden bişeyler söyledi bana.. ben de trafik takipçiye sordum. gıcık bi trafik polisne denk gelmezsen sorun olmaz dedi. ama çok incelerse ceza yazar dedi.. bakalım..

HayırLısı..

Allah hepimize kazasız.. beLasız... Cezzasız.. Sürüşler nasip etsin :)

siyah_beyaz
11 Ekim 2009, 01:36
Bende sorun olmuyor. Ruhsatta turuncu yazıyor. Yanlış bilmiyorsam o siyah kısımlar sticker gibi birşey değil mi? Birde motoru aldığım kişi faturasını vermişti, faturada repsol yazıyor. Ama bir sorun olacağını zannetmiyorum. Bizim burda zaten polisler kafanda kask varsa birşey demiyor :)

ozrace
11 Ekim 2009, 02:30
çok sorun olursa çıkma bi repsol grenajı tak olsun bitsin:)

RmzN
11 Ekim 2009, 12:36
ben bu haLini seviyorum yha... kaLsın böyLe :)

CBR700F
11 Ekim 2009, 12:45
cakalaz eywallah.. en çok içimi ahatlatan senin msj oldu :D

bi de bi arkadaşın gri motorunda sarı yazıyormuş o da iiydi :mrgreen:

Bugün aLdığım çocuğu aradım... evet repsoldü vs.. dedi.. ama işde benim tamirci sorun olmaz dedi vs.. gibisinden bişeyler söyledi bana.. ben de trafik takipçiye sordum. gıcık bi trafik polisne denk gelmezsen sorun olmaz dedi. ama çok incelerse ceza yazar dedi.. bakalım..

HayırLısı..

Allah hepimize kazasız.. beLasız... Cezzasız.. Sürüşler nasip etsin :)

Problemin çözülmesine sevindim , aben takmıyorum zaten mondia evin garajda yatıyor aylardır sarıymış moruş fark etmiyor ondan bana ama kontrole denk gelmedim hiç gelsem sorucam polise siyahmotora nsıl sarı yazdı bunlar diye :)

-majesty-
11 Ekim 2009, 13:29
Hiç bakmadan motor alınırmı yahu (: Sıkıntı çıkmasına belki çıkmaz ama, repsol grenajı niye bununla değişmiş kazalımı vs. satarken yaşayabileceğin sıkıntılar, en azından bunlar için almadan önce dikkat etseydin keşke..

Yeni grenajın faturası mevcut ise ruhsatı yenilerken hallet derim, ekstradan 70-80lira gibi bir masrafı olur. Bence de şimdilik sorun olmaz ama ileriki muaynelerinde, kıl bi memura denk gelirsen veya satmak istediğinde bu durum canını sıkabilir..

sysroot
11 Ekim 2009, 13:30
Tahminediyorum senin makine boyanmış arkadaşım.Bu güne kadarda hiç turuncu siyah cbf 125 görmedim.Ruhsatta orjinal repsol renkleri işli demekki.İleride kıllatan bir fenni muyene memuru olursa,boya faturası alıp yeni ruhsat çıkarman gerekebilir.

Turuncu Siyah CBF ( CBR ! ) boyalımı :mrgreen:

korkut 250
11 Ekim 2009, 14:09
Bende cbf 250 vardı rengi buz grisi idi ruhsatta da buz grisi yazıyordu . Bir gün polisler çevirme yapıyorlardı ve benide durdurdular telsiz sorgulamasında benim motosiklet kırmızı gözüktü.Polisler bana sanırım trafik şubesine sizin motosikletin kayıtları girilirken yanlış girilmiş motosikletiniz hangi trafik şubesine kayıtlı ise gidin ve düzelttirin dedi. 2 gün sonra gittim düzelttirdim problem kalmadı.Sizin durumunuzda buna benzer olabilir.:cat:

Ramazan Can
11 Ekim 2009, 15:21
hiç bir sorun olmaz....

burak07
11 Ekim 2009, 23:31
herhangi bi problem olmaz.olursa ben kefilim ramo :mrgreen:

mystan45
12 Ekim 2009, 00:03
bende de repsol var mavi, lacivert, turuncu, yazıyor ruhsatta.
ticari adı-tipi olarak ne yazıyor cbr 125 lerde benimkinde jc34 yazıyor.hepsinde böyle mi acaba..